Inštalácia bližšieho k vstupným kovovým dverám

Inštalácia bližšie k kovovým dverám má svoje vlastné nuansy. Toto užitočné zariadenie pomáha znižovať tepelné straty a malo by mať aj dostatočné úsilie na tesné zatváranie ťažkej krídla. Ale ako nainštalovať mechanizmus na vstupné dvere?

Inštalácia zariadenia s vlastnými rukami má relatívne málo času a nedodáva špeciálne problémy, ak dodržiavajú pravidlá. Jednoduchá množina nástrojov sa pomôže vyrovnať sa s prácou domáceho pána, niektoré skúsenosti s nimi, pochopenie princípov namontovaného mechanizmu.

Prečo potrebujem užšiu inštaláciu?

Inštalácia bližšieho k kovovým dverám – hoci nútené, ale absolútne odôvodnené opatrenie. Mechanický prvok spájajúci sa vnútri plátna pomáha zabezpečiť hladkosť zatvárania krídla, zabraňuje dokončeniu, znižuje intenzitu opotrebenia.

Inštalácia bližšieho je potrebná vo vstupoch bytových domov, kde takýto komponent pomáha vyhnúť sa tepelným stratám, znižuje zaťaženie hluku.

V povinnom, dodatočné komponenty tohto typu sú stanovené výlučne na dverové štruktúry:

 • Na verejných miestach, kde sa predpokladá vysoká intenzita toku ľudí;
 • vybavené systémami riadenia prístupu pre objekt;
 • požiarna ochrana;
 • používané v evakuačných účely.

Pri výbere priblížení pre dvere, ktoré nie sú vybavené predvolenými, musíte byť vedené podľa hmotnosti a rozmerov dizajnu. Inak pravdepodobnosť skutočnosti, že rýchlosť opotrebenia častí pomocného mechanizmu bude príliš vysoká.

Aké momenty je potrebné zvážiť

Ak chcete správne nainštalovať bližšie na železničné dvere, musíte pri výbere zariadenia určiť svoje technické vlastnosti. Niektoré modely sú napríklad podlahové konštrukcie – musíte sa vopred pripojiť. Ich inštalácia sa zohľadňuje v štádiu rozhodnutia o konštrukcii.

V bežných domovoch a na objekty nebytovej infraštruktúry sú režijné náklady bežnejšie – sú pripojené zvonku, v hornej časti dverí. Okrem toho existujú tajné možnosti inštalované v ráme dverí alebo samotnom plátno. Takéto systémy sú spravidla namontované výrobcom a v inštalačnej fáze vyžadujú iba úpravy.

Pre nezávislé upevnenie sú vhodné iba réžové uzávery na povrchu dverí.

Ich inštalácia pri vchodových dverí sa najčastejšie vyrába s upevnením boxu BRUUS. Väčšinou Značkové produkty sú dodávané s podrobným vysvetlením od výrobcu o výbere bodov fixácie produktov. Pre úspešnú inštaláciu je potrebné nastaviť vopred a plátno sama. Malo by mať jednoduché dvere na slučke, zadajte otvor bez skreslenia.

Typy mechanizmov

Plánovanie vlastných rúk na pripojenie dverí s bližšie, mali by ste zvážiť niektoré funkcie na predaj.

Najbežnejšie technologické riešenia tu vyzerajú.

 • Prevodovky, s ozubeným koľajnicovým a pákovým prenosom. Majú olejový druh maziva, ktorý počas prevádzky v chladnom mieste. Odporúča sa inštalácia v interiérových priestoroch a vo vnútri vchodov. Na použitie s upevnením na vonkajšej stene budovy je vhodný v prípadoch, keď sa priemerné zimné teploty neznížia pod nulovými stupňami. Samotný mechanizmus sa vyznačuje hladkosťou pohybu a vysokými ukazovateľmi množstva tlaku.
 • Päsť Majte vnútorný piestový prvok s hriadeľom, ako aj pružinou s nastavovacou skrutkou. Využíva posuvný ťah, ktorý vám umožní zjemniť zatváranie krídla, aby bolo hladšie. Takéto mechanizmy sú zacielené v kombinácii s typu nadzemného alebo náladu. Vonkajšie modely sú tiež najčastejšie vybavené vačkovým mechanizmom.

Výber spôsobu upevňovania

V závislosti od toho, či je dizajn zabezpečený vonkajším otváraním alebo hojdaním krídla vo vnútri miestnosti, Upevnenie bližšieho môže dôjsť k jednému z troch spôsobov, ktoré existujú v súčasnosti.

 • Štandardný. Páka je upevnená na dverách v oblasti Podloki. Hlavná časť bližšieho je upevnená na povrchu plátna.
 • Reverzné alebo horné. V tomto prípade je pracovný prvok pripojený k prodku a páková časť je upevnená na krídlom dverí, čo poskytuje potrebné úsilie pri inštalácii. Páčka v rovnakom čase je kolmá na boxu BRUSK.
 • Paralelný. Inštalácia sa vykonáva pomocou montážneho rohu, konštrukcia páky je fixovaná paralelne s horným brusom.

Dôležité pravidlo: Upevnenie páky vždy určuje metódu inštalácie. Ak chcete otvoriť dvere pre seba, musíte ho opraviť na povrchu rámu dverí. Na závesné dvere s vonkajším typom upevnenia páky je páka upevnená na plátne. Šírka dverí by sa mala porovnávať s úsilím a hmotnosťou. Dvaja bližšie k najťažším modelom.

Fixácia bližšieho na dverách

Pouličné dvere v bytových budovách, kancelárske budovy často slúžia ako zdroj tepelnej straty. Zabrániť im a pomáha bližšiemu.

Je možné správne opraviť jednoduchým akčným algoritmom.

 • Príjemná časť časti na zabezpečenie miesta fixácie v danej výške pomocou lepkavej pásky.
 • Použitie Kerner, vytvorte označovanie miest, kde sa nachádzajú montážne otvory – všetky z nich sú 6 kusov (2 pod pákou, 4 pod hlavným mechanizmom).
 • Vrtať v lokalite Umiestnenie cez diery pre následnú inštaláciu armatúr.
 • Urobte upevnenie páky bližšie k jeho umiestneniu (na plátno alebo jocke).
 • Vykonať fixáciu prípadu.
 • Pripojte druhú časť ťahu, predtým nie je upevnená, s osou samotného mosta.
 • Vykonajte nastavenie dĺžky, kým páčka nie je nasmerovaná striktne kolmá na dvere dverí v uzavretom stave.

Nastavenie a konfigurácia

Produkt trochu upevnite, stále sa musí prispôsobiť. Na tento účel je dizajn vybavený špeciálnymi nastavovacími skrutkami. Pri inštalácii ich správneho smeru orientovaného na povrch boxu. Celkový počet dvoch skrutiek, ktoré vám umožňujú určiť a opraviť požadovanú rýchlosť plátna pre každý z prevádzkových režimov. Pri úprave stojí za to dodržiavať opatrnosť, bez toho, aby ste príliš veľa úsilia.

Prvá z dvoch skrutiek určuje celkový rozsah rýchlosti – je to 15-180 stupňov. S druhým, môžete presnejšie nastaviť kurz. Spravidla tu je rozsah od 0 do 15 stupňov. Skrutku pri nastavení sa otáča smerom k a pozdĺž plátky.

Nadmerná sila pri otáčaní regulačných prvkov môže viesť k ich dezinfekcii a vypadnutiu s odtlačou vnútorného dizajnu.

S správnou prácou, Rýchlosť otvárania a zatvárania dverí by mala byť približne rovnaká, ľahká, bavlna a medzery.

Pri prevádzke klapky s bližším, musíte sa vyhnúť nadmerným zaťaženiam na plátne, ako aj eliminovať používanie mechanických bariér alebo záloh.

Inštalácia bližšieho k vstupnému kovovému dverí – dôležitý a potrebný prípad, čo umožňuje urobiť proces hrubého zatvárania automatického automatického. Pozorovanie jednoduchých odporúčaní, dokonca aj osoba sa môže vyrovnať s úlohou bez toho, aby sme mohli veľa praktických skúseností. A blízko bez vrtuľovania a hluk bude najťažšie alebo masívne dvere.

O tom, čo potrebujete vedieť pri nákupe a inštalácii dverí bližšie, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: