Vyberte si sklenené dvere

Sklenené dvere majú dnes obrovskú popularitu, považujú sa za vynikajúcu náhradu za známe výrobky z dreva a esteticky sa pozerajú na akýkoľvek priestor.

Názory

Existuje mnoho typov sklených dverí, ktoré sa od seba líšia otvorením:

 • Hojdačka Sklenené výrobky Otvoria len jedným spôsobom, pretože sú bezpečne pripojené k rámu dverí.
 • Pendum Návrhy môžu byť otvorené vo vnútri aj mimo. S dverí tohto typu sa zvyčajne používa bližšie, pomáha vrátiť otvárací dvere do uzavretého stavu.
 • Sklo Posuvný (Reloading) Dvere ľahko cestujú v rôznych smeroch. Tento dizajn je vybraný pre medzery, v ktorých známe dvere v otvorenom stave cestujú príliš veľa voľného miesta.

 • Posuvný Modely sú považované za najúspešnejšie pre nadmerné apartmány. Dvere Sash sa často skrývajú v stene, a preto neviditeľné. Tiež môžu otvoriť a blízko, pohybujúce sa pozdĺž steny.
 • Populárne dnes sú Polomer Produkty bez rámov a konštrukcií v profile hliníka.

 • Rotor Dvere sú dobre chránené pred vonkajším vplyvom. Sú upevnené v hornom a dolnom bode, a preto sa pripájajú kurubu pri otáčaní.
 • Sklenené dvere pre saunu a kúpeľ Vyrábame sa zo špeciálneho skla, cez ktorý možno zvážiť len siluetu osoby alebo obrysov predmetu.

Môžete si vybrať sklenené oddiely – vynikajúce kancelárske riešenie, ktoré pomáha zachrániť užitočný priestor a urobiť interiér izby viac vzduchu a štýlového.

Môžete si tiež vybrať sklenené dvere na oddelenie izieb a tie, ktoré sú inštalované pri vstupe do budovy, jednoduché a dvojnápravové výrobky, plne transparentné dvere (priestor miestnosti je jasne viditeľný za nimi) a matte (pre také) okuliare Je to takmer nič viditeľné).

Na trhu existuje niekoľko typov bezrámových sklenených konštrukcií, ktoré možno často nájsť v kanceláriách a nákupných centrách – to sú tzv.

Farba

Najlepšie, ak zvolený produkt bude zodpovedať farebnej schéme miestnosti, v ktorej vedie. Pri výbere farby dverí by sa mala spoliehať na konštrukciu stenových a podlahových povlakov.

Najlepšie je zastaviť svoju voľbu na produktoch maľovaných práškových farieb, ktoré nevymažujú, nepatria sa a nenechali sa pod vplyvom vlhkosti alebo detergentov.

Sklenené vložky pomôžu vizuálne zvýšiť priestor, aby sa miestnosť priestranná a svetla. Pri výbere interiérových konštrukcií je dôležité zvoliť správnu farbu hlavnej tkaniny produktu.

Sklenené biele dvere sú zrušené pre štýl minimalizmus. Uľahčia interiér a vzduch. Biele dvere sú univerzálne a nevyžadujú žiadny špeciálny konštrukčný eskort. Biele môžu byť canvas dvere a jej sklenenú vložku.

Pre štýl avantgardy si môžete vybrať tmavé štruktúry, ktoré vyzerajú elegantné v dôsledku krížových vložiek temperovaného pohára čiernej. Tiež veľmi štýlovo vyzerá sklenené dvere s rámom color wenge alebo popol. Všetky tieto rámce z dreva sú elegantné a zrušené vhodné na montáž v izbách s klasickým interiérom.

Existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť sklo:

 • Farebný postrek – najbežnejší a najlacnejší spôsob registrácie.
 • Veľmi rôznorodé výrobky s matnou textúrou. Existuje mnoho spôsobov, ako rohože, napríklad pieskovanie – na sklenenej vedení tenký prúd piesku pod tlakom, takže sklo bude plne matné alebo s určitým vzorom. Existuje spôsob, akým sa vykonáva pomocou chemických činidiel namiesto piesočnatého prúdu.
 • Hmotné vzory budú vždy prítomné na vlnité sklo, čím sa dvere úplne nepriepustné a majú vynikajúcu silu.
 • Windows zafarbené sklenené sú nádherným spôsobom dekorov miestnosti, najmä ak ich správne zvýrazníte.

Nádoba

Najobľúbenejšie mechanizmy kyvadla, ktoré naznačujú otvorenie canvase na oboch stranách, sú najobľúbenejšie ako dverové armatúry.

Posuvné dvere sú pripojené na koľajnici, ktorý sa nachádza trochu vyššie otvoru. Ich výhody pri ukladaní a bezpečnosti počas prevádzky. Pohyblivá časť výrobku je buď pripevnená na sklo, buď padá do plátna a tiež namontované do otváracieho boxu.

Najbežnejší spôsob upevňovacích dverí – s pomocou bočných slučiek namontovaného typu.

Najlepšie je vybrať si príslušenstvo oddelene od produktu a uprednostniť náhradné diely z Nemecka a Talianska. Pre modely kyvadla, musíte si kúpiť bližšie. Urobia ich používanie bezpečnejšie a výrazne rozširujú svoj život.

Časti krabíc pre sklenené konštrukcie môžu byť drevené alebo hliníkové. Hliníkové časti sú vhodnejšie, pretože sú spoľahlivejšie a trvanlivé, majú estetický vzhľad. Drevená manipulácia je lacná, ale vystavená osvetleniu a sušeniu.

Hrady pre sklenené výrobky môžu byť zvolené elektronické a mechanické. Silikónové obloženie vám pomôžu chrániť pred poškodením povlaku na okrajoch dverí pri jeho otvorení.

Odrody skla

Vysoko kvalitné dvere produkujú z nasledujúcich typov skla:

 • Napäté sklo – veľmi odolné voči akémukoľvek úderu. Pri porušovaní sa skončí na malé fragmenty s hlúpymi hranami, ktoré nemôžu byť zranené. Temperované sklo je asi 5 krát viac ako normálne.
 • Trojstranný Vytvorené 2 spôsobmi: Lamination – Špeciálny film je umiestnený medzi sklenenými oknami a tieto vrstvy sú integrované tak, aby vytvorili jednu pevnú plátnu. Ďalšia metóda – s výplňou kvapalnej živice. Medzi okuliarmi sa naleje živica a určitý prvok sa nachádza: napríklad tkanina. Toto je najodolnejší typ skla, niekedy, bulletproof, ale veľmi ťažké.

 • ORCSEKLO Veľmi poškodenie. Je to dobre chladno a všetky druhy agresívnych médií, ako sú detergenty. Hlavnou výhodou takéhoto skla je jeho nízka hmotnosť, ale zároveň fragmenty takéhoto skla majú veľmi ostré hrany.
 • Tvrdené sklo Najdrahšie, ale je niekoľkokrát silnejší ako štandard vďaka spracovaniu teploty. Ak sa všetky sklo zlomilo, potom jeho fragmenty nebudú nebezpečné.
 • Zosilnené sklo sa stane s farebným a vzorovaným povrchom. V tomto pohári je neviditeľná kovová sieťovina neviditeľná – neumožňuje fragmenty, keď rozbil, aby fungovali v rôznych smeroch.

Výhody a nevýhody

Hlavným prvkom takýchto výrobkov – prenášaním veľkého množstva svetla. Toto kritérium bude potrebné vziať do úvahy pre príslušné umiestnenie otvorov dverí vo vzťahu k systému Windows a pri inštalácii osvetľovacích zariadení v miestnosti.

Ich výhody zahŕňajú aj:

 • Krása a chytľavý pohľad. Obrovský výber dekoru umožňuje používať najporudoro pôvodné nápady.
 • Vynikajúce vhodné pre malé izby, pretože priestor je vizuálne rozširovanie.
 • Dlhá životnosť, napriek zdaňovaniu krehkosti.

 • Pokojne vydržia rozdiely vlhkosti a teploty. Jednoduché umytie prostriedkov na sklo.
 • Univerzálnosť. Sú namontované v súkromných domoch alebo mestských apartmánoch av chatách alebo Dachase, ako aj v nákupných komplexoch.
 • V porovnaní s kovovými výrobkami majú sklenené vzory vážny plus: nepodliehajú hrdze.
 • Vynikajúca zvuková izolácia a tepelná izolácia podliehajúcu akvizícii skutočne vysoko kvalitných výrobkov.

Ale existujú dvere a jej nevýhody:

 • Sklenené výrobky majú vyššiu cenu v porovnaní s výrobkami z bežných materiálov.
 • Odolné plátno bude mať významnú hmotnosť.
 • Sklenené plátno nemožno nastaviť pod otvor v stene.
 • Na mnohých okuliaroch počas prevádzky zostane odtlačok prstov, takže budú musieť byť frecks.

Ako si vybrať?

Dnes existuje mnoho sklenených dverí v salónoch, ktoré sa líšia v metódou otvárania, úroveň transparentnosti, kvality armatúr a dekoratívny dizajn.

Pred zakúpením sklenených výrobkov sa rozhodnite s takýmito nimi ako:

 • počet dostupných finančných prostriedkov na nákup;
 • kvalita materiálu;
 • dekor;
 • Technické vlastnosti konkrétneho výrobku;
 • Možnosti otvárania;
 • Výber armatúr;
 • Meracie dvierka a hrúbka vnútorných stien.

Hlavné vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť vyzdvihnutím sklenených dverí

 • Funkčnosť. Pri výbere, musíte vziať do úvahy povahu miestnosti, kde musia byť nainštalované tieto dvere. Pre kúpeľňu je najlepšie vybrať si tónovaný dizajn. Spálňa si vyberie produkt s tmavou sieťou. Ale dvere pre obývaciu izbu alebo kuchyňu môžu byť úplne transparentné, aby sa lepšie osvetľovali susednú chodbu.
 • Dizajn. Pri nákupe dvierok vždy venujte pozornosť svojmu dizajnu. Dvere sú tak tmavé a s jasným podsvietením, úplne transparentné alebo s matným kontextom, so vzorom, ktorý sa aplikuje s pieskovaním alebo z vlnitého skla, aby skryli miestnosť z cudzieho oka a rovnako súčasne na preskočenie svetla.

Sklenené výrobky môžu byť predávané s alebo bez rámu dverí. Často na trhu sú ponúkané bezrámové dvere. Vyzerajú viac krehké a štýlové. Modely s rámami nie sú z pevného skla. Jedná sa o dvere s priehľadnými vložkami a sklom tu – hlavný prvok zdobenie. Vložky môžu byť veľké alebo nie veľmi.

Celkovo vyžadujú podporu vo forme rámu. Nedávno, dopytové dvere s borovicovým kapisom, neinknutou a príjemnou textúrou.

Pozastavené výrobky s hornou koľajnicou vám umožní výrazne ušetriť priestor. Skrilné modely sú ako dvere skrine kupé, len bez spodných koľajníc.

Dvere s FRAMUGA – Toto je najobľúbenejšie riešenie dizajnér, s ktorým môžete urobiť interiér miestnosti úplne exkluzívny. Framuga je extra krídlo vo dverách, zvyčajne umiestnené na boku alebo na vrchole hlavnej plátna.

Dvojstranné (dvojité) dvere s festivalom trvanlivým, utesneným a spoľahlivým, veľmi výhodným pre aktívnu prevádzku.

 • Kvalita samotného skla. Sklenené dvere musia mať vynikajúci výkon, ktorý potvrdzuje recenzie iných spotrebiteľov.
 • Spôsob otvárania. Klasické typy zahŕňajú hojdačky, ktoré sú inštalované v chatách a apartmánoch. Ideálne pre malé izby sú považované za posuvné sklenené dvere, ktoré sú známe pre pohodlnú kontrolu a kompaktnosť. Budú užitočné, kde kvôli nedostatku priestoru, nevychádza z obvyklých výklenkov. Produkty RADIUS sú vhodné pre veľké kancelárske priestory. Dvere kyvadla sú tiež namontované najčastejšie v zábavných centrách alebo kanceláriách.
 • Fitness kvalita. Nedôležité kvalitné doplnky pokaziť vzhľad akýchkoľvek sklenených dverí. Preto nesmie toľko reagovať na chute majiteľa, ale tiež vyzerať dobre v celkovej výzdobe produktu.

Dizajn

Sklenené dvere v moderných dizajnérskych riešeniach sú veľmi zaujímavé. Najlepšia možnosť môže byť duplikácia skleneného povrchu pri navrhovaní, pomocou zrkadiel, sklenené police alebo sklenené nábytkové prvky. V

Klasické sklenené dvere sú hladké plátno (priehľadné alebo pol transparentné), matované alebo s vytlačenými a vzormi. Táto možnosť bude dokonale pozrela na zdobenie v modernom alebo mestskom štýle a nie je v tradičnom dizajne veľmi vhodná.

Viac veľkolepé sklenené plátna, kde sú komplexné tlačové prvky a exkluzívne nápady, zlatý orezanie, možnosti s rôznymi reliéfmi. Ak snívate, aby ste získali exkluzívny sklenený dverový model, vyberte si model s farebnými kameňmi – originálne riešenie štýlu pre izby a hrnčeky.

Z väčšej časti pre výzdobu obytných priestorov, spotrebitelia si vyberú možnosť, keď je pôvodné sklo vloženie do dverí z drevených alebo plastových plátnov – je to nejaká nezmyslovitá hold tradície.

Vlastnosti montáže

Zvlášť varenie vchodu na inštaláciu skleneného výrobku nie je potrebné, ale tu je dôležité pre prítomnosť dobrej silnej základne z nad boxom a na podlahe. Nemali by ste tiež nezabudnúť, že pripravené dvere nie je možné nastaviť za parametre otvoru.

Zvyčajne z obchodu sa dvere dostanú okamžite v zhromaždení. Tkanina sa najprv bude musieť odstrániť a spustiť inštaláciu samotného krabice do otvoru alebo posilniť podrobnosti o podpornom mechanizme. Iba po týchto manipuláciách, dvere, kde sú všetky držitelia a mechanizmy už stoja, namontované a nastaviteľné podľa schémy.

Kde sú inštalované?

Charakteristickým znakom inštalácie takýchto dverí je skutočnosť, že sa neustále používajú na rozdelenie komfortných zón v určitom priestore. Takéto výrobky môžu byť inštalované v mnohých izbách, pretože vyzerajú originál v mnohých interiéroch. Transparentné návrhy bez krabíc sú zvyčajne namontované v chodbách.

To je vysvetlené tým, že tieto veľmi úzke a niekedy tmavé izby s potrebným svetelným prúdom a vizuálnym priestorom.

Sklenené dvere sa nachádzajú pri vstupe v obývacích izbách, ktoré môžu byť zariadené v akomkoľvek modernom štýle. Pre tieto priestory sú zvolené kyvné výrobky, ale veľmi často sa môžete stretnúť a modely s 2 krídlom. Pre nadrozmerné priestory – kúpeľňa, obliekacia izba vyzdvihnúť posuvné alebo roll-out modely, ktoré sa pohybujú po stenách. Budú mať veľmi malý priestor.

Sklenené dvere sú tiež namontované v kúpeľniach a nájdete v výklenkoch so sprchovacími kabínami. Tieto výrobky sa neboja tepla a vlhkosti a vyznačujú sa silou. Mimochodom, nebudete vidieť takéto dvere v priestoroch, kde je potrebná vysokokvalitná zvuková izolácia. Nebudú chrániť pred hlukom, ako sa hojdajú konštrukcie.

V súkromnom alebo vidieckom dome, mnohí obyvatelia zhromažďujú vstupné dvere z plexiskla. Toto sú zvyčajne masívne modely triedy prémií vyrobené z trvanlivého materiálu. Takéto výrobky vyzerajú masívne a spĺňajú svoju dôležitú úlohu v horúbku ako hlavné dvere z kovu. Dvere s rotačným mechanizmom alebo s otočnou funkciou sú ideálne pre pevnú skrinku.

Prevádzka a starostlivosť

Sklenené dvere budú vyžadovať zreteľný vzťah. Budú rýchlo stratiť štýlový vzhľad, ak budete chytiť pri otváraní dverí nie pre ich rukoväte, a na povrch sklenenej plávy. Na umývanie dverí nie sú potrebné žiadne špecifické prostriedky, kvapalina je vhodná na čistenie skla, ktorá obsahuje alkohol amoniak.

V priebehu používania dverí musí byť čas od času nastaviť, pretože budova budovy ich môže ovplyvniť.

Okrem toho musíte mať špeciálnu medzeru medzi webovým sklom a otvorom, a potom dvere budú jednoducho kedysi môžu vážne posilňovať a už nebude využitý.

Slávne výrobcovia a recenzie

Spotrebiteľ chce, aby dvere získali, aby boli vysoké, takže najčastejšie si vyberá osvedčenú spoločnosť, ktorá vyrába svoje výrobky najmenej desať rokov.

Jedna z najznámejších spoločností v Rusku je „AKMA“. Dlho spolupracuje s veľkými výrobcami Dvere, ktorí prijímajú svetové skúsenosti a veľkolepé nápady.

Talianske výrobky z Rimadesio, ako aj Longhi. Dvere navrhnuté v Taliansku, a preto tieto štruktúry vyzerajú nádherné a elegantné. Spoločnosti ponúkajú modely s neobvyklými vzormi, výrobkami s matnými aj lesklými povrchmi. Recenzie zákazníkov Hovorte o dôstojnej kvalite a dlhej životnosti týchto produktov.

Nie menej tvrdia, že títo nemeckí výrobcovia Dehaus a Tornoff. Vyrábajú rozkladacie a dvere vo forme oddielov. Dehaus vyrába dvere pre sprchové kabíny.

Mnohí ľudia kupujú dvere vyrobené v Číne. Podľa recenzií je to veľmi spoľahlivé návrhy za prijateľnú cenu.

Úspešné príklady a možnosti

Ak chcete nainštalovať dvere do spálne v vidieckom dome alebo v byte, môžete použiť plátno s tlačou fotografií, kde bude zobrazená krajina alebo pohľad z okna.

V hale môžete namontovať dvere akéhokoľvek typu, pretože táto miestnosť nepotrebuje nepriepustnosť dverí alebo jeho hustého uzavretia. Hlavnou vecou je, že výrobok sa najviac harmonicky pozrel na celkový dekor, nebol vystrašený.

Veľmi chytavý pohľad veľké matné glass Premium modely. Na takýchto výrobkoch môžete umiestniť štýlové výtlačky. V tomto prípade sklo vizuálne rozširuje priestor obývacej izby malej veľkosti.

V chate si môžete vybrať pôvodný typ dverí, v ktorých sa kombinuje tmavé a biele sklo. Takéto plátno budú vyzerať elegantné v akejkoľvek obytnej miestnosti.

Viac informácií o sklených dverách na vás čaká v tomto videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár