Vlastnosti vnútorných slučiek

Pri montáži nábytku zabezpečuje vysoko kvalitné armatúry aspoň polovicu úspechu. To je dôvod, prečo, nákup vnútorných slučiek, je potrebné pristupovať k voľbe tak, ako je to možné – správne vyzdvihnúť zips, zabezpečíte správnosť a neobmedzené rozbije, zatiaľ čo dvere sa otvoria presne a úhľadne. Takéto slučky sa tiež nazývajú vkladatelia, používajú sa na upevňovacie prvky hustých fasádnych skriniek a okuliarov. V tomto článku zvážte vlastnosti vnútorných slučiek.

Názory

Ak zvážime funkčný účel nadzemných slučiek, potom sa rozlišuje niekoľko odrôd.

 • Nábytok. Používajú sa pri výrobe a montáži nábytkových konštrukcií. Umožňujú vám zabezpečiť lámanie fasád na 45, 90 alebo 110 stupňov. Prvok je namontovaný na skrinkách, v ktorých sú dvere umiestnené vo vnútri nábytku.
 • Dverí. Používajú sa pri inštalácii interiérových alebo vstupných dverí. Takéto armatúry zabezpečuje maximálnu ochranu pred nežiaducim prenikaním do uzavretej miestnosti zvonku.
 • Družstvo. Tieto vnútorné slučky sú pripojené k garážovým bránam, bráne, ako aj na iné podobné účely.

Okrem miesta určenia sa vnútorné slučky môžu líšiť v mnohých základoch.

 • Bližšie. Outdated, ako aj moderné lacné modely, spravidla neposkytujú bližšie v množine, čo výrazne znižuje ich technické a prevádzkové parametre. Riešenia s uzávermi opakovane znižujú hluk pri použití, zabezpečte hladký uzáver a ako celok zvýšite jednoduchosť použitia zariadenia.
 • Výrobca. Aj keď spočiatku budete naštartovať rozpočtový nábytok, nemali by ste nainštalovať príslušenstvo z lacného segmentu – takéto výrobky nebudú trvať dlho. Medzi hlavné vodcovia pri výrobe prispievajúcich slučiek, Blum, Hettich, ako aj Boyard.

Bez ohľadu na odrodu, ktorýkoľvek z týchto výrobkov má svoje výhody a nevýhody. Kladné vlastnosti zahŕňajú: \ t

 • Keď sú dvere zatvorené, takéto slučky sú neviditeľné;
 • Z vonkajšej strany dverí nie je prístup k závesom;
 • FUNTITURA spoľahlivo chráni pred činom atmosférického zrážania, výnimkou je slučky namontované na bráne a bráne.

Z nevýhody sú pridelené nasledujúce:

 • obmedzený uhol uhla;
 • Montážna zložitosť;
 • vysoká cena.

Rozmery

Väčšina prispievateľov má rovnaké rozmery pristávacej misky – to zodpovedá 35 mm. Pre nich je špeciálny vrták. Aspekt, Veľkosť dizajnu sa môže líšiť – tiež získal distribúciu slučky 16 mm, 14 mm, 12 mm a 10 mm. Vkladové slučky malých veľkostí sa používajú hlavne na výrobu nábytkových fasád, skrine, ako aj kuchynské chodidlá. Vo vstupných a interiérových dverách sú inštalované viac masívne upevňovacie prvky. A tiež v niektorých konštruktoch používajú slučky s neštandardným dizajnom a akýkoľvek originálny dizajn, spravidla sú podobné možnosti oveľa drahšie ako typické.

Vnútorné slučky všetkých veľkostí sú vyrobené z trvanlivého zliatiny. Dostal meno CAM (podľa prvých písmen kovov zahrnutých do jeho zloženia). V súlade s tým je zliatina zinku, medi, ako aj hliníka a horčíka. Táto zmes sa vyznačuje zvýšenou pevnosťou, hladkým povrchom, vysokou odolnosťou voči opotrebeniu a absolútnou bezpečnosťou pre ľudí. Mimochodom, rovnaká zliatina sa často používa na výrobu zvyšku nábytku, mechanizmov a spojovacích materiálov. Z vyššie uvedených látok sú pokryté nižšími alebo mosadznými zlúčeninami, môže sa vydávať vnútorné slučky akejkoľvek veľkosti kovu s plastovými časťami.

Používanie použitia

Vkladové slučky majú pomerne široký rozsah používania. Sú pripojené k dverám rôznych typov, ako aj nábytkové fasády. Príčina ich dopytu je založená na tom, že nepokazujú dekoratívnu atraktivitu objektu nábytku alebo estetický vzhľad dverí. Takéto štruktúry môžu vydržať rovnaké vysoké zaťaženia ako zarastené, ale zároveň otvorene voľne, jednoducho blízko a v prípade potreby upevnené v požadovanej polohe. Upevňovacie prvky sú vysokou presnosťou, ktorá neumožňuje spontánne odpojiť dvere.

Vzhľadom k tomu, že tento dizajn je umiestnený v zaostrení dverí, je oveľa ťažšie dostať sa k nej – čo znamená, že je ťažké ho zlomiť.

Tipy na výber

Výber vhodných slučiek by sa mal vykonávať s prihliadnutím na štrukturálne znaky výrobku. Je potrebné zohľadniť funkčný účel vnútropodnikových položiek, ako aj tieto faktory:

 • Materiál, z ktorého je nábytok vyrobený;
 • Použitie intenzity.

Výber skrytých upínacích pomôcok pre náhľad nábytku, je potrebné zamerať sa na jeho rozmery a určite objasniť, ktoré hmotnostné zaťaženie prvky môžu vydržať. Takže v kuchynských skrinkách a nočných stoloch najčastejšie dal ľahké dvere, takže kovanie v nich najčastejšie sa stane.

Ak chcete upevniť krídlo šatníka alebo falošnú, bude potrebovať objemnejšie a ťažké kópie.

Inštalácia

Montážne metódy rôznych typov slučiek sa môžu medzi sebou líšiť. Uvidíme viac o pravidlách inštalácie mechanizmov nábytku a dverí.

Počas inštalácie slučky nábytku postupujte podľa týchto krokov:

 1. Po prvé, označenie sa aplikuje na montážne miesto; Vzhľadom k tomu, že fixácia sa vykonáva na šálke a odozvu, ktorá je pripojená, resp
 2. Druhá etapa zahŕňa vŕtacie otvory pre slučkové šálky, ako aj spojovací materiál; Pre túto prácu budete potrebovať vŕtanie s niekoľkými dýzami, ako aj vŕtačkou vhodnej veľkosti;
 3. Ďalej musíte nainštalovať túto časť slučky, ktorá je vybavená šálkou, a potom konsolidovať odvetný bar;
 4. V konečnom štádiu sa vykoná slučka, musí sa vykonať v troch smeroch.

Inštalácia dverných doplnkov obsahuje nasledujúce kroky práce:

 1. Ak chcete zabezpečiť depatrické závesy dverí, musíte umiestniť umiestnenie slučky na strane dverového pásma, ako aj v zodpovedajúcej výške rámu dverí; Pre maximálnu rýchlosť a jednoduchosť takéhoto značky je lepšie použiť špecializované šablóny;
 2. S pomocou frézovacieho nástroja (v prípade jeho neprítomnosti, sekáč a bežného kladiva) v plátna, drevený fragment je úhľadne odstránený a výklenok sa vytvorí; Ak sa inštalácia vykonáva na kovových dverí, táto slučka musí byť umiestnená medzi obložením a priamo pri páre;
 3. potom vŕtajte otvory pre upevňovacie prvky;
 4. Na túto prácu je takmer dokončená, zostane len na opravu slučky a vykonať jeho úpravu.

Dôležitý! Ak si nie ste istí svojimi vlastnými silami, môžete využiť služby profesionálov – Majster bude môcť rýchlo a lacnejšie bezpečné príslušenstvo na dverách, bránky a fasády nábytku.

Ako nainštalovať vnútorný nábytok slučky, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: