Všetko o veľkostiach na chodníky

Ak výkonný umelec a zákazník nie sú ideologickými ventilátormi neštandardných riešení, uprednostňujú drotárku s mozaikovým murivom, ale vytvoriť si vlastné majstrovské dielo, potom sa zohľadnia štandard a veľkosti dlaždíc fragmentov. Dlažba dlažby sú vybrané vo veľkosti, farbách a tvarovaných fragmentoch.

Prehľad štandardných veľkostí

Existuje viac ako tucet druhov štandardného fragmentu dlažby dlažby.

 • Dlažba Tile „Square Služba“: 300×300 mm – štyri veľké štvorce 200×200 mm vo veľkosti, v ktorých je vzdialenosť 5 cm od centrálneho uhla vyrezaná pre malé štvorcové. Fragmenty sú navzájom položené, malý štvorec 100×100 mm sa vloží do výslednej vôle. Hrúbka každého fragmentu – 7 cm.
 • Jednoduché námestie – 300×300 mm, s rovnakou hrúbkou (výška). Square dlaždice – najjednoduchšie v položení: orezávanie výčnelkov obrysu fragmentov sa nevyžaduje.
 • „Okvetné lístok“ – tri neopätovaný šesťuholník s vzdialenosťou medzi protiľahlými grafmi figúrkov pri 20 cm. Predstavujú trojzbórovanú hviezdu. Orientácia hexagon-trojuholníkového montáže vám umožňuje vyložiť dlažbu s malými šesťuholníkmi, ak nie používať odtiene farieb. Tesne Umiestnenie kompozitných fragmentov nebude okamžite dať vidieť, že je to „kvetina“, a nie jednoduché šesťuholníky. Kresba chodníka sa podobá včelí voština.
 • „Motýľ“ – zistili tehlu, ktorých strany sú rozbité. Dĺžka sa meria paralelne s protiľahlými hranami – ako aj šírkou. Veľkosť – 210x12x70 milimetre (všetky štandardné veľkosti majú hrúbku 70 mm).
 • Na „rakete“ Zhrubná strana (hľadá zhora a nižšie) má šírku 137 mm, tenké – 87. Dĺžka fragmentu – 255 mm.
 • Hranol – paralelný s veľkosťou 70x70x210 mm.
 • Štandardné „tehly“ – v podstate, tehál „Weave“ 200x70x100. Označuje odrody obdĺžnikovej textúry.
 • „Prefabrikované tehly“: Malý fragment 88x88x70, väčší – 180x88x70. Neštandardná tehál veľkosť.
 • „Šípka“ alebo „váhy“ – bočné plochy majú šírku 103,5 mm, dĺžku (výška) fragmentu – 198 (s výnimkou ohybu v strede a bluvom uhla, vytvorili).
 • Hexagon – Primitívna výmena „Kvetina“: Vzdialenosť medzi protiľahlými hranami – 20 cm, medzi protiľahlými vrcholmi – 2
 • „Rhombus“ – Vzdialenosť medzi vzdialeným opačným uhlom je 329 mm, medzi úzkou väzbou – 190.
 • „Kostná“, alebo „cievka“ – Vzdialenosť medzi horizontálnymi plochami (nastavená „stojaci“) -198 mm. Medzi vertikálnymi výčnelkami – 163.
 • „Cievka naopak“ predstavuje dva pevné polovice obvyklého „cievky“, ktorá sa nachádza mimo seba. Dojem je, že boli menšie spolu – chýba deliaca čiara.
 • „Honeycomb“, Na rozdiel od „lístky“ sa používajú štyri malé šesťhranné. „Honeycomb“, „šesťhranný“ a „lístok“ tvoria jednotnú normu.

S tým istými veľkosťou klastre – napríklad fragment „lístkov“ a „fragment“ a „šesťuholník“ fragment – dostanete chodník, pozeráte sa na ktoré, nebudú okamžite odhadnúť, že dva alebo tri rôzne typy sú tu prepletené.

Textúra dlažby muriva nie je mozaika, ktorú musíte vyzdvihnúť na dlhú dobu, aby boli fragmenty blízko. Hrany, rohy a rebrá sú ľahko opakovateľné, čo umožňuje, na rozdiel od mozaiky, ľahko a rýchlo šíriť tieto fragmenty, ktoré ich leží takmer rovnaký. Pokiaľ ide o tehly, táto textúra navrhuje prítomnosť formulárov vo výrobe. Jedna forma je jeden fragment, špeciálne fit pri prechode chodníka sa nevyžaduje.

Prečítajte si viac  Dlažba dlaždice "vlna"

Exotic je obrázok textúra dlažby muriva s hranami, v ktorých sú žiarovky zahrnuté do príslušného koncertu. Zriedkavé druhy zahŕňajú trojuholníkové dlaždice – správne alebo rovnomerne pripútané trojuholníky, ktoré tvoria kosulúžnú štruktúru (dva rovnaké trojuholníky sú rovnaké ako plocha a formy kosoštvorca).

Striedanie farieb vám umožňuje vytvoriť jedinečnú štruktúru, v ktorej sa odtiene nevyžaduje.

Aké sú dlažby veľkých dimenzií?

Najväčšia veľkosť je 500x500x50 mm, typická – 300x300x30 mm. Možnosti – 200×200, 400x400x40 mm – Konvenčné „štvorce“. Použite veľké dlaždice ťažké – sú charakteristické pre betónové dosky. Veľká veľká dlaždica má nevýhodu – je ťažšie zdvihnúť a preniesť ho, sám s takýmito prácami sa nemôže vyrovnať.

Môže to urobiť malé špeciálne vybavenie, ktoré uľahčuje a urýchľuje proces, ktorým sa upevní chodníčka.

Výber veľkosti NUANCE

Vyberte si chodník vhodný pre špecifické úlohy v šírke, dĺžke a výške. Čím menší je fragment, tým menšie zaťaženie na ňom – ​​podľa zákonov fyziky. Neštandardné rozmery, až do textúry mozaiky, zdôrazňujúc originalitu, individualitu zóny dlažby, najlepšie pre miesta, kde je jazda vozidla vylúčená. Dĺžka a šírka v samostatnom obdĺžniku sa vypočíta na základe textúry.

Napríklad, Na strčiacu „kosť“ v tejto štvrtine, bez toho, aby ste dostali extra, čo sa nezhodilo s obdĺžnikom načrtnutším plánom, a tiež spěšne cementové prázdne miesta, použitie jednoduché, rezanie na polovicu fragmentov – „cievka“, šesťuholník. Pre rezanie fragmentov na tento účel, rohový oslnený stroj, vybavený pílovým kotúčom potiahnutým diamantovým striekaním. Práca vykonáva profesionál, ktorý má teplotné oko a jasné, ponáhľané ruky. Maximálna malná fragment veľkosti – 100×100 mm. Menšie veľkosti Použitie Je nevhodné – zložitosť rastie, zníženie výkonu, práca sa môže stať nerentabilnými.

Výška stohovania (hrúbka) je rozdelená projektom a očakávaným zaťažením.

 • 3 cm – rekreačná oblasť a cesty v parku s malými, pokojnými ľuďmi. Typická hodnota hrúbky a šírky – 30×30 mm. Príklad: 300×300, 400x400x30 mm.
 • 40, 45, 50 a 55 mm hrúbka – spoločná pešia zóna (ulice, cesty, nadjazd, parkovacie zóny). S okrajovou hrúbkou a šírkou sa môže dosiahnuť 40×40 alebo 50×50 mm. Môžu byť použité veľké štvorce – 400x400x50 mm.
 • 60 – Intenzívna ľudská prevádzka, parkovanie pre osobné automobily (cestovné, dostupné oblasti) \ t.
 • 70 alebo viac – určený pre náklad a cestujúci, autobus, trolejbus Autootrafik (okrem superzelne špeciálne vybavenie, cisterny, obrnené personálne nosiče). Typický zástupca – 400×400 mm.
 • Až 100 mm – akékoľvek autotrafics (všetky vozidlá a špeciálne vybavenie). Aplikujte dlaždice dlhé a šírky, napríklad 500×500, 600×600 (raritu) milimetre.
Prečítajte si viac  Dlažby v krajine: odrody foriem a materiálov

Nedostatok hrúbky bude mať za následok rýchle praskanie, kolaps na chodníku. Cesta, parkovanie, príjazdová cesta za pár mesiacov alebo rok sa konečne premení na kríž z piesku, zničil cementovú maltu a kompozitu, z ktorej je táto dlaždica vyrobená. Guma a plastová drvina pridaná do takejto dlaždice, na 40-stupňovom tepla (v južných oblastiach) zmäkční, sa stane lepkavým, ako napríklad prehriatom asfalt, a pohybová zóna sa zmení na zvlnenú kaše, na ktorú sa dirt a koša. Okrem rozmerov fragmentu zohľadňujú výrobnú technológiu. Vibračná dlaždica sa používa v oblastiach s nízkym aktivitou, vibračný – s vysokým, niekedy neúplným. Posuvné (najmä v zime a počas shows) poskytuje hladký povrch. Hrubý, zrno ho znižuje. Druhá je relevantná na vysokorýchlostných cestách, však stanoviť diaľnicu alebo prostočné dlaždice – rarita používaná len v strediskách alebo jedinečných štvrtiach, ktoré sú historické a kultúrne dedičstvo.

Farebné riešenie – napríklad kučeravé sivé dlaždice – hrá poslednú úlohu v krajine a dizajne ulíc. Exteriér, napríklad polárne mestá a okresné centrá, kde je klíma mimoriadne závažná, a zimné úseky po dobu 9-10 mesiacov, zabezpečujú jasnú a nasýtenú farbu teplých tónov (z červenej na žlté, hnedasté odtiene). Bolo to stále známe v najnovšom čase, keď položili farebné a svetlé panely na stenách budov. Šedá dlaždica – na rozdiel od farby – zapadá do jednoduchého pohraničného dizajnu, dopĺňajúcich sivých hraniciach a prachom asfaltu. Desiatky sivej môžu byť desiatky. Nakoniec, životné prostredie zohráva dôležitú úlohu, napríklad v pastierovom území, v oblasti strediska.

Najviac ekologicky šetrný typ je dlažba – gumené a plastové inklúzie chýbajú, pretože produkuje z prírodných zložiek: cement, piesok, kamenná drvina, spálený íl a t. D.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: