Box pre vnútorné dvere

Dvere box pre vnútorné dvere je prepojenie medzi dverami a samotnými dverami. Je potrebný ako nosná časť dizajnu, na ktorej sa sústreďujú všetky zaťaženie napájania. Je upevnený na dverách a dvere, dverové slučky, dobors, platdroad a sprievodné armatúry sú už namontované. Vykonáva aj estetickú úlohu a môže to byť samostatný prvok montáže a pokračovanie homogénneho dizajnu.

Materiály na dvere

Dvere, spravidla, sa zhoduje s materiálom s vybranými dverami dverí. Medzi miestnosťmi môžete dať železné dvere, napríklad obrnené, a potom box bude oceľ. Na verejných miestach, kanceláriách, obchody sú teraz plastové a hliníkové dvere a box v tomto prípade bude z rovnakého materiálu. Pre kyvadlo, posuvné a sklenené dvere Lutka (rám) môžu byť vyrobené z MDF alebo hliníka.

Nasledujúce materiály sa používajú na výrobu rozvodného rámu dverí:

 • Celý bar S vybraným sínusom, to znamená vstup. Drevo musí byť dobrá kvalita, uspela, bez trhlín a feny, pretože vnútorný stres z dreva medzi vláknami v priebehu času a pod vplyvom vonkajších faktorov môže viesť k deformácii plátna.
 • Drevené pole. Elite typy stromu – to je dub, buk a popol. Veľmi krásne dvere z mahagónu: čerešne, somšie, matice a eukalyptus. Lacnejšieho, streľby jedľa, vápno, breza, javor, je najvhodnejší pre borovice.

Tento materiál vyžaduje konečné spracovanie: brúsenie, tmel, streľba, maľovanie, simulátory, lakové povlaky alebo tmelu na žiadosť zákazníka.

 • Prežiť bar pozdĺž celej dĺžky výrobku pomocou technológie „miniship“ alebo lepeného tyče malých kusov dreva pozdĺž rovnakej technológie. Rozmery v maloobchode – 35x70x2100 mm. Tento materiál tiež potrebuje povrchovú úpravu.

 • Brux z MDF a XDF. Drevený materiál impregnovaný so strednou a vysokou hustotou lepiacimi látkami, lepené prírodnou dyhou. Hrúbka tyčiniek je od 30 do 60 mm v závislosti od hmotnosti dverí.
 • Dosky DVP – Toto je lisovaný vrstvený kompozitný materiál s potrebnou pevnosťou. Kamene s ecoshpon, ktorý je umelý.

Typy dverných boxov

Rozlišovať niekoľko typov dverí boxov.

Uhol

Univerzálny box vhodný pre všetky typy stien. Je dizajn dekoratívneho platpal pripevnený k rámu. Uhlový box vyžaduje ďalšie utesnenie medzier medzi rámom a dverami dverí.

Zvýši sa zvuková izolácia a eliminuje návrhy.

Fantastický

Najčastejšie sa používa pri otváraní s tenkými oddielmi, napríklad z sadrokartónu. Tento typ rámových rámov je namontovaný v kovovom ráme, aby sa zvýšil zisk z konštrukcie. V opačnom prípade bude vyčerpaný dizajn viesť k rozbitiu mechanizmu dverí ako celku.

Prečítajte si viac  Interiérové ​​obdĺžnikové oblúky v interiéri

Vyhodenie

Pohľad na krabicu pozostávajúcu z rámu a druhu s platdrom. Optimálna možnosť, ktorá sa nemusíte starať o prípravu, rafinovanosť a následnú dekoráciu dverí. Tento typ boxu je spravidla vybavený tesniacimi prvkami.

Teleskopický

Predstavuje sadu dosiek, ktoré sa pripájajú k dizajnom alebo laminátovým zámkom. Zjednodušuje proces montáže rámu dverí k znakom otvoru.

Nepotrebuje lepené prvky, ako sú drážky v sebe.

Konfigurácia profilu

Rám dverí pre vnútorné dvere je zvyčajne obdĺžnikové drevo s zvoleným štvrťrokom pre rieku.

Štandardné rozmery sú nasledovné:

 • Hrúbka – 35 mm;
 • Šírka – 60, 70, 80 a 100 mm;
 • Dĺžka – 2100 mm;
 • Šírka akcie je 30 mm a hĺbka je 10 mm.

Prekafer môže byť vyrobený polkruhom alebo rebrami. Pre široké dvere v bare zo zadnej strany, oproti strelcovi, vytvorte štvrtinu pre psa 10/10 mm. Nedávno, profilované teleskopické boxy stále viac produkujú, v bočných drážkach, z ktorých sa vložia do súpravy. V oblasti rieky je drážka pre upevňovacie prvky tesnenia. Ak nie je taká taká drážka, potom je pripojená samolepiace tesnenie.

Zvyšuje zvukovú izoláciu a pri zatváraní nedáva dvere.

Metódy montáže Koroba

Pri nákupe bloku dverí môže byť krabica k dverám pripojená už v zmontovanom stave, ale najčastejšie sú dvere vybavené špeciálnymi tyčami vyrobenými z rovnakého materiálu ako dvere sama. Niekedy musí box získať samostatne. Mookroom v zmontovanej forme má formulár P-tvarovanú formu pozostávajúcu z dvoch vertikálnych tyčí a horných horizontálnych. Do formulára O-tvaru sa pridá ďalšia prahová hodnota vo forme nižšej horizontálnej tyče.

Veľké a hrubé boxy sa zhromažďujú s použitím zahusťovadla. Aby ste to urobili, na okrajoch jednej plátna sú štipky a ostatné plátno robia drážky zodpovedajúce veľkosti klieští. Zahusťovacie spojenie v zostavenej forme je vŕtané a otvor je poháňaný z hustého stromu dreva, alebo je spojenie dotiahnuté samo-kresbami. Môžu byť použité a nechty. Pri montáži sa jedol lepidlo.

Pre zvyšok drevených boxov je stačí robiť bary do 90 alebo 45 stupňov a vytiahnuť ich spolu s vlastným čerpaním. Všetky prvky boxu, ktoré majú dekoratívne funkcie, sú striktne otrávené do 45 stupňov. Pre túto prácu si vyžaduje konečnú pílu alebo stál s pevným nožom. Hoven by mal mať plátno s malým zubom, napríklad pre kov. Polotovary vystužené umelou dýh, aby sa pripravili iným spôsobom, je veľmi ťažké, pretože je jednoducho nemožné zaostriť alebo skryť akúkoľvek inú metódu nepresnosti. Tieto druhy zahŕňajú teleskopické boxy.

Prečítajte si viac  Vlastnosti pneumatického blikania pre dvere

Montáž

Inštalácia rámu dverí sa môže uskutočniť rôznymi spôsobmi.

 • Interná metóda. Na základe upevnenia krabice na niekoľkých miestach: v slučkách, pod hradnou doskou a v stene. Na týchto miestach je krabica pripojená pomocou nezištnosti, po ktorej sú nainštalované vzpery a výsledný priestor je naplnený montážnou penou. Táto metóda poskytuje pevné a trvalé upevnenie, ale vyžaduje extrémnu presnosť vo výpočtoch a montáži dvere, pretože po zmrazení peny nebudú dvere schopné nastaviť dvere.

 • Skrutka. Spoľahlivá a časovo testovaná možnosť upevnenia.
 1. Dierky vŕtajú v krabici.
 2. Krabica sa aplikuje na cestu, označte miesta, kde je potrebné, aby otvory v stene.
 3. Kolónka pripojená k práci.
 4. Skrutky zdobené zástrčkami.
 • Upevnenie na suspenzie. Suspenzie sú dosky upevnenia k boxu. Po ich upevnení je krabica uvedená do vchodu, úrovne, pokiaľ ide o úroveň a je upevnená na úkor skrutiek v suspenzii. Táto metóda sa vzťahuje len na konečnú úpravu miestnosti, ako musia byť suspenzie na stenu skryté omietkou.

Cuff box pre drevený dom

Domy z prírodného dreva majú vlastnosti „dýchať“ alebo „chodiť“. To sa prejavuje pri sušení dreva a čerpania doma. Aby sa vchod, aby sa naučili spolu s domom a tuhý dizajn dverí nezasahoval do steny „Walk“, v mieste otvoru dal puzdro (polievka). Existujú tri hlavné spôsoby, ako ho inštalovať.

Líšia sa na rôznych miestach hroty:

 • V Spike Monolith. Keď boxy boxu majú monolitický t tvarovaný tvar s hrotmi v strede, a drážka pre to sa vykonáva v otváracej stene.
 • V palube. Boxy majú monolitický tvar P-tvarovaný s drážkou v strede a hrot je vyrobený na otvorenom otvore.

S pomocou posuvného hypotekárneho panela. Toto je najjednoduchší spôsob. Malo by sa brať do úvahy podrobnejšie.

Ak chcete pracovať, budete potrebovať nasledujúci nástroj Toolkit:

 • Päťdesiat rady;
 • Nesebecký.
 • tmel;
 • ruleta;
 • úrovni;
 • stavebná zošívačka;
 • skrutkovač;
 • motorová píla;
 • Bar 50/50 mm;

 • Reťazová píla prepichnúť dvere požadovaných rozmerov. V strede svojich vertikálnych strán vyberte drážku pod panelom. Rovnaká reťazová píska je odrezaná v tyči menšia ako drážka 50 mm. Môžete použiť nie je tuhý bar, ale zbierať ho z kusov. Skóre ho v drážke, aby vošiel slobodne, ale neviedol. Nie je potrebné ho pripojiť, je to posuvné.
 • Doska musí byť požadovaná šírka. Odrežte dĺžku 50 mm menej ako výška vchodu. Štvrtina široká 50 mm a hĺbka 20 mm pre horizontálnu časť sa narezal do hornej časti. Na stranách otvoru sú sponky z jutu zastrelené zošívačkou, takže drevo do voľného dreva, takže nie je zaskrutkovaný na samosprávnucej skrutke. Vložte dosky do otvoru a zarovnajte na úrovni. Skrutkovalo 65-75 mm šortky do baru, spať v plátne, pri sledovaní, že nebude blikať bar. Miesta pripojenia TUTTY.
Prečítajte si viac  Dvere "Volkhovets": Ako si vybrať?

 • Znížte horizontálnu dosku dĺžky. Na vrchole, štvrtinu, tmel sa aplikuje a riadi ho na miesto. Upevnite škatuľu medzi sebou s vlastným čerpaním zo zadnej strany horizontálnej dosky. Vzdialenosť zostávajú nad ním, v žiadnom prípade nie je bojovať, ale naplnené palivkami.

Výhody teleskopického boxu

V drevených domoch, najmä starej budove, často sa musia vysporiadať s problémom rámu dverí pod deformovaným otvorom alebo šírkou stien. Pred vznikom teleskopických rámov dverí sa tieto úlohy vyriešili pomocou dobrej a maskovania platdrovými pásmi. Ak chcete správne fungovať, dvere dverí musia reprezentovať jednu rovinu na oboch stranách. Teleskopické zariadenie boxu rieši blok fit: Rozšírené fragmenty vám umožňujú namontovať krabicu pre akúkoľvek hrúbku otvoru.

Vďaka prvkom pohybujúcej sa v drážkach môžete nastaviť stupeň montážnej skrinky na stenu.

Teleskopické boxy sú vyrobené z dreva alebo MDF. Ľahšie sú hliníkové modely: sú praktické, nestrácajte váhu, majú dlhšiu životnosť. Pokryté môže byť akákoľvek farba pre dvere.

Inštalácia teleskopického boxu je jednoduchá, nevyžaduje odborné zručnosti. Pri inštalácii sa nepoužívajú spojovacie materiály, ktoré potom musia ozdobiť.

V prípade opravy sa môže skrinka ľahko odstrániť, a po ukončení konštrukcie a dokončovacie práce opäť zavedené. Teleskopické boxy sú vhodné pre akýkoľvek typ budov. Môžu byť úspešne aplikované v nových budovách av domoch starého fondu.

Tipy na výber

Predtým, ako začnete voľbu rámu dverí pre vnútorné dvere, mali by ste starostlivo vziať všetky veľkosti, pretože najmenšia chyba alebo nepresnosť meraní môže viesť k nemožnosti inštalácie rámu.

Kolónka dverí by mala byť vybraná z rovnakého materiálu ako dvere.

Pre masívne dvere z drevenej tyče sa krabica MDF nehodí, pretože pod hmotnosťou prírodného materiálu je rámec jednoducho deformovaný, a dvere budú normálne prestať fungovať. V stavebných predajniach predajných dverách, môžete kontaktovať konzultant o pomoc pri výpočtoch. Výrobcovia spravidla poskytujú svoje výrobky so špeciálnymi štandardnými tabuľkami a klasifikáciami, pre ktoré si môžete vybrať najvhodnejšiu možnosť.

O tom, aké momenty musíte venovať pozornosť pri inštalácii rámu dverí, môžete vidieť v tomto videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: