Zariadenia na výrobu dlažieb

Výroba dlažby dosiek môže byť dobrou verziou svojho vlastného podnikania – otvoriť workshopu, nebudete potrebovať veľa investícií. Je dôležité kúpiť správne vybavenie, ktoré pomôžu produkovať vysoko kvalitný a trvanlivý tovar schopný poskytnúť svojmu výrobcovi slušnú reputáciu.

Ak sa rozhodnete vytvoriť dlaždice sami, budete si musieť vybrať jeden z dvoch spôsobov, ako ho vyrobiť – vibračné alebo vibropressing. Zariadenie v dvoch prípadoch bude úplne odlišné, takže zvážte, čo je užitočné.

Čo potrebujete na výrobu dlaždíc vibrácie?

Na výrobu dlažieb dosiek vibráciou ako suroviny sa používa hrubé, ale zároveň relatívne tekutý betónový hmotnosť. Stručne povedané, princíp výroby tovaru vyzerá takto: betón sa nalial do špeciálnych foriem a potom vykazuje schopnosť vibotolu. Posledné, vibračné, zaisťuje správne utesnenie látky, vďaka čomu nie sú žiadne vzduchové bubliny v jeho hrubšom. Hmotnosť je teda zhutnená bez použitia lisu v rozsahu, ktorá umožňuje požadovanú pevnosť a trvanlivosť v zmrazenej forme, aby sa dali dlažobné dosky.

Okamžite to objasniť Vibolit – nie najlepší spôsob, ako vytvoriť dlažba. Napriek tomu, že dlaždice má šancu získať dobro, bude mať stále pomerne vysoký koeficient absorpcie vody a nie je pre lepšiu silu a trvanlivosť. V nezávislej výrobe domácností je však táto metóda lacnejšia a jednoduchšia, takže si vybrali jednotliví majitelia pre seba a dokonca aj malé provinčné workshopy.

Miešačka

Neexistuje spôsob, ako obnoviť bicykel – obyčajný betónový mixér pracuje so zásadou gravitácie na použitie v produkcii domácností. Môžete si kúpiť taký v každom veľkom stavebnom obchode a bude to stáť lacno.

Je dôležité zvoliť si objem hrušiek betónových miešačov. Ak naozaj neplánujete otvoriť svoje vlastné podnikanie, ale len chcem, aby dlažobné dosky pre svoj vlastný dvor s vlastnými rukami, malý objem je dosť úplne – to bude lacnejšie.

Veľký miešač betónu pre amatérsku výrobu je bezvýznamná – ak nie je dostatok foriem na výplň, zostávajúci betón bude rozmazaný.

Formuláre

Podstatou výroby dlaždíc je tvarovaná betón, takže to nebude robiť bez foriem. Aby sa výrobky ukázali byť rôznorodé a sada vyzerala krásne, formy sú žiaduce, aby sa rôzne – aspoň dva typy. Typicky sa odborníci neodporúča experimentovať s nezávislou výrobou foriem, pretože niektoré z nich budú spočiatku chybné, a druhá časť nebude napájať zaťaženie a vibrácie alebo elementárne sa bude držať betónu, čo nie je možné extrahovať dlaždice. Nemáte skúsenosti, nepravdepodobné, že by ste mohli urobiť dobré formy manuálne, takže je oveľa praktickejšie kúpiť.

Prečítajte si viac  Záhon

Najčastejšie materiály na výrobu foriem sú dnes plastové, sklolaminát a silikón. Silikónové cumlíky sú drahšie ako iné, ale považujú za najpraktickejšiu a relevantnú voľbu.

Faktom je, že na rozdiel od konkurentov majú určitú elasticitu, takže nie je tak ťažké ich odstrániť z domácej dlažby. Plastové a sklolaminátové formy pred extrakciou hotových výrobkov sa bude musieť ohrievať, a to v zásade nebude fungovať okamžite, najmä doma, kde je vykurovanie možné len v malých dávkach.

Formovanie vibrácie

Vlastne, najdôležitejšie zariadenie na výrobu blokov, bez ktorých vôbec nezlyhá žiadna výroba. Vyzerá to ako odolný a spoľahlivý stôl, ktorý je pripojený k posteli. V hrúbke prístroja je motor skrytý, ktorý poskytuje kontinuálne vibrácie pultu – z dôvodu, že formy s kvapalným betónom sa neustále chvejú mnoho hodín.

V takýchto podmienkach vzrástli akékoľvek vzduchové bubliny v hrúbke kvapalného materiálu na povrch. Výsledná dlaždica sa ukáže, že je hustá a bez cudzích krytov, čo je najpozosnejšie ovplyvnená jej silou.

Tepelná kamera a plameň Vibotol

Hovorili sme, že doma, mnohé odrody foriem bude ťažké oslobodiť od obsahu bez vykurovania. V rovnakej dobe, priemyselné podniky, samozrejme, nerobia to na bežnej kuchynskej doske, ako sa už môžu spojiť – namiesto toho, aby si kúpili špeciálne vybavenie.

Jedna z možností je termalizovaná – špeciálna kapacita s konštantnou vysokou teplotou. Formy umiestnené v ňom rýchlo vyhrievajú a rozširujú z neho, takže z nich môže byť oddelený zamrznutý betón. Dwording Vibotol pôsobí na princípe práce tvarovania VibrácieTol, – malé vibrácie je navrhnuté tak, aby porušili nestabilné spojenia, a tak je rad kontaktu s pevným betónom s formou.

Vibračné zariadenia

Vibračné listy je už viac typovo pre veľké podniky v tom zmysle, že bude vyžadovať nákup závažných zariadení na výrobu tovaru. To však možno získať a zrejmé plus – proces tvarovania je plne automatizovaný. Okrem toho môžete teraz kúpiť ručne vyrobený mini-stroj, ktorý je oveľa lacnejší a môže vyplatiť podľa výsledkov produkcie dokonca malých šarží výrobkov.

Prečítajte si viac  Všetko o chlapci

Hlavný rozdiel vo výrobe dlaždíc na chodníky stlačením je, že betón v tomto prípade nie je potrebný, ale polosuchý. Z tohto dôvodu, obyčajný gravitačný betónový mixér nám nebude vyhovovať – ​​hustá hmota vo vnútri sa drží jej a na stenách, z dôvodu, že žiadny miešanie zlyhá. Želám si zvládnuť tento spôsob výroby bude musieť kúpiť drahšie betónový mixér s núteným spevom.

Upozorňujeme, že je chápané nielen hruškou, otáčajúcou sa vďaka elektrotechniku, a dizajn, vo vnútri, ktorý má rotujúce lopatky, ktoré poskytujú približne takýto účinok, aký druh kuchynskej vetvy dáva.

VIBLOPRESS je zvyčajná ako závažná priemyselná technika – Aspoň má vstavaný hydraulický systém na dostatočnú kompresiu a vlastnú riadiacu jednotku. V tomto kontexte môže byť príručna tlač kritizovaná ako rovnaký druhu ako zariadenie pre vibrácie – bez hydraulického pohonu, tlačová sila nebude tak pôsobivá, a nevyhnutne ovplyvní výkonnostné charakteristiky hotových výrobkov. Z tohto dôvodu, podnik, ktorý platí za zisky, musí vynaložiť peniaze na vibrače – táto investícia by sa mala časom vyplatiť.

Muž, ktorý prvýkrát zistil existenciu tvarovacej vibrácie, môže sa im zdať im, že vibračný, pretože je tiež vták s vibromotorom. Avšak, v tomto prípade je zariadenie zložitejšie – je doplnené tlakovým lisom, ktorý je tiež vybavený vibromotorom.

Ak sú vibrácie potrebné plné formy na výrobu dlaždíc, potom sa v vibrovanie používajú iba rámy pripomínajúce včely. Pretože polosuchaná zmes sa používa na výrobu, ktorá nie je náchylná na šírenie, zaspáva sa do rámu bez spodnej inštalovanej priamo na posteli – materiál stále nenájde. Potom je rám pokrytý upínacími listami (v skutočnosti, konvenčné kovové dosky s dekoratívnymi zárezmi) a zaťaženie s priloženými vibráciami sa prenáša zhora na tieto platne.

Ukazuje sa, že polosuchaná zmes v ráme zažíva vibrácie a na vrchole a nižšie – takéto intenzívne vibrácie vám umožní úplne zbaviť hmotnosti z najmenších vzduchových klubov. Posilniť účinok pomáha a skutočnosť, že látka je lisovaná pri vysokom tlaku. Vzhľadom k tomu, že v ňom spočiatku tam bola prakticky žiadna vlhkosť, nemôže odpariť a odísť za prázdnoty – to znamená, že v hrúbke betónového výrobku nemôže zmraziť absorbované atmosférické alebo podzemné vody, ktoré by postupne zničili blokovanie.

To je dôvod, prečo sa výrobky vyrobené vibropressingom považujú za spoľahlivejšie a pôda bola zmes, z ktorej bola vykonaná, tým lepšie.

Nadobudnutie nuansy

Upozorňujeme, že nákup špeciálnych zariadení na výrobu dlažieb len pre svoje potreby nikdy nebude najlepšou možnosťou z hľadiska praktickosti – jednoducho preto, že potrebná technika nebude mať čas na splatenie na takejto malej dávke tovaru. To je dôvod, prečo je vibračný dom doma viac populárnejší vibračný umiestnenie – tvarovanie vibrácieTol môže byť konštruovaný aj s vlastnými rukami z vysokoškolských materiálov, a jeho reformná verzia alebo aimeds nebudú potrebné, ak sa používajú silikónové formy.

Prečítajte si viac  Popis galtov na dlažobné dosky a jeho použitie

Na výrobu vibrácií, potrebujeme obyčajnú tabuľku, ktorá nebude stáť na podlahe, a visí vo vzduchu, pripevnený na domácom trvanlivom kovovom ráme cez pružiny alebo gumové tesnenia. Zo spodnej strany je k nemu pripojený akýkoľvek dostatočne silný elektromotor, ktorý v priebehu práce nevyhnutne dáva vibrácie – to je technika a pripravená.

S úlohou nezávislej produkcie vibračnej úlohy je oveľa zložitejšia – existuje maximálna presná výkres, inak bude kresba na dlaždice beznádejne pokazená. Vo väčšine prípadov je vo väčšine prípadov praktické, že je práve kúpil vibračný, a nie aby sa, aby sa sám – aj keď sa nevypláca na implementáciu vašich potrieb, môže sa aspoň predávať v budúcnosti. Nezávislá výroba takýchto zariadení je plná nielen katastrofickými chybami, ale aj obrovský čas, napriek tomu, že nie je pozorované žiadne osobitné finančné hospodárstvo.

Vážna nevýhoda vibračných koliesk je, že je nakonfigurovaná na vytvorenie blokovania jedného konkrétneho druhu a upínacie dosky na povrchu by mali presne zhodovať s veľkosťou tabuľky. Aby ste urobili veľmi odlišnú dlaždice, budete musieť preukázať tanec s tamburínom – kúpiť nový matricový blok a zapojiť sa do rekonfigurácie jednotky. V mnohých prípadoch, pre priemerného človeka, je to tak ťažké, že to uprednostňuje poskytnúť výhodu vibrácii – existuje sortiment jednoduchým nákupom nového formulára.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: