Aká by mala byť prahová hodnota vstupných dverí?

Bytové priestory sa skladá z rôznych prvkov, ktoré vykonávajú určité funkcie, užitočné aj dekoratívne. To platí aj pre prahovú hodnotu. Zdobí vstup do apartmánov viacerých podlažných domov, rovnako ako súkromné ​​vidieky a chaty.

Účel a zariadenie

Prahová hodnota na vstupných dverách je dôležitým prvkom v akejkoľvek obytnej miestnosti. Táto položka vykonáva mnoho užitočných funkcií, ako napríklad: ochrana miestnosti pred nečistotami, vlhkosťou a prachom z ulice, izolácie z návrhov, dekoratívne zložky (dekoratívny dizajn). Stojí za zmienku, že s pomocou vyššie uvedeného dizajnu môžete zvýšiť úroveň ochrany predmetu pred votrelcami. Tiež na úkor prahovej hodnoty, zosúladiť prachové kvapky medzi dverami a podlahou.

Mnohí majitelia majú záujem o otázku, ako samostatne vykonať prahovú hodnotu pomocou určitých materiálov a nástrojov. Odborníci odporúčajú vytvoriť tento prvok s výškou nie viac ako tri centimetre. V určitých prípadoch sa môžu meniť parametre, najmä ak je potrebné dosiahnuť určitý dekoratívny účinok.

V procese tvorby dizajnu, musíte nájsť zlatý stred, takže prahová hodnota vykonáva svoju hlavnú úlohu – hustý dvojdár dverí s podlahou a tiež zdobila vstup a nepritiahol veľa pozornosti.

Pred začatím práce by ste si mali vybrať konkrétny typ dizajnu, ako aj materiály pre jeho výrobu a čelia. Materiál je spravidla vybraný s prihliadnutím na celkovú štýls miestnosti, osobné preferencie a finančné možnosti. Prevádzkové charakteristiky prahovej hodnoty a jeho odolnosť voči vonkajšiemu poškodeniu závisia od výberu.

Niektorí mylne si myslia, že ak urobíte dizajn vyšší, bude lepšie vyzerať a lepšie sa vyrovnať s inými úlohami. Výška však môže interferovať a poskytovať mnoho nepríjemností pri návšteve domu.

Komutívne vybrané zariadenie vstupnej prahovej hodnoty by malo mať optimálne rozmery. Ďalej bude článok hovoriť o kritériách na výber typu prahovej hodnoty pri vstupe do domu alebo bytu.

Podmienky voľby

V prípade, že v súbore s rámom dverí je popruh pre Clad, potom kupujúci zmizne potrebu zvoliť návrh pre prahovú hodnotu. V tomto prípade sa pri inštalácii dverí a boxu namontuje. Ak nie je takáto zložka, potrebujete nezávisle vybrať materiály pre prah a návrh tejto položky. Stojí za zmienku, že inštalácia by sa mala vykonať len na konci inštalačnej skrinky.

Odborníci z opravy a dizajnu priestorov Keď výber možností návrhu, musíte sa brať do úvahy tieto parametre:

 1. rozmery;
 2. Suroviny na výrobu konečnej úpravy;
 3. Morenie hustoty plátna na prahovú hodnotu;
 4. Forma výrobku.

Aby bolo dvere spoľahlivo čo najdôležitejšie k prahovej hodnote, je vybavený špeciálnymi zámkovými pripojeniami.

Pamätajte si, že prahová hodnota je takmer neustále zaťažená zaťaženia, a tým viac ľudí bude žiť v dome, zaťaženie intenzívne. Ak chcete, aby to ušetrilo vzhľad mnoho rokov, odporúča sa vybrať najodolnejší a spoľahlivý obkladový materiál.

Je čas hovoriť viac o ich rozmanitosti.

Vyberieme materiál

Pokiaľ ide o akýkoľvek prvok v každej miestnosti, boli pre prahové hodnoty vyvinuté určité kritériá. Ako používajú materiály:

 • Prírodný drevo. Pole je rozšírená v oblasti dekorácie a výstavby.
 • Kovový. Ide o spoľahlivý a opotrebený materiál, ktorý si dlhší čas zachováva formu a vzhľad.
 • Tehlový. Silné a dôležité, cenovo dostupné suroviny.
 • Plastový. Jeden z najobľúbenejších umelých materiálov.
 • Cement. Rozpočtová verzia Vytvorte silnú prahovú hodnotu.

Okrem toho by sa farba a textúra materiálu svetla mala harmonizovať s dverami.

Po výbere s hmotou je potrebné vyzdvihnúť formulár. Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že najspoľahlivejší dizajn vo forme schodiska. Najčastejšie možnosti pre materiál pre prah je betón, kov a drevo, ale najnovšia verzia je obzvlášť obľúbená. Solidné odrody dreva sú perfektné.

Napriek tomu, že dizajn poľa nie je tak trvanlivý a odolný, ako z betónu alebo kovu, je oveľa jednoduchšie opraviť a demontovať podľa potreby.

Ďalej budeme hovoriť viac o usporiadaní tohto typu prahovej hodnoty: ako urobiť prahovú hodnotu dreva. Strom má osobitný prirodzený vzhľad, ktorý sa vyznačuje estetikou a príťažlivosťou. Okrem dubu môžete bezpečne používať breza. Na objednávku pre dosky bez problémov s neustálym zaťažením musia byť vopred ošetrené vlhkosťou a vlhkosťou;.

Požadované nástroje

 1. Kladivo;
 2. píla;
 3. olovnatý;
 4. brúsky (vhodný na prácu s drevom);
 5. lak;
 6. nechty;
 7. Bulharčina;
 8. vysávač.

Workflow sa vyskytne v prísnom poradí. Najprv musíte odstrániť prach a nečistoty na mieste inštalácie. Po vybratí dosiek požadovaných rozmerov. Ich veľkosť by mala byť dlhšia ako šírka lúmenu.

Štádiu montáže

Teraz, keď sme vo všeobecnosti hovorili o vstupnej prahovej hodnote a jeho význam, je čas podrobne zobraziť etapy stenových štruktúr.

Zarovnanie základne

Pred vstupom priamo do inštalácie musíte vyčistiť. S prítomnosťou starej prahovej hodnoty by mala byť demontovaná. Základňa je vyrovnaná pre pevnú inštaláciu. Všetky jamy, švy, trhliny a iné treba opraviť, spustiť.

Opatrenia

Po mieste pre prahové hodnoty sa dôkladne vyčistí a rozliate z rôznych druhov nedostatkov, mali by sa vykonať merania. Merajte medzeru medzi vertikálnymi stojanami, a sprievodca si vyberie šírku pre dizajn. Vzhľadom na vybrané parametre by ste mali kúpiť dosky potrebných rozmerov alebo nezávisle pripraviť materiál.

Formulár

Teraz je potrebné vytvoriť dosku v súlade s meraniami vykonanými skôr. Aby sa dosiahlo spoľahlivé dokovanie, odporúča sa vybaviť prahovú hodnotu širšiu ako krabicu dverí.

Inštalácia

Pomocou konštrukčnej inštalácie je na novom mieste nainštalovaná doska. Počas procesu inštalácie skontrolujte, ako funguje vstupné dvere spolu s barom. Neobmedzený objav označuje, že merania boli vykonané správne, a rozmery prahovej hodnoty sú vybrané pravdivé. Pri zatváraní dverí musí byť jeho spodná časť spoľahlivo ukotvená s prahom. Prahová hodnota je upevnená na mieste s nechtami alebo self-kresba. Ak používate nechty skôr, ako ich budete riadiť do dosky, mali by ste vŕtať predbežné otvory.

Toto sa robí tak, že pole nepracuje počas prevádzky.

Dekor

Spravidla drevené prahové farby. Ak existuje túžba udržať krásu a kresbu poľa, je lepšie použiť transparentný lak. Uloží strom z poškodenia a zároveň nebude blokovať krásu materiálu.

Ako nainštalovať kovové boosters?

Kovové prahové hodnoty sa často používajú v tandeme s PVC dverami. K dnešnému dňu sa prahové hodnoty z tohto typu materiálu aktívne používajú pri navrhovaní vstupov v obytných priestoroch. Hliník, nehrdzavejúca oceľ alebo mosadze ako suroviny. Výber tohto produktu je široký. Hliníkové prahové hodnoty pre plastové dvere sú ideálne pre byt zdobený v modernej štýle.

Stojí za zmienku, že kovové konštrukcie sú pozoruhodne v interiéri.

Hotový produkt je možné zakúpiť v akejkoľvek špecializovanom obchode. Po akvizícii je upevnená pomocou lôžok. Počas práce sa používajú špeciálne svorky a upevňovacie prvky.

V prípade potreby musí byť prahová dĺžka skrátená podľa rozmerov rámu dverí. Ako sa dá uistiť, že proces inštalácie je veľmi jednoduchý.

Ako sa cítiť sami?

Treba poznamenať, že proces vytvárania takejto dizajnu nie je ľahký. Ak sa však práca vykonáva správne, takáto prahová hodnota bude slúžiť oveľa dlhšie ako výrobok z poľa. Aby bolo možné ho pokračovať v nezávisle, budú potrebné tieto materiály a nástroje:

 1. úrovni;
 2. ruleta;
 3. putty nôž;
 4. piesok;
 5. cementu;
 6. voda;
 7. metla;
 8. debná
 9. základný náter;
 10. Self-capping skrutka;
 11. Mixér na cement a požadovanú kapacitu;
 12. skrutkovač;
 13. kladivo;
 14. Perforátor.

Pracovný proces možno rozdeliť do určitých operácií.

Čistenie

Rovnako ako v možnosti so stromom, je miesto pre prahové hodnoty dôkladne vyčistené. Starý produkt sa odstráni. V prítomnosti trhlín a choselov sú zaplavené cementovým piesočným roztokom. Povrch je zem.

Opál

Pre prahovú hodnotu z betónu, inštalácia debnenia. Je vyrobený z lamierov alebo dosiek v súlade s rozmermi nového dizajnu. Je pevne stanovená. Proces práce sa vykonáva podľa úrovne.

Tak, že konštrukcia je trvanlivá a spoľahlivá, v spodnej časti novej prahovej hodnoty sa odporúča naskrutkovať dlhé skrutky kovu. Ich výška musí zodpovedať výške dizajnu. Tento prvok bude hrať úlohu armatúr, posilnenie prahovej hodnoty. Niektoré používajú mriežku alebo drôtu.

Riešenie

Piesok a cement, v pomere 1: 3, sú potrebné na vytvorenie roztoku. Plastifikátory sa niekedy pridávajú do vysokej odolnosti proti opotrebeniu, tento prvok zvyšuje odolnosť voči vysokým teplotám. Moderný trh ponúka hotové zmesi, ktoré nemusia špeciálne produkovať.

Vyplniť

Akonáhle je riešenie betónu pripravené, sa naleje do stromovej debnenia. Potom je zmes zarovnaná. Uistite sa, že betónové povodne všetky rohy. Potom zostáva čakať, kým suroviny suché. Počas čakania, pravidelne vlhký povrch vodou, pomôže sa zbaviť malých defektov a nezrovnalostí.

Ako správne nainštalovať prahovú hodnotu, pozrite si nasledujúce video.

Ako oddeliť prah dverí na chodbe?

V závislosti od materiálu, z ktorého je prahová hodnota vytvorená, zodpovedajúci materiál na dokončenie. Voľba je tiež ovplyvnená rôznymi indikátormi: kde je nainštalovaný prah, v byte, súkromnom dome alebo na ulici.

Kovové prahové hodnoty, ktoré ide spolu s krabičkou, nemusia navrhnúť. Toto je plný prvok. Ako je uvedené vyššie, drevená konštrukcia je natretá alebo liečená lakom.

Betónové prahové hodnoty zdobia dlaždice alebo linoleum. Môžete to dať nejakú farbu a kreslenie. Mali by ste si vybrať jednu možnosť pre konečnú úpravu zvnútra a vonku. Vyberte si farbu podľa farby dverí.

Pred navrhovaním prahovej hodnoty starostlivo skontrolujte dizajn pre praskliny, otvory a iné chyby. Od nich sa musíte zbaviť.

Krásne príklady dekorácie

Existujú rôzne možnosti pre elegantný, krásny a štýlový dizajn prahových hodnôt.

 • Prah z ľahkého prírodného dreva (pole). Táto možnosť je ideálna pre rustikálny vidiecky dom, zdobený v rustikálnom štýle.

 • Konštrukcia nerezovej ocele. Praktická, štýlová a prísna prahová hodnota pre modernú a laconickú štýlu.

 • Betónový prah. Ak je podlaha na podlahe, a máte niekoľko kusov vľavo, môžu byť použité na navrhovanie prahovej hodnoty. Ukazuje sa, že elegantná a praktická možnosť.

 • Boosters linoleum. Táto metóda dizajnu sa harmonicky zmestí do chodby, ak je linoleum zvolený na podlahe prahu. Pre materiál takejto povrchovej úpravy sa dá ľahko starať, ak je to potrebné.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: