Rukoväte pre hliníkové dvere: funkcie, typy a pravidlá výberu

Hliníkové štruktúry začali byť široko používané v polovici dvadsiateho storočia a dnes sú celkom bežné. Vzhľadom k tomu, predtým hliníkové profilové náklady pomerne drahé, potom takéto dvere boli veľmi zriedka používané pri výstavbe obytných budov. Doteraz je situácia radikálne zmenená. Stojí za to zvážiť vlastnosti výberu držadiel pre hliníkové dvere, ich odrody, ako aj základné pravidlá výberu.

Zvláštnosť

Príslušenstvo pre hliníkové dvere by mali byť nevyhnutne trvanlivé a praktické, pretože takéto štruktúry sa často používajú na miestach so zvýšenou permeabilitou. Pre vstupné hliníkové dvere si môžete vyzdvihnúť rukoväť vyrobenú z rovnakého materiálu, pretože nie je len odolná, ale aj celkom svetlo.

Dnes sú rukoväte pre dvere hliníkového profilu stále vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Sú reprezentované veľkou škálou veľkostí a tvarov. Modely sú navrhnuté nielen na zatváranie alebo otváranie dizajnu dverí, ale majú aj dekoratívnu funkciu.

Ich atraktívny vzhľad zdobia dvere, robí ich originálne, štýlové a nezvyčajné.

Kľučky dverí pre štruktúry ich hliníkového profilu môžu byť tlak alebo stacionárne. Hlavným rozdielom je, že pri použití stacionárneho gombíka, musíte navyše priťahovať dvere, alebo naopak, odpudzuje. Účelové výrobky pomáhajú otvoriť dvere otáčaním alebo lisovaním.

Dôležitý! Rukoväte pre hliníkové dvere je potrebné posunúť smerom k plneniu, pretože profil má malú šírku. Je prísne zakázané používať priamy gombík, ktorý je určený pre dvere skla, pretože, otváranie dverí, ruka sa môže držať do profilu rámu dverí, ktorý poškodzuje kefu.

Rôznorodosť

Dnes je prezentovaný pomerne široký výber modelov pre hliníkové dvere. Môžete si vybrať najlepšiu možnosť, tlačiť nielen z funkčného destinácie, ale aj zvažovanie osobných želaní.

Tam sú také typy hliníkových dverí:

 • Držiak je jednoduchý variant, ktorý obsahuje zátok v dvoch rovinách;
 • Trapezia – taká rukoväť sa prakticky nie je líši od držiaka, ale už prezentovaná vo forme lichobežníka;
 • M-tvarovaný – pomenovaný, ako sa podobá tomuto listu;
 • Páka „C“ je možnosť zakrivená v rovnakej rovine.

Šupinatý

Konzolový gombík ohýba v dvoch rovinách, takže sa vyznačuje pohodlím jeho prevádzky a tiež neberie veľa miesta. Na upevnenie takéhoto modelu sa používajú dve základy, z ktorých každý je pripevnený na jednej strane dverí. Hrad má upevňovací valec. Držiak rukoväte je obdarený niekoľkými dôležitými výhodami.

 • Dlhodobé použitie. Typicky sú konzoly vyrobené z kovovej zliatiny, ktorá obsahuje hliník, takže takéto modely sú trvanlivejšie ako čisté hliníkové rukoväte.
 • Odolnosť voči ostrým skokom teplôt. Držiak sa nebojí s vysokou vlhkosťou a rýchlou výmenou teploty, pretože je potiahnutá prídavnou ochrannou vrstvou, ktorá dáva produkt štýlový vzhľad.
 • Široký výber farebných verzií. Ak používate RAL systém, najobľúbenejšie odtiene takýchto perá sú hnedé a biele pozadie.
 • Praktickosť a jednoduchosť prevádzky. S pomocou gombíka môže byť konzola ľahko obaja blízko a otvorte dvere.
 • Minimálne riziko porúch. Táto rukoväť je takmer nemožná prelomiť, pretože v jeho dizajne neexistujú žiadne mobilné prvky. Sú celkom pevne namontované na dvere.
 • Veľký výber formulárov. Keďže hliníkové potrubie je charakterizované flexibilitou, môže sa dostať dosť niekoľkých foriem, dokonca aj najneobvyklejších a originálnych variácií.

Čistička

Táto rukoväť pre hliníkové dvere je tiež v dopyte, pretože je možné nastaviť vzdialenosť medzi upevňovacími prvkami. Vyznačuje sa pohodlím a všestrannosťou. Vďaka koncovým montáži na pravej plátno je inštalácia rukoväte vo forme zábradlia spoľahlivejšia a trvanlivá. V budúcnosti nie je mechanizmus sklon k lámaniu. Rukoväť tyče priťahuje pozornosť na ergonómiu a zaujímavý dizajn.

Dlhá verzia produktu umožní každému človeku bez ohľadu na rast s ľahkosťou otvoriť dvere.

Materiál

Rukoväte pre hliníkové dvere sú pomerne často z nehrdzavejúcej ocele. Priame modely s posumaním zvyčajne produkujú presne z tohto materiálu. Priťahujú pozornosť na krásny vzhľad. Mnohí dávajú prednosť usporiadaniu rukoväte vo výške, ktorá je porovnateľná s výškou dizajnu dverí. Možnosti hliníka sa zvyčajne používajú na interiérové ​​dvere. Najbežnejšie vyšetrenie farieb je biele.

Modely z nehrdzavejúcej ocele majú nasledujúce výhody oproti konvenčným možnostiam hliníka:

 • zvýšená pevnosť a spoľahlivosť výrobku;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • Materiál šetrný k životnému prostrediu;
 • odolnosť voči korózii;
 • Atraktívny vzhľad.

    Vzhľadom k tomu, hliníkové modely sú nejednoznačné, potom často na ich výrobu, okrem toho sa používajú aj iné kovy, ktoré tvoria praktickejšiu a trvanovanú zliatinu. Zvyčajne sú takéto výrobky vyrobené z rúrky kruhového profilu. Priemer je 28 mm. Táto možnosť nie je len vhodná na udržanie v ruke, ale stále má kompletný a ergonomický vzhľad.

    Tipy pre výber perá pre hliníkové dvere na vás čakajú v nasledujúcom videu.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: