Interiérové ​​dvere v klasickom štýle

Interiérové ​​dvere v klasickom štýle sa vykonávajú nielen praktické, ale aj estetickú funkciu. Aby sa dvere stali harmonickým doplnkom interiéru, je potrebné kompetentne pristupovať k svojmu výberu.

Zvláštnosť

Klasické interiérové ​​dvere nikdy nevychádzajú z módy. Hoci moderné technológie prichádzajú do klasiky v interiéri, je to stále relevantné a dopytom.

Pre Classic Style Charakteristika:

 • nedostatok lepidiel, zbytočných častí;
 • Starostlivé myslenie každého prvku, výber zodpovedajúcej (dokonalého) umiestnenia;
 • Objekty s aktívnymi nárokmi na moderné technológie sú vylúčené (ak ide o techniku, skrýva sa pod posuvnými blokmi) alebo sa vyberajú v štýle čo najbližšie k klasickému;
 • Povinné príslušenstvo, ako sú elegantné vázy, malebné plátno, sochy, vynikajúce jedlá.

Interiérové ​​dvere v klasickom štýle musia mať:

 • prísne čiary;
 • Ideálne proporcie;
 • symetria všetkých prvkov;
 • Krásne armatúry;
 • vytvoriť pocit ľahkosti a šľachty;
 • môžu byť doplnené kapitálmi, odkvapmi, pilastermi.

Odrody

Klasické interiérové ​​dvere majú tri najvyhľadávanejšie možnosti návrhu:

 • Drevená tkanina Bez ďalšieho zdobenie prvky. V tomto prípade hrá kvalita dreva obrovskú úlohu. Drahé pole použité na výrobu dverí bude okamžite viditeľné. Nepotrebuje ďalšie podrobnosti;
 • Penzión. Môže to byť dve, tri alebo štyri rovnaké oddelenia alebo tradičnú verziu, v ktorej sú horné dvere dverí dvakrát dlhšie ako nižšie;
 • Rámec S matnými alebo lesklými sklom (bez vitráže). Najbežnejší model: Sklo sa nachádza v hornej časti dverí, je upevnená drevenou mriežkou (ťahy) a spodný priestor je vyrobený z poli. Vložka môže mať jednoduché geometrické tvary alebo komplikované možnosti konštrukcie, rôzne textúry, hrúbka (až 8 mm), farby a meradlo transparentnosti. V dizajne klasických dverí častejšie používané sklo satinatto biely alebo bronzový tón.

Vnútorné dvere tohto typu budú vhodné pre kuchynskú oblasť, kde sa teplota vzduchu a úroveň vlhkosti pravidelne mení, ako aj pre malé zatemnené miestnosti, v ktorých vložka sklenenej dverí umožní preskočiť viac svetla.

Drevo plemeno na výrobu dverí nemusí byť najdrahšie, pretože všetka pozornosť bude rozptyľovať sklenenú vložku na vrchole.

Dizajn

Posuvné interiérové ​​dvere v klasickom štýle sa harmonicky zmestia do priestoru akejkoľvek miestnosti a bude vhodná v prevádzke. Ich vzhľad môže byť fúzovaný alebo úctyhodný, pompézny alebo zdržanlivý.

Swingové konštrukcie majú významnú výhodu oproti ďalším možnostiam mechanizmov: poskytujú vynikajúcu zvukovú izoláciu v miestnosti, zadržiavajú si teplo a zabraňujú penetračnému činom. Avšak, hojdačky sú vhodné len pre priestranné izby. V malých izbách to bude nepohodlné.

Materiál

Aby sa dvere vyzerali drahé, je potrebné, aby sa prirodzený masív stromu stal základom. Vďaka tomuto materiálu bude aj vizuálne viditeľne vysoká kvalita plátna, nehovoriac o jeho silu a spoľahlivosti počas prevádzky.

Ak na výrobu interiérových dverí sa používajú iné suroviny, musí napodobniť textúru a odtieň prírodného dreva.

Farebné riešenia

Pre dvere v klasickom štýle je veľmi dôležité zvoliť požadovanú farbu. Najčastejšie, dizajnéri pre navrhovanie izieb v klasickom štýle používajú jasné tóny krémov, šedej, hnedé, biele. Indoors, kde môže veľa svetla používať tmavé kvety dvere. Ak je miestnosť malá v tejto oblasti, je lepšie zvoliť si dverové skrine z slonoviny alebo možností pre matice.

Zdvihnutím predmetov podľa starobylých výrobcov sa výrobcovia aktívne používajú pri navrhovaní dverí neobvyklé umelecké techniky: Craklers, patina, strata, trhliny. To platí najmä pre provence a krajiny. Dvere môžu ozdobiť obraz, jedinečnú vlákno alebo vložku.

Porovnanie klasických a neoklasických dverí

Neoclassica sa narodí v hlbinách klasiky, ale líši sa v mnohých smeroch.

Medzi momentmi, ktoré kombinujú tieto dva smery, možno rozlíšiť:

 • používanie svetlých odtieňov;
 • Použitie umelých umelých strojov;
 • Symetria v vyrezaných prvkach a iných dekoratívnych detailoch;
 • nedostatok jasných vložiek a veľký počet vzorov.

Medzi rozdiely v štýle sú najdôležitejšie:

 • NEOKLASSKÝCH DVEROVÝCH DVEROVÝCH CANVÁTOV A PRÍSLUŠENSTVA MÔŽE BYŤ ZAPOJENÝCH MODERNÝCH MATERIÁLOVÝCH MATERIÁLOV (drevotrieskovej dosky, MDF) a natreté v rôznych farbách (čo nie je povolené v klasickom štýle);
 • Kombinácia studených a teplých odtieňov je vítaná (od svetla modrej alebo perly na krému);
 • Použitie štuku na ozdobenie rámčeka dverí;
 • Nie tak prísne požiadavky na dizajn dverí, ako v klasiku;
 • Široký modelový rozsah.

Štýl

Klasický štýl má niekoľko pobočiek. Zoznámil som sa s každým z nich:

 • Pre dvere v oblasti V anglickom štýle Charakterizované kombináciou luxusu a prísnosti. Toto plátno je vyrobené z prírodných materiálov a je zdobený minimálnym množstvom dekoratívnych prvkov. Ľahké tóny sa používajú (hnedý, krém), ako aj snehobiely a modrý smalt (pre spálňu a deti);

 • Pre taliansky štýl V klasike je dizajn dverí v nasýtených farbách typický: čerešňa, buk, dub, mahagón, matica. Takéto plátna sú neoddeliteľné v prísnej symetri foriem, pozlátených rukovätík a iných doplnkov, ako aj viacfarebné maľby. Dvere konštrukcie môžu byť vybavené odkvapmi, v ktorých je posuvný mechanizmus skrytý, doplnený pizikovými pilastre a hrubými písmenami;

 • Pre francúzske klasiky zvláštna bledá ružová, lila, strieborná a perlové odtiene. Patina, sklenené vložky s pozlátenými ozdobami, vitráže alebo zrkadlá môžu byť prítomné na dverách. Dvere konštrukcie môžu byť doplnené Capitals, stĺpcami a kovanými rímsami.

Tipy na výber

Ak je v miestnosti inštalovaných niekoľko dverí, je dôležité, aby boli v tom istom tóne a štýl dizajn, potom bude interiér vnímaný harmonicky ako celok. Až nedávno bola distribuovaná tendencia Stylizovať dvere výklenkov a skriniek pre klasické interiérové ​​dvere. Dizajnéri však našli úspešnejšie interiérové ​​riešenia.

Klasické dvere musia prekročiť podlahovú krytinu na textúre a tóne. Biele Emamelské plátno budú harmonizované s okennými rámami rovnakej farby, prinášajúc pocit ľahkosti a vzduchotesnosti do miestnosti.

Pre priestory v klasickom štýle musíte vybrať dvere svetla (bielené dub), tmavé (wenge) alebo červenkasté odtiene (hruška, čerešňa) s imitáciou textúry dreva.

Ak v malej miestnosti v objeme miestnosti, plátno light tónov, echoing vo farbe s tapetou, umožní vizuálne rozšíriť priestor. Rukoväte klasických oblastí, spravidla sú vyrobené z mosadze. Všetky ostatné armatúry v miestnosti (pri skrinkách, lampách a iných doplnkoch) sa musia zhodovať s nimi. Nemôžete súčasne používať farbu bronzových rukovätí a chrómových dekoratívnych prvkov.

Vnútorné tradičné dvere môžu byť masívne alebo elegantné, pevné, prísne alebo elegantné, ale vždy zdôrazňujú vysoký stav vlastníka bytu.

Dvere vytvárajú nielen pohodlie v dome, ale tiež tvoria vzhľad interiéru ako celku. Prístup k voľbe dverí je preto spôsobený zodpovednosťou bez uloženia kvality materiálu prijatej na ich základ.

Video Review Classic Interroom Dvere, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: