Vlastnosti opravy dverí

Manuálne zatvorte dvere, samozrejme, zdvorilí ľudia sa vždy snažili. Ale ovplyvňujú ich mechanizmus. Z tohto dôvodu sa osobitne rozšírijú, ale tieto položky sa tiež pravidelne účtujú.

Typy sklíčok

Už pri nákupe dverných doplnkov je dôležité ich veľmi opatrne vybrať – potom oprava bude musieť urobiť menej často. Stojí za to zaplatiť pozornosť dizajnu: čím ťažšie je, tým ťažšie opraví produkt s vlastnými rukami. Dobre bližšie je moc, ktorej plne zodpovedá závažnosti plátna. Klasifikácia sa uskutočňuje v čase zotrvačnosti. Tie produkty, ktoré umožňujú hladko upraviť úsilie označené špeciálnym spôsobom: trieda systému je označená cez pomlčku.

Ale toto nie je jediný moment, ktorý si vyžaduje zohľadniť. Musíte venovať pozornosť prípustným klimatickým podmienkam. Zvážte minimálnu a veľkú prevádzkovú teplotu, pokles poklesu. Pokiaľ ide o zariadenie pracovného mechanizmu, existujú tri hlavné odrody.

 1. Jar. Morálne zastarané, neumožňuje kontrolovať otvor a zatváranie dverí.

 2. Excentrický. Využíva kučeravé vačky, schopné nastaviť ľubovoľný moment zotrvačnosti.

 3. Šesťter. Najmohastnej skupiny, ktorá umožňuje dverí jemne blízko.

Prenos úsilia je najčastejšie mechanizmus závesu (páky). Krútiaci moment sa prenesie v dôsledku skladacej páky. Je to taký dizajn, ktorý je celkom spoľahlivý, slúži dlhú dobu a zmierňuje opravy. Ak sa používa zariadenie s klzným kanálom, bude vyzerať esteticky, ale dvere budú ťažšie používať dvere. Ešte tvrdšie otvoriť dvere pri inštalácii bližšie, táto možnosť je dosť komplikovaná.

Zariadenia páky majú vo vnútri pružinového a hydraulického systému naplneného olejom. Úlohou tohto systému je odpisy pohybu. Keď sa otvoria dvere, pružina musí byť komprimovaná. V tomto prípade sa tekutina pohybuje pod tlakom piestu a pružina je narovnaná. Vzhľadom k tomu, tesnosť krabice môže byť rozbité, musíte starostlivo sledovať, či sa olej nedodržiava.

Známky poruchy a dôvodov poruchy

Nesmieme zabúdať, že bližšie je komplexné zariadenie. Oprava nie je vždy možné. V niektorých prípadoch môže byť určená, samozrejme, bude to veľmi drahé. Časté chyby sú:

 • úniku pracovnej tekutiny;

 • mechanické zničenie;

 • Porušenie rovnováhy.

Ak sa bližšie otvorí pevne, je potrebné ho nastaviť. Na tento účel sa používa pár skrutiek, obidva sa musia striktne nastaviť. Poškodenie môže byť spojené so škodlivými účinkami poveternostných podmienok. Ak sa teplota neustále mení, ak je sneh alebo dážď, ak vzduch obsahuje veľa prachu – dizajn môže ľahko zlyhať. Keď bližšie nefunguje alebo nepracuje tvrdo, rozbitie sa môže vzťahovať na negramotné použitie zariadenia.

Spoločné chyby sú:

 • upevnenie plátna v otvorenej polohe;

 • Otváranie dverí na neplatný uhol;

 • nadmerné úsilie pri otváraní alebo zatvorení;

 • nedostatočná bližšia starostlivosť.

V zime sa rýchlosť bližšieho klesá a v tepla sa zvyšuje. Je to spôsobené zmenou viskozity pracovného oleja. Preto pri zmene sezóny sa vyžaduje dodatočné nastavenie jedného z ventilov. Ak bližšie nezatvára dvere do konca, musíte najprv viesť pokyny v pokynoch. Spolu s nastavením rýchlosti je často potrebné nastaviť intenzitu oxo – vytiahnite pružinu.

V niektorých prípadoch je problém spojený s nedostatočnou silou samotného zariadenia. Ak je bod presne v tomto, nepomôžem žiadne úpravy. Áno, jarné stúpanie potom dá pozitívny výsledok, ale skladovateľnosť výrobku sa zníži. Oveľa správnejšie bude zakúpené silnejšie bližšie a nahradené k dispozícii. Je dôležité vziať do úvahy, že problémy môžu byť spojené s chybami pri inštalácii priblížení, ako aj dvere vo všeobecnosti.

Požadované nástroje

Pre najjednoduchšie problémy, ktoré môžu byť odstránené nezávisle, sú potrebné:

 • Plochý skrutkovač;

 • kučeravý skrutkovač;

 • Vymeniteľné detaily;

 • Zváranie.

Oprava s vlastnými rukami

Najčastejšie od blížiacich sa na dvere, tekutina prúdi v zime a na jeseň. To je spôsobené opotrebovaním žliaz alebo s príchodom mechanických defektov. Ak je to len časť pracovného výrobcu, opravte zariadenie je pomerne jednoduché. Nechá nájsť prebytočný otvor a zablokovať. Ale ak nie je tekutina vo vnútri, môžete zabudnúť na hladký otvor.

Nechajte výrobok vyzerať rovnako ako predtým – opraviť to nebude fungovať. Takmer vždy zmení prípad úplne. Tam je oveľa lepšie veci, ak je páka poškodená mechanicky. Najpravdepodobnejšie rozklady. Táto časť mechanizmu sa nachádza mimo a je plne prístupná všetkým deštruktívnym účinkom.

Nezáleží na tom, čo presne sa stalo – či bolo koleno deformované, či bolo skrútené, alebo stavba bola úplne zničená. Vo všetkých prípadoch pomáha špeciálne zváranie. Je však dôležité pochopiť, že s vážnymi problémami bude príliš časovo náročné. Veľký praktický v mnohých prípadoch bude vymeniť tyč. Tieto časti vyrábame v širokom rozsahu, takže musíte skontrolovať, či je zakúpený náhradný diel kompatibilný s inštalovaným dizajnom.

Ak sa rozhodne vykonať plnú opravu, budete musieť bližšie demontovať. Opatrne odskrutkujte upevňovacie prvky. Mechanizmus po analýze sa rozloží na plochom trvanlivom povrchu. To pomôže zabrániť strate komponentov. Prvým krokom je vždy inšpekcia tela prípadu – pomôže identifikovať mechanické zničenie. Problémové miesto je odmastné, potom, čo eliminujú poškodenie zváraním studeného alebo lepidla.

Potom je potrebné opraviť mechanizmus. Na tento účel oslobodzujeme dieru, kde je regulačná skrutka točí. Je úplne skrútený. POZOR: Ak nie je poskytnutá konštruktívna takáto akcia, je lepšie ju odmietnuť. Ďalej zadajte pracovnú tekutinu do injekčnej striekačky a vstreknite otvorom.

Voliteľne nalejte olej s injekčnými striekačkami. Akékoľvek ubytovanie, ktoré pomáhajú kŕmiť úzky prúd pod tlakom. Potom sa musíte zbaviť vzduchu, ktorý bude prítomný vo valci. To sa vykonáva opakovaným imitáciou otvoru a zatvárania krídla.

Je potrebné konať opatrne a opatrne. Neprijateľné nadmerné sily a slabosť v takýchto činnostiach. Stáva sa to, že sa nenájde nedostatok oleja. V tejto situácii sa pridá chýbajúci hlasitosť, mechanizmus opäť čerpadlá. Uistite sa len od normálnej práce, môžete skrutku vrátiť na miesto.

Overovanie

Stáva sa to, že mechanizmus je prevádzkovaný bez špeciálnych komplikácií. V tomto prípade nie je potrebné vážne opravy, najmä pri výmene častí a oleja. Ale stále by ste mali riadiť meniace sa charakteristiky bliká. Pri dlhodobej prevádzke musí byť zariadenie nastavené. V prvom rade je potrebné monitorovať rýchlosť a jednotnosť dverí.

Nemenej dôležitý bod – Ako tesnenia sú dvere susedné so spôsobom, keď bližšie dokončí pohyb. Ak sa vyskytnú medzery, takmer vždy dôvod je teplotný rozdiel. Príliš rýchle alebo pomalé uzavretie dverí je korigované otočením ovládacích ventilov. Presunúť pohyb webu môže byť presunutý ventilom pozdĺž pohybu. Zrýchlenie, naopak, vyžaduje nasadenie proti smeru hodinových ručičiek.

Ak chcete nastaviť dvere priľahlé dvere do mysle, musíte otáčať druhý ventil. Niekedy je potrebné odložiť handričku pri zatváraní. Urobte to, zanechávajte dvere otvorené v pravom uhle. Zníženie ho v takejto polohe, navíjač je ťahaný. Ale nie je možné ho otočiť viac ako 2 otáčky.

Preventívne opatrenia

Ak chcete opraviť bližšie menej často, musíte aspoň raz za 6 mesiacov vykonávať a odstrániť defektné chyby. S každodenným použitím je nemožné:

 • „Pomoc“ bližšie uzavrieť dvere;

 • ručne alebo s cudzím príslušenstvom zasahovať do uzavretia;

 • Vysoké položky na zavesenie a upevnenie do plátna;

 • Umožnite deťom používať dvere ako „swing“;

 • porušuje ustanovenia značkových pokynov.

Pri servise je potrebné doplňte alebo vymeniť olej iba odporúčaných vzoriek. Každá firma vyrábajúca bližšie k preferencii jednej alebo inej možnosti. Zároveň sa uskutočňujú závažné štúdie, ktoré ukazujú, ako činidlo ovplyvní koróziu a mechanické vlastnosti výrobku. V niektorých štruktúrach sa používajú vodné glykolové kompozície, v iných – strojový olej. Nahradiť jednu zmes je neprijateľná.

Ale ak neexistuje žiadny presný analóg technickej tekutiny na predaj, budete musieť napadnúť bližšie k syntetickým motorovým olejom pre autá. Toto je prakticky univerzálna možnosť, ale stále stojí za to venovať pozornosť svojmu správaniu pri rôznych teplotách. Kvôli vysokým nákladom na takýto olej, mnohí odporúčajú používať odpisovú kvapalinu. Ale tu je potrebné pochopiť, že sa používa na vlastné riziko – žiadna zodpovednosť za následky nikto, okrem vlastníka dverí, nenesie.

Ako opraviť a nastaviť dvere bližšie, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: