Vlastnosti dverí z poľa a ich výber

Poznať znaky dverí z dreva poľa sú potrebné pre každého spotrebiteľa. Malo by sa riešiť klasické vstupy a interiérové ​​dvere pre súkromný dom, s ktorým sa okrem maľby môžu použiť metódy návrhu. Samostatná dôležitá téma – aký je rozdiel medzi dverami borovíc, brezy a iných plemien dreva.

Výhody a nevýhody

Použite dvere z masívu začal pred mnohými storočiami. Bol to veľmi jednoduchý a pohodlný materiál. Dokonca aj dnes, napriek všetkým technologickým inováciám, drevo platí veľmi široko. Obzvlášť často používajú krídlo dverí zo stromu tých, ktorí sa snažia urobiť svoje domovy ako prirodzeným spôsobom. Je dokonale kombinovaný s interiérmi zariadenými prírodným nábytkom a zdobené rovnakými dekoratívnymi objektmi.

Nepochybnou výhodou produkcie dverí z masívu je, že sú garantované šetrné k životnému prostrediu a bezpečné zdravie.

Dokonca aj najprísnejšie hygienické normy umožňujú použitie takýchto štruktúr v súkromných domoch, v kanceláriách, v priemyselných budovách a pomocných zariadeniach rôznych druhov.

Okrem toho, keď je poškodené hlavné konštrukčné prvky, sa nemôže vyskytnúť žiadna dodatočná hrozba. Ale na tom, plusy stromu nekončia. Stále im patrí:

 • Dlhé obdobie prevádzky (oveľa viac v prípade vysoko kvalitného materiálu, ako pri použití rozpočtových plastov);
 • Vynikajúce zadržiavanie hluku (bezkonkurenčné s rovnakou hrúbkou s rovnakým plastom a všetku viac ocele, hliníka);
 • Zrušené charakteristiky tepelného tienenia (toto je dôležité, na rozdiel od populárneho názoru, nielen pre vstup, ale aj pre interiérové ​​štruktúry).

Ale akékoľvek riešenie má vždy nielen pozitívne strany. Je tiež dôležité poznať jeho hlavné nevýhody.

 • Pre drevené pole je taký mínus, najprv, vysoká cena. Dokonca aj primitívne produkty nemôžu stáť lacné, a skutočný produkt extra-class, všetky viac povolené nie všetci spotrebitelia aj vo veľkých mestách. Veľmi často a v prenajatej technológii bytov sa používajú domy, napodobňovanie prírodného dreva.
 • Ďalšou dôležitou vlastnosťou obmedzujúcou používanie poľa je jeho vystavením vlhkosti. Samozrejme, že plemená schopné prenášať hydratujúcu veľmi dlhú dobu a udržiavať ich cenné praktické kvality. Náklady sú však výrazne vyššie, a zriedka sa nachádzajú. Mnohé plemená musia byť doručené z vzdialených krajín. Štandardné hmotnostné odrody poľa trpia vodu veľmi veľa.
 • Ale aj keď sú peniaze na nákup stabilného dreva, potom kontakt s ohňom bude pre neho stále zničený. Presnejšie povedané, existujú technológie, ktoré vám umožnia zvýšiť ochranu a vodu, a od plameňa – všetky z nich nejako zničiť hlavnú výhodu stromu: jeho prirodzenosť.
 • Predpokladajme, že nie sú všetky tieto negatívne strany nevýznamné. Ale potreba starostlivosti o starostlivosť nemožno ignorovať. Strom nie je plastový a nie kov, nie je možné len čistiť špinu a prach z neho, a je ťažké sa upokojiť. Presnejšie je možné, ale v dôsledku toho, bez obnovenia, po 6-10 rokoch, výmena dverí sa vyžaduje. Okrem toho strom vyžaduje presný obeh. Niekedy to nie je niekedy najsilnejší vplyv, alebo niekoľko záberov počas prevádzky tak, že „stratil nákladný pohľad“.
 • Z hľadiska gravitácie, drevo zaberá celú strednú polohu medzi PVC a kovom. Existuje však veľká úloha, že sa používa plemeno. Vzhľadom k tomu, že strom je relatívne ťažký, spolu s ním by sa mal používať spoľahlivé, osvedčené slučky.
 • Ďalší mínus je spojený s existenciou bezohľadných výrobcov a predávajúcich. Nastavujú drevený vzor, ​​vydávajúca relatívne lacný produkt pre produkty elitnej triedy – to je presne to, čo smúti veľa ľudí.
Prečítajte si viac  Vlastnosti dverných konštrukcií bez spúšťania s skrytým boxom

Preskúmanie druhov

Náklady a kvalita dverových kanálov závisí od typu dreva, z ktorého sa vyrába.

Z borovice

To je zo stromu borovice v mnohých prípadoch, že dve dverné plátno rozpočtovej triedy. Mäkkosť tohto plemena zjednodušuje spracovanie a výrobu hotových výrobkov. Rovnaká štruktúra vám umožňuje vytvoriť vynikajúci estetický dizajn. Borovica je nižšia ako iné druhy podliehajú poplatkam a iným špecifickým deformáciám.

Oscilácie teploty a vlhkosti sa však stále dôrazne odrážajú na charakteristikách štruktúr, môžu viesť k ich predčasnému opotrebeniu – preto v otvorení kúpeľne a dokonca aj v kuchyni nie je najlepším riešením.

Od Alša

Toto plemeno je silnejšie ako borovice a robí silné zvlhčenie lepšie, čo z neho robí takmer nepostrádateľnú možnosť pre „mokré“ zóny. Postačuje to povedať Benátske podporné pilóty urobili práve z Alšom – a úspešne udržiavajú túto skúšku, ak tak môžete povedať, niekoľko storočí. Podobný rad prírodných dreva, aj keď neustále osvetľuje jasné slnko, nebude trpieť. Vynikajúce riešenie, ak je svetlo z veľkého okna priamo na otvorenie.

Okrem toho, somár tiež krásne, vyzerá to štýlovo, zapadá do najvýraznejších interiérov a kompozícií.

Z DUBA

Kvalitné dubové pole môže vyzerať veľmi rôznorodé a dokonca bizarné, čo vám umožní zadať v absolútne akékoľvek prostredie. Odvážne experimentátori môžu testovať kombináciu dubových dverí v modernickej atmosfére. Na estetike dubovej konštrukcie rovnosti je prakticky nie! Podľa stupňa sily, nie – preto sa často používajú ako vstupné dvere pre súkromný dom. Ale v apartmánoch sa takéto modely aplikujú menej často, existujú najmä preferencie nerezovej ocele. Stále stojí za zmienku:

 • spoľahlivosť;
 • dlhá životnosť;
 • minimálna starostlivosť;
 • Vynikajúci stupeň tepelnej izolácie a ochrany pred zahraničnými zvukmi, čo je dôležité v hlučných miestach.

Iný

Existujú aj iné možnosti dreva, ktoré spotrebitelia široko používajú.

 • Hovorte o pouličných drevených dverách z brezu by sa mali začať so skutočnosťou, že sú relatívne trvanlivé a homogénne. To platí aj pre návrhy lepeného a nielen monolitického poľa. O hustote a tvrdosti brezových výrobkov – tuhé „stredné“ v zalesnenom svete. Niekedy existujú sťažnosti na vystavenie hnilobe. Našťastie tento problém úspešne vyriešili špecializované impregnácie.

Birch výborne prenesie skrutky, poháňané nechty, lepenie. Jeho textúra je skvelá pre aplikáciu farbív.

 • S pevným rozpočtom si môžete vybrať štruktúry z smrad. Toto plemeno sa oceňuje minimálnu pravdepodobnosť hniloby aj v najťažších podmienkach. Existujú prípady, keď konštrukcie z Larch slúžia vo vlhkom prostredí asi 1000 rokov a nestratia svoje cenné parametre aj v malom rozsahu. Takáto pozitívna nehnuteľnosť je spojená s bohatou impregnáciou živice.
Prečítajte si viac  Magnetický zámok na vchodových dverách: Kritériá výberu a inštalačná schéma

 • Modely z popola sú vhodné pre vstupné aj interiérové ​​otvory. Sú veľmi lacné v porovnaní s dubom, zatiaľ čo ich nie sú nižšia ako ich estetické vlastnosti. Textúry a farebné gradácie sú dosť rôznorodé, čo rozširuje pracovné príležitosti. Odolnosť prúdom je dostatočne veľký.

 • Môžete použiť celkom úspešne aj dvere z Linden. Takéto riešenie sa ukáže ako veľmi dobrá voľba pre vane, a čiastočne pre bytové kúpeľne. Malé tepelné vodivosť vám umožňuje významne ušetriť na všetkých typoch paliva a energie. Linden drevené sedadlá výrazne menej ako ihličnaté plemená. Niekedy je potrebné poznamenať, že tento materiál je veľmi voľný a náchylný na hmyz. Eliminovať taký nedostatok ľahké laky a antiseptiká, ktoré sú úplne bezpečné pre ľudské telo a pre všetky zvieratá.

Dizajn

Dvere sú nefarhnuté a bez dokončenia ostatných ľudí môže samozrejme, bez akýchkoľvek problémov vykonávať svoju hlavnú funkciu. Áno, a budú relatívne lacné. ale Podobná voľba je jednoducho nudná a sotva niekto dokáže inšpirovať. Takmer každý dáva prednosť úplne odlišným spôsobom, ako vydať otvory v obydlí alebo inej budove. Žiadne pochybnosti, klasické dvere zostávajú mimo konkurencie.

V podstate sú natreté hnedou, vrátane jeho rôznych odtieňov. Variácia tejto gama a kombinácia s inými interiérovými časťami vám umožní poskytnúť potrebnú odrodu. Pri výbere konkrétnej farby odpudzuje z farieb hlavných povrchov a hlavných dekoratívnych zariadení miestnosti. Spolu s klasickými dverami, v ktorých je sklo vložené – a sú najdôležitejšie v obývacej izbe, a tam môžete použiť veľmi veľký záznam skla.

Ak potrebujete vyzdvihnúť minimalistickú zloženie, vyrezávané drevené modely sa nezhodujú, uprednostňuje sa jednoduché biele alebo iné monochromatické možnosti.

Najlepší výrobcovia

V Ruskej federácii existuje dosť firmy, ktoré produkujú masívne dvere. Nechajte ich nie všetky ponuky lacné druhy výrobkov, ale ich tovar je plne prispôsobený domácim prevádzkovým podmienkam a požiadavkám miestnych spotrebiteľov. Áno, a ceny koncových zákazníkov sú zvyčajne výhodnejšie z dôvodu menších nákladov na dopravu (najmä ak je výroba v rovnakom regióne). Príklady takýchto značiek možno zvážiť:

 • „Volkhovets“;
 • „ALVERO“ (špecializácia v kaukazskom dube);
 • Bryansk továreň „Dubrovsky“;
 • Borovicové dvere „Berest“.
Prečítajte si viac  Výber výzvy na vlhkosť vlhkosti

Tradície sú dobré a bieloruské štruktúry. Medzi výrobcami z Bieloruska, si vyžaduje pozornosť:

 • Belwooddoors;
 • „Dvere Bieloruska“;
 • „Odľahčovacie nábytkové centrum“;
 • Porte Vista.

Pre najvyššiu kvalitu už mnoho rokov chváli a fínske dvere. Ide o:

 • Skalala;
 • Kaski;
 • Lammin;
 • Cal.

Dieťa Nuances

Najčastejšie má zmysel používať modely s populaným boxom. Sú ideálne pre inštaláciu v určitom otvorení. Výsledkom je, že inštalácia sa výrazne zrýchľuje a menej nebezpečenstva spôsobí poškodenie, nesprávne vyvŕtané alebo že otvor.

Takéto výrobky sú v sortimente akéhokoľvek hlavného výrobcu. Odporúča sa, aby sa vaňa odobrala dvere s tepelným rozpätím, takže nie je v teple a zároveň vylúčiť príliš silné vykurovanie povrchu.

Metódy dekoratívneho spracovania

Z dostupných možností na výrobu drevených dverí – jeho maľba smaltón, lak alebo farby. Kryt povrchu môže byť rýchlo, relatívne lacné. A rovnako ľahko sa zmení vzhľad dizajnu. Výrobcovia však používajú iné spôsoby. Veľmi atraktívnym riešením je teda laminácia – Avšak, to je používané hlavne pre pole, ale pre lacnejšie rozhodnutia.

Tiež sa môže použiť:

 • PVC film;
 • smalt;
 • Nano-flex.

Z neštandardných metód by malo spomenie. Zvyšuje reliéf a robí ľahko viditeľné ročné krúžky. Spracovanie pražením alebo vystavením alkáliám vám umožňuje vizuálne tvoriť povrch. Výrazný estetický efekt sa dosahuje poplatkou. Niekedy sa uchýli k tepelným spracovaním.

Je dôležité zvážiť, že bez ohľadu na spôsob, akým je jasné, že pochopiť konečný cieľ práce a hlavných jemností fyzických chemických procesov.

Príklady v interiéri

Zvážte, koľko príkladov vidieť, ako sa dvere zapadnú do celkového interiéru.

 • Takto vyzerajú dvere ušľachtilého tmavohnedého. Okolité veľmi ľahké pozadie tvorí výrazný kontrast vo vzťahu k nemu.

 • Ale môžete zadať a inak – na vytvorenie rozvodných dverí s menej výrazným kontrastom. Výsledok sa tiež ukáže, že nie je zlá, čo je na tejto fotografii jasne viditeľné.

 • A tu je dôraz na kontrast tmavých červených dverí a svetložltej steny. Podobná kombinácia je tiež celkom dobrá, podľa profesionálnych dizajnérov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: