Podložky na dverách z MDF: Dizajnové funkcie

Túžba chrániť obydlie z neoprávneného prieniku na vaše územie je absolútne prirodzené. Vstupné dvere by mali byť spoľahlivé a trvanlivé. Silné kovové dvere pre mnoho desaťročí nestratia svoj význam. Ak však skorší vzhľad dverí nevenoval náležitú pozornosť, teraz každý majiteľ sa snaží dať vstup do jeho ubytovania slušnosti a potešenie. Po prvé, dvere sú tvárou domu, krásu a šľachty povrchov, ktoré povedia o chuti vlastníka.

Zvláštnosť

V súčasnosti je to celkom populárne, aby sme smerovali k dverám s dekoratívnymi panelmi.

Pads sa vykonávajú z:

 • Mdf;
 • strom;
 • preglejky;
 • Plastový.

MDF panely majú rozšírené medzi spotrebiteľmi, tiež sa ukázali ako krásny a spoľahlivý materiál.

MDF je drevovláknitá doska získaná lisovaním strednej hustoty. Ak je to jednoduchšie, potom sú impregnované živicou drvenými pilinami a žetóny. Z tohto dôvodu názov – jemná frakcia, skrátená MDF. Výsledkom je, že sa ukáže dostatočne odolný platňa.

Pri výrobe obložení pre dvere sú potrebné niekoľko podobných dlaždíc. Ak je medzi nimi izolačný materiál, získa sa panel s vyvýšenými vlastnosťami tepelnej ochrany.

Takéto obloženie sa nazývajú termopanely a používajú sa hlavne na pokrytie vstupných dverí, pretože pomáhajú udržiavať teplotu v obydlí na určitej úrovni. Panely MDF sú inštalované na vstupných aj interiérových dverách. Potvrdzujú sa nielen nové čerstvo nainštalované dvere, ale zdobené staré, kto stratil zrak. MDF prekrytie ľahko skryť externé poškodenie dverí, ako aj dajte úctuhodný, vynikajúci pohľad.

Vlastnosť

Nie je prekvapujúce, prečo je tento materiál taký populárny.

Má také dôležité vlastnosti ako:

 • krása. Hlavnou výhodou panelov z MDF je, že ich povlak vám umožňuje simulovať akýkoľvek druh dreva a textúry. Okrem toho, bohatý výber farieb, z štandardu, dreva, na exkluzívne svetlé, robí z nich obzvlášť populárne medzi spotrebiteľmi.
 • MDF – pekná Jednoduché v pracovnom materiáli, Je to mäkké a plastové, čo vám umožní vykonávať absolútne nejaké vzory a ozdoby. Teraz mletie. Povrch dosky je mletie, aby sa aplikuje laminovacia fólia alebo maľba.

To umožňuje aplikovať reliéfny obraz na sporáku, z riadkov a jednoduchých geometrických ornamentov na najkomplexnejších suitívnych maľbách. Vyzbrojenie je tiež časté.

 • Odolnosť proti poškodeniu a dlhá životnosť. Materiál je schopný odolať fyzickej námahe a poškodeniu. Nie je zmizne pod vplyvom slnečných lúčov.

 • Protipožiarna a vlhkosť. Na rozdiel od jeho kolektívnej drevotrieskovej dosky nevyuží vlhkosť a nestratí svoj vzhľad.
 • Zvuková izolácia. Možnosť použitia minerálnej vlny a iných izolačných materiálov zvyšuje izolačné vlastnosti dverí
 • Práca na obložení nevyžadujú vysoký čas a materiály.
 • Nízke náklady.

Tieto panely sú súčasne vyrobené z akýchkoľvek veľkostí na žiadosť zákazníka, z typickej klasiky, na neštandardné s exkluzívnymi veľkosťami. Dokončenie krásneho panela MDF ľahko dáva pohľad spredu na všetky vstupné dvere.

Názory

Existuje niekoľko typov výrobných MDF panelov a každý z nich má určité vlastnosti, čo významne ovplyvňuje miesto ich ďalšej inštalácie.

Laminovaný

Laminovaný MDF. Doska je pokrytá polyvinylchloridovým laminovacím filmom. Táto technológia vám umožňuje napodobniť akúkoľvek textúru, hoci existuje možnosť hladkého povlaku. Vzhľadom na frézovanie, farebné vložky a zrkadlá, tento druh MDF je veľmi ocenený spotrebiteľom. Vysoká pevnosť materiálu vám umožňuje používať celé desaťročia.

Chvenie

Chvenie. Vďaka výrobnej technológii, v ktorom je povrch dosky pokrytý tenkým nápojom prírodného dreva, tento druh MDF je najkrajší vonkajší a najčastejšie vyzerá.

Povrch získaný touto metódou výroby, napodobňuje drevo nielen vo farbe, ale aj štruktúrou.

Jeho popularita je vysvetlená ušľachtilým vzhľadom. Panely pokryté ecoshponom sú vhodné pre vstupy apartmánu a pouličné dvere, pretože len laminovaná je nižšia ako odolnosť proti poškodeniu.

Zafarbený

Zafarbený. Tento druh MDF je vhodný na dokončenie rozkladacích a vonkajších dverí. Povrch dosky je pokrytý špeciálnym farbou, udržateľným solárnym lúčom a mechanickým poškodením.

Laminátový

Pokryté vrstvené MDF. Takzvaný antividálový povlak. Najviac trvanlivej nátery, s výnimkou nielen UV žiarením, štrajkmi, ale aj vplyv chemikálií. Takýto povlak sa považuje za takmer ideálny pre fyzickú odolnosť. Okrem toho je tento povlak najviac odolný voči vlhkosti, voči zvyšku.

Reštaurovanie Urob to sami

Proces reštauračných dverí s dekoratívnym podšívkou nie je tak komplikovaný. Malé zručnosti s nástrojmi však nebudú zbytočné.

Ak chcete začať s, musíte odmietnuť sfarbenie a dizajn tak, aby vaše aktualizované dvere harmonizovali s vašou domácou fasádou, ak si vytvoríte predný vstup. Pre správny výber horného povlaku je dôležité nezabudnúť na klimatické podmienky. Pri obnove alebo aktualizácii vnútorných dverí je dôležité, aby sa harmonicky zmestili do interiérového stylistu.

Podšívka dverí je možné kúpiť, ale teraz v cene individuality dizajnu a dizajnu bývania.

Bohatý výber farieb, textúr a dizajnu vám umožní vytvoriť panel k vášmu vkusu, podľa vášho individuálneho projektu.

Pre nezávislé dielo na dverách dverných panelov budete potrebovať nástroje a materiály:

 • vrták;
 • skrutkovač;
 • Self-capping skrutka;
 • Lepidlo alebo tekuté nechty;
 • brúsny papier;
 • Koncový profil;
 • ruleta;
 • Klipy.

Postup obkladačových panelov

Pred začiatkom orezania musíte odstrániť dvere so slučkami demontážou príslušenstva a dajte na rovný povrch. Cvičenie Všetky manipulácie na hmotnosť sa neodporúčajú, aby sa zabránilo skresleniu. Ak je starý povlak nahradený, úplne ho odstráňte.

Ďalej je potrebné lepiť celý povrch canvase. Ak sú dvere železo, odporúča sa byť natretý alebo chytený vinylový film pre perfektné prispôsobenie panelu k dverám. Ak sú dvere drevené, potom musíte odstrániť starú laku a dôkladne vyčistiť celý povrch.

Na dverách je potrebné načrtnúť miesta budúcich armatúr, ako aj preniesť tieto značky na paneli a vŕtacie otvory.

Začnite s vnútornou časťou dverí. Povrch dverí je označený špeciálnymi lepidlami alebo tekutými nechtami. Lepiaca kompozícia sa aplikuje v vlnách a panel je naskladaný. Je dôležité ho stlačiť tak silnejšie. Pre toto použitie svorky alebo svorky.

Cez oblasti vŕtacie otvory zvonku, s rozstupom 40 cm. S ich pomocou bude upevnená na samosprávnej skrutke. Je dôležité zdvihnúť skrutky takejto dĺžky, aby neprešli cez obloženie a nepokazili dekor. Zaskrutkujte ich priamo do dekoratívneho podšívky a odstráňte svorky.

Ďalej nainštalovať vonkajší panel. Lepiaca kompozícia bude potrebná o niečo viac ako v prípade vnútornej karty. Upevnite panelové svorky. Ďalej rozdiel medzi akciami len v tom, že vŕtacie otvory sú potrebné okolo obvodu, čo najbližšie k okraju, v krokoch 10-12 cm. Skrutky skrutky a odstráňte svorky.

Zatvoríme konce dekoratívneho rohu dverí, naznačuje skrutky skrutiek. Na to, zmeňte dvere dverí a odrežte potrebné koľajnice z koncového profilu. Nainštalujte všetky armatúry a zámok na dverách. Otočte dvere do slučky.

Rovnakým spôsobom sa vyzdobíme a otvoríme.

S dvernými dvernými dverovými dverovými dverovými dverami existuje niekoľko otázok, ktoré budú musieť vyriešiť.

Vďaka hrúbke obloženia na oboch stranách sa zmení hrúbka samotných dverí. Slučky, ako aj západka.

Príslušenstvo sa určite musí zmeniť, a s nimi celá krabička, keďže dvere už nebudú „sedieť“ správne v bloku dverí.

TRUE, existuje možnosť nastaviť prekrytie s minimálnou hrúbkou. Jedná sa o panel hrúbky približne 2-3 mm, ale nelíšia sa trvanlivosť a trvanlivosť. Takéto panely rýchlo zlyhajú.

Ak máte otázku v procese aktualizácie dverí, stojí za to aktualizovať dvere, určite stojí za to. Ideálny pre rovnaké panely MDF, ktoré boli dvere orezané. Ideálne riešenie vykoná svahy a platdro z toho istého materiálu ako samotné dvere. Aktualizovaný blok dverí bude teda vyzerať elegantné a harmonické.

Ak chcete aktualizovať vchod, je potrebné ho preskúmať na trhliny a trhliny a ak existuje, držať konkrétnu prácu.

Potom sú vodiace lišty drevených koľajníc pripevnené k povrchu. Ich inštalácia sa vykonáva pomocou úrovne. Môžete získať len perfektné tváre pri lepenie panelov len s dekoratívnym rohom. Aby ste pandrokalión tak čo najbližšie k stene pevne aplikujeme na stenu a určili hrúbku medzery. V prípade potreby môže byť roh narezaný a nastavený na stenu.

Prvý je nastavený a inštalovaný s malými kartnačkami top svahu. Krepim ho na horný rám. Potom vykonajte merania, aby ste nainštaluli svahu na ľavej strane. Meriame dĺžku horného svahu na podlahu a šírku rámu dverí k vonkajším rohom, hornej a dolnej časti. Slnko je namontované pomocou samoobslužných skrutiek a rámec dverí je lepšie aplikovať malé karafiáty. Na konci je toto miesto pokryté doskou. Potom musíte odstrániť sloty medzi zjazdovkami pomocou gripov alebo tmel. Zostáva pripojiť dosky. Vyberieme ich vo farbe našich dverí.

Nižšie môžete vidieť, ako reštaurovanie / výmena dverí panelov MDF.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: