Požiarne dvere

Požiarne dvere

Počas výstavby všetkých budov a konštrukcií sa osobitná pozornosť venuje požiarnej bezpečnosti. Ako splnenie špeciálnych noriem, pri dodaní objektov sa zvyčajne predpokladá, že množstvo aktivít: kompetentný dizajn, inštalácia hasičských systémov a zariadení, vrátane dverí.

Požiarne dvere

Čo to je?

Najprv musíte pochopiť, aké požiarne dvere sú, aké sú ich rozdiely od bežných vstupných štruktúr. V technickej literatúre majú niekoľko mien: ohňovzdorné, žiaruvzdorné, ohňovzdorné, protipožiarne. Podobné vzory majú oficiálne produkty, ktoré sú vytvorené ako prekážka, ktorá zabraňuje šíreniu požiaru počas ohňa.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Hlavné značky charakterizujúce bezpečnosť počas požiaru:

 1. Vysoký stupeň požiarnej odolnosti. Dvere by mali vytvoriť prekážku šírenia ohňa, pretože to poskytne možnosť vyhrať čas potrebný na evakuáciu obetí.
 2. Imunita s vysokou teplotou. Materiál, z ktorého sa vykonávajú protipožiarne štruktúry, sú povinné byť odolné voči deformáciám teploty.
 3. Netoxické suroviny, Keďže dvere v ohni by nemali byť zdrojom škodlivých produktov spaľovania.
 4. Jednoduchá záchranár prístup k požiaru, Čo je zabezpečené funkčnosťou uzatváracích systémov.

Požiarne dvere

Ohňovzdorný dizajn výrobku

Podľa hlavných prvkov sa požiarne dvere líšia od obyčajných. Spravidla dverný blok obsahuje plátno, box, montážny mechanizmus a zámok. Plátno sa zvyčajne vyrába na báze kovových rebier, ktoré sú následne s plechom ocele, skla, dreva. V drevených modeloch môže byť rám vyrobený z dreva.

Požiarne dvere

Hlavným rozdielom sú špecializované komponenty a ohňovzdorné materiály. Patrí medzi ne nasledujúce.

 • Tesnenie. Vzhľadom k tomu, akékoľvek dvere naznačujú, že v ich konštrukcii štrbiny v miestach spojenia krídla s krabicou, v požiarnych modeloch. Vhodné použiť samolepiace tesnenie. S ním môžu byť akékoľvek dverné dvere premeniť na ohňovzdorný. Ochranné nepriateľské tesnenia obsahujú minerálnu vlnu, ktorá neumožňuje gary dostať sa do miestnosti.

Existujú možnosti s prekrytím tepelného pásky, ktorý pod pôsobením teplôt peny a úplne utesní dvere, chránia proti jedovatému spaľovaniu produktov.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Izolačná izolácia. Sú naplnené priestorom medzi plátno, pretože požiarne dvere sú vždy pozostávajúce z niekoľkých vrstiev. Izolátor chráni handričku pred vykurovaním. Najbežnejšou možnosťou je minerálna vlna. Čadičové vlákno dosky odolávajú veľké teploty na dlhú dobu, a dlhšie vlákno, tým lepšie. Odborníci prideľujú silikón ako materiál s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami. Je odolný voči klesá na 1200 stupňov a vyššie. Pre sklenené dvere na vyplnenie priestoru medzi vrstvami, termálnym filmom alebo špeciálnym gélom.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Nátery. Dokončovacie požiarne dvere môžu byť vyrobené rôznymi typmi materiálov. Vedúci je práškový postrek, odolný voči vysokým teplotám. Populárne sú tiež obvinené proti požiarnemu laminátu alebo dýh, drevených alebo MDF panelov, impregnovaných ochrannými prostriedkami, sú tiež populárne.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Prahové hodnoty. Zariadenie je primárne potrebné na zabezpečenie ochrany pred dymom a plynom. Okrem toho je tradične prekážkou pred hlukom, prachom, návrhom, tepelným stratami. Nerozbitné konštrukcie dverí odolné na dym zvyčajne obsahujú hranicu skladania, na utesnenie obrysu. V prípade tenkých sklenených modelov, automatické opätovné použitie.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Bližšie. Odborníci odporúčajú zmätkové zariadenie na ohňovzdorné dvere, pretože len v uzavretej polohe, konštrukcia vykonáva svoju ochrannú funkciu. Sú vonkajšie, vonkajšie a vložené. Odborníci dávajú pozor na skutočnosť, že v prítomnosti dvojitých dverí je potrebné inštalovať synchronizátor. Moderné technológie umožňujú automatizovať pravidlá uzatváracieho režimu, ktorý eliminuje ľudský náhly faktor v ohni.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Ventilácia. Niektoré špecializované priestory podľa regulačných aktov musia byť vybavené požiarnymi dverami ventilačným ventilom. Tieto zahŕňajú klávesnicu a server. V tomto prípade je tesniaci obrys z termosetového materiálu vybavený nielen boxom, ale aj lamely na mreža.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Uzamykanie. Hrady, rukoväte a iné armatúry na protipožiarenských modeloch musia udržiavať výkon pod vplyvom vysokých teplôt, nie zaseknutý a neformovaný. Okrem toho sú povinné poskytovať rýchly prístup, to znamená, že sa v prípade potreby ľahko otvorí. Nedávno sa systém „anti-slovník“ osvedčil dobre, čo umožňuje znížiť dobu evakuácie v menších podmienkach.

Princíp činnosti systému „ANTIPARTERY“ Pozri nasledujúce video.

Aké sú názory?

Dvere sú klasifikované konštruktívnymi vlastnosťami.

Počet krídla

 • Jednorazová alebo jediný dizajn.
 • Dvojprúdový systém. Bivalve Dvere môžu byť rovnaké, s jednoduchými šírkami, a rôznorodé – s rôznymi krídlami. Okrem toho, aktívne a pasívne časti dverí rozlišujú.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

V smere otvárania

 • Práva.
 • Vľavo.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Strana je určená umiestnením vonkajších dverových slučiek aktívneho krídla.

Mechanizmom otvárania

Požiarne dvere musia poskytovať dobrú tesnosť. V podstate používajte opuchnuté možnosti. V tomto prípade je krídlo dverí pripojené k boxu s slučkou. Nevýhodou je voľný priestor, ktorý je potrebný v blízkosti krídla pri otváraní.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Vo verejných priestoroch a kanceláriách sú populárne modely kyvadlov, keď sa krídlo otvorí v akomkoľvek smere.

Požiarne dvere

Často je tu klzná štruktúra, napríklad v stravovacom zariadení. Takéto dvere nevyžadujú veľa miesta. Keďže takýto model znamená medzeru medzi plátnom a stenou, protipožiarne konštrukcie sú vybavené tesnením pozdĺž boxu.

Požiarne dvere

Na mieste používania

Klasifikácia na mieste je rozsiahla a závisí od toho, kde je nainštalovaný dizajn dverí. Môžete vybrať najbežnejšie možnosti:

 • Kyselina.
 • Byt.
 • Konferenčný.
 • Tamburg.
 • Rozmazaný.
 • Uskladnenie.

Požiarne dvere

Koridičné a Camové štruktúry sa niekedy uvoľňujú s Framuga, aby sa zabezpečilo, že. Izolovaný prístup a apartmány sú populárne medzi obyvateľstvou bytových domov.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Podľa typu plátna

Pre ohňovzdorné dvere sú 2 hlavné typy.

 • Hluční, označenie v technickej dokumentácii zodpovedá valátu „G“. Napríklad kód „G2P“ označuje nepočujúce sušienky pravú klapku.
 • Glazované alebo priesvitné majú kód „C“.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Podľa stupňa bezpečnosti

V závislosti od rôznych dizajnových prvkov charakterizujúcich ochranu pred konkrétnym faktorom sú dvere rozdelené do niekoľkých skupín.

 • Výbuch-bezpečný s ventilačnou mriežkou. Regulačné dokumenty sú predpísané na inštaláciu na serverové a elektrické dverové štruktúry, ktoré zahŕňajú prítomnosť vetracieho otvoru, zaberajú aspoň 25% plochy dverí. Grille je vyrobená z polyuretánových lamiel. Okrem toho dosky majú tesnenia z materiálu, ktorý má vlastnosť tepelnej ochrany. V prostriedku je spravidla prítomná sodná sodná soli. Pri blikaní lamelách sa zvýši z zvýšenia teploty, tesnenie sa otočí na penu, ktorá uzatvára vetracie drážky a zabraňuje prúdu horúceho vzduchu.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Na ochranu pred mechanickými vplyvmi, ako sú výbuchy, aplikujte oceľové žalúzie. Dizajny sa môžu líšiť v závislosti od základnej konfigurácie.

 • Nefajčiarsky. Hlavnou konštruktívnou vlastnosťou modelov je špeciálny obrysový pečať okolo obvodu celého plátna, aby sa zabezpečila nepriepustnosť oxidu uhoľnatého a dymu. Okrem toho sa akékoľvek fajčné dvere vyrábajú s rozbaľovacou prahovou hodnotou, ktorá utesňuje obrys. Funkcia je nakonfigurovaná automaticky a leží v nasledujúcom texte. Pri otváraní dverí sa prahová hodnota zvýši, keď je zatvorené – znižuje. Krby sú k dispozícii v drevenom, sklenenom a kovovom výkone.
 • Obrnené protipožiarne bariéry. Výrobky sa vyznačujú nielen podľa stupňa citlivosti na oheň, ale aj triedou klastrov, ktorá musí byť potvrdená certifikátmi. Výrazným znakom obrnených dverí je otvoriť iba web vonku. Dvere pomocou Armor je nebezpečenstvo. Takéto štruktúry sú inštalované v miestnostiach určených na skladovanie hodnôt: banky, peňažné stoly, trezory, historické archívy; Rovnako ako v oddelení inštitúcií: vedecké laboratóriá, testovacie polygóny, bezpečnostné miesta.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Posuvný spomaľovač plameňa. Zásuvné dvere dodávajú žiaruvzdorný filmový tesnenie. Keď oheň s rastúcou teplotou, zvyšuje sa v objeme a zatvorí slotu. Modely retardéra posuvného plameňa majú vysokú hmotnosť, takže najčastejšie sú vybavené elektromechanickými diskami, upevňujúcimi handričku v uzavretej polohe. V tomto prípade je dodatočne poskytnutý autonómny nabíjateľný systém na odstránenie pravdepodobnosti poruchy v neprítomnosti elektriny.
 • S antipytytickým. Zvyčajne sú požiarne dvere vybavené ohňostrojovým zámkom. V preplnených miestach konštrukcie vybavte elektromechanický systém na monitorovanie prístupu s rozbaľovacou prahovou hodnotou, v apartmánoch odporúčajú inštaláciu „Anipartmerces“. V tomto prípade sa zámok otvára z vnútra s miernym lisom, možno aj lakť.

Požiarne dvere

Typy a klasifikácia

Ohňovzdorné dvere môžu byť klasifikované niekoľkými vlastnosťami. Podľa technických predpisov o požiadavkách na požiarnu bezpečnosť je jedným z kritérií limit požiarnej odolnosti. Táto funkcia ukazuje, koľko času môže držať dvere pod prúdom požiaru. Limit požiarnej odolnosti má vlastnú šifru s označením. Pre všetky dverové štruktúry začína písmenami EI, potom označuje číslicu zodpovedajúcu časom požiarnej odolnosti v minútach.

Požiarne dvere

Typy blokovacích systémov

 1. Segment času, počas ktorého je dizajn schopný odolať, je 90 minút. Kód EI90.Podľa konštruktívnych prvkov je možné prideliť jednorazové a dvojručné dvere. Ak chcete zistiť, ktorá možnosť sa odporúča inštalovať v konkrétnej miestnosti, musíte merať šírku otvoru. V prípadoch až 110 centimetrov môžete použiť jednotlivé modely. Ak je šírka väčšia, šírka dvojitého krídla môže byť vyrobená tak istým aj odlišným.Častejšie ako návrh prvého typu je inštalovaný v miestnostiach s vysokou úrovňou nebezpečenstva.
 2. Minimálna plavba požiarnej odolnosti 60 minút. Dvere druhého typu stupňa EI60 sú považované za univerzálnu triedu modelov určených na inštaláciu v budovách s rôznymi funkčnými zaťaženiami: súkromné ​​domy, kancelárie, civilné objekty. Dvere tohto typu môžu byť rozdelené typom plátna na nepočujúcich a s vložkami, podľa počtu krídla – jeden a dvojitý. Pri výbere, musíte navigovať na šírku otvoru a potrebu zvýšiť prehľad o vítaní priestoru.
 3. Do tretieho typu zahŕňajú modely schopné udržať plameň 30 minút. EI30 kód. Najnižší stupeň ochrany vám umožňuje inštalovať podobné dvere na malé priestory.

Požiarne dvere

technické údaje

Všetky technické vlastnosti požiarnych zápasov sú klasifikované podľa stupňa požiarnej odolnosti a zaznamenané latinskými písmenami.

 • E – charakterizuje stratu integrity. Rozumie sa, že popraskané, hlboké otvory sa začne objaviť po limitnom čase, ale straty nosných vlastností štruktúry ešte neprijali.
 • I – Kvalifikuje sa strata tepelnej izolácie, to znamená, že ukazuje, aký čas budú dvere schopné odolať zdobenému vzduchu. Napríklad model I15 trieda, keď je možné vyhrievať, možno otvoriť holými rukami po dobu 15 minút bez rizika horenia horenia.
 • W – Určuje čas, počas ktorého sa koná tok tepla.
 • S – ukazuje schopnosť dverí obmedziť vlhký plyn.
 • R – reguluje stratu nosnosti. Indikátor charakterizuje časový čas, po ktorom sa sám dverí zrúti a rám.

Požiarne dvere

Rozmery

Požiadavky na miesta nainštalujte, založené na Snip a Gost.

Štandardné otvory musia mať nasledujúce parametre.

 • Výška nie je nižšia ako 180 cm.
 • Šírka od 80 do 120 cm.

Hrúbka oceľových plechov, ktoré sú zahrnuté v dizajne, ovplyvňuje spoľahlivosť a integritu výrobku, stupeň požiarnej odolnosti závisí od typu a hrúbky izolačného materiálu. Kovový špecializovaný dizajn dverí spravidla váži najmenej 120 kg.

Požiarne dvere

Dokončenie a textúra

Najnovšie technológie umožňujú výrobcom dostávať širokú škálu ohňovzdorných dverí rôznych vzorov.

 • Kovové modely pokryté špeciálnym tepelným kontrole.
 • Populárny dverový list plášťa s drevom s polevou, Vzhľadom k tomu, v tomto prípade sa vykonávajú dva vlastnosti ochranné a estetické. Textúra dreva vyzerá ušľachtilý a prírodný.
 • Laminát odolný proti požiaru alebo dyha má nižšie náklady. S tým môžete získať inú textúru plátna bez straty ochranných vlastností. MDF panely a umelá koža impregnovaná ochrannými látkami tiež používajú dizajnéri.
 • Priesvitné dvere sú jednoduché a vzduch. Je to zaujímavé tu výstužných rebier, ich farby a textúry. Môžu to byť hliník, oceľ, drevené.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Požiarnych materiálov

Stavebné normy a pravidlá (SNIP) regulovať suroviny, ktoré môžu byť použité na výrobu požiarnych výrobkov. Okrem toho sa dostanú k ich klasifikácii podľa stupňa toxicity, horľavosti, horľavosti, šírenia požiaru a schopnosti tvarovania dymu.

Materiál pre dvere FIRESTROKE PRIPRAVY POUŽÍVAŤ DREVNÉ, KOVY, SKLO, plastové. Avšak, musíte to pochopiť Zo špecifikovanej suroviny sa vykonávajú iba dvere.

 • Drevo. Na výrobu dverí tretieho typu požiarnej odolnosti sa môže použiť drevo ošetrené špeciálnym ochranným prostriedkom. To môže tiež zahŕňať dýhované produkty a plátno s panelmi vyrobenými z MDF. Box v takýchto prípadoch môže byť buď drevené alebo kovové. Dizajn nevyhnutne používa špeciálne penový tmel na utesnenie priestoru medzi vnútornými a vonkajšími dverami.
 • Oceľ a železo. Kovové zliatiny – najobľúbenejší materiál na výrobu požiarnych zápasov. List dverí je vyrobený z oceľového plechu s hrúbkou 1 milimetra. Minerálna vlna sa často používa ako plnivo. Železné dvere sa vyznačujú vysokým stupňom požiarnej odolnosti.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

 • Sklo. Podľa Snip sa takéto dvere nazývajú „priesvitné“ a sú rozdelené do 2 kategórií. Ak je zasklievacia plocha viac ako 25%, kvalifikujú ich ako sklo, menej ako 25% – zasklené. Stupeň požiarnej odolnosti v tomto prípade závisí od hrúbky webu. Box a rám Najčastejšie hliník. Oddiely sú zvyčajne vyrobené z oceľového alebo hliníkového profilu. Dvere krídlo je vyrobené z požiarneho skla s nehorľavým plnivom v tvare gélu medzi sklenenými vrstvami. Suroviny sú obľúbené pre výrobu dverí štruktúr a okien vo verejných priestoroch, kanceláriách, pretože okrem bezpečnosti vykonáva estetickú funkciu.
 • Plastový. PVC výrobky nevydržia dlhodobé vystavenie vysokým teplotám, takže plastové požiarnejšie produkty nie sú viac ako mýtus. Okrem toho, plast je toxický pri horení.

Požiarne dvere

Kde sú protipožiarne modely?

Použitie protipožiarnych modelov sa zvyčajne plánuje pri navrhovaní budov v súlade s požiadavkami regulačných dokumentov.

Druhy priestorov mimoriadnych dôležitých dôležitých

Existuje niekoľko bezpodmienečných typov priestorov, v ktorých sú hasičské dvere povinné.

 1. Po prvé, inštalácia protipožiarnych vstupných konštrukcií sa vyrába v miestach, ktoré sú predmetom seba-spaľovania. Tieto napríklad zahŕňajú sklady paliva a hangárov, garáže, opravovne, pekárne, depot, kotoly, elektrické. Aby sa zabezpečila účinná ochrana priemyselných nahnevaných priestorov, sa používajú protipožiarne brány. Rozlišujú sa veľkou veľkosťou, ale majú všetky vlastnosti potrebné na bezpečnosť.
 2. Hromadná akumulácia ľudí. V kinách, vzdelávacích inštitúciách, nemocniciach, nákupných a zábavných centrách sa pravidelne kontrolujú bezpečnostné opatrenia. Inštalácia takýchto dverových štruktúr je poskytovaná v projekte.
 3. Priestory pre ukladanie cenných papierov a vecí. Banky, múzeá, archívy sú veľmi úzkostné a treslené hodnoty chrániť, pretože majú často historický význam.

Požiarne dvere

Inštalačné miesta

Bytové domy sú vložené do bytu. Sú vybavené nasledujúcimi otvormi.

 • Kyselina.
 • Byt.
 • Vstupy podkrovia a suterénu.
 • Výťahy a výklenky pre komunikáciu, káblové tunely.
 • Výstupy na podlahách.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Ak sa kancelária alebo obchod nachádza na prvom poschodí rezidenčnej budovy, potom by mal byť otvorenie medzi nimi vybavený požiarnymi dverami. Možnosti pre indoors sú regulované príslušnými pravidlami a predpismi. Individuálne, dvere protipožiarnej ochrany môžu byť inštalované na nasledujúcich miestach.

 • Koridory kancelárskych priestorov, skladov, obchodov.
 • Schody.
 • Interiérové ​​dvere sú inštalované v apartmáne av kancelárskom priestore.
 • Sú vybavené lodžami a balkónmi.

Požiarne dvere

Ako si vybrať to najlepšie?

Pri nákupe ohňovzdorných dverí sa kupujúci zvyčajne zameriavajú na cenu v závislosti od stupňa požiarnej odolnosti. ale Špecialisti odporúčajú, aby zohľadnili faktory, ako je prítomnosť požiarneho poplašného systému a odľahlosť z častí požiarnych sídiel.

 • Dôležitým kritériom je typ stien, Pretože spôsobuje konštrukciu dizajnu boxu dverí. Ak je stupeň žiaruvzdorných nástenných panelov nízky, potom je to bezvýznamné získavať vysokokvalitné dvere.
 • Estetická zložka – zvyčajne najpríjemnejšie a ľahko spustiteľné kritérium. Široká ponuka, moderné technológie vám umožňujú, aby sa dvere nachádzali len v bezpečí, ale aj krásnu interiérovú položku.
 • By nemali zabúdať na to, že kovanie Hasičské konštrukcie by mali mať tiež ohňovzdorné vlastnosti. Výrobcovia ponúkajú širokú škálu výrobkov z žiaruvzdorných materiálov.
 • Keďže jedna z požiadaviek je ľahký prístup Záchranári na miesto vznietenia, pri výbere, mali by ste venovať pozornosť dverovým slučkam. Lepšie, ak sú vybavené ložiskami, ktoré poskytnú hladký pohyb a eliminujú rušenie mechanizmu dverí počas ohňa.
 • Zámky na požiarnych dverách Je lepšie vybaviť funkciu „Antiparte“. V prípade požiaru s jeho pomocou môžete rýchlo ísť von, otvárať dvere zvnútra stlačením rukoväte bez veľkého úsilia. Je mimoriadne dôležité pre rodiny s deťmi, staršími ľuďmi a zdravotne postihnutými.

Požiarne dvere

Požiarne dvere

Podobne ako akékoľvek výrobky, ktoré vyžadujú testy, musia byť certifikované.

Hlavnými výrobcami, ktorí sa ukázali ako na trhu, sú poskytované všetkými dostupnými dokumentmi v príslušnej forme. Zvyčajne v takomto balíku nevyhnutne obsahuje certifikát a záruku. Kvalita vždy závisí od použitých materiálov, pretože výrobná technológia je jednoduchá. V tomto ohľade sa odborníci neodporúča preprava pre značky a logistické služby na doručenie zahraničných analógov, ale na pozeranie na domáce možnosti. Každý región má svoje vlastné firmy, avšak Môžete si vybrať niekoľko spoločností, ktoré sú známe v celej Ruskej federácii.

 • Elektromechanická rastlina Serpukhov známa viac ako 70 rokov, používa moderné pokročilé technológie.
 • Fototeck a Orman sa špecializujú na výrobu priesvitných žiaruvzdorných produktov.
 • Modul-K vytvára veľký modelový rozsah firefarere z rozpočtu na elitu s esteticky príjemným vzhľadom.

Požiarne dvere

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár