Kovové požiarne dvere

Protipožiarne dvere sú taký dizajn, ktorý vám umožní chrániť miestnosť počas ohňa pred vysokými teplotami a prenikaním plameňa do neho, oxid uhoľnatý. Nedávno sú takéto vzory inštalované nielen v tých izbách, v ktorých požiarne normy vyžadujú, ale aj jednoducho apartmány av súkromných domoch.

Výhody a nevýhody

Hlavnou výhodou dizajnu kovových dverí je, že počas ohňa pôsobí prekážkou šírenia plameňov a dymu a umožňuje prijať všetky potrebné kroky na evakuáciu ľudí a blízkych miestností. Osobitné požiadavky na veľkosť a návrh takýchto dverí umožňujú hasičom spolu s potrebným vybavením na voľnej nohe preniknúť do návrhu.

Požiarne dvere majú tiež zvýšenú odolnosť voči hackám a relatívne nízke náklady. Väčšina z nich je celkom univerzálne (to znamená, že môžu byť inštalované v technických, a to ako vo výrobe aj administratívnom, av obytných priestoroch). V súčasnosti ponúkajú výrobcovia široký výber vstupných požiarnych konštrukcií kovu.

Nepochybnou výhodou ohňovzdorných dverí je, že pri ich výrobe sa používajú iba bezpečné protipožiarne materiály, vrátane izolácie, ktoré pri horení nepridelite látky škodlivé pre ľudí.

Hlavnou nevýhodou kovových požiarnych dverí je dôsledkom ich výhod: kvôli tomu, že dvere nenechávajú dym a plameňy, v interiéri s ohňovými štruktúrami Oheň nie je okamžite okamžite, ale len po určitom čase.

Výrobné funkcie

Požiarna prevencia oceľových konštrukcií sa vyrábajú len z materiálov s triedou horľavosti aspoň G3, zatiaľ čo tam by nemala byť prázdnota vo dverách. Podľa požiarnych konštrukčných štandardov sú dvere chrániace návrh konštrukcie klasifikované v troch kategóriách: EI90, EI120, EI60, EI30, EI15. Stojaci po tom, čo číslo písmena e označuje na nejaký čas, počas ktorého sú charakteristiky stability dizajnu dverí na účinky dymu a požiaru.

Najstabilnejší bude dvere s charakteristikou EI60, To znamená, že keď dôjde k požiaru, osoba bude skladom 60 minút, aby prijala opatrenia potrebné na hasenie požiaru a evakuácie.

Dverový rámec ohňovzdorného dizajnu je vyrobený z ocele (pridelený plech alebo pozinkované), je tiež možné vyrábať dverové box z profilových potrubí. Hrúbka by mala byť aspoň 1,2 mm. Hrubší kov používaný pri výrobe dizajnu dverí, tým vyššia je schopnosť dverí odolávať ohňu, jeho požiarnej odolnosti. Tá istá závislosť existuje aj medzi požiarnou odolnosťou a šírkou dverí, čo je dôvod, prečo spoľahlivé ohňovzdorné oceľové dvere majú pomerne vysokú hmotnosť.

Krídlo dverí sa vykonávajú z ocele 0,8-1,5 mm hrubé. Vnútorné vyplnenie dizajnu – nehorľavé minerálnej vlny, ktorá, ak je vystavená vysokým teplotám (950-1000 stupňov) len roztopí.

Príchodné tesnenia sú inštalované okolo zámkov a okolo obvodu dizajnu dverí. Požiarne konštrukcie sú povinné absolvovanie Testy pre chladiča S cieľom stanoviť svoj stupeň požiarnej odolnosti. Všetky dverové štruktúry určené na ochranu miestnosti pred požiarom sú určite dodávané bližšie, inak nebudú schopní zabezpečiť správnu úroveň požiarnej odolnosti.

Ak sú dvere s dvomi krídlom, uzávery sú inštalované na každom plátno, zatiaľ čo regulátor uzatváracie sekvencie je navyše nainštalovaný. Rukoväte pre ohňovzdorné plátna sú vyrobené z ohňovzdornej ocele. Schopnosť poruchy zámku počas ohňa je vylúčená, Koniec koncov, dokonca aj po dlhom zahrievaní musia zámky pokračovať v práci.

Výkon zámkov sa kontroluje pri testovaní požiarnej odolnosti. Dvere môžu byť tiež dodávané s ctihodným alebo oceľovým bump.

Názory

Všetky hasiace konštrukcie dverí môžu byť rozdelené do nasledujúcich typov.

Podľa typu políčka:

 • S krycími boxmi. Tento typ dizajnu sa používa na maskovanie nevýhodou otvoru, zatiaľ čo platdro môžu byť zakotvené vonku, a zvnútra;
 • S uhlovým ramami. Najobľúbenejší dizajn. Vhodné pre akékoľvek otvorenie. Výtlačky sú inštalované zvonku;
 • S vnútorným boxom. Krabica je umiestnená vo vnútri otvoru a jeho inštalácia sa vykonáva, kým nie sú steny dokončené. Skúmavky na takýchto dverách nie sú predpokladané.

Informovať:

 • Nepočujúci. Dverové štruktúry, plne vyrobené z kovu;
 • Zasklený. Dvere so sklom v ich vlastnostiach požiarnej odolnosti nie sú horšie ako hluché konštrukcie v dôsledku použitia viackomorového skla naplneného hélia. Pri vystavení vysokým teplotám sa hélium rozširuje a vyplní všetky prázdnoty, ktoré prispievajú k ešte väčšej spoľahlivosti bloku dverí. Tam, kde je sklo susedné s dverami, je nainštalovaná tepelne odolná tesniaca páska.

Výhodou takýchto návrhov je, že cez sklo môžete oheň odstrániť v jednej alebo inej miestnosti mimo dverí ako v prípade hluchých dverí.

Podľa typu plátna:

 • Odnipale. Vstupné dvere s jedným krídlom – najbežnejším modelom;
 • Bipoly alebo obojstranné návrhy. Môžu mať klapky ako rovnakú veľkosť a odlišný, aktívny a pasívny. Na aktívnom krídle sa vždy nachádza rukoväť. Pasívne krídlo sa zvyčajne zatvára na bodovanie, ktoré sa ľahko otvorí pri stlačení na dverách.

Podľa typu systému uzamknutia:

 • S zámkami systému „Antipartan“. Tento typ uzamykacieho systému umožňuje extrémne účinne evakuovať. Tento typ zámkov obsahuje otvorové dvere iba vonku. Zo vnútri Dvere sa otvorí kliknutím na samotné dvere alebo na rukoväti dverí. Samotná rukoväť je zariadenie, ktoré je viditeľné pre človeka aj s veľmi silným dymom;
 • Západka. Takéto konštrukcie dverí sú najčastejšie inštalované vo verejných budovách. Knógram zámku je nadzemný prvok pozostávajúci z dvoch blokovacích blokov inštalovaných na oboch stranách vchodu prepojených dlhou zábradlím. Ak chcete otvoriť dvere, musíte kliknúť na zábradlie. Ak sú bližšie inštalované na dverách, dvere zostanú otvorené;

 • S prahovou závesov. Ak chcete zvýšiť fajčenie dverí v ňom, sklopný prah je vložený. Automaticky sa opakuje, keď sa dvere zatvára;
 • Šumivý. Takéto dvere sa používajú v miestnostiach, kde sa ukladajú látky, ktoré sa môžu ľahko vznietiť alebo explókovať v prítomnosti iskry.

Rozmery

Veľkosť inštalovaných požiarnych dverí závisí od veľkosti existujúceho otvoru. Ale existujú určité obmedzenia. Takže podľa požiarnych noriem by mala byť výška otvoru najmenej 1,470 m a nie viac ako 2,415, a šírka – 0,658-1,1 m. Štandardné rozmery jednodolných dverí sa pohybujú od 1,9 m do 2,1 m na výšku a od 0,86 m do 1 m na šírku. Dvojpodlažné dvere majú nasledujúce rozmery: výška – 2.03-2,10 m, šírka – 1,0 – 2,0 m. Podľa existujúcich požiadaviek musí byť šírka aktívneho krídla najmenej 0,6 m.

Každý výrobca spustí protipožiarne návrhy týchto veľkostí, ktoré považuje najobľúbenejšie, ale zároveň musia poskytnúť štandard. Zostávajúce dvere stanovené štandardom, ale nie sú zahrnuté v rozsahu veľkostí tohto výrobcu sú implementované ako neštandardné. Niekedy existuje otvorenosť s rozmermi, ktoré nie sú relevantné pre štandard, v ktorom musia byť nainštalované požiarne konštrukcie.

Požiadavky požiarnych noriem umožňujú pokles štandardných rozmerov najviac 30%, je možné ich zvýšiť len do 10%.

Aké priestory?

Požiarnou oceľovými dverovými štruktúrami môžu byť ulica aj interná. Najčastejšie sú inštalované V zariadeniach, na ktoré sa uložia zvýšené požiadavky na požiarnu bezpečnosť:

 • Vo verejných budovách: všeobecné a ďalšie vzdelávacie inštitúcie, knižnice, nemocnice, športové organizácie, nákupné centrá, hotely, kancelárske priestory, kiná, kluby, koncertné sály, kultúrne paláce;
 • V priemyselných budovách: továrne, workshopy, laboratóriá, obchody;
 • V pomocných technických priestoroch: Sklady, transformátorové rozvodne, server, strojové vetvy výťahu farmy, kotolne, odpadu zberné komory.

Zároveň sú dvere spomaľujúce spomaľujúce spomaľujú špecializované organizácie, ktoré sú certifikované na vykonávanie tohto typu práce ROSPOZERNZOR.

Ako si vybrať?

Výber dverí, ktoré chránia pred požiarom, sa musí považovať za nasledovne:

 • Materiál, z ktorého je vytvorený blok dverí a je vyrobená hrúbka štruktúry;
 • Stupeň dizajnu požiarnej odolnosti. Čím vyšší je deklarovaný indikátor (od 60 alebo viac), tým spoľahlivejšie brány odolávajú účinky plameňa a dymu. Ak sú dvere inštalované v interiéri, potom dostatok požiarnej odolnosti za 30 minút. Ak je dizajn dverí ulice, potom je lepšie zvoliť bloky dverí s indikátorom EI60;

 • Pohľad na dvere. Ak je miestnosť vybudovaná alebo je vybudovaná alebo je v opravách, t.j. dokončovacia povrchová úprava ešte nebola vykonaná, môžete venovať pozornosť dverám s vnútorným potrubím. Skryť niektoré nezrovnalosti stien pomôžu dverným dizajnom;
 • Exteriérový dizajn dverí. Ak sú dvere zakúpené pre byt alebo verejnú budovu, táto charakteristika má dôležitý význam. V súčasnosti môžu byť požiarne dvere vykonávať v rôznych farbách a vzoroch. Zvyčajne sa na konečnú úpravu používa prášková vrstva, ktorá je celkom neustále odolná voči kvapkám teploty;
 • Použité hradový systém a príslušenstvo. Blok dverí musí byť vybavený spoľahlivými západkovými zámkami alebo „antipartmerickým“ systémom, trvanlivým dopravníkmi;

 • Materiálne steny miestnosti. Najlepšie je, ak sú steny budovy tehlové alebo železobetón, to znamená, že materiál steny by mal byť tiež naklonený na udržanie spaľovania;
 • Design na váhe. Hmotnosť bloku dverí môže dosiahnuť 120 kg. Tento ukazovateľ je dôležitý, aby pochopil, či stavebné konštrukcie budovy sú také zaťaženie;
 • Výrobca. Ohňovzdorné dvere lepšie nadobúdať zo spoločností, ktoré už dlho pôsobia na trhu. Nie sú ziskové riziká ich mena, vyrábajú produkty s nízkou kvalitou. Slávne výrobcovia vždy dávajú dlhú záruku na svoje dvere.

Všetky informácie o materiáloch, príslušenstve, hmotnosti, typu rámu dverí a to možno získať, ak dôkladne preskúmate osvedčenie o zhode produktu, najmä aplikácie na ňu, ktorá označuje zoznam certifikovaných výrobkov a regulačný dokument, ktorému zodpovedá. Dôležitou hodnotou je cena požiarneho bloku. Takže, jednolepové oceľové dvere typických veľkostí s limitom požiarnej odolnosti za 30 minút môžu mať cenu 15 000 rubľov.

Ak majú dvere dve krídlovej, zasklenia a požiarnu odolnosť limit za 60 minút, potom sa jej cena zvýši takmer 2-krát. Dvere bloky neštandardných veľkostí s ďalšími možnosťami budú stáť ešte drahšie.

Pri nákupe požiarnych konštrukcií vo veľkých množstvách môžete získať pomerne pevnú zľavu až 2500 rubľov na položku.

Krásne interiéry

Požiarne dvere s povrchovou úpravou pod prírodným stromom dokonale zapadá do interiéru kina a spoľahlivo chráni svojich návštevníkov.

Dvere ohňovzdorné v kovovej farbe dokonale dopĺňajú interiér v štýle high-tech. Systém rukoväte dverí „AntiPanks“ ekologicky kombinované s nábytkom.

Vonkajší oheň spaľujte dvere, napriek svojej jednoduchosti na vykonanie, dobre sa hodí do kamennej textúry budovy a stáva sa takmer nie je viditeľná kvôli odelmetrickému.

Šedá v dizajne protipožiarnych dverí je ideálny na udržanie celkového konceptu interiéru podzemných parkovísk, vyrobené v sivej-bielej gama.

Z nasledujúceho videa sa dozviete viac o produkcii požiarnych kovových kvetov „VIMMEL-45“.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: