Hrady pre kovové dvere: Druhy, inštalácia a prevádzkové tipy

  Zámky pre kovové dvere sú prezentované na trhu dverných štruktúr a príslušenstva v obrovskom sortimente. Preto hlavná vec pri ich zakúpení je jasným pochopením zásady pôsobenia každej z uzamykacích mechanizmov a výberom najviac optimálnej možnosti.

  Názory

  Klasifikácia zámkov pre kovové dvere je vyrobené v niekoľkých značkách, ktoré určujú, z ktorej je metóda inštalácie. Podľa tohto kritéria sú izolované zámky namontovaného, ​​režijného a hydiny, rozdiel medzi ktorým sa skladá nielen v inštalačnej technike a umiestnení, ale aj stupňu ochrany, oblasti použitia a úrovne vlámania výrobkov.

  Závesný

  Skrilné modely sú uzamykacie zariadenia, ktoré sú zavesené na vonkajšom povrchu dverí, ktoré sa nachádzajú špeciálne výstupky, zvárané alebo naskrutkované do dverí. Touto možnosťou je jednou z najslabších spôsobov chrániť priestory, vyznačuje sa mimoriadne jednoduchým dizajnom a nízkym stupňom ochrany. Sortiment montovaných modelov je dosť rôzny. Modely sa medzi sebou líšia podľa typu výstavby, výrobných materiálov, veľkostí prípadu a usporiadania, ako aj mechanizmu tajomstva. Najjednoduchšie varianty sú klasické výrobky s oblúkovými a t-tvarovanými zbraňami. Ich použitie nemôže poskytnúť vysoké priestory z penetrácie a nosí skôr varovanie. Trochu vážnejšie usporiadané zariadenia polotovary, v ktorom je upevňovacia časť vyrovnania chránená puzdrom prístroja, ako aj uzavreté konštrukčné zariadenie s úplne skrytou manipuláciou a kodlivými zámkami bez kľúčov. Namontované modely sa používajú na kovových dverách garáže, pivnice a sklady.

  Mena

  Rezacie modely sú najobľúbenejšou možnosťou pre zámky a sú inštalované vo vnútri dverí. Výhody týchto zariadení sú vyššie, v porovnaní s sklopnými zámkami, úroveň ochrany a triedy vlámania. Okrem toho sú produkty dostupné v najširšom sortimente a sú považované za najpočetnejšiu skupinu uzamykacích zariadení na železné dvere. Nevýhody hypitických štruktúr zahŕňajú príliš uzavrieť usporiadanie pracovného mechanizmu výrobkov na povrch dverí, čo je dôvod, prečo existuje pravdepodobnosť rezania a rezania takýchto zariadení. Avšak, tieto problémy sa dajú vyhnúť, vybaviť sa dvere s ďalšími ochrannými doskami, ktoré sťažujú, a niekedy znemožňujú prístup k hradnému mechanizmu. Ďalším mínusom malých modelov je považovaný za komplexnú inštaláciu, ktorá zahŕňa použitie profesionálneho vybavenia a prítomnosti určitej pracovnej skúsenosti s kovom.

  Nad hlavou

  Na kontrastené konštrukcie, na rozdiel od malty, sú charakterizované jednoduchosťou inštalácie a môžu byť inštalované nezávisle. Zariadenia sú upevnené na hornej strane dverí zvnútra a fixované skrutkami. Výhody zámkov zahŕňajú dostatočnú odľahlosť pracovného mechanizmu z vonkajšieho povrchu dverí, čo sťažuje ich piť, ako aj nahradenie starého výrobku pre nový produkt bez narušenia vzhľadu a integrity dverí. Minusy zahŕňajú nemožnosť montáže na dverové systémy vybavené tajným vstupom, ako aj jednoduchosť otvárania zvnútra. Posledná chvíľa je plná neblokovaného odchodu z zlodejov, preniknutých do domova cez okno alebo cez balkón.

  Funkčne nadzemné a hypotesové výrobky sú rozdelené do uzamknutia a upevňovacieho blokovania. Prvá nemajú flávnu západku (v spoločnosti Common – „psov“) a pri zatváraní potrebuje hustý lisovanie dverí k boxu s fyzickým úsilím. Druhý je vybavený jazykom-chňapnutím a rukoväťou, vďaka ktorým je najvhodnejší na prevádzku. Okrem toho sú často reťaz na režijných modeloch, ktoré tiež zlepšujú pohodlie ich používania.

  Kľúčovým kritériom pre klasifikáciu zámkov je však typ blokovacieho mechanizmu. Na tomto základe je zariadenie rozdelené na šesť druhov.

  Istič

  Bargiel Locks sú najjednoduchšie návrhy vybavené koľajnicami s tkaninami a drážkami, a konfigurácia slotov úplne sa zhoduje s formou drážok na dlhej dyhy. Hlavný rozdiel v odblokovaní zámku skrutky je nedostatok potreby otočiť kľúč do keyhole. Ak chcete otvoriť takéto zariadenie, stačí vložiť kľúč do studne a položte naň, kým sa nezastaví. Zároveň sa vyskytne kompresia pružín a vypínací stojan ide. Barberové zariadenia sa vyznačujú nízkymi ochrannými vlastnosťami, a preto sa vzťahujú na najnižšiu triedu bezpečnosti. Rozsah uplatňovania hovädzieho konštrukcie znamená ich inštaláciu v priestoroch, ktoré neobsahujú špeciálne materiálne hodnoty. Zariadenia nájdete na kovových prístupových dverí, bránach, bránkoch a inžinierskych miestnostiach.

  Valec

  Produkty tohto typu sú rozdelené na nohavičky a disk. Disk bol vynájdený a implementovaný vo výrobe spoločnosti z Fínska Abloy, čo bolo dôvod, prečo názov „fínčina“. Štruktúrne diskový mechanizmus je reprezentovaný puzdrom umiestneným v ňom s valcom a voľnými otáčajúcimi diskami umiestnenými vo valci. Každé disky sú vybavené slotom pre kľúč a špeciálnu drážku na pohyb vyrovnávacej tyče. Pri inštalácii kľúča do studne otočte disky so simultánnou budovou všetky drážky v rade. Výsledkom je, že priechod pre prechod tyče sa uvoľní, valec s diskami sa otáča a otvára sa zámok. Keď sa pokúsite otvoriť dvere pomocou otáčania „NOTTIVE“ KĽÚČUTÉHO DISKU. Výsledkom je, že tyč je stlačená s diskami a valec a zámok sa neotvorí.

  Prešité modely sú trochu iné. Základom ich dizajnu je pružinové kolíky, schopné umiestniť „natívny“ kľúč na zostavenie v určitom poradí, čo ho dáva skontrolovať. Takéto hrady sa nazývali „anglicky“ a našli širokú aplikáciu v takmer všetkých typoch kovových dverí. Modely sú vybavené tajným mechanizmom a sú odporúčané pre inštaláciu v kombinácii s nadzemným alebo narážkovým chráničom – špeciálne zariadenie, ktoré chráni valca.

  Minusy kolíkových modelov zahŕňajú riziko zrazenia lariev, avšak inštalácia behúňa čiastočne rieši tento problém. Plusy zariadení valcov sú jednoduché opravy a výmena osvetlenia hradu. Niekedy je možné zmeniť len valček, vysielanie rotačného momentu z pohybu kľúča do uzamknutia skrutiek. Okrem toho Modely PIN majú vysoké utajenie a môžu byť použité ako hlavné uzamykacie zariadenia.

  Euricillides sa považujú za jeden z najspoľahlivejších typov štruktúr valcov a poskytujú vysokú úroveň ochrany priestorov pred nežiaducim penetráciou. Odhaliť takéto modely sú veľmi ťažké. Dokonca aj dobrý špecialista s profesionálnym súborom značiek bude môcť urobiť len s veľkým počtom hluku a nie menej ako štyridsať minút. Jeho vysoká pevnosť, euro cylindry musia poskytnúť výrobcom. Konce valcov sú často vybavené karbidovými vložkami schopnými chrániť dizajn odrazu a vŕtajte.

  Niektorí výrobcovia robia prvý kolík z žiaruvzdorných materiálov alebo vybaviť výrobky s titánovým bývanie a ochranným armorshipom. Takmer všetky valce sú vybavené najvyšším stupňom utajenia, ktoré je poskytované jedným a pol miliónom rôznych kolíkových kombinácií. Okrem toho sú niektoré modely Eurocyclll sú vybavené plávajúcimi alebo magnetickými mechanizmami umiestnenými v tlačidle. Táto technológia zvyšuje úroveň ochrany podľa jedného z najvyšších krokov, v dôsledku čoho je nemožné zvoliť kľúč k takémuto zámku v zásade.

  Suwald

  Tento typ zámkov bol vynájdený už dávno, a od tej doby jeho dizajn nestúpil vážne zmeny. Skladá sa z takéhoto mechanizmu zo špeciálnych platničiek – suwald, z ktorých každý je vybavený kučeravými slotmi. Na klávesoch, ktoré idete spolu s uzamknutím, každá zo štrbín na Suwald zodpovedá svojmu bradu, ktorý, keď kľúč, stlačí kľúč k určitej doske, a to zase ide do určitej vzdialenosti. Po každej Suwalda nastane jeho poloha, otvoril sa hrad.

  Úroveň utajenia takýchto zariadení závisí od počtu suwald a riglelov, ako aj materiálov ich výroby. Napríklad 6-stranový model má viac ako sto tisíc kombinácií. Na zvýšenie úrovne utajenia sú modely Suvald vybavené pascí pre koleno, vyrobené vo forme falošných drážok. Otvorte tento dizajn môže byť možný len pomocou vyrábaného duplikátu. Pre vysokú triedu odolnosti proti vlámaniu a zvýšenej úrovni utajenia boli hradné konštrukcie Suwald, a možno ich jediná nevýhoda môže byť nazývaná vysoká hmotnosť a veľké rozmery.

  Elektromagnetický

  Modely tohto druhu sa nachádzajú v koreni sa líšia od predchádzajúcich možností a nemajú mechanické konfiguračné prvky v ich konštrukcii. Zámok je aktivovaný expozíciou silou magnetickej príťažlivosti, sa líši vysokou antistroglarskou vlastnosťami a veľkou silou odpočítania. Jediné mínus takéto zariadenia je okamžitý otvorenie uzatváracieho mechanizmu, keď je elektrina vypnutá. V súvislosti s ktorým je každý model vybavený snímačom ovládania výkonu a hustotu dverí do krabice. Keď je elektrina odpojená, senzor okamžite signalizuje o problémoch bezpečnostnej služby alebo vlastníka priestorov. Zvyčajne sú elektronické modely inštalované na kov-plastové dvere, ako aj bránu vidieckych domov a chatiek.

  Elektromechanický

  Konštrukcia takýchto zámkov má malé základné rozdiely z bežných mechanických modelov, avšak proces otvárania a zatvárania dverí sa nevykonáva s použitím tradičného kľúča, ale pomocou tlačidla FOB, magnetickej karty alebo digitálneho kódu. Prevádzka zariadení je založená na elektrických impulzoch, preto, ako aj predchádzajúci pohľad, elektromechanické modely sú úplne závislé od elektriny. Rozlišujte dva typy takýchto zariadení: solenoid a motor. Prvý je inštalovaný na miestach s intenzívnou dopravou, čo je spôsobené tým, že v pohotovostnom reľime je zámok vždy otvorený a je schopný zatvoriť až po dodaní signálu.

  Motorové zámky, naopak, v obvyklej polohe sú vždy zatvorené a otvorené až po dodaní elektrického prúdu. Zariadenia sú určené pre zriedkavé otvorené dvere, avšak v dverných systémoch používaných na núdzovú evakuáciu ľudí, nie sú použité. Do tej istej kategórie zariadení by mala obsahovať neviditeľný hrad. Model bol špeciálne navrhnutý ako doplnok k hlavným uzamykacím zariadeniam. Výhody dizajnu nie sú viditeľné z vnútra, ani mimo miesta a pomerne vysokej spoľahlivosti uzamknutia. Okrem toho majú modely ovládací panel a sú poháňané na diaľku.

  Kód

  Takéto zariadenia majú pomerne nízku triedu ochrany a sú určené na inštaláciu do vchodov a na kovové brány. Zámky sú vybavené tlačidlami, s ktorými je zadaný požadovaný digitálny kód. Výhody zariadení tlačidla je absencia potreby použiť kľúč. Minusy zahŕňajú pravdepodobnosť častých vymazávacích a rozmazaných tlačidiel, ako aj neschopnosť pracovať pri mimoriadne nízkych teplotách. Modely valčekov, v ktorých sa má valček s číslami otočený, aby zadali digitálny kód, aby zadali digitálny kód na zadanie digitálneho kódu. Takéto zariadenia sú však ešte slabé a sú skratované, a nie stlačené, a používajú sa zriedkavo.

  Triedy stability pre hackovanie

  Existuje 4 trieda hack odolnosť. Prvá trieda zahŕňa modely s najjednoduchším zariadením a zníženou úrovňou zložitosti. Ak máte potrebný nástroj, otvorte tento zámok za pár minút. KO 2 trieda tiež nemajú príliš spoľahlivé modely, otvorené, ktoré môžu byť v 5-7 minút. Tretia trieda je reprezentovaná najpočetnejšou kategóriou a zahŕňa zámky inštalované v apartmánoch a súkromných domoch.

  Výrobky sú charakterizované vysokou pevnosťou a sú schopní odolať hackom počas 15 minút. Štvrtá trieda obsahuje seriózne zariadenia, ktoré inštalujú na obrnené dvere do priestorov so špeciálnymi požiadavkami na ochranu. Hack takýto mechanizmus, samozrejme, ale nie menej ako pol hodiny a len vtedy, ak existuje profesionálny nástroj a väčšie skúsenosti. Všetky štyri úrovne gravitácie sú jasne vysvetlené a regulované GOS 5089-2003.

  Spolu s odporom proti vlámaniu nie je úroveň utajenia. Takže modely s nízkym tajomstvom nemajú dodatočnú ochranu a počet kombinácií kolíka sa pohybuje od 10 do 10 000 kusov. Modely strednej úrovne zahŕňajú prítomnosť 5 tisíc až 5 miliónov kombinácií a často majú obranu proti bastardom. Zámky vyššej úrovne sú najspoľahlivejšie. Sú kompletne chránené pred mechanickými hacky a majú až miliardu rôznych kombinácií kolíkov. Otvorte dvere, ak je taký zámok, bude možné len vtedy, ak ste znížili a vyberte uzamykacie zariadenie alebo odstráňte pás s slučkami

  Výrobcovia

  Vedúci ratingu zámkov pre kovové dvere je talianska spoločnosť Atra-Dierre. Výrobca je zodpovedný za každý hrad a poskytuje spotrebiteľom vysoko kvalitné výrobky. Modely inej talianskej spoločnosti – MOTURA, tiež testovaná podľa času a sú široko požadované na domácom trhu. Výrobky sú vybavené niekoľkými stupňami ochrany, vymeniteľným prvkom utajenia a blokovania z vyraďovania.

  Na treťom mieste, CISA je zaslúžene umiestnený z Talianska, štvrtý zaberá fínsku obal, a v piatej je nemecký obavy Abus s jeho slávnym modelom EP-10. Zatvára šesť vodcov ruskej spoločnosti „Gardian“, ktorý vyrába spoľahlivé a lacné výrobky. Modely spoločnosti patria do štvrtej triedy odolnosti proti vlámaniu a prakticky neopúšťajú šancu na pitvu.

  Ako si vybrať?

  Výber zámku úplne závisí od jeho účelu a bezpečnostných požiadaviek objektu. Pri nákupe modelu pre oceľové bytové dvere je potrebné vziať do úvahy, že jeden aj najmodernejší a spoľahlivý hrad neumožňuje sto percent záruku integrity bývania. V tomto prípade je lepšie kúpiť dva alebo tri zámky, ktoré sa líšia metódou inštalácie a podľa typu uzamknutia mechanizmu. To výrazne sťažuje prácu votrelcov a zníži pravdepodobnosť ich penetrácie. Ak dizajn dverí neznamená inštaláciu dvoch alebo troch zámkov, môžete sa obmedziť na nákup kombinovaného modelu.

  Takéto univerzálne výrobky majú akýkoľvek známy výrobca, vrátane „Gardian“, Mottura, Vachette, „Elbor“ a „Barrier“, takže ich nebudete ťažko získať. Konštrukčne kombinované zámky sú kombináciou Suvalden a mechanizmy valcov vyrobených jedným blokom, ktorý vám umožní zakúpiť v skutočnosti dva zámky v jednom prípade. Pri výbere modelu je potrebné zoznámiť sa s sprievodnou dokumentáciou a skontrolujte dostupnosť bezpečnostného certifikátu – dokument, ktorý je predpísaný triedny odolnosť voči odolnosti a úroveň uzamknutia zámku, ako aj maximálne číslo cyklov zatvárania.

  Metódy inštalácie

  Vloženie zámku v kovových dverí sa môže vykonávať samostatne. Inštalácia modelu faktúry vyzerá takto:

  • V nadmorskej výške 80 až 100 cm, aplikujte značku;
  • Príslušná vŕtačka veľkosti musí byť vyvŕtaná diera na vytvorenie dobre;
  • fixácia uzamknutia na dverí sa vykonáva pomocou skrutkového spojenia alebo zvárania;
  • Otvor pre kľúč zvonku dverí musí byť pokrytý dekoratívnym prekrytím;
  • Inštalácia odozvy sa vykonáva až po dôkladných meraniach a pevnej istote, že zámok bude zatvorený bez žiarlivých a outsiderov.

  Inštalácia LACKTY ZAMKNUTU vyžaduje určité pracovné náklady a viac času na inštaláciu. Prvá etapa práce bude aplikovať značku na koncovú časť dverí canvase. A dajte riziká s malým okrajom, potrebným na bezplatný vstup hradu v prehlbovaní. Zvyčajne 1-2 mm je dosť. Ďalej, pomocou mlynčeka na konci webu, musíte urobiť slotu požadovanej veľkosti. Ak nie je brúska, môžete použiť metódu vŕtania a nepresnosti a výčnelky na čistenie súboru. Potom, na dverách, musíte urobiť otvor pre valec, označte umiestnenie zámku a nakrájajte do nich závit.

  Po dokončení prípravných prác by mal byť zámok a valček zaviesť a spoľahlivo bezpečné. Potom musíte vyvŕtať otvory pre riglely, namazať ich konce zubnej pasty, zakryte dvere pevne a pokúste sa zatvoriť zámok. Výsledkom je, že na odozve s rámom dverí budú jasné stopy, ktoré označujú umiestnenie otvorov. Posledná fáza bude vŕtaná týmito otvormi a kontrola zámku.

  Prevádzkové tipy

  Aby bol hrad na dverách železa, aby slúžili čo najdlhšie, je potrebné pozorovať niekoľko jednoduchých pravidiel. Jednou z hlavných podmienok pre nepretržitú prevádzku uzamykacieho zariadenia je absencia ostrých úderov dverí, čo vedie k mechanizmu a po chvíli – na úplné zlyhanie. Preto sa na miestach s vysokou dopravnou dopravou odporúča, aby sa bližšie vybavili dvere. To umožní hladko a jemne zatvoriť plátno a vylúčiť svoje výkonné údery krabice.

  Ďalšou podmienkou pre správnu prevádzku uzamykacích mechanizmov je zákaz kladenia kľúča dobre so zahraničnými predmetmi. Je prísne zakázané tlačiť mincu, zápasy a kolíky do diery, rovnako ako umožniť prach, piesok a zrážanie na hrad. Okrem toho je potrebné pravidelne namazať pracovný mechanizmus so špeciálnou kompozíciou pre zámky a v prípade jeho neprítomnosti – strojového oleja. Tiež pri otváraní zatváracích dverí musíte starostlivo sledovať kľúč, aby ste sa dostali do studne, kým sa nezastaví, a len po tom, čo sa začnú otáčať. V opačnom prípade sa bradka kľúča nemusí dostať na správne miesto, prestávku, dostať sa do uzamknutia hradu a pokaziť ho.

  Kompetentne zvolený hrad pre kovové dvere výrazne znižuje pravdepodobnosť otvorenia a hackingu, zabezpečuje spoľahlivú ochranu miestnosti a umožňuje majiteľom nebudú obavy o bezpečnosť ich majetku.

  Ako zdvihnúť zámok pre dvere, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: