Skryté slučky pre dvere: Funkcie voľby a inštalácie

Skryté závesy dverí sú dôležitým prvkom dverných armatúr a sú široko používané pri inštalácii vstupných a meliach systémov. Zdá sa, že na hromadnom predaji asi pred 25 rokmi, výrobky okamžite priťahovali pozornosť spotrebiteľa a rýchlo vyhral popularitu.

Zvláštnosť

Skryté závesy sú dizajn pozostávajúci z kovového puzdra, tajného závesu, ktorý sa nachádza vo vnútri tohto puzdra, páky a protipožiarenské puzdro určené na lepšie posuvné. Páka, zase, pozostáva z 2 častí, spojených s pomocou hnuteľnej osi z ocele a poskytuje spojenie medzi závesmi a webom webu. Tri typy skrytých slučiek rozlišujú: ľavák, správny výkon a univerzálny.

A ak je táto možnosť fungovať, inštalovaná na ktorejkoľvek zo strán plátna, prvé dva druhy majú úzku špecializáciu a môžu byť inštalované len na určitej strane. Vnútorné slučky poskytujú 180 stupňov mobility a sú schopní vydržať až 200 000 cyklov otvárania a zatvárania. Okrem toho, zariadenia poskytujú ľahký a tichý pohyb dverí, neumožňujú spontánne rozbiehať sa na dvere z krabice a majú schopnosť opraviť v extrémnych pozíciách.

Materiál výroby skrytých dverí conopies je zliatina nazývaná Tsamak, ktorý zahŕňa hliník, horčík, meď a zinok. Tsamak je absolútne bezpečný pre zdravie druhých a vyznačuje sa vysokou pevnosťou a trvanlivosťou. Zliatina je dobre tvarovaná pri dostatočne nízkych teplotách tavenia a rozlišuje sa hladkým povrchom a rovnomernosťou štruktúry.

Hotové výrobky sú pokryté chrómom, mosadze zostávajú matné. To vám umožní vyrábať modely v širokej škále dizajnu a farieb, čo značne uľahčuje voľbu pri ich nákupe.

Loopy pre ťažké kovové dvere sú vyrobené z vysoko legovanej ocele. Kov má významne vyššiu životnosť v porovnaní s zliatinou a je schopná odolať závažnej hmotnostné zaťaženie. Okrem toho, oceľové pánty nie sú korózia a rozlišujú vysokú odolnosť voči extrémnym teplotám. To vám umožní inštalovať interné slučky na garáže, sklady a vstupných skupín súkromných a bytov.

Skryté závesy sú nepostrádateľným pohľadom na dverové armatúry pri inštalácii dverí s fotografiou (so štvrtinou). Zvláštnosť takýchto systémov spočíva v spôsobe faktora plátna do vchodu, ktorý môže byť vyrobený vo forme štvrtiny na plátne a návratu na krabici, alebo štvrtinu, vyrobené len na plátno a tvoriaci ohnutý pri uzávere. Vlastnosti dizajnu bloku dverí neznamenajú použitie klasických slučiek a sú určené len na inštaláciu vnútorných armatúr.

Klady a zápory

Vysoký dopyt spotrebiteľov a Rastúca popularita tajných slučiek je spôsobená radom nesporných výhod tohto kovania.

 • Dvere vybavené skrytými slučkami sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti zlodejovi a výrazne znižujú pravdepodobnosť nelegálneho prenikania do miestnosti. Skryté modely sú úplne skryté vo dverách, takže je takmer nemožné znížiť alebo ich znížiť.
 • Široká škála modelov rôzneho výkonu a veľkosti vám umožní vybrať si produkt pre plavky a výkonné obrnené dvere.
 • Vďaka veľkému otváraciemu rohu je plátno schopné postrekovať na susednú stenu, ktorá je pomerne pohodlná pri pohybe cez dvere veľkých predmetov.
 • Inštalácia technológie skrytých modelov znamená ich plné lepenie v krabici a krídlo dverí. To umožňuje pánty, aby odolali veľmi závažným mechanickým zaťaženiam a dáva dizajn dostatok tuhosti.

 • Estetická zložka. Vnútorné slučky nie sú neporiadok zvonček a môžu byť inštalované na akomkoľvek type dverných štruktúr, vrátane systémov s „neviditeľným boxom“ a skrytých dverami v kancelárii alebo byte.
 • Vysoká spoľahlivosť vnútorných slučiek im umožňuje odolávať zaťaženiu oveľa väčšie ako schopné odolať tradičným baldaks. Napríklad modely pre interiérové ​​dvere ľahko odolať hmotnosti až 50 kg, zatiaľ čo ich horné analógy sa vypočítajú len o 30 kg. Rovnaká situácia s výrobkami na kovové tkaniny: najmä silné modely sú schopné odolať až 300 kg hmotnosti, ktorá tiež presahuje vytrvalosť bežných slučiek o viac ako 90 kg.
 • Schopnosť prispôsobiť sa v troch lietadlách robí skryté slučky v nepostrádateľných prvkoch dverných armatúr pri inštalácii do nových budov. Často nové domy o niekoľko rokov neskôr, po výstavbe, začnú si sadnúť, čo nevyhnutne vedie k dávkovaniu dverných boxov a zlého uzavretia dverí.
 • Univerzálnosť mnohých modelov je spôsobená možnosťou ich inštalácie na drevenom aj plastovom a kovovom plátna.

Nevýhody zahŕňajú pomerne vysoké náklady mnohých produktov. Napríklad pomerne spoločný model pre vnútorné dvere Armadillo 3D-ACH-40 regulované v troch rovinách (v hĺbke, výške a šírke) a súvisí s priemernou cenovkou kategóriou, náklady 1890 rubľov. Loopy pre kovové dvere sú oveľa drahšie. Taliansky model Spev250 bude stáť dva a pol tisíc rubľov. Samozrejme, že možnosti pre 600 a dokonca aj pre 300 rubľov, ale je pravdepodobné, že budú produkty s nízkou kvalitou, ktoré nie sú schopné regulovať a rýchlo zlyhať. Okrem toho niektoré prístrešky majú indiscriminate dizajn, pretože, ak je to potrebné, odstrániť dvere budú musieť úplne demontovať slučky.

Tiež mínusy zahŕňajú pomerne veľké veľkosti tajných modelov, Čo nie je vždy vhodné pri inštalácii. V prvom rade sa týka produktov pre interiérové ​​plátna, pri inštalácii, ktoré sa často zistilo, že nie sú jednoducho žiadne miesta na umiestnenie takýchto slučiek. To je obzvlášť hriechne dvere boxy, v ktorých je hrúbka steny taká minimálna, že hĺbky baldachýnia nemôže byť dosť.

Niektoré nuansy inštalácie sa týkajú aj nevýhody skrytých slučiek. Je potrebné vytvoriť výklenok vo dverách a box, ktorý pri najmenšom nepresnosti môže viesť k poškodeniu dekoratívneho povrchu a straty príťažlivosti dverí.

Odrody

Klasifikácia skrytých dverových slučiek sa vyskytuje pre množstvo značiek.

 • Úprava. Podľa tohto kritéria je model rozdelený na nastaviteľné a neregulované. Prvé sú najuniverzálnejšie a umožní vám zmeniť polohu krídla dverí, bez toho, aby ste ho vybrali so slučkami. Nastavenie, spravidla sa vykonáva v troch rovinách, vďaka čomu nemôžete zdvihnúť alebo znížiť dvere, ale tiež nastaviť hustotu jeho vhodného do rámu dverí. Takéto modely sú trochu drahšie ako neregulované výrobky, avšak rozdiel v cene je dosť odôvodnený pohodlím ich prevádzky. Neregulované slučky sú inteligentne inštalované na stabilnom, nie je naklonených k deformácii systému. Napríklad v kovovej garáži alebo šatníku bude inštalácia takýchto výrobkov celkom vhodná.

 • Moc. Podľa tohto znamenia je model rozdelený na výrobky pre interiérové ​​dvere a na dopravné miesta pre ťažké ocele. Prvý môže vydržať až 60 kg, zatiaľ čo druhý ľahko vyrovnať sa s hmotnosťou 300 a dokonca 350 kg. Často je dôležitá podmienka pre prevádzku halí na masívnych plátna, je potreba používať raz tri alebo viac kópií, čo umožňuje rovnomernejšie rozdelenie nákladu na slučku a výrazne zvyšuje životnosť ich služby.

 • Funkčnosť. Táto funkcia rozlišuje jednoduché výrobky a modely s bližším. Ten sa objavil na trhu dverných tvaroviek relatívne nedávno a okamžite prilákala pozornosť spotrebiteľa. Inžinieri sa podarilo pripojiť sa v jednom zariadení slučku a bližšie, takže potreba inštalovať na jednu dvere naraz po dvoch mechanizmoch automaticky zmizli. Vonkajšie vylepšené modely sa nelíšia od tradičného, ​​avšak v ich konštrukcii, jarný odpisový mechanizmus, ktorý pri otváraní dverí je natiahnutý, a potom sa pomaly vracia do pôvodnej polohy.

Sash v rovnakom čase sa tiež pomaly začne uzavrieť, kým sa rám dverí nedosiahne. Hladkosť sledovania je vysvetlená prítomnosťou absorbéra oleja. Olej sa pohybuje cez ventilový systém pozdĺž valca s pružinou, čím sa vytvára potrebná odolnosť a nedovoľuje, aby sa pružina rýchlo stlačila.

Modely s bližšie sú určené na montáž na drevené, hliníkové a plastové dvere, ktorých hmotnosť nepresahuje 90 kg. Takže, na webe s hmotnosťou až 50 kg, bude dostatok inštalácie dvoch závesov, pričom sa odporúča nainštalovať tri slučky na výrobky s hmotnosťou až 90 kg.

Ako si vybrať?

Pri výbere skrytých slučiek by ste mali venovať pozornosť viacerým nipu. Je preto lepšie získať produkty od osvedčených výrobcov, ktorí vyrábajú vysoko kvalitné výrobky a majú dobrú povesť. Taliansky AGB, Armadillo a Krona Koblenz sú považované za najznámejších a spoľahlivých výrobcov baliacich balíkov. Tieto spoločnosti sa už dlho špecializujú na uvoľnenie dverných tvaroviek a produkujú vysoko kvalitný a časovo testovaný model.

Okrem značky je potrebné zamerať sa na technické komponenty výrobkov. Je potrebné určiť umiestnenie dverí a v súlade s týmto výberom modelu pravej alebo ľavej verzie. Ak je budúcnosť nábytku stále neznáma alebo strana otvárania dverí ešte nie je zvolená, je lepšie zakúpiť univerzálne modely, ktoré môžu byť prevádzkované na oboch stranách.

Je to dôležité a výber veľkosti. Takže, pre dvere vážiace 15-25 kg, tam budú dve krátke canopies dlhé 6-7 cm, zatiaľ čo existuje už desať centimetrov slučky pre dvere s hmotnosťou 40 kg. Počet canopies tiež závisí úplne od hmotnosti a rozmerov dizajnu dverí a je 2 kusy pre ľahké a tri pre viac tvrdých nástrojov.

Inštalácia

Inštalácia skrytých prístreškov nepredstavuje špeciálnu zložitosť a môže sa vykonať s vlastnými rukami. Všetky práce pozostáva z niekoľkých po sebe nasledujúcich etáp, z ktorých prvá je vytvorenie výklenku v plátno. Na vykonanie tesárskych prác, musíte zásobovať dobrý nástroj, napríklad ručný rezač. Použitie sekáčov môže viesť k neúmyselnej iskru dreveného povlaku, po ktorej už nie je možné obnoviť počiatočný vzhľad dverí.

Manuálna fréza by mala byť vybavená odnímateľným lôžkom, ktorá je upevnená na dverách. Dodáva sa s posteľou, zvyčajne niekoľko špeciálnych šablón zvyčajne, bez ktorého nebude možné vytvoriť elegantný výklenok. Použitie prvej šablóny je miesto vyrezané pre vonkajšiu časť slučky, as pomocou druhého – výkopu pre hlboké vnútri baldachýn.

Posteľ a šablóny však nie sú nikto, takže nemá zmysel pre jednorazové použitie na získanie takéhoto nástroja. V tomto prípade môžete použiť domáce šablóny, na ktorých s výhradou ich správnej výroby môžete vytvoriť prehĺbenie, ktoré nie sú horšie ako v továrni. Pre ich výrobu môžete použiť kúsok silného preglejky alebo pár prášku.

Niekedy sa stáva, že pri vytváraní nižších hĺbkových výklenkov nemusí stačiť. V tomto prípade by ste mali mať vŕtačku, dajte na ňu perathery, a urobte niekoľko hluchých svoriek okolo obvodu vnútornej šablóny. Potom úhľadne, s pomocou noža a kladivom, musíte zachytiť prebytočný strom a vyčistiť okrajmi výklenku. Nasledujúcim krokom je veľmi zodpovedný krok pri prenose Markupi na paneli. Ak to chcete urobiť, musíte stlačiť panel odozvy dverí a prečítajte si riziká na správnych miestach. Potom, rovnakou technológiou, ktorá bola opísaná vyššie, musíte vytvoriť výklenok v ráme dverí.

Ďalší krok bude vŕtaný úzkymi otvormi pod samoobslužnou skrutkou. Zaskrutkujte ich bez predchádzajúceho poškrabania, neodporúča sa: s imperatívnym použitím dumpingu môže methis ísť na stranu a narušiť geometriu umiestnenia slučky. Konečná fáza bude skrutkovanie baldachýnu a inštaláciu dekoratívneho podšívky, ktorá pokrýva regulačný mechanizmus.

Úprava

Nastaviteľné prístrešky sú zosilnené a ľahké. Vertikálne nastavenie tohto sa vykonáva pomocou tenkého šesťhranného tlačidla. Skrutka pre nastavenie v takýchto modeloch sa zvyčajne nachádza na vrchu na križovatke držiaka. Maximálna hodnota nastavenia zdvihu je 1,5 mm. Horizontálne nastavenie je tiež vyrobené pomocou šesťhranného hexagónu a nastavovacia skrutka sa nachádza v časti baldachýnu, ktorá je vložená do plátna. Maximálny pracovný zdvih mechanizmu je 1 mm. Nastavenie útesu na rám dverí sa uskutočňuje s použitím excentrického a je tiež vykonávaný HEX kľúč. Excentrický sa nachádza v tej časti baldachýnu, ktorý je nainštalovaný v krabici. Maximálny pohyb je tiež 1 mm.

Zosilnené slučky sú trochu upravené odlišne. Vertikálne nastavenie sa vykonáva o šesť skrutiek a uskutočňuje sa pomocou hexu. Skrutky sú umiestnené na rezanej časti baldachýnu vloženého. Horizontálne nastavenie sa tiež vykonáva hexagónom s dvoma skrutkami umiestnenými vo dverách. Svorka je regulovaná dvoma skrutkami, ktoré sú v krabici.

Takto, skryté slučky pre dverové štruktúry sú praktické a vhodné na použitie vynálezu. Ľahko sa inštalujú, absolútne neviditeľné na dverách, ktoré sú schopné slúžiť po veľmi dlhú dobu. Okrem toho, inštalácia tajných kaziet výrazne zvyšuje integritu obydlia, než zaisťuje maximálnu bezpečnosť pre život.

V ďalšom videu čakáte na klepanie skrytých slučiek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár