Rozmery vstupných kovových dverí s krabicou

Inštalácia krídla dverí je zložitý postup, ktorý si vyžaduje určité zručnosti. Kvalita tejto operácie však závisí nielen na týchto parametroch. Osobitná pozornosť pri výbere dverí by sa mala vyplatiť svojim dimenziám. Rozmery vstupných kovových dverí s krabicou môžu byť odlišné. Dnes je tento parameter obmedzený len technickými vlastnosťami steny, kde sa vložia plátno. Rozmery výrobcu dverí môže byť upravené pre akékoľvek vlastnosti.

Odrody

Kovové dvere sú dnes veľmi populárne, pretože sa líšia životnosťou a trvanlivosťou. Takmer všetci moderní majitelia vlastného bývania používajú podobné výrobky ako vstupné návrhy. Ich použitie vo vnútri obytných priestorov nie je relevantné, pretože majú značnú váhu a nie taký pôvodný dizajn, ktorý by mohol byť prispôsobený konkrétnemu štýlu konkrétnej miestnosti.

Kovové dverové plátna sú takmer vždy súčasťou boxu, čo umožňuje odstránenie jeho dodatočného usporiadania. Klasifikujte tieto produkty na súbory značiek. Jednou z takýchto charakteristík je účelom plátna, čo im umožňuje rozdeliť ich na tieto typy:

 • Vchod. Tieto návrhy sú určené na inštaláciu na miestach, ktoré sú priamo v kontakte s ulicou. Podobné štruktúry sa vyznačujú pevnosťou a kvalitou povrchov. Kov sa dodatočne spracováva ochrannými kompozíciami, ktoré vylučujú jeho rýchlu koróziu. Podtyp takýchto výrobkov je predné dvere, ktoré sú inštalované priamo na vchodoch viacpodlažných domov.
 • Byt. Názov hovorí pre seba. Dvere sa používajú ako vstup priamo do bytu. Takéto návrhy sú dodatočne chránené, ako externe nainštalované systémy Camsystem.
 • Kancelária. Tieto plátna sú druhom dizajnov apartmánov. Ale už sa rozlišujú mierne zvýšenou úrovňou bezpečnosti (vybavenej hustým kovom, vysoko kvalitným zámkami a podobne).

 • Technický. Tieto výrobky sú najjednoduchšie, ako sa používajú len dočasne. Sú inštalované ako vstup v nových budovách.
 • Tamburg. Tkaniny tohto typu sú tiež vstup, pretože obmedzujú prístup na územie niekoľkých apartmánov. Výrobky sa vyznačujú zvýšenou teplotou a zvukovou izoláciou.
 • Špeciálny. Plátno takého výrobku sa vyrábajú podľa určitých požiadaviek. Preto môžu byť takéto štruktúry chránené pred hackovaním, nepriestrelnými, ako aj s vysokou odolnosťou voči vysokým teplotám (môže vydržať otvorený oheň na určité časové obdobie). Každé takéto dvere sa kontrolujú podľa rôznych noriem, ktoré regulujú svoje minimálne charakteristiky.

Pokiaľ ide o odolnosť proti hackingu, dverové plátna sú rozdelené do niekoľkých typov tejto funkcie. Prvotriedne návrhy zodpovedali čínskym dverovým dverí, ktoré môžu byť otvorené jednoduchým nožom alebo fyzickým úsilím. Najviac odolné sú modifikácie 4. ročníka. Tieto výrobky sú už doplnené nielen hrubými listami ocele, ale aj skrytých slučiek, vysokokvalitného príslušenstva a tak ďalej.

Ďalším parametrom, pre ktorý môžete klasifikovať dvere, sú ich dizajnové funkcie.

V závislosti od toho sa takéto modely rozlišujú:

 • Singový. Canvas tohto typu sú vybavené jedným krídlom, ktoré sa môžu otvoriť v jednej alebo dvoch stranách. Tento typ dverí je najbežnejší. Používa sa takmer všade, pretože takéto dvere sú odlišnou kompaktnosťou a praktickosťou. Šírka dizajnu spolu s krabicou sa môže pohybovať od 600 do 2000 mm. Všimnite si, že zároveň bude samotný webe o niečo menší, pretože rám trvá približne 10-15 cm.

 • Nad hlavou. Funkcia takéhoto dizajnu je prítomnosť ďalších malých veľkostí. V tomto prípade je táto časť oveľa menej na šírke ako hlavné plátno. Často sa líšia asi 2 krát. Najčastejšie veľkosti takýchto konštrukcií sú 1 200 mm (400 mm – semfree a 800 mm – hlavné krídlo) a 1400 mm (600 + 800 mm alebo 500 + 900 mm). Malé časti dverí sa nepohybuje a vo väčšine prípadov je stanovená. Ale existujú modely, kde je možné ho otvoriť. Používa sa len vtedy, ak je potrebné rozšíriť dvere na zavedenie celkových vecí (nábytok a iné).

 • Bilancia. Dvere tohto typu sú charakterizované tým, že vo vnútri boxu sú dve plnohodnotné plátno. V tomto prípade je jeden z nich nevyhnutne pravičkový a druhý ľavostranný. Každý taký prvok je doplnený špeciálnymi zámkami, ktoré vám umožňujú zabezpečiť plátno v krabici. Často sa používa len jeden halm a druhý sa otvorí v prípade potreby. Ale existujú úpravy, ktoré prevádzkujú obe časti. Šírka oboch tkanín môže dosiahnuť 1200-1800 mm. Na druhej strane, každá krídlo má rozmery na polovicu menej ako zadanú hodnotu.

Všetky tieto typy dverí môžu byť doplnené Fraumuga, čo je nezávislý oddiel nad boxom.

Je vyrobený z rôznych materiálov, ale dnes sú vzory skla obzvlášť populárne.

Aké sú veľkosti uličných železných výrobkov?

Rozmery vstupných dverí kovov sa riadia rôznymi normami a GTALES. To umožňuje nielen automatizovať svoju výrobu, ale aj urýchliť inštalačné práce. Takéto dokumenty však nie sú povinné, a to neznamená, že výrobcovia nemôžu produkovať modifikácie s inými veľkosťami.

Štandardný

Podobný pohľad na dvere plátna je najčastejšie na trhu. Podľa regulačných dokumentov existuje niekoľko tried kovových dverí, ktoré berú do úvahy štandard šírky a výšky.

stôl 1. Triedy vchodových dverí kovov

Značka

Rozmery štruktúr, cm

Boxy GABARITES

Rozmery webu

Výška

Šírka

Výška

Šírka

21.7

207.jeden

67

200

60

21.osem

207.jeden

77

200

70

21.deväť

207.jeden

87

200

80

21.10

207.jeden

97

200

90

21.12

207.jeden

117

200

110

21.13

207.jeden

127.2 (129.osem)

200

120.2 (120.4)

21.pätnásť

237.jeden

147.2 (149.osem)

230

140.2 (140.4)

21.devätnásť

237.jeden

187.2 (189.osem)

230

180.2 (180.4)

Ako vidíte, že táto skupina dverí je veľmi rôznorodá, pretože obsahuje malé modifikácie, ktoré môžu byť inštalované v neštandardných otvoroch. Pokiaľ ide o hrúbku, je to relatívne zriedka dôležité. Je to spôsobené tým, že podobná hodnota vchodu je často výrazne viac.

V závislosti od tohto zariadenia sú dvere:

 • Štandardný. Hrúbka plátna takýchto výrobkov sa líši od 60 do 80 mm. Klasické modely, ktoré vybavia apartmány alebo súkromné ​​domy.
 • Posilnený. Dvere sú už v hrúbke dosahuje 80-100 mm. Uskutočnené prítomnosťou izolácie a hrubšieho kovu, ktorý sa používa na výrobu rámu.

Neštandardný

Dnes sú mnohé domy vybavené otvormi, ktoré neboli prispôsobené podľa štandardných požiadaviek. Preto nie je možné nainštalovať klasické modifikácie. Neštandardné dverové plátna môžu mať takmer ľubovoľnú veľkosť. V tomto prípade môže výška dosiahnuť 2,5 m a šírka je viac ako 2 m. Existujú podobné výrobky v súkromných domoch, kde sa používajú ako dekoratívny dizajn. Vyrobené neštandardné dvere pod objednávkou, ktoré vám umožní prispôsobiť všetky svoje parametre pre špecifické hodnoty. Takže, napríklad pri otvorení 1040×2550 mm, je vhodný dizajn s rozmermi 940×2500 mm.

Rozmery otvorov podľa typov výstavby

Dvere je špeciálny otvor v stene, kde sú dvere fixované. Rozmery týchto štruktúr v čase sa zmenili veľmi radikálne. Je to spôsobené tým, že stavebné normy neustále sa zmenili, a prinútili vývojárov, aby ich používali pri erekovaní domov. Všetky tieto parametre dnes závisia vo väčšine prípadov od typu domu:

 • Panelové budovy. V takýchto domoch sa výška vchodu líši v rozsahu 195-198 cm v závislosti od projektu. Pokiaľ ide o šírku, často nepresahuje hodnotu 74-76 cm. Preto môžu byť v takýchto otvoroch inštalovať iba úzke dvere, ktoré nie sú obzvlášť populárne a sú vyrobené zriedka výrobcovia.
 • Tehlové budovy. Tu je situácia oveľa lepšia, pretože otvorenie je prispôsobené moderným požiadavkám noriem. Jeho výška môže dosiahnuť 205-210 cm a šírka sa pohybuje od 88 do 93 cm. V týchto otvoreniach môžete nainštalovať takmer akúkoľvek tkaninu.
 • Domy so starým plánovaním. Tu môžete atribútovať Khrushchev a ďalšie podobné vzory. Šírka otvoru tu často vyhovuje normám a je 88-93 cm. Výška sa môže líšiť vo veľmi širokom rozsahu 204 až 220 cm. Tam sú domy, že táto hodnota môže dosiahnuť 260 cm. Dvere v takýchto otvoroch sa vykonávajú len v objednávke.

Rozmery čínskych dverí

Čínske dvere sú široko distribuované veľmi široké. Niektoré firmy ich môžu predávať pod ich vlastným. Technicky sa tieto výrobky vyrábajú podľa medzinárodných noriem, pričom sa zohľadnia charakteristiky trhu, ktoré sú dodávané.

Preto sú veľkosti čínskych dverí takmer podobné tým, ktoré sú schválené v hosťovi. Štandardná šírka jednorazových lopatiek môže byť 86 alebo 96 cm. Výška tohto produktu je takmer všetky druhy dverí 205 cm. Jednorazové čínske modely sú reprezentované dizajnom šírky 120 cm.

Treba poznamenať, že tieto charakteristiky sa môžu skutočne líšiť od uvedených parametrov výrobcom. Preto, pred nákupom, musíte tieto hodnoty skontrolovať.

Ako zistiť veľkosť?

Nákup nových kovových dverí, mali by ste si vybrať jeho rozmery pre konkrétne otvorenie. Spočiatku, musíte poznať všetky svoje parametre.

Môžete to urobiť nasledujúcimi jednoduchými odporúčaniami:

 • Výška a šírka otváracieho opatrenia len v porovnaní so základmi stien. Nepoužívajte parametre starých dverí. Preto, ak nemáte prístup k týmto častiam, potom je lepšie demontovať dekoratívne platpals, ktoré skrývajú časť steny.
 • Všetky merania sa musia vykonávať na niekoľkých miestach. Na nájdenie minimálnych hodnôt, ktoré môžu byť iné, pretože otvor nemá vždy štandardný obdĺžnikový tvar.
 • Ak je na koncoch stará omietka, je potrebné ho odstrániť pred meraním. To vám umožní získať skutočné rozmery.

Pokiaľ ide o samotné dvere, výrobcovia často označujú jeho rozmermi. Ak si nie ste istý, potom môžete získať všetky svoje veľkosti pomocou rulety. Musíte merať dizajn s krabičkou, pretože rozširuje samotné plátno.

Zároveň, platómy, ktoré nie sú zahrnuté v rozmeroch, pretože zakrývajú stenu zvonku.

Ako si vybrať?

Voľba krídla dverí pre dom je veľmi zodpovedná úloha, najmä ak sa týka vstupných úprav. To by malo zohľadniť niekoľko charakteristík: \ t

 • Zodpovedajúce rozmery a krídla dverí. Táto funkcia je jednou z najdôležitejších. Ak chcete vyzdvihnúť vysoko kvalitné dvere, mali by ste objasniť charakteristiky týchto štruktúr. Všimnite si, že šírka a výška krídla dverí s krabicou by mali byť menšie ako zodpovedajúce hodnoty otvoru približne 5-7 cm. Všetko závisí od špecifických technických vlastností výrobku a spôsobu jeho inštalácie. Ak máte neštandardné otvorenie, potom môžete buď zúžiť alebo rozšíriť pod dvernými plátno. Kedy plánujete nainštalovať dvere s neštandardnými vlastnosťami, musíte skôr analyzovať, či je to možné. Tento krok je dôležitý, pretože v ložiskových stenách je namontovaných mnoho vstupných štruktúr, porušenie geometrie nie je vždy povolené alebo poskytne pozitívny výsledok.

 • Charakteristiky tepla a zvukovej izolácie. Tieto parametre vám umožňujú vytvoriť pohodlné podmienky. Kovové dvere sú veľmi dobre zmeškané zima, takže ak sú inštalované priamo na ulici, môže viesť k tvorbe pôdy, kondenzátu a iných nepríjemných javov. Optimálnou možnosťou riešenia takéhoto problému je použitie konštrukcií s tepelným prieskumom. Keď je plátno určené pre byt, potom môžete uprednostniť konvenčné ohrievané dvere, v ktorých sa používa vysoko kvalitná izolácia a nie papier.
 • technické údaje. Je dôležité zvážiť takmer všetky parametre dverí, od hrúbky plechu, končiace s typom nainštalovanými rukoväťami. Osobitná pozornosť by sa mala venovať vhodnosti, ktorá by mala kvalitatívne chrániť dom pred hackovaním. Dobré kovové dvere vyrobené z plechov ocele s hrúbkou najmenej 2 mm. Zároveň musia byť slučky skryté, pretože komplikuje hacking plátno. Ale poznamenajte si, že pozitívny výsledok bude obsahovať len všetky parametre.

Príklady a možnosti

Nič zbytočné – normálne štandardné vstupné kovové dvere bez zámrok. Vyzerá striktne a spoľahlivá.

Oceľové dvere so sklom, uzavretá kovaná mriežka neštandardná veľkosť – vzorový štýl. Trvalo, aby zvýšil vchod do jeho inštalácie.

Veľké dvere s polkruhovým oblúkom – pôvodná krabica nútená priblížiť vchodu a dať mu potrebnú formu. Vstupná skupina sa však ukázala veľmi atraktívna.

Ďalšie impozantné dvere vo forme oblúka, ale tentoraz úžasný luxus. Kombinácia kovu, sklenenej a maľovanej zlatej farby vyrezané kavalérie a dekor robí produkt s nádherným modelom umeleckého objektu.

Prečítajte si viac o tom, ako určiť veľkosť vstupných kovových dverí s krabicou, naučíte sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: