Všetko o veľkých dlažbových doskách

Jedným z najvyhľadávanejších a často používaných materiálov na zlepšenie miestnej oblasti, parkových dráh, uličiek a dokonca aj ciest sú v súčasnosti veľké dlažby. Prekvapenie to nestojí za to – jeho zdanie ďalších 6000 rokov, naši predkovia začali robiť a požiadať o tie isté účely. Samozrejme, že dlaždice by mohlo ťažko konkurovať moderným vzorcom na rôznych tvaroch a farebných schémach, ale týka sa trvanlivosti a sily, starobylá dlaždica nebola rovná.

Mnohé dobré slová možno povedať o modernom veľkoplošných dlažobných doskách. Je vyrobený z vysoko kvalitných surovín s využitím inovačných technológií a nových zariadení.

Zvláštnosť

Široký rozsah používania dlažieb veľkej veľkosti je spôsobený množstvom funkcií a výhod. Vyznačuje sa týmito pozitívnymi vlastnosťami:

 • vysoká pevnosť;
 • trvanlivosť;
 • vyrobené z vysoko kvalitných surovín;
 • ekonomické na nákladoch;
 • Pri poklese všetkých pravidiel a noriem je počet švov zanedbateľný, a tie, ktoré sú zle prebudenie;
 • široká škála veľkostí a farebných schém;
 • Kladenie neberie veľa času.

Tam je materiál a jedna nevýhoda – z veľkých výrobkov je ťažké položiť vzorovaný vzor.

Pokiaľ ide o veľkosti takýchto dlažieb, je to spôsobené ich rozmanitosťou, ktorú môže byť použitý na zlepšenie veľkého aj malého územia. Dnes najviac „beh“ v stavebnom procese sú nasledovné rozmery týchto produktov: 500×500, 600×300 a 1000×1000 mm.

Dlaždice najväčších veľkostí sa tiež nazýva cestná doska, pretože sa používa na údržbu ciest. 60×60 alebo 60, 80 cm výrobky sú najčastejšie používané na kladenie v miestnej oblasti alebo v krajine.

Preskúmanie druhov

Moderný stavebný trh ponúka rôznorodý rozsah veľkostí dlaždíc, ktorý je klasifikovaný výrobným materiálom a tvarovaným.

Veľké dosky sú:

 • betón;
 • slinku;
 • plast;
 • kameň;
 • gumový.

Nižšie je stručný opis každej odrody.

Betón

Tieto dlaždice sú považované za najviac aplikované. Charakterizované vysokou pevnosťou a spoľahlivosťou. Najčastejšie sú sivé, ale ak urobíte individuálnu objednávku, výrobca môže pridať sfarbenie pigment do výrobného materiálu. Betónové dlažobné dosky môžu byť vibrované a vibrované.

Prvý sa používa na dlažbu, napríklad záhradné trate, ale druhý, kto má vysokú odolnosť voči mechanickým účinkom, sa používa na cestách a parkovanie.

Cinker

Slinker je hlinka, ktorá je spálená pri veľmi vysokej teplote. Takáto dlaždica je odolná, odolná voči mrazu, odpudzuje vlhkosť, nevyháňa a neposkytuje. Sa deje rôzne veľkosti a farby.

Plastové (polymerpess)

Komponenty takéhoto produktu sú piesok, polymérové ​​drviny a sfarbenie pigment. Vzhľadom k tomu, že dizajn výrobku je najrozmanitejší, často sa používa na dlažbu. Tento typ veľkých dlažobných dosiek je jedným z najlacnejších.

Trvanlivosť a zemepisná šírka územnej distribúcie sú však veľmi obmedzené – nevydrží silné mrazy, žiadne teplo.

Kameň

Prírodný kameň – veľmi drahý materiál, takže dlaždice vyrobené z takých surovín budú mať vysoké náklady. Je to z dôvodu vysokých cien, ktoré tieto výrobky neplatia pre veľké plochy. Najčastejšie sú, sú usporiadané chodníky, skladby. Majú vynikajúce fyzikálno-technické parametre, vyrobené z žuly, čadiča, mramoru a labradorit.

Gumový

Takáto dlaždica je vyrobená z recyklovanej gumy, je úplne bezpečný, takže je umiestnený hlavne na ihriskách. V procese výroby výrobkov v surovinách, všetky druhy farbív pridávajú, vďaka ktorej môže byť farba hotových dlaždíc.

Pokiaľ ide o formu, výrobky posudzované môžu byť buď štvorcové alebo obdĺžnikové.

Tipy na kladenie

Odolnosť proti opotrebeniu a trvanlivosť veľkých dlažieb závisí vo väčšine prípadov z dodržiavania technológie pokládky. Dodržiavanie pravidiel a podľa pokynov môžete zariadenie vykonávať napríklad skladby alebo lokálne stopy dlaždíc alebo plošinu lokálnej dlaždice. Samozrejme, že bude potrebovať len čas s nezvyčajným.

Inštalačný proces je rozdelený do niekoľkých stupňov.

 1. Príprava zóny na kladenie. Stránka je úplne vyčistená od burín, odpadu a vyrovnané.
 2. Označenie územia, berúc do úvahy svah.
 3. Príprava materiálu. Okrem dlaždice budú potrebné tieto materiály a nástroje: piesok, cement, úroveň, čipky, trumf, topenia, orezávanie. A je tiež žiaduce mať brúsku na stavenisku, s ktorou bude možné výrobok v prípade potreby znížiť.
 4. Inštalácia hraníc, ak sa táto práca plánuje.
 5. Príprava nadácie – vankúš cementu-piesku sa vylial.
 6. Kladenie dlaždíc.
 7. Shutkové švy.

Po ukončení inštalácie je vhodné naliať vodu. Takže výrobky sú dobre zakotvené na mieste a všetky prebytočné záchytné listy v medzere.

Pred začatím inštalácie musíte urobiť plán práce, zorganizovať miesto, ak je to potrebné, kúpiť chýbajúce materiály a nástroje. Okrem, Je dôležité správne vypočítať požadovaný počet dlažieb. Aby ste to urobili, je potrebné vypočítať pracovnú plochu a vybrať materiál, určite, že jeho veľkosti. Ďalej, pomocou jednoduchého aritmetického vzorca vypočítajte počet dlaždíc.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: