Vyberte dverové slučky pre ťažké dvere

Pri objednávke opráv organizácií tretích strán alebo nadobúdaním bloku dverí, ktorý obsahuje krabicu a samotné dvere, otázky týkajúce sa výberu nosných prvkov sa zvyčajne nevyskytujú. Iná situácia je pozorovaná, ak chcete opraviť na vlastnú päsť. Súčasne, masívne štruktúry vyžadujú obzvlášť opatrný prístup k armatúram, takže v tomto článku sa pozrieme na vhodné možnosti na výber dverových slučiek pre ťažké drevené dvere, ako aj pre kovové a pancierové výrobky.

Odrody

V súčasnosti sú klasifikované klasifikácie dverí podľa nasledujúcich funkcií:

 • v dizajne;
 • Podľa materiálu;
 • Symetrie.

Zároveň, na symetriu, dverné slučky sú:

 • správny;
 • vľavo;
 • Univerzálny.

Symmetria je určená tým, ktorým smerom sa otvorí namontované plátno. Dvere namontované na pravej strane budú otvorené ľavou rukou, s správnou verziou, opakom, ale univerzálny model môže byť inštalovaný, ako sa vám páči.

Podrobnejšie zvážte viac bežných materiálov a možností dizajnu pre kovanie dverí.

Materiál

Všetky konštruované návrhy môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. V tomto prípade sa všetky modely vykonávajú len z rôznych kovov – menej odolných materiálov jednoducho nebudú stáť hmotnosť štruktúry. Teoreticky by keramika mohla udržať takú hmotnosť, ale v praxi nie je slučka z toho vyrobená, pretože takýto pevný materiál je veľmi krehký, a nebude stáť dynamické zaťaženia (ako bombučné dvere).

Pri výrobe slučiek sa používajú tieto skupiny kovov:

 • nehrdzavejúca oceľ;

 • čierne kovy;

 • mosadz;

 • Ostatné zliatiny.

Je to najlepšie pre masívne štruktúry, ktoré sú vhodné na výrobky z železného kovu, ktoré sa líšia nízkou cenou a vynikajúcou silou. Mierne nižšie ako estetické a drahé možnosti z nehrdzavejúcej ocele, ktorá môže potrebovať viac. Drahšia ako nerezová oceľ, mosadzné slučky sú tiež pomerne silné, ale zároveň najdrahšie. Možnosti z zliatin sa však musia starostlivo študovať – ​​ak sa pri výrobe takéhoto produktu použili silumína alebo metódy práškovej metalurgie, potom sa na ňom nemajú inštalovať masívne štruktúry.

Dizajn

Trh teraz predstavuje obrovské množstvo rôznych dizajnov slučiek.

Môžu byť rozdelené do dvoch skupín:

 • odnímateľný;

 • trvalý.

Zapojenie príslušenstva zvyčajne predstavuje dva prvky spojené kolíkom, ktoré môžu byť buď namontované v jednom z nich alebo vložte vonku. Tento druh slučiek sa nazýva dopravníky a typ pripojenia je zvyšný odkaz na „otec – mama“. Odstráňte dvere z príchytiek, zdvihnite ho. Demontujte dvere s jemnou slučkou, je možné len odskrutkovaním skrutiek, na ktorých sa slučka nachádza v krabici.

Dajte nám prebývať na najbežnejších typoch návrhov.

Nadzemné slučky

Táto možnosť je vhodná pre masívne drevené dvere, ale na kovových výrobkoch bude to veľmi nevhodné. Na rozdiel od moderných armatúr, vo vonkajšej slučke, jedna z jeho častí je pripojená k dverám dverí, ale na jeho vonkajší povrch a má rozmery niekoľkých desiatok centimetrov. Vyrábať vonkajšie možnosti najčastejšie železných kovov prostredníctvom kovania.

Prístrešky

Tento typ bol najbežnejší v sovietskych časoch, predstavuje odnímateľný dizajn s kolíkom, ktorý je súčasťou jedného z dvoch závesov. V druhom je zodpovedajúca náplasť. S takýmto držiakom sú dvere veľmi rýchlo odstránené svojím zdvih, takže inštalácia vstupných dverí na nej sa neodporúča. Pre masívne interiérové ​​dvere, môžu byť použité prístrešky, iba oni vyzerajú ako veľmi estetické.

Prístrešky

Táto možnosť je modifikácia predchádzajúceho, v ktorej je drážka pre kolík v oboch prvkoch slučky, a samotný pin je vložený do nich samostatne. Variant, v ktorom je kolík upevnený ľahko odskrutkovaným zástrčkou, je skvelé pre priechody medzi miestnosťami a pre vstupné dvere potrebujete nájsť variant, v ktorom je zástrčka vyhľadávaná alebo zváraná.

Pre dvere z ťažkého dreva alebo z kovu stojí za to hľadať baldachýn, v ktorom sa používajú ložiská. Bude drahšie ako klasické možnosti, ale bude trvať oveľa dlhšie a eliminuje riziko deformácie pripútanosti počas prevádzky štruktúry. Súčasne, a odročenie nainštalované na výrobku s ložiskom dverí.

Typ slučky „motýľ“

Táto možnosť je vhodná len pre drevené výrobky, pretože je pripevnené skrutkovaním skrutiek v krabici, ako aj v samotnom plátno. Zvyčajne sú lacné, vyzerajú veľmi krásne, ale aj tie najsilnejšie z nich môžu vydržať zaťaženie maximálne 20 kg. Takže stojí za to použiť len pre priechody interiéru, ktoré boli predtým vypočítané veľa výstavby. Je potrebné ich striktne zistiť v jednej vertikálnej osi, vôľa, dokonca niekoľko milimetrov povedie k potrebe rozobrať doplnky za pár mesiacov.

Rohové štruktúry

Táto možnosť upevnenia sa používa len na dvere s včelou (keď vonkajší okraj vonkajšieho povrchu dverí uzavrie časť dverí). Zvyčajne ich dizajn je podobný „motýľ“ alebo canopies „otec – mama“, len obe prvky sú tvare m.

Bilaterálne možnosti

Vybavený takýmto montážou dvierkami sa môžu otvoriť v oboch smeroch: „one sama“ a „od seba“. V domácnosti sa takáto potreba zriedka vyskytuje, ale ak sa ešte rozhodnete pre takúto možnosť, je lepšie dôverovať s skúseným majstrom, pretože najmenšia chyba pri inštalácii štrukturálneho zostatku. Ušetrite na kvalitu takýchto výrobkov tiež nestojí za zaťaženie na nich oveľa viac ako viac známe možnosti. Treba tiež vybrať si model vybavený špeciálnymi pružinami, ktoré upevňujú dvere v uzavretej polohe.

Skrutkové modely

Tieto výrobky sú modifikáciou conopies, v ktorých sa závesy nie sú upevnené zvonku plátna a škatule a zvnútra pomocou špeciálnych nosičov, ktoré sú inštalované vopred vŕtané v pláchoch a kolónkách. Sám sú tieto modely vhodné len pre drevené dvere a ich hmotnosť by nemala prekročiť 40 kg.

Skryté slučky

Tieto vystužené výrobky majú komplexný dizajn a ich hlavné plus je, že sú neviditeľné vonku, pretože všetky ich prvky sú vo vnútri krabice a plátna. Súčasne sú vhodné pre drevené aj kovové dvere a ich nosnosť (s výhradou výroby vysoko kvalitného materiálu) vám umožní vytvoriť najťažšie kovové a dokonca obrnené štruktúry. Vyrábať ich výlučne z vysoko pevných zliatin alebo odolných ocelí. Inštalácia je lepšia na zveriť profesionál – domáci majster nemá dostatok nielen zručností, ale aj nástroje (v kovovom konštrukcii slučky nie je možné inštalovať bez použitia zváracieho stroja).

Výpočet požadovaného čísla

Bez ohľadu na zvolený upevňovací model je pravidlo, ktoré zabezpečuje bezpečnú prevádzku dverí.

Množstvo príslušenstva je zvolené na základe hmotnosti:

 • Ak látka váži menej ako 40 kg, potom budú mať dve slučky;
 • S hmotnosťou dverí od 40 do 60 kg budete potrebovať tri body pripojenia;
 • Na 4 slučkách musia byť nainštalované viac ako 60 kg.

Ako si vybrať dvere slučky a to, čo si navzájom rozumejú, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár