Odrody a výber rohových slučiek

Základné prvky nábytkového príslušenstva akéhokoľvek účelu sú závesy dverí, môžu mať rôzne konštrukcie, ktoré sa líšia. Najobľúbenejšie na trhu sú štvorkrídlové výrobky – praktické a spoľahlivé, s dlhou životnosťou. Na druhej strane sú rozdelené do dvoch typov: rovno s uhlom 90 ° a ďalších uhlov, ktoré naznačujú všetky ostatné neštandardné uhly. Rozšírené takéto armatúry prijaté pri montáži rohových modulov nábytku.

Názory

Rohové slučky sa používajú na uloženie nábytku nábytku Sash – najčastejšie tento rohový šatníková skriňa a kuchynské slúchadlá. Takéto slučky sa môžu líšiť v uhloch rozbíja a uhol nemá nielen numerickú hodnotu, ale aj určitú formu (akútna a hlúpe).

Rohové slučky poskytujú nastavovacie skrutky, ktoré umožňujú zarovnať krídlo na oboch stranách, ako aj na rohu zbrane. Bližšie, čo robí otvorenie dverí, ako je to možné. Tento dizajn výrazne zvyšuje prevádzkové obdobie z dôvodu skutočnosti, že mechanizmus je opotrebovaný oveľa pomalší ako s ostrým slave slam.

Rohové slučky sú:

 • Vnútorné – takéto príslušenstvo je upevnené vo vnútri šatníka;
 • Nadzemné – sú umiestnené na fasáde a zatvorte stranu tela v otvorenom stave.

Príslušenstvo s bližšie klasifikuje v závislosti od rôznych fasád, ako aj uhol inštalácie v porovnaní s trupom. Vizuálne sa líšia od typickej výlučne konfigurácie ramena, z ktorých sú namontované špeciálne mechanizmy absorbujúce šok. V závislosti od typu výrobku je bližšie zabudovaný alebo nadzemný. Napríklad takéto slučky ponúkajú Blum na trhu.

V ohrozovacej väčšine prípadov však modely implementované v obchodoch neposkytujú možnosti ich ďalšieho zlepšenia. Preto, ak plánujete dať fasády s miernym uzavretím bez klepania, potom je lepšie okamžite kúpiť slučkové mechanizmy s blikajúcimi. Samozrejme, že budú stáť trochu drahšie, ale aj dlhšie.

Samostatná kategória rohových slučiek je modely vytvorené špeciálne na použitie v sklenených fasád – môžu byť vŕtané buď bez skleneného vŕtania.

Prečítajte si viac  Kľučky kované dvere: Vlastnosti a odrody

Všeobecne platí, že všetky vyrábané mechanizmy sa môžu od seba líšiť podľa týchto kritérií: \ t

 • veľkosť;
 • Výroba kovov;
 • základný materiál, kde sú pripojené slučky;
 • konštrukcia;
 • Metódy fixácie;
 • Silový.

Otvorenie rohov

Rohové príslušenstvo sú inštalované na nábytku typu rohu. V tomto prípade sú klapky pripevnené k základni rámu dverí v danom uhle. Podobné závesy vám umožňujú prehltnúť klapky na 30, 45, 90, 135, ako aj 175 stupňov. Najväčšiu distribúciu získali nasledujúce možnosti.

 • Rohová slučka pri 30 °. Upevnené na fasádu umiestnenú vo vzťahu k prípadu o 90 + 30 stupňov. Výhodne v dopyte na koncových skrine šatníka alebo v kuchynských slúchadlách. Uhol inštalácie je 120 °, takže niektorí výrobcovia označujú takéto inštalačné produkty – na predaj, prichádzajú pod názvom „Loop 120 stupňov“. V ľuďoch sú tieto modely slávnejšie ako „kobylka“.
 • Rohová slučka 45 °. Používa sa v jednohorných a dvojrozmerných skrine. Spravidla je nábytok tohto typu prítomný v šatníkoch a kuchyni. Upevnené v uhle 135 °, takže samostatní výrobcovia sú označené ako „slučka pre 135 stupňov“.
 • Rohová slučka v 120-130 °. Našiel aplikáciu počas spojky páru fasád, pripojených k sebe v uhle 270 °. Loop tohto typu otvorí harmoniku.
 • Menej často v predajných miestach možno vidieť závesy s negatívnym uhlom. Na trhu neboli rozšírené, používali sa hlavne na extrémnom krídle koncovej skrine, ktorú je ľahšie vymeniť z opačného okraja. Existujú situácie, keď sa presne takáto slučka stane jedinou dostupnou možnosťou.

Uvedené typy uhlových slučiek patria do kategórie štandardu a najbežnejšie. V prípade potreby môžete špecifikovať akýkoľvek iný uhol otvárania, napríklad 60, 15 alebo 25 stupňov. V tomto prípade sa budete musieť obrátiť na výrobu remeselníkov, ako je podľa objednávky. Urobia príslušenstvo s prihliadnutím na údaje o zákazníkoch: veľkosť požadovaného uhla otvárania a materiálu. Nevýhody tohto riešenia – relatívne vysoké náklady a čas strávený na výrobe optimálneho modelu.

Prečítajte si viac  Rezacie zámky pre oceľové dvere: Zariadenie, Druhy a inštalácia

Ako si vybrať?

Pri nákupe rohových slučiek sa bázický blížny kód stáva uhlom umiestnenia skrinky v porovnaní s ostatnými predmetmi nábytku, ako aj voľné miesto existujúce. Najčastejšie sú nábytkové dvere odhalené bližšie pod uhlom od 90 do 110 stupňov. V tomto prípade sa používajú rovné slučky. Roh je potrebný, keď potrebujete ísť nad rámec hraníc zadaného rozsahu.

Ak je odsávací uhol krídla väčší, mali by ste vybrať produkt s označením „plus“, ak je uhol nižšie, „mínus“. V situácii, keď hodnota neštandardného uhla nie je násobkom piatich, je potrebné dodatočne nainštalovať špeciálnu trysku, ktorá vám umožní nastaviť optimálny uhol otvárania.

V ďalšom videu, rozpráva o závesoch na montáž nábytku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: