Hrady pre plastové dvere: Druh, výber a tipy

Plastové tkaniny sa objavili na trhu relatívne nedávno. Ale kvôli jeho vlastnostiam a vlastnostiam, popularite medzi zákazníkmi. Jednoduchá inštalácia v ktoromkoľvek mieste domu alebo na ulici, spoľahlivosti a „Holding“ tepla v dome, harmonický dizajn a negros – to sú výhody, ktoré majú plastové dvere.

Vlastnosti plastových dverí

Takéto dvere sú ideálne prispôsobené teplotným rozdielom a vysoko vysoká vlhkosť v dôsledku syntetických materiálov, z ktorých sa plazie pozostáva z. Malá hmotnosť je dobre ovplyvnená pri preprave a inštalácii dverí.

Rozdiel medzi plastovými dverami od ostatných je materiály. Predtým používané zlej kvality, lacné plasty, ktoré časom strácajú jeho elegantné. Teraz, v ére výmeny všetkých okien, vstupných a interiérových dverí, existujú celé korporácie, ktoré vytvárajú a dodávajú plastové dvere s rôznou náplňou.

Môže to byť dvere so zvukovou izoláciou alebo dverami s funkciou retencie tepla. Sú vyrobené zo špeciálneho rámca, ktorý je vybraný špecificky berúc do úvahy zaťaženie. Stojí za zmienku, že okrem rôznych štruktúr, existujú rôzne typy zámkov pre dvere z PVC.

Zámky

Výrobcovia PVC Dvere sa nesnažia nejako diverzifikovať typy zámkov – všetky zámky v ich type a mechanike sú navzájom úplne zhodné bez akýchkoľvek zásadných zmien. Rozdiel je len v jemnosti inštalácie – všetko závisí od toho, ktorý zvolený profil pre dvere. To určuje, ktoré uzamykacie zariadenie bude nainštalované neskôr.

Pri nákupe plastových dverí nemusíte premýšľať o tom, ako namontovať hrad v týchto dverách. Všetko je oveľa jednoduchšie: Pri objednávke potrebných dverí, s prihliadnutím na veľkosť, je okamžite zvolený požadovaný typ uzamykacieho zariadenia z cenníka, ktorý poskytuje dodávateľovi.

Existujú dva hlavné typy zámkov, ktoré sú namontované na krídlo dverí – mechanické a elektronické. Mechanické zámky sú jednoduché, populárne a inštalované v každých ôsmych dverách z desiatich. Zloženie takéhoto zariadenia je celkom jednoduché: je tu prípad, riglely a dôležitú časť všetkých zámkov – tajný mechanizmus.

Tajný mechanizmus je rozdelený na dva typy.

  • Suchý – Toto je určitý súbor dosiek, na ktorých existujú špeciálne štrbiny. Vďaka takýmto procesom sa reiguel prichádza do prevádzky, keď sa zámok otvára a zatvára priamo kľúč. Uzamykacie zariadenia s takýmto náplňou je dosť ťažko hack, ale kvôli budove prípadu je príležitosť použiť len určitý počet dosiek.

  • Valec – Mechanizmus s blokom v tvare drop. Pozostáva z bloku, v ktorom je rotačný valec a určitý počet pružinových pínov. Každý kolík je rozdelený na rovnaké časti v špeciálnej kombinácii. Zvýšenie valec, ako v prípade otáčania riglelu, sa vykonáva len vtedy, ak je kľúč sa zhoduje s každým kolíkom v požadovanom vzostupe. Zámky valcov sú vhodné pre medzirežné dvere, ako ľahko pracovať a pohodlné. Ale nemusia odolať hackingu a otvoreniu.

  • Elektronické hrady – Toto sú moderné uzamykacie zariadenia, ktoré v súčasnosti získavajú konkrétnu popularitu, pretože toto je spoľahlivé riešenie, ktoré môže zabrániť prístupu do určitej miestnosti, pozemku alebo domu. Takýto mechanizmus sa skladá z ovládacieho panela, elektronickej jednotky, snímača, ktorý prijíma signál a drôty. Takéto zariadenie je kontrolované na diaľku. Zároveň je to výhoda a jej chyba.

Hrady v ich type môžu byť rozdelené na elektromechanické a elektromagnetické. Medzi nimi môžu prísť:

  • kód – kód musí byť zadaný priamo z klávesnice;
  • Intercom – Otvorí sa so špeciálnym kľúčovým tabletom, ktorý je tiež odlišný vo svojej forme a funkciách;
  • Biometrický – drahý a spoľahlivý typ produktu, ktorý sa otvára len vďaka databáze odtlačkov prstov alebo palm.

Vlastnosti hradov

Keďže výrobcovia hovoria, samočinné vloženie uzamykacích mechanizmov vo dverách sú prakticky nemožné, pretože vybraná veľkosť zámok sa môže líšiť od veľkostí, ktoré boli pôvodne určené pre neho. V tomto prípade sa ukázalo, že zámok nie je vhodný a rámec samotných dverí sa poškodí. Výrobcovia položili na predaj jednotlivé zámky, ktoré sú vyrobené priamo z plastu. Majú rovnaké vlastnosti v ich štruktúre ako dvere PVC, majú rovnakú veľkosť a neprekročia šírku profilu. To všetko je zamerané na to, že zámok nespočíva v plnive alebo skle.

  • Rezné hrady Populárne Vzhľadom na ich estetické druhy – sú nízke a nebudú zrušiť, ale pre väčšiu spoľahlivosť je možné nainštalovať a faktúru. Ako už bolo uvedené skôr, hrad na plastových dverách môže byť hypotes alebo namontovaný. Stojí za zmienku, že sú tiež rozdelené do ich vlastností.

  • Lisované zámky. Ako je z ich mena zrejmé, tento druh je vybavený iba jedným zatváracím mechanizmom. Nenesie potrebu uzamknúť dvere pevne, v spoľahlivosti, nie je absolútne vhodné pre inštaláciu na ulici. Optimálna možnosť pre takéto dvere – Interiéri.

  • Násobný. Spoľahlivejšia možnosť vo svojich vlastnostiach. Má dve, tri alebo viac uzamknutých mechanizmov. Pevne priťahuje a spája dvere a plátno, čo zvyšuje spoľahlivosť z hackingu. Na rozdiel od expedičných zámkov, kde bod kontaktu je uprostred, tieto body sú trochu. S takýmto zámkom sa objaví hluková izolácia a teplo sa udržiava v interiéri.

Ako nastaviť?

S veľkým dopytom po plastových dverí, trend smerom k problémom, ktoré vznikajú s týmito dverami. Jedným z problémov je, že dvere vedúce k balkónom, páčila sa, a zámok sa už nezapadne, alebo sa rukoväť neobráti na koniec. S najväčšou pravdepodobnosťou, dvere naozaj požiadali o skutočnosť, že väčšinu času je v otvorenom stave, a potom jednoducho zmizne na podlahu, rovno a to, a slučky. Zámok na dverách sa nezhoduje s hlavami na puzdre, čo je dôvod, prečo nie je možné zatvoriť dvere.

V tomto prípade musíte kontaktovať majstra, ktorý nainštaloval dvere, pretože má všetky potrebné nástroje. Zámok môžete nastaviť pomocou HEX KEY, ktorý potrebujete na utiahnutie nápravy (mechanizmus) alebo naopak, aby ste ju mierne uvoľnili. Keď zámok zlyhá, je potrebné ho nahradiť a nesnažte sa opraviť, pretože táto myšlienka nevedie k ničomu a môže zhoršiť súčasnú situáciu.

Ak chcete zmeniť uzamykacie zariadenie, je potrebné mať shurtdpers a krížový skrutkovač. Musíte otvoriť veko, za ktorým sa mechanizmus skrýva, odvíjajte ho a vyberte ho, potom nahradiť. Spätná montáž zámku balkónových dverí je celkom jednoduchý, pretože samotný mechanizmus je skrytý za plastom v samotnej rukoväti – uľahčuje ich nahradenie. Potrebujete len kúpiť rukoväť vhodnú pre dvere. Stojí za to pripomenúť, že pri inštalácii zámkov, nielen výber uzamykacieho zariadenia hrá dôležitú úlohu v spoľahlivosti dverí, ale aj jeho správnu inštaláciu. Ak povolíte surové chyby, plátno nebude môcť položiť na rám, rukoväť sa nebude obrátiť na koniec alebo sa dostane do požadovanej polohy. Môžete tiež úplne vypnúť hrad.

Výmena hradu nie je taká ťažká, ako jeho počiatočná inštalácia v samotnom plátno. Ak sa odstráni, potom môžete zistiť, aký princíp bol nainštalovaný jeden alebo iný pohľad na hrad: Ako to bolo dodané a pevné. To všetko jasne ukazuje a uľahčuje nasledujúce demontáž. Vzniká iná otázka, keď potrebujete namontovať hrad sami. V tomto prípade, ak v tejto oblasti neexistujú určité vedomosti, a osoba jednoducho nevie, ako to urobiť, alebo to prvýkrát, je lepšie dôverovať majstrovi, aby sa zabránilo akémukoľvek problému. V tomto prípade môžete vidieť, ako sa to stane, a vziať niečo na poznámku.

O nastavení zámku pre plastové dvere, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár