Popis Lemezeit a jeho rozsah

  Lemezit – Prírodný kameň v budove. Z materiálu tohto článku sa dozviete, čo predstavuje, čo sa stane, kde sa používa. Okrem toho sa pozrieme na hlavné body jeho kladenia.

  Čo to je?

  Lemezit – horské plemeno sedimentárneho pôvodu s jedinečnou molekulovou štruktúrou. Toto je prírodný bordínový kameň vo forme plochého rovinu ľubovoľného tvaru. Vyznačuje sa hrubým povrchom a roztrhanými hranami. V priemere sa jej hrúbka líši v rozsahu od 1 do 5 cm.

  Prírodný kameň označuje vápencové skaly. Jeho vek môže byť vypočítaný miliónmi rokov. Kameň je pomenovaný po zálohe LEMEZA LEEMEZA v blízkosti v Bashkortostan. Dnes sa ťaží v URAL.

  Lemezit sa vyvinula z skamenených columnal rias rôznych priemerov. Minerálny vzor je spojený so smerom rezania. Môže to byť prierez zaoblenej sekvencie s jasne viditeľnými ročnými krúžkami a spotmi. Navyše, slice môže byť pozdĺžny, s výkresom pozostáva z prúžkov a oblúkov.

  Minerál má vysoko objavovanú homogénnu jemnozrnnú štruktúru. Môže to predstavovať skamenifikované riasy, hmyz, kostry morských obyvateľov (jednobunkové organizmy, ryby).

  Ako súčasť kameňa je piesok, dolomity, stromatolity, vápenec, hlinené nečistoty.

  Prírodné fosílie sa vzťahuje na vzácne kamenné štruktúry. Minerálna formácia prebieha hlavne na morské dno. Jeho vzdelávanie prechádza bez prístupu vzduchu počas chemickej reakcie s komponentmi morskej vody.

  Lemezit má výnimočnú čistotu tieňa, dekoratívnosti a trvanlivosti. Kryštalizuje vo forme vysokých výkonových vrstiev. Toto je prírodný kameň šetrný k životnému prostrediu s jedinečnými vlastnosťami:

  • Je vysoká pevnosť (pevnosť v suchom stave je 94 MPa);
  • Jeho priemerné parametre hustoty sú 2,63-2,9 g / cm3;
  • Doska má nízky koeficient absorpcie vlhkosti (0,07-0,95);
  • Je to inertné voči chemickým vplyvom a ľahko pracovať;
  • odolné voči teplotným rozdielom, má odolnosť proti mrazu;
  • neradoaktívne, Dodáže v brúsení a leštenie.

  Kamenné vzory sa podobajú časti rozvinutých stromov. Lemzit nemusí v priebehu prevádzky. Je rezistentný na slnečné svetlo a zvetrané. Má vysoké tepelné izolačné vlastnosti.

  Kde sa vzťahuje?

  Vďaka jedinečným vlastnostiam a pôvodnej štruktúre sa Lemzit vyznačuje širokou škálou používania. Toto je veľký materiál pre obklady zvislé a horizontálne povrchy. Kúpil sa na dokončenie fasád a obklady základne, použitie pre dekoratívne vložky pri dokončovaní stien, čo im atraktívnosť a originalita.

  Ide o praktický materiál na dláždenú plochu. S ním vykonávajú pokládku chodníkov a záhradných tratí. Kvôli jedinečným vlastnostiam, Lemzit Dlaždice nevybaľuje v tepla. Zachováva svoje charakteristiky pôvodnej pevnosti.

  Vzhľadom na špeciálnu silu sa Lemzit používa pri výrobe nosných konštrukcií. Napríklad, keď stavebné stĺpce, vodopádové kaskády, alpské šmýkačky, umelé rybníky.

  Lemzit sa používa na dokončenie schodov. S tým sú kamene štylizované. Kúpil sa na obklady krbových hál a škrupín.

  Okrem, To považuje za svoju aplikáciu v krajinnom dizajne a medicíne. Napríklad na svojom základe, prášky a pasty produkujú priaznivo ovplyvniť stav pokožky, vlasov, kĺbov.

  Vzhľadom na prítomnosť organických zlúčenín sa používa v kozmetológii a poľnohospodárstve. S ním sa čistí a dezinfikovaná voda. Minerálne doplnky pre zvieratá z neho. Toto je materiál najvyššej a prvej triedy.

  S ním budujú fontány, blokovanie, zadržiavanie steny. Sú oddelené vstupnými skupinami, plotmi, cestou. Sú vytvorené suveníry a remeslá (prívesky, náramky).

  Popis druhov

  Klasifikovať kameň môže byť vo farbe a type spracovania. Farebná paleta minerálu má asi 60 rôznych odtieňov (z ruží na zelenú). Najčastejšie sa v prírode extrahuje kameň burgundov a malina. Minerálne farby závisia od vkladov.

  Okrem, Minerál je hnedastá, mliekareň, sivá-zelená, čokoláda, fialová. Rozdiely medzi tónmi sú vysvetlené prítomnosťou rôznych medzier medzi skamenifikovanými riasami naplnenými uhličitanovým hlinitým cementom rôznych farieb. Kamene rôznej farby sa môžu líšiť v indikátoroch tvrdosti. Najviac trvanlivý pohľad je nazelenalý odtieň.

  Kameň pre stavebné a dokončovacie práce môžu byť dodané v prírodnom a spracovanom formulári. Môže byť rezaný od 1, 2, 4 strany. Môže to byť dlažba s scolfom, blokovaním, drvinou a dokonca tantovaným dlažbou.

  Tiltry roztrhané panely sa spracúvajú cez špeciálny bubon. Počas trenia sú uhly a nezrovnalosti kamenného povrchu vyhladené. Takýto materiál je umelo udelený, čo mu dáva jedinečnú textúru. Galtka výrazne zvyšuje rozsah pôsobnosti Lemezeit.

  Porovnanie s inými materiálmi

  Lemezit je prirodzený prírodný adsorbent. Je to lepšie ako iné kamene, pretože sa rozlišuje kachľová konštrukcia. Zjednodušuje jeho spracovanie a zvyšuje rozsah pôsobnosti. Minerál môže byť použitý bez obmedzení vo všetkých typoch stavebných a dokončovacích prác.

  Jeho odchýlky v hrúbke 1. štvorca minimálne. Stromatolit mramorovaný vápenec nemá žiadne analógy pre trvanlivosť a liečebné vlastnosti. Začína sa kolaps za 40-50 rokov od okamihu obkladu vonku.

  Dekorácia interiérov trvanlivú.

  Lemzit je oveľa silnejší ako iné kamene (napríklad spálený pieskovca). Pieskovec je menej, aj keď je drahšie. Ako ukazuje prax, rozdiel je zrejmý – taký povlak odoláva vysokému zaťaženiu oveľa dlhšie. Je to takmer večné.

  Čo sa týka porovnania so Zlatolitom, všetko závisí od typu práce a hrúbky. Tento kameň nemá v dĺžke konštantnú hrúbku. Napriek silu je Lemzit horší ako Zlatolith v tvrdosti a dekoratívnosti (Zaktolitída je silnejšia).

  Metódy znášky

  Môžete dať lemzit s vlastnými rukami na inej základni (piesok, drvený kameň, betón). Zároveň, kladenie môže byť steh a bezšvové. Ponúkame sa oboznámiť sa s radou profesionálov.

  V piesku

  Kladenie kameňa na piesku je jednoduchý, praktický, rozpočet, umožňuje opravu. Nevýhodou technológie je pravdepodobnosť šmykových kameňov počas prevádzky a obmedzenej váhy. Napríklad sa uchýlil k usporiadaniu záhradných stôp. Schéma o pokroku spočíva vo vykonávaní série po sebe nasledujúcich krokov:

  • Pozemky sú umiestnené, vklady sú poháňané na stranách, pozdĺž nich natiahnite lano;
  • Vyberte hornú vrstvu pôdy (v hĺbke 30 cm);
  • Dno je tesnenie, geotextílie;
  • Pieskové vankúše vankúš (hrúbka vrstvy 15 cm), zarovnanie vrstvy;
  • Na stranách nainštalovať hranice;
  • Dajte dlaždice, spať v piesku s gumovou kynickou;
  • medzery medzi dlažbami zaspávajú s pieskom alebo trávnikmi.

  Na betón

  Klážko na betóne sa vykonáva na dlážku miesta pre veľké hmotnostné zaťaženie (napríklad platformu vozidla v blízkosti domu, parkovisko s aktívnym pohybom). Takýto povlak je odolný, odolný voči vonkajším faktorom. Stojí však a vyžaduje viac dĺžky dĺžky. Schéma práce je nasledovná:

  • Vykonajte značku stránky, vyberte pôdu, električku na dno;
  • vykonávať usporiadanie debnenia pod kravatu;
  • zaspávajú vrstvu topánky, sutiny alebo rozbitej tehly (vrstva 20 cm);
  • Plnenie betónu, vrstva je štvorcová, sušia sa niekoľko dní (zvlhčovadlo, aby sa zabránilo sušeniu);
  • Tinnik je vyčistený od kontaminácie, vykonajte hrubú cestu;
  • Podľa potreby sa okraj kameňov naliava s brúskou;
  • Na základni a každá dlaždica sa lepene;
  • Kamene sa lisujú do roztoku lepidla na betónovej báze;
  • Prebytočný roztok sa okamžite odstráni, obklad sa suší, ak je to potrebné, sa premyje vodou.

  Na CRUSP

  Technologické kladenie dlaždice na rozdrvenom kameni podobnej schéme dlažby piesku. Zároveň vykonajte rovnakú prípravu miesta, odstráňte rezervoár pôdy. Otec Trambet, potom zaspávajte s pieskom s následným tesnením. Rozdiel je na použitie, okrem piesku, sutiny ako kamenný vankúš. Kameň naštartovať technológiu na stehu, potom, čo sú švy naplnené pieskom alebo malým štrkom.

  Popis Lemezit a jeho sféry aplikácie na video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: