Proces nahradenia držadiel pre vstupné dvere

Dôležitým detailom akejkoľvek dizajnu dverí je rukoväť. Používame ho denne, aby sme otvorili a potom zatvorili dvere. Trvalé mechanické nárazy a tlak na tento prvok štruktúry dverí s časom môže spôsobiť zlomenie. Mimochodom, rukoväte dverí zlyhajú častejšie zámky. A ak sa to stalo, je potrebné nahradiť.

Bežné príčiny členenia

Pre vstupné dvere sa zvyčajne používajú len dva typy rukovätí. Existujú tlakové produkty, ktoré slúžia na požadovanú správu západky v hradu, a tam sú stacionárne rukoväte, ktorých úlohou je pomôcť pri otváraní dverí.

Najjednoduchšia vec je prípad stacionárnych rukovätí, pretože všetky druhy porúch sa zvyčajne znižujú na bežné mechanické poškodenie. Oprava Takéto rukoväte už nie sú úspešné, vyriešiť problém môže byť nahradený novým. Oprava sa nevykonáva, pretože stacionárne rukoväte sú vyrobené hlavne ako tuhý produkt.

Ale tlakové rukoväte môžu priniesť trochu viac problémov. A na začiatok je potrebné určiť typ rozbitiu a len potom opravy. Zvážte hlavné odrody porúch.

 • Rukoväť zmizla, ale časť, ktorá zaisťuje držiak na dvere, zostalo na mieste. Tento problém sa dá ľahko vyriešiť asi 15-20 minút. Zvyčajne takéto členenie hovorí o zlyhanej kvalite výrobcu.

 • Vnútri rukoväte môže prasknúť námestie, v dôsledku čoho sa západka zastaví otvorenie. Môže sa to stať, ak výrobca používal Silumina počas výroby. Tento materiál je dostatočne krehký a prestávok z konštantných veľkých zaťažení.

 • Západka nereaguje a nepohybuje sa, to znamená, že to nie je otvorená kvôli fúkanému alebo opotrebeniu štvorca, ale už vonku, že vykonáva spojovaciu funkciu dvoch rukovätí na oboch stranách a poskytuje rotáciu. Samotné štvorcové je dosť zriedka, takže tento typ rozbitia patrí do izolovaných prípadov.

  • V podstate, západka prestane reagovať a neotvorí, keď dĺžka námestia nestačí dosť, to znamená, že je to manželstvo pri inštalácii a nedbanke, ktorá sa prejavuje pri inštalácii. Námestie v tomto prípade sa presunie v priebehu času smerom k rukoväti a druhá rukoväť, ktorá zostane bez toho, aby sa zastavila otvorenie západky. Určite tento typ rozbitia je jednoduché: na jednej strane bude rukoväť dverí fungovať, a na druhej – nie.

  • Často existuje rozbitie otočnej páky. To znamená, že rukoväť začína viniť, čím negatívne ovplyvňuje vzhľad dverí ako celku. Dôvodom prelomenia páky sa stáva natiahnutou vratnou pružinou, ktorá v priebehu času jednoducho nemôže úplne plniť svoje priame funkcie. Tento typ problému sa môže vyskytnúť aj v dôsledku „lízania“ tvárí vnútorného námestia, ktorý drží rukoväť. S krátkou tyčou, môžu existovať aj problémy, pretože celý uzol bude plne fungovať správne.

  • Spätná montáž rukoväte vchodovej dverí sa môže vyžadovať, keď je základňa výrobku zmizne zo svojho webu. To sa môže vyskytnúť kvôli zlej kvalite alebo nesprávnej montáži panelu s vlastným čerpaním a nie skrutiek. To zase vedie k lámaniu otvorov a plného alebo čiastočného vymazania vlákna. Mimochodom, s príliš tesným obložením môže rukoväť tiež vypadnúť. Konštantné preťaženie upevňovacieho prvku uzla, keď je zatvorené krídlo môže tiež spôsobiť poškodenie.

  Niekedy sa vyžaduje rukoväť dverí, aby nahradili z dôvodov vzhľadu škaredých odrážok, ktoré kazí estetický vzhľad. Vonkajší vzhľad dverí je potrebný na údržbu v komerčných inštitúciách, napríklad, aby potenciálni zákazníci nevyhovorili názor na spoločnosť.

  Výcvik

  Správne vymeňte rukoväte na prívodných kovových dverí môžu byť úplne nezávisle na nasledujúcich faktoroch.

  • Po prvé, budete musieť vybrať novú podšívku s pákmi, kde sú otvory skrutky úplne zhodné s predchádzajúcou verziou. Ak chcete, aby sa na montáž, musíte demontovať starú kópiu, takže v obchode bude ľahšie rozhodnúť.

  • Konštrukčná forma rukoväte dverí sa môže zhodovať a skrutky k produktu sa môžu líšiť v dĺžke. Malo by sa tiež zvážiť pri nákupe novej kópie. Musí byť vhodný, keď kravatu na určitú hrúbku krídla dverí. Ak sú nové upevnenie mierne menšie, používajte staré inštalácie. To isté možno povedať o doske, ktorá sa používa na otáčanie extra ventilu, zvyčajne sa nachádza s vnútornou časťou dverí.
  • Ak existujú informácie o názve modelu a výrobca kľučiek dverí, zriadený spočiatku, bude oveľa jednoduchšie nájsť novú kópiu.

  • Vyzdvihnutie novej rukoväte, je tiež potrebné si uvedomiť, že sú vpravo a vľavo. Opraviť, potom nebude uspieť, budete sa musieť vrátiť do obchodu a zmeniť produkt.

  • Ak je zámok vybavený prídavným ventilom, rukoväť rukoväte musí mať špeciálny slot s prepínačom pod ním.

  • Farba a dizajn – nezávislé voľby. Dvere s rukoväťou musia byť harmonicky kombinované.

  Tieto najjednoduchšie tipy pomôžu urobiť správnu voľbu, ktorá výrazne zmierni následnú výmenu rukoväte dverí.

  Nezávislá náhrada

  Pred demontážou staršej rukoväte a inštaláciou novej kópie musíte otvoriť krídlo a odstrániť kľúč z keyhole. Utopená skrutka, upevnená otočná páka, skrútená hexagónom. Tento skrytý uzol je na samom dnom, v strede držadla.

  Ďalej môžete prejsť na odstreďovanie všetkých uťahovacích skrutiek, ktoré stlačte dosky rukoväte dverí. Ukazuje sa preto, že sa každá zo strán konzistentne odstrániť. Ak je námestie novej kópie kratší, môžete vykonať preskupenie tyče zo starej štruktúry, len pred inštaláciou potrebujete skontrolovať, vymazané tváre by nemali byť. Potom sa pripoja k doske tak, aby sa mohol ventil normálne otáčať.

  Potom, aby ste nahradili rukoväť dizajnu dverí, potrebujete jednu časť, aby ste ju vložili zvonku plátna. Identické detaily Pripojte sa zo zadnej časti krídla a vykonajte skrutku poteru. Otočná páka je upevnená na vyčnievajúce námestie. Po dokončení inštalácie musíte skontrolovať psa: Či sa ponáhľa s rukoväťou rukoväte, sa ľahko vráti do pôvodnej polohy. Ak používate kvapkanie stroja oleja pri inštalácii a mazaní zámku, potom sa životnosť celého uzla zvýši ako celok.

  Ukazuje sa, že nie je príliš zložité na zmenu rukoväte v železných dverách – to nie je príliš komplikované, a preto sa môže vždy urobiť nezávisle nezávisle, bez pomoci špecialistov. V skutočnosti môžete čokoľvek, čo je najdôležitejšie opraviť pred opravou, aby ste pochopili návrh zariadenia a princíp jeho akcie.

  Ako nainštalovať rukoväť na predných dverách, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: