Všetko o základoch na dlažobné dosky

Usporiadanie stôp pri pokládke dlažby vyžaduje vysokokvalitný základný prípravok. Z materiálu tohto článku sa dozviete o typy nadácie, požiadavky na ne, výpočet materiálu, nuansy práce. Okrem toho vám povieme, ako urobiť drenáž a hydroizoláciu s vlastnými rukami.

Primárne požiadavky

Namontovaný pod tortu na chodníku môže byť iná. Podpora musí byť vysoká kvalita, inak sa murivo môže posunúť časom. Aby sa kachle neboli navzájom pokryté, je potrebné dodržiavať niekoľko požiadaviek z dôvodov. Povrch pod pokladne by mal byť hladký, stabilný, trvanlivý, trvanlivý, porazený v zemi. Okrem toho musí byť vodotesný.

Ak chcete začať, mali by sme premýšľať cez zariadenie drenážneho vankúša. Bude presmerovať akumulačnú vlhkosť, upozornenie na zničenie dlažobných prvkov. Ide o vrstvu drenážneho materiálu, ktorý je uvedený na pripravené a rabidné dno.

Na dno nie je tečúca voda, je potrebné vykonať hydroizoláciu.

Je potrebné zabezpečiť odstránenie vody vstupujúceho do povlaku, keď sa klesá hojné zrážanie. Odvodňovanie drenáže sa zvyčajne vykonáva vytvorením drážky zásob pod svahom. Ak chcete vytvoriť hladký povlak s identickými švami, budete musieť zarovnať každú vrstvu vankúša.

Základňa pod dlažbami by mala vylučovať posunutie obkladových prvkov bez ohľadu na úroveň zaťaženia. Ak chcete vybaviť chodníky vo všetkých pravidlách, je potrebné použiť GOST 17608-91, SNIP W-8-76, SNIP W-10-75, POKYNY BCH-50-79, TU 400-1-190-79.

Štruktúra zariadenia na zber chodníkov pod blokovaním pozostáva z niekoľkých prvkov:

  • podkladová vrstva;
  • základňa;
  • Dlažba.

Pokiaľ ide o pokládku na starej báze, táto otázka je riešená rôznymi spôsobmi. Ak ide o dlaždice, potom sa odhaduje jeho stav. V ideálnom prípade musíte položiť dlažbu na len namontovaný koláč.

Odporúča sa odstrániť starú podlahu, pretože môže spôsobiť deformáciu a predčasnú deštrukciu tváre.

Názory

Základom na kladenie obkladového materiálu môže byť piesčitý, piesčitý cement, betón. Každý typ materiálu má svoje vlastné charakteristiky. Bez ohľadu na zvolený typ surovín sa obkladá s predbežným usporiadaním uzavretých hraníc.

Piesok alebo malý výpadok

Sands sa používajú v prípade pri pokládke dlaždice pod štandardným objemom zaťaženia (napríklad záhradkárstvo, chodníky pre chodcov).

Tento typ nadácie dokonale prechádza vodou, ale nie je obzvlášť trvanlivý. Zlé a skutočnosť, že piesok bez sutiny s časom dáva zmršťovanie.

Hrúbka piesočného tortu je vyrobená z tohto nuance. V hotovom formulári je 7 cm. Zásyp sa musí vykonať v 3 vrstvách (každý 2-3 cm). Každá zaplavená vrstva je štvorcová, zavlažovaná, potom, čo sú potiahnuté. Keď sa práca vykoná manuálne, vyžaduje sa aktívnejšie vylučovanie piesku.

Vrchná vrstva piesku vankúš je vyhladená omietkou veľa iných.

Nemôžete začať položiť dlaždice, ak je svah a povrch nerovnomerný. To ovplyvní totožnosť švov a monolitického povlaku.

Sand – Tesniaci materiál.Jeho dokončovacia vrstva by mala byť preostená. Najlepšie použitie pre montáž rieky. V rovnakej dobe, dlaždica počas stohovania sa čiastočne ponorí do takéhoto vankúša.

Zmes cementu a piesku

V tomto prípade sa v požadovaných pomeroch používa suchá kompozícia. Metóda usporiadania zahŕňa položenie štrkového vankúša. Tento typ nadácie sa považuje za zlatý stred medzi pieskom a betónom. Je to trvanlivé a spoľahlivé, zároveň chýba vlhkosť. Takýto materiál je lepší ako jeden piesok.

Piesková cementová základňa je pripravená na montáž chodníckych obkladov strednej hrúbky. Celková štruktúra koláča pozostáva z niekoľkých vrstiev: pôdy, piesku, žula sutiny, piesok, suchá zmes (CPS). Najvyššie laické dlažobné dosky na vrchole, hraniciach a kanalizácie sú vybavené na bokoch.

Zariadenie takejto zásady sa vykonáva v rovnakej schéme ako zariadenie piesku vankúš. Rozdiel leží v hornej vrstve, ktorá sa používa ako suchá zmes piesku a cementu. To prispieva k vytvoreniu monolitického dlažby povlaku.

Na výrobu zmesi vezmete 1 časť cementu a 3 časti piesku. Táto vrstva je tiež uložená po zamračení. Za všetky podmienky na vytvorenie základne je povrchová vrstva zo zmesi suchých materiálov vytvorená na povrchu geotextílie.

PCS potrebuje striktne v suchom počasí bezprostredne pred položením dlažobných dosiek. To je vysvetlené skutočnosťou, že počas kontaktu s vlhkom cementom.

Stavitelia často zaspajú s vrstvou častí PC, zatiaľ čo všetky dolné zaspazujte a plochu v priebehu priekopy.

Betón

Zmes kvapaliny sa používa v usporiadaní ciest a prístupových ciest do domovov a garáží, parkovísk. V tomto prípade sa vytvorí monolitický betónový poter. Prispieva k zakrytiu nezrovnalostí nadácie, eliminuje sedimentáciu hotového konca. Táto technológia sa používa na kachľové prvky, ktoré zažívajú veľké zaťaženia.

Je to silná, spoľahlivá, drahá podpora. Betónový základ je zvolený pre inštaláciu tenkých dosiek, ktoré sú upevnené lepidlom. Takáto základňa sa vykonáva po inštalácii debnenia, výstuže, montáže majákov. Debnenie zabraňuje šíreniu betónu počas výplne, ak je horná úroveň nad úrovňou zeme.

Inštalácia debnenia vám umožňuje opustiť medzery pre ďalšiu inštaláciu obmedzovača. Hranica zabezpečí rastúce okraje betónového vankúšu.

Okrem tabuliek môže byť debnenie vyrobené z plastu. Je možné ho opraviť so stávkami a vzperami.

Výstužný materiál (drôtená zváraná mriežka) je vložená na dno priekopy, po ktorej sa vystavujú majáky. Ako majáky sa používajú pozinkovaný oceľový profil pre montážnu sadrokartón. Majáky sú pripevnené rovnobežne na riešení cementového muriva.

Ak je potrebný veľa riešení na usporiadanie betónovej základne, môže byť objednaný v hotovom formulári s dodaním do miesta inštalácie.

Ak má farma miešač-betónový mixér, môžete vykonať pracovné riešenie sami. Plnenie betónovej bázy sa vykonáva takým spôsobom, že prázdnota nie je vytvorená v hmote.

Keď je betón zaplavený mriežkou, je potrebné zarovnať horný okraj. Ak na ruke neexistuje žiadne pravidlo omietky, môže sa vykonať pomocou drevenej koľajnice. Vylievanie sa vykonáva pri zachovaní teplôt kompenzujúcich pravdepodobné tepelné rozširky. Pred začatím položenia dlažieb, čaká na betónový základ úplne suchý.

Konzistencia pracovného riešenia by mala byť pravda. Ak je kompozícia príliš kvapalná, alebo naopak, bude premýšľať o kvalite vankúša. Pomer komponentov závisí od typu cementu.

Porušenie pomerov zníži silu základne. Cement M400 alebo M500 sa používa na prácu. Najprv kombinuje suché zložky a po tom, čo sa kompozícia stane homogénnou, pridá sa voda.

Ako vypočítať materiály?

Na výpočet požadovaného množstva surovín, vzorec pre nájdenie objemu. Získaný výsledok sa vynásobí podielom materiálu. Výstuha sa získava na základe výpočtu zostavy tyčí mriežky s bunkami 20 cm. Počet hraničných prvkov je určený reimetrom rozdelením dĺžkou jedného modulu.

Ak chcete správne vypočítať požadované množstvo piesku alebo sutiny, musíte odpudzovať zo zariadenia spoločného koláča. Pri pokládke na betóne vo výške 1 kV.M Potrebujete:

  • Sand – 0,15 kubických metrov;
  • Subbble – 0,15 metrov kubických.

Pri usporiadaní stôp na suchej zmesi je približne rovnaký. Keď robia ľahké cesty s piesočnatou základňou, spotreba je odlišná:

  • jemný piesok potrebuje 0,05 kubický meter;
  • Veľký piesok alebo sutiny – 0,1 kubický meter.

Vykonávanie zemných prác

Mať na svojich rukách schému plánovaného cieľa, pričom sa zohľadní záväznosť na terén a krajinu, sa zaoberá sledovaním. Ak to chcete urobiť, zmerajte všetky strany, skontrolujte, či je korešpondencia dĺžok a uhlopriečok.

Bez ohľadu na výber typu základne sa prípravok začína zo zeme. Ak správne pripravíte posteľ, zjednodušuje prácu na pokládke a umožní čo najskôr. Výška vykopávanej pôdnej vrstvy závisí od typu vybranej základne. Zároveň berte do úvahy celkovú hrúbku vrstiev vrstiev spolu s dlaždicami. Viac, tým väčšia je pôda odstránená.

Pri odstraňovaní je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že dlaždica musí byť položená na povrchu s povrchom Zeme (niekedy o niečo vyššie). Ak je nižšia, akumulácia vody je nevyhnutne po ťažkých zrážok.

Pri plnení zárezu vziať do úvahy zmrštenie sypkých materiálov a samotnej pôdy. Výška výkopu počas usporiadania záhradných stôp v krajine a chodníkoch je najmenej 20-25 cm. Základňa pod oblasťou s najväčším nákladom by mala byť spoľahlivá. Ak plánujete dať dlaždice pre parkovaciu zónu, musíte zásobník odstrániť najmenej 28-30 cm.

Počas odstránenia zeme, odpadu, kamene, buriny sa zbavujú odpadky. Plodná vrstva môže byť použitá na zlepšenie lôžok alebo kvetu. Pred položením na spodnej drenáži a hydroizolácii sa zbavte koreňov a všetko, čo môže neskôr slúžiť ako katalyzátor na zničenie položenej dlažby. Veľké pozemky pre domácnosť sú rozbité, takže spodná časť priekopy homogénneho.

V spodnej časti výkopu je malá zaujatosť v smere konštrukcie (až 3%). V priemere je bustovací svah 1 cm na merači snostne. Potom dno TRAMBL, dávajúc pôdu väčšiu silu a zníženie percentuálneho podielu Zemského zmršťovania pod váhou položených prehyv.

V neprítomnosti elektrického rámca na utesnenie, používajte malé tesniace techniky.

Ďalej sa zaoberajú inštaláciou Curbone.

Drenážne vankúš

Na prípravu výkopu na kladenie skladby vo všetkých pravidlách použite vrstvu piesku. Hrúbka by mala byť aspoň 5 cm. Je distribuovaný rovnomerne v priechode false. Potom hojne vrhnúť vodu a kompaktné. Tambrush vyrába špeciálne vybavenie.

Ak to nie je, môžete len počkať, kedy je mokrý piesok zmáča.

Po tom, dostať sa styling sutiny. Je lepšie použiť stredný frakčný materiál. Veľký drvený kameň nebude schopný naplniť základňu. Vzhľadom na to, že v priebehu času sa prebudí, počiatočná forma nadácie sa zlomí. Príliš malé kamene nie sú vhodné aj na odvodnenie: znižujú odtokové vlastnosti vrstvy chmump.

Vytvorte strúhanku do vrstvy. Ak je vrstva zmiešaná s pieskom, potom je základom zvlhčený vodou, potom.

Hrúbka zhutnenej drenážnej vrstvy by nemala prekročiť 15 cm (2/3 celkovej výšky chodníka spolu so základňou).

Namiesto sutiny môžete použiť štrk s frakciou 2-3 cm. Na zlepšenie kvality vankúša je štrk lepší ležať v niekoľkých štádiách. Výdavky tenké vrstvy ľahšie. Ak používate vibračné zariadenia, práca sa zrýchli.

Vodeodolný

Najlepší hydroizolačný materiál sa považuje za hustotu geotextílie 150 g / m2. Po položení drenáže je zoradené na povrchu priekopy. Zabráni prístupu k hornej vrstve. Geotextile má vysokú pevnosť, odolnosť voči hnilobe a rozkladu, preto bude chrániť povrchovú úpravu pred vlhkosťou na veľmi dlhú dobu. Nosičovanie geotextílie, ktoré sa dostanú do držiaka s hodinami po boku navzájom približne 12 cm (celkový prehľad 25-30 cm).

V jeho neprítomnosti sa ako hydroizolačný materiál použije polyetylénová fólia skladaním v 2 vrstvách. Takáto výmena však nie je tak trvalá a spoľahlivá ako geotextílie. V priebehu prevádzky sa rýchlo deformuje.

Zvýšiť účinnosť odstraňovania vlhkosti, hydroizolácie položené s miernym zaujatím. Z vyššie uvedených, vykonávajú dumping s žulovým sutinami v smere samotných (bez otvorenia otvorených plátnov). Sweep drvený kameň distribuovaný okolo obvodu priekopy, potom smeru s hrable.

Potom vykonávajú tvarovanie, maľovanie, re-tesnenie. Potom vyberte jeden z typov podkladových základov pre kladenie dlažieb. Stojí za zmienku, že jej hrúbka je uvedená v zhutnenej forme.

Proces kladenia základne pod dlažobnými doskami môžete vidieť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár