Vlastnosti kľučky dverí so zámkami pre Dvere

Kľučky dverí so zámkami sú integrálne prvok príslušenstva a aktívne sa používajú na inštaláciu v interiérových dverách. Modely sa vyznačujú dizajnom jednoduchosti, jednoduchosťou použitia a širokej dostupnosti spotrebiteľov.

Zvláštnosť

Rukoväte vybavené uzamykacím mechanizmom sa objavili v druhom minulom storočí a boli okamžite ocenené. Rozsah pôsobnosti perá skôr široký. Modely zistili, že ich používanie v obytných oblastiach, verejných priestoroch, kanceláriách a výrobe. Spočiatku boli gombíky s uzamknutím nainštalované ako možnosť skrine na klinikách, detských predškolských inštitúciách, školách a univerzitách. To znamená, že v chránených budovách, kde je obmedzenie prístupu v každej miestnosti skôr varovný znak.

Ako hlavné uzamykacie zariadenie sa takéto modely nepoužili. Je to spôsobené nízkou vlámaním výrobkov, ako aj minimálne ochranné vlastnosti. Dnes, rukoväte s mechanizmom zámku možno vidieť nielen vo verejných priestoroch: sú často inštalované na vnútorných dverách v apartmánoch, v kúpeľniach a kúpeľniach. Inštalácia držadiel s blokovacím mechanizmom sa vykonáva metódou zariadenia v krídle dverí a vyžaduje určité zručnosti.

Odrody a ich zariadenie

Kľučky dverí vybavené blokovacím mechanizmom sú klasifikované podľa niekoľkých kritérií, ktorých základom je typ konštrukcie.

Modely

Tento typ zariadenia je najviac osvedčený a spoľahlivý. Štruktúrne, tlaková rukoväť pozostáva zo štvorcovej tyče prechádzajúcej cez krídlo dverí a západku, uzamknutia pružín, ktoré upevňujú túto tyč, blokovacie jadro, blokovanie skrutky a rukoväte. Na zadnej strane je tyč vybavená uzamykacou podložkou, vďaka ktorej, s pomocou dvoch skrutiek, obe gombíky sú priťahované k sebe navzájom a pevne susediacich s plátnom.

Konštruktívnou vlastnosťou tlakových rukovätí s blokovým mechanizmom je prítomnosť bloku, ktorý upevňuje tyč pomocou oceľového háku. Zámok sa aktivuje pomocou ventilu alebo tlačidla stlačením alebo otáčaním, ktoré otvorte zámok bez pomoci kľúča na zadnej strane nebude fungovať. Zápcha ventilu je zvyčajne umiestnená na opačnom prúde vzhľadom na koniec keyfield. Zámky tlačidiel môžu byť umiestnené pod uzamykací mechanizmus a západku a byť okamžite pod rotačnou rukoväťou.

Princíp tlaku tlakových rukovätí je celkom jednoduchý: pri stlačení rukoväte pomocou dávkovačov prevodoviek sa spustí porucha západka, reprezentovaná ako blokovací jazyk alebo, ako sa hovorí spoločne, „psi“. Je to vnútri uzatváracieho mechanizmu a umožňuje bez prekážok otvoriť dvere. Pri zatváraní rozpustného okraja vstupuje jazyk hladko vstupuje do drážok a vďaka pružinového mechanizmu sa vracia do pôvodnej polohy. Modely tlaku sú k dispozícii v dvoch modifikáciách.

Prvý druh predstavujú produkty s oddelenými západkovými a uzamknutými funkciami, ktoré sú inštalované samostatne a majú každú z ich dekoratívnej podšívky alebo zásuvky. V modeloch druhého typu sú obe zariadenia umiestnené pod jednou obložením a namontované jedným blokom. Plusy tlakových zariadení zahŕňajú vysokú spoľahlivosť mechanizmu západky a zámku, nízke náklady a obrovský rozsah s veľkým množstvom farieb a dizajnu. Medzi mínusmi možno poznamenať hlasný spúšťanie kovu „Doggy“, ktorý trochu obmedzuje ich použitie v detských izbách a spálňach, ako aj rýchle opotrebovanie jarného mechanizmu.

Magnetické modely

Jedná sa o hradné zariadenia novej generácie, vykonávajú dvere do zásady princípu, podobne ako princíp činnosti magnetických západiek na plávajúcich skrine. Štruktúrne, takéto výrobky pozostávajú z dvoch konštantných magnetov, z ktorých jeden sa nachádza v výklenku odozvy dosky rámu dverí a druhá, vyrobená vo forme valcovacieho riglelu, je vo vnútri hradového mechanizmu peny.

Princíp magnetického zámku je nasledovný: Pri zatváraní dverí, pevný magnet inštalovaný v krabici priťahuje a spoľahlivo drží druhý, ktorý sa nachádza vo dverách plátna. Pri stlačení na rukoväti sú magnety odpojené a otvoria sa dvere.

Výhody magnetických modelov zahŕňajú jednoduchosť dizajnu, vrátane absencie pružinového mechanizmu. V takýchto modeloch, v zásade, nie je nič, čo by sa malo zlomiť, čo zvyšuje spoľahlivosť a trvanlivosť zariadení. Okrem toho, nedostatok „psa“ vám umožňuje úplne skryť mechanizmus vo dverách, takže proces otvárania a zatvárania dverí úplne tichý. Magnety pre rozhľadové zámky sú vyrobené zo stabilizovaného feritu. Vďaka tomu sú magnetické zariadenia schopné slúžiť ako jedno desiatky rokov bez rizika straty hlavných prevádzkových vlastností. Okrem toho, väčšina magnetických zámkov sa vykonáva v rovnakých veľkostiach ako mechanické modely.

To značne uľahčuje inštaláciu a umožňuje nezávisle nahradiť mechanický model magnetickým. Typicky je produkt inštalovaný v už existujúcich výklenkoch alebo drážkach a pevné pomocou montážnych prvkov. Avšak, spolu s veľkým počtom explicitných výhod, niektoré chyby sú neoddeliteľné magnetickými hračkami. Napríklad konštrukcie sú často nezrozumiteľné a vykonať nastavenie magnetu, je potrebné úplne odstrániť zámok, zničiť krídlo dverí. Okrem toho, vďaka špecifickým vlastnostiam magnetu, v rámci polomeru 30-50 cm od zámku, je vytvorené konštantné magnetické pole, schopné prilákať elektrické častice, kolíky a ihly.

Je tiež zaznamenané a vysoká pravdepodobnosť búchania prepojených dverí, ktorá je plná nepríjemných dôsledkov. Slamstvo je spôsobené tým, že prevádzka magnetického zariadenia začína, keď sa magnety nachádzajú vo vzdialenosti 15 cm od seba navzájom. Mechanizmus v tomto prípade funguje na princípe bližšieho, pomaly priťahuje, a potom s výkonom s výkonom. Tento problém je však pomerne vyriešený spôsobom inverzného zámku. Podstatou práce takéhoto zariadenia je použitie jednolepových magnetov, ktoré nie sú priťahované medzi sebou, ale naopak, odpudzuje.

Ak chcete zatvoriť dvere, musíte znížiť rukoväť: S jeho otáčkami, magnetickými reiglelovými vlnami, tyč voľne sa prihlási v dutine dosky odozvy a bude v vyloženej forme, kým dvere zostanú v uzavretej polohe. Ako je možné vidieť, účinok bližšieho v takýchto zariadeniach je úplne neprítomný, preto sa dvere nemôžu obávať spontánneho svalu.

Negatívne body používania magnetických zámkov možno pripísať ich nízkej schopnosti odolávať šokom a rozdeliť sa aj s nevýznamnými účinkami.

Perá – vedieť

Rozdiel od tlakových modelov, riadenie „psa“ v takýchto zariadeniach sa vyskytuje s pomocou zaoblenej rukoväte schopnej otáčať okolo jeho osi. Najčastejšie miesto na inštaláciu Knobov sú sprchovacie miestnosti a domáce kúpeľne. Avšak, v takýchto priestoroch, rukoväte vybavené iba útržkom a blokom. Uzamykací valec a dobre v nich chýbajú, pretože doma nie je potrebné pre nich. Ďalšia vec – kancelárske priestory. Často sú v nich inštalované so zámkami ako toalety, keď chcú obmedziť vstupné vchody tam a na skrinkách.

Inštalácia Knicu Umožňuje zatvoriť v miestnosti zvnútra, av prípade potreby blokovať zámok alebo západku. V dôsledku toho bude môcť vstúpiť do priestorov len obmedzený okruh osôb s kľúčmi zo zámku. Výhody kanálov zahŕňajú veľmi jednoduchú inštaláciu a nízke náklady na výrobky.

Medzi mínusmi, existuje nízka odolnosť proti vlámaniu a neschopnosť otvoriť dvere rúk. A ak na rukoväť v takýchto prípadoch len stlačíte lakte, potom otvorte guľové zariadenie, je potrebné vykonať plnú otáčanie gombíka.

Perá so zámkom pre posuvné dvere

Vo svojom dizajne a vzhľade sa takéto možnosti veľmi odlišujú od predchádzajúcich modelov. Charakteristickým znakom takýchto zariadení je ich umiestnenie na dverách, ktoré sú úplne zapustené na svojom povrchu, takže kupé sa dá ľahko skryť vo výklenkoch dverí. Takéto perá sú tiež často vybavené uzamykacím mechanizmom, ktorý zaisťuje spoľahlivé zamykanie pomocou západky. Takéto návrhy sú schopné len na jednej strane, vďaka ktorej je ich rozsah pomerne obmedzený.

Materiál

Právky určené pre interiérové ​​dvere nemusia používať obzvlášť odolné materiály, ako to vyžaduje model pre vstupné skupiny. Takéto výrobky neuložia zvýšené požiadavky na hackovanie a bezpečnosť, takže sa venuje dekoratívnej zložke. Pri výrobe rukoväte často používajú kombináciu niekoľkých materiálov, čo vám umožňuje vytvárať zaujímavé obrázky a výrazne oživiť interiér. Hlavnými materiálmi na výrobu rukoväte dverí sú kovové, plastové, drevené a sklo.

Plastové výrobky sú široko používané na inštaláciu na nízko prevádzkových interiérových dverách. Môžu to byť archívy, knihy a iné izby, ktoré nezahŕňajú intenzívny pohyb ľudí. Plusy modelov zahŕňajú nízke náklady a širokú škálu dizajnu a farieb. Minusy považujú za krátku dobu prevádzky a rustiálny pohľad na plastové konštrukcie.

Kov je najčastejšie používaný na výrobu rukoväte. Oceľové modely sa považujú za najodolnejšie a trvanlivé. Rozlišujú sa spoľahlivosťou uzamykacieho mechanizmu a sú určené na montáž na dvere sa nachádzajú na živých miestach. Okrem toho, oceľový povrch je často chrómovaný buď brzdy, ktoré dávajú výrobky krásny a moderný vzhľad. Oceľové rukoväte sú vysoko odolné voči korózii a môžu byť inštalované v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Minusy výrobkov z ocele sa považujú za vysoké náklady a vysokú hmotnosť.

Výrobky vyrobené z zliatin medi a hliníka sa tiež rozlišujú vysokou pevnosťou a sú schopní trvať 5-8 rokov. Avšak, keď ich kúpite, mali by ste sa uistiť, že výrobok sa neukázal byť dutina, pretože takéto vykonanie, napriek nízkym nákladom, nie je dobrým riešením pre tento druh zariadení. Na vrchole zliatin sú často pokryté zlatom, striebornou a bronzovou farbou, vďaka ktorej začína vyzerať celkom bohaté a ušľachtilé. Nevýhodou kovových perá s striekaním je nízka odolnosť proti opotrebeniu dekoratívneho povlaku, pretože farba je rýchlo vymazaná a výrobky strácajú počiatočný lesk.

Strom je charakterizovaný prirodzenosťou a prirodzeným vzhľadom, sa používa hlavne na výrobu tlakových modelov. Výhody modelov sú environmentálne a príjemné na dotykový materiál a mínusy zahŕňajú nemožnosť využívania mokrých miestností a vysoké náklady na niektoré modely.

Sklo sa používa na výrobu perá-knobov. Takéto modely sa vyznačujú štýlovým a estetickým vzhľadom, ako aj dlhú životnosť počas miernej manipulácie. Minusy sú nízke odolnosť voči nárazovým zaťaženiam a potrebe pravidelnej starostlivosti.

Odporúčania na výber

Hlavným podmienkam úspešného nákupu je správna voľba typu kontroly zámkového zariadenia a západky. Výber medzi gombíkom, tlakovým zariadením a magnetom, predovšetkým, mali by ste navigovať veľkosť a hmotnosť dverí. Takže pre ľahké MDF dvere, hliníkový alebo plastový gombík je celkom vhodný, zatiaľ čo na ťažkých plátnoch z prírodného stromu alebo len príliš celkové dvere sú lepšie vytvoriť tlak alebo magnetický mechanizmus.

Ďalšia fáza voľby by mala byť hodnotením kvality modelu modelu. Po prvé, pozornosť by sa mala venovať správnej prevádzke fixačného mechanizmu: nemala by sa visieť, a západka by nemala jesť. Pre modely s postrekom je potrebné vidieť jednotnosť farbenia, a na chrómových produktoch, uistite sa, že nie sú žiadne škrabance a čipy.

Príslušný výber a starostlivá prevádzka výrazne rozširuje životnosť uzamykacieho zariadenia a využije rukoväť s pohodlným a pohodlným.

O tom, ako nainštalovať rukoväte dverí do vzájomných dverí s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár