Tesnenie pre medzirezory: Druhy a funkcie

Chráňte miestnosť pred vlhkosťou, prachu a cudzích zvukov pomáhajú špeciálne návrhy. Tesnenie pre vnútorné dvere poskytuje tichú operáciu, pretože hlavné plátno netiahne krabicu.

Zvláštnosť

Zvyčajne nie sú nainštalované na všetky dvere v obytnej miestnosti.

Najčastejšie potrebujú ďalší hluk, vlhkosť a prach nasledujúce izby:

 • deti;
 • kuchyňa;
 • kúpeľňa;
 • toaleta, WC.

Špeciálne dverové konštrukcie spoľahlivo držia nepríjemné pachy a potláčajú hluk, ktorý môže zasahovať do odpočinku alebo spánku.

Vysokokvalitný izolačný materiál pre dvere, musia mať tieto vlastnosti:

 • Vysoká tesnosť;
 • Nezasahujte do hladkého pohybu dverných kanálov;
 • Dobrá odolnosť voči teplotným rozdielom a parametrom vlhkosti;
 • environmentálne bezpečné;
 • Nepredstavujú hrozby pre zdravie ľudí a zvierat;
 • Majte vysoký ukazovateľ elasticity, rýchlo rebel.

Všetky moderné izolačné materiály spĺňajú uvedené požiadavky, spoľahlivo vykonávajú svoje funkcie.

Pre interiérové ​​dvere sa tesnenie dverí aplikuje mäkšie a elastické ako pre vstupné štruktúry. V opačnom prípade budú dvere ťažké zatvoriť, čo v konečnom dôsledku zníži život.

Niektoré interiérové ​​dvere už majú izolačné prvky, ale niekedy môže byť potrebné na nezávisle nainštalovať tesnenie.

Názory

Ak chcete vyzdvihnúť optimálnu izoláciu pre vnútorné dvere, musíte poznať svoje typy, ktoré možno použiť v priestoroch obytných priestorov.

Populárne sú nasledujúce typy pečatí:

 1. Samolepiaci. Tento druh sa ľahko inštaluje, dokonca aj človek sa s ním vyrovná bez skúseností v inštalácii izolácie dverí. Je to stuha, ktorá má lepkavý základ, odstránenie, ktoré môžete ľahko pripojiť tesnenie na plátno alebo dvere dverí.
 2. Magnetický. Môže byť použitý len na kovových dverách. Sú spoľahlivé, ľahko sa namontované a demontované, inštalácia nevyžaduje držanie špeciálnych zručností a nástrojov. Najčastejšie sú inštalované v kúpeľniach a WC, pretože majú najvyššiu indikátor tesnosti.

Aj účel izolácie dverí má značne.

Pre tento parameter sú tesnenia rozdelené do nasledujúcich typov:

 1. Obrys. Inštalované okolo obvodu boxu dverí. Umožňuje dosiahnuť vysokú zvukovú izoláciu. Okrem toho, krídlo dverí s tesnením obrysu nezapne pri otváraní.
 2. Prah. Inštalácia sa vykonáva v špeciálnom vybraní. Drážka je v spodnej časti rámu dverí. Jeden koniec izolácie tohto typu končí s hluchým koncom a opačným – špeciálnym zariadením, ktorý aktivuje utesnenie drážky, keď otvorte dvere.
 3. Hasič. Používa sa na dočasné (závisí od modelu a výrobcu) Izolácia miestnosti, v ktorej došlo k požiaru. Najčastejšie je vyrobený z penových materiálov, ktoré pri zvyšovaní teploty, rozširovanie, spoľahlivo utesnenie miestnosti, v ktorej oheň. Tento typ izolácie spoľahlivo chráni iné priestory z produktov dymu, požiaru a toxického spaľovania.

Voľba potrebného typu tesniaceho tesnenia závisí predovšetkým z potrebných charakteristík ochrany a materiálu, z ktorého sa vytvorí krídlo dverí.

Niektoré typy izolácie sa nepoužívajú na drevené výrobky, iné – pre plastové, kovové alebo sklo.

Materiál

Tesnenia pre interiérové ​​dvere môžu byť vyrobené z rôznych surovín.

Najčastejšie sa nachádza v predaji izolácie z nasledujúcich materiálov: guma (polyuretán), silikón, pena guma, kefová páska.

 • Gumové modely – Najobľúbenejšie, objavili sa na trhu sám. Vyrobené z surovín odolných voči olejom a kyselinám. Tieto tesnenia sú k dispozícii v cene, majú dlhú životnosť, regály na vytvorenie trhlín.

Vysoká vlhkosť a letectvo vám umožní používať izolačný materiál z gumy v akýchkoľvek izbách, v rozvodných a vstupných štruktúrach.

 • Silikónové tesnenie sa často používa ako izolácia pre vnútorné sklenené dvere. Vďaka špeciálnym aditívam, ktoré zvyšujú trvanlivosť primárnych surovín, tento typ dverných podložiek slúži dlhú dobu, ale nemá vysokú ochranu proti agresívnym detergentom a kyselinám.
 • Pena – najviac rozpočet existujúcich. Jeho hlavným mínus je veľmi malá životnosť. Vzhľadom k poréznej textúre pod vplyvom prostredia sa začne rozpadať a čoskoro príde k diskvalifikácii. S intenzívnou operáciou, rýchlo stráca jej elasticitu, je znížená, v dôsledku čoho je jeho ochranné vlastnosti ostro znížené.
 • Tesnenie kefy Používa sa pre dvere a umožňuje chrániť miestnosť miestnosti pred prachom, vlhkosťou a hlukom vďaka poréznemu povrchu. Veľmi ľahko namontovaný, ako má lepkavý základ.

Preto, aby ste správne vybrali tesnenie, ktoré bude trvať dlho, mali by ste uprednostniť modely vyrobené z gumy alebo silikónu.

Tipy na inštaláciu

Inštalácia tesnenia na vnútorných dverách sa môže uskutočniť niekoľkými spôsobmi, ktoré závisia od typu izolácie. Najobľúbenejším spôsobom je inštalácia samolepiacich modelov.

Postupnosť akcií je nasledovná:

 1. Povrch je pripravený. Na tento účel sa používajú odmasťovač a mäkká tkanina. Je veľmi dôležité úplne odstrániť prach a jemný odpad, inak bude kvalita lepenia extrémne nízka.
 2. Ochranný film a produkt sa úhľadne odstránia z tesnenia a produkt je pripojený na správne miesto. Je lepšie prilepiť samolepiace tesnenie s malými segmentmi, postupne odstrániť ochranu papiera podľa potreby.

Aby boli zvuk a izolácia vlhkosti vyššia, obe strany by mali byť odobraté vzorky, ako aj spodnú a hornú časť boxu dverí.

Ak chcete nastaviť izoláciu vnútorných dverí pomocou technológie „v drážke“, nebudú tiež potrebujú žiadne špeciálne zručnosti, az nástrojov – len ostrá konštrukcia alebo kuchynský nôž. Osobitná pozornosť sa venuje elegantné orezanie tesnenia v rohoch. Po dokončení inštalácie je prebytočný izolačný materiál odrezaný nožom.

Niektoré modely tesnenia nemajú špeciálne upevňovacie prostriedky a sú upevnené na krídlo dverí so silikónovým lepidlom.

Je veľmi dôležité pri inštalácii silikónu alebo gumového izolačného materiálu, ktorý nie je natiahnuť, pretože to zníži technické vlastnosti výrobku a úroveň ochrany.

V apartmánoch a súkromných domoch je často potrebné kompaktné pripojenie krabice a krídlo dverí, aby sa chránili miestnosť pred hlukom, vlhkosťou a cudzím zápasom. S touto úlohou sú moderné izolačné materiály ľahko vyrovnať, ktoré sú ľahko namontované, dokonale kópia s pridelenými úlohami a odlišnou dlhou životnosťou. Široká ponuka umožňuje vybrať si optimálnu možnosť tesnenia pri akýchkoľvek dverách av každej miestnosti.

Prečítajte si viac o tom, ako si vybrať pečať pre interiérové ​​dvere, naučíte sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: