Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Každý majiteľ bytu alebo súkromného domu čelí takejto úlohe ako aktualizáciu vzhľadu vstupných dverí. Jednou z najjednoduchších a najlepších možností je farbenie výrobku. Našťastie moderní výrobcovia produkujú rôzne zlúčeniny, ktoré môžu byť použité na tieto účely.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Ale najprv, musíte sa oboznámiť so zvláštnosťami a výhodami farieb na kovové dvere.

Výhody

Pred zvážením vlastností sfarbenia kompozícií je potrebné zoznámiť sa s hlavnými výhodami spôsobu maľby kovových dverí. Prvá dôstojnosť tohto spôsobu aktualizácie vstupnej štruktúry je minimálnymi výdavkami. Všetko, čo potrebujete na prácu – vhodné farby a nástroje na aplikáciu.

Povrchové pokrytie s novým zložením bude stáť oveľa lacnejšie ako akvizícia nového modelu. Okrem toho budú dvere spoľahlivo chránené pred rôznymi vplyvmi z poveternostných podmienok.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Aby sa však dosiahli takéto výsledky, je potrebné vážne pristupovať k výberu farby na železné plátno. V opačnom prípade povlak stratí svoj pôvodný vzhľad a nebude tiež poskytovať náležitú ochranu.

Stojí za to venovať pozornosť tomu, že správna zvolená farba môže vyplniť prázdnotu, ktorá je v kovovom dverovom materiáli. Vďaka tomu sa zlepší nielen vzhľad dizajnu, ale aj jeho kvality tepelnej izolácie.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Mnoho moderných sfarbených kompozícií obsahuje komponenty, ktoré bránia rozvoju korózie.

Je to skôr dôležitý faktor, pretože je známe, že kov stráca svoje vlastnosti pod vplyvom vysokej vlhkosti.

Ako môžete maľovať doma?

Aktualizujte vzhľad kovových dverí, môže byť nezávisle bez toho, aby sa s odkazom na pomoc špecialistov. Ale na to je potrebné správne vyzdvihnúť zloženie na farbenie, ktoré bolo povedané skôr. Existuje mnoho rôznych nástrojov, s výhodami a nevýhodami, s ktorými stojí za to oboznámiť.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

  • Jednou z najobľúbenejších možností medzi kupujúcimi je Akrylová voda na úrovni vody. Zvláštnosť týchto kompozícií je, že neobsahujú toxické látky. Okrem toho, akrylová farba rýchlo vysuší, po skončení procesu neexistuje nepríjemný zápach. Kompozície sú jednoduché a vhodné. Stojí však za zmienku, že akrylové fondy sa zriedka používajú na farbenie vstupných dverí v súkromnom dome.

Častejšie sa kompozície používajú na vytvorenie interiéru.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

  • Môže sa tiež použiť aj na spracovanie vnútornej strany vstupných dverí Nitrocelulózové látky. Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že tieto farby majú zlú odolnosť voči účinkom chemického a tepelného typu.
  • Pomerne často používané Smaltový molotkin Pre vstupné dvere. Je to spôsobené tým, že kompozície majú vynikajúcu odolnosť voči rôznym typom vplyvov. Hammer smalt poskytuje kovové konštrukcie atraktívny vzhľad. V porovnaní s mnohými možnosťami sa tento povlak vyznačuje trvanlivosťou. Hlavnou výhodou kamelu kladiva je, že sa môže aplikovať rôznymi spôsobmi. Zloženie rýchlo schne, pred maľovaním nie je potrebná na prípravu povrchu.

Kovové konštrukcie pokryté kladivovým smaltom majú vynikajúcu mechanickú odolnosť.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

  • Najlepšia a najspoľahlivejšia možnosť je prášková farba. Medzi hlavné výhody týchto kompozícií patria: \ t
  1. cenovo dostupné náklady;
  2. Farby poskytujú atraktívny vzhľad;
  3. Make-ups na dlhú dobu si zachovávajú vašu farbu.

Pokiaľ ide o nedostatky, tiež majú. Práškové formulácie sú takmer nemožné používať doma na spracovanie kovových povrchov. Skutočnosť, že nástroje potrebujú vysokoteplotné komory.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

  • Ďalšou dobrou voľbou pre spracovanie kovových povrchov je Kováčske farby. Povlak sa rozlišuje stabilitou rôznym typom nárazu. Takýto nástroj však môžete kúpiť len v špecializovaných miestach predaja.
  • Ďalšou možnosťou na farbenie dverí je Epoxidový smalt. Tieto prostriedky patria do skupiny dvojzložkových skladieb. Ale epoxidový smalt sa zriedka aplikuje z dôvodu ťažkostí pri uplatňovaní. Pri použití musíte vybrať správny pomer komponentov, predpracovať dvere. Ďalšou zložitosťou je použitie horúceho sušenia.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

  • Na spracovanie dverí sa často používajú pri konštantnom vplyve poveternostných podmienok Alkyd smalt. Pre tieto kompozície sa aplikujú rôzne možnosti, čo umožňuje vybrať najvhodnejšiu možnosť. Treba však venovať pozornosť takýmto dôležitým funkciám ako použitie vysoko toxických zložiek v kompozícii. Napriek tomu má alkydový povlak niektoré vážne výhody.

Takéto farby tvoria trvanlivý film, ktorý je charakterizovaný dobrou pružnosťou. Alksívne formulácie chránia kovové plátno z korózie.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Vzhľadom na spoľahlivé stavebné povlak sa zachovávajú silné teplotné rozdiely.

Ako si vybrať?

Výber farby na spracovanie kovových dverí, je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov. Stojí za pochopenie, že každá konkrétna zloženie má svoje výhody a nevýhody. Preto vyberte nástroj je nevyhnutný v súlade s niektorými významnými faktormi.

Kovové dvere Maľovanie

Stojí za to zvážiť typ povrchu, na ktorom sa farba bude aplikovať. Niektoré formulácie sú napríklad distribuované priamo kovom.

Niekedy sa farba aplikuje na starú vrstvu. Ale akrylová farba by nemala byť použitá na to, aby sa vzťahoval na staré povlak, pretože po krátkom čase sa začne peeling. Rovnaký okamih sa týka nitroemali, cez ktorý bude stará vrstva viditeľná.

Kovové dvere Maľovanie

Ak sa rozhodnete nezávisle aktualizovať vzhľad dverí z ulice doma, odkazujte na najjednoduchšiu možnosť – použitie aerosólovej farby v plechovke. Našťastie, moderní výrobcovia ponúkajú mnoho takýchto možností v rôznych farbách a za prijateľné ceny. Na zabezpečenie vrstvy farby môžete použiť akrylový lak v plechovke.

Stojí za zmienku, že takéto kompozície sú vhodné aj pre čínske dvere. Takéto štruktúry sú dosť ťažké zafarbiť, že mnohí odborníci hovoria.

Kovové dvere Maľovanie

Zlepšiť aktualizovaný pohľad na dvere pomôžu a šablóny.

S pomocou takýchto jednoduchých výrobkov na kovovom povrchu môžete aplikovať jednoduché vzory a komplexné výkresy.

Osobitná pozornosť počas získavania farby je potrebné poskytnúť výrobcovi. Najlepšie je kúpiť zlúčeniny v špecializovaných predajných bodoch, aby sa zabránilo zlej kvality. Dnes sú tu takzvané farebné štúdiá, ktoré predstavujú širokú škálu farieb. Takéto obchody poskytujú zákazníkom záruku kvality a všetky potrebné certifikáty.

Kovové dvere Maľovanie

Vysoký dopyt medzi kupujúcimi používa Tikkurila. Fondy majú vynikajúcu odolnosť proti opotrebeniu a spoľahlivosti. Farby z tejto spoločnosti sú vhodné pre obe ulíc a dvere do bytu.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Formulácie môžu byť aplikované aj na hrdze bez odkazovania na predbežné spracovanie.

Žiadosť o jemnosti

Aby sa dosiahol úspešný výsledok farbenia, je vopred známy s niektorými jemnosť tohto procesu. Najlepšie je pripraviť povrch na ďalšie manipulácie, takže pokrytie je spoľahlivo a rovnomerne pre kovové plátno.

Kovové dvere Maľovanie

Najprv musíte odstrániť príslušenstvo a dekoratívne prvky s dverami.

Po tom, plátno starostlivo vyčistili brúsnym papierom. Z kovového dizajnu je stará vrstva odstránená, je eliminovaná z hrdze. Pred maľbou musia byť starostlivo pranené, čisté od omietky.

Odmasťovanie povrchu je konečná fáza prípravného procesu. Táto práca sa vykonáva pomocou špeciálnych kompozícií.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Ak chcete maľovať dvere svojimi vlastnými rukami doma, musíte sa držať určitý bod v práci.

Spustite proces je nevyhnutný z hornej časti kovového dizajnu. Ak chcete začať, musíte spracovať panel, potom, čo prejdite na horizontálne povrchy. Potom môžete začať farbenie vertikálne prvky. Celý proces sa musí vykonať v rýchlom tempe, takže farba nemá čas na sušenie. Vrstvy musia byť aplikované rovnomerne a výlučne na suché plátno.

Treba poznamenať, že existuje niekoľko možností na farbenie kovových dverí. Prvou metódou je použitie aerosólu, ako je uvedené vyššie.

V podstate sa táto metóda používa na spracovanie veľkej plochy.

Kovové dvere Maľovanie

Druhá verzia – pomocou valčeka. S týmto nástrojom môžete rýchlo a jednoducho distribuovať farbu. Ale venovať pozornosť tomu, že tvrdé oblasti budú musieť zvládnuť strapčik.

Tak, že proces sfarbenia neberie dlho, je potrebné poskytnúť niekoľko nuansy pred začiatkom práce. Na ochranu okolitých prvkov je napríklad film najlepší. Ak chcete maľovať, nenarazí na vašu pokožku, určite vykonajte proces v kombinácii. Kúpiť ochranné prvky pre ruky a tvár vopred.

Kovové dvere Maľovanie

Pomerne často, s nezávislým farbením, ľudia čelia takýmto problémom ako tvorba stopov farieb na rukoväti.

Určité rozpúšťadlo sa pomôže vyrovnať sa s týmto problémom.

Príklady a možnosti

Úspešne maľované kovové dvere môžu ozdobiť fasádu akéhokoľvek súkromného domu. Osobitná pozornosť by sa mala venovať farbe, ktorá sa používa na farbenie vstupnej štruktúry. Jednou z univerzálnych možností je hnedé dvere. Dokonale zapadá do fasády akéhokoľvek domu.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Vyzerá dobre v vstupných konštrukciách natretých s práškovým postrekom. Treba však pochopiť, že dvere zvládnuť dvere v takejto metóde doma nebudú schopní.

Kovové dvere Maľovanie

Môžete si tiež vybrať klasické farby – biela alebo čierna. Ale v tomto prípade je potrebné vziať do úvahy vlastnosti fasády. Dvere by sa mali harmonicky vzhľad s oknami a výzdobou vonkajšej steny.

Kovové dvere Maľovanie

Kovové dvere Maľovanie

Ako vyzerá prášková maľba kovových dverí, môžete sa naučiť z videa niizh.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár