Výmena kľučky dverí: Príprava a krok za krokom sprievodcu

Je ťažké si predstaviť pohodlné a vysoko kvalitné dvere bez rukoväte. Tento prvok vám umožňuje používať dverovú handričku s maximálnym pohodliam. Nainštalujte novú alebo demontujte starú rukoväť s vlastnými rukami. Tento proces neberie veľa sily a voľného času. Dnes budeme podrobne zvážiť, ako je potrebné správne zmeniť rukoväť dverí, a tiež sa učiť, ktoré odrody takýchto armatúr existujú.

Odrody kľučiek dverí

Nemyslite si, že absolútne všetky kľučky dverí sú rovnaké. Tieto prvky sa v skutočnosti líšia v metóde navrhovania a inštalácie. Berte podrobne, aké typy držadiel existujú na modernom trhu.

 • Nadzemné (Neuse). Takéto vozidlá sú veľmi často. Sú považované za jednoduché a nekomplikované. Zástrčky sú inštalované tak jednoduché a rýchlo – dokonca aj nováčik bude schopný vyrovnať sa s takýmto úlohou, nikdy sa nezaoberá podobnými prácami. Tieto rukoväte musia jednoducho opraviť na samotnom dverí.

 • Mena. Tieto odrody kľučky dverí sú zložitejšie a inštalované mazané. Ak chcete upevniť takéto prvky, vyžaduje sa vchod v dostatočnom predstihu do dverového otvoru príslušných veľkostí.

Curling poddruh kľučky dverí sú rozdelené do nasledujúcich typov.

 • Rotačné a modely motora. Takéto možnosti Odomknite krídlo dverí. Všetky operácie sa vyrábajú kvôli prelomu držiaka. V rovnakej dobe, gombík tlaku sa nie je hotový, pretože mnohí užívatelia si myslia. V mnohých prípadoch sú tieto zariadenia vybavené špeciálnym blokovacími mechanizmami (držiak) blokujúcim jazykom blokovania. Vďaka prítomnosti takýchto častí sa získajú dvere z vnútra. Treba poznamenať, že tieto rukoväte môžu byť odvážnejší, aby sa nazývali veľmi pohodlné používanie, pretože majú okrúhle formy.

 • Tlak alebo západka. Druhým najobľúbenejším je tieto poddruhy kľučky dverí. Ich mená hovoria za seba – mechanizmus v takýchto prvkoch je poháňaný v dôsledku svetelného tlaku na špeciálnu páku.

 • Skrytý typ. Oddelene stojí za to prideliť zaujímavé kľučky dverí skrytého typu. Tieto zariadenia najčastejšie získavajú špeciálne pre všetky druhy posuvných systémov. Môže byť napríklad relevantný v našom čase kupé. V priebehu pohybu krídla, tieto výrobky v žiadnom prípade nezasahujú, nepoškodzujú ani steny, ani tapety.

V akom výškovej inštalácii?

Mnohí používatelia sa čudujú, v ktorej výške je zvykom nainštalovať rukoväte dverí. Neexistuje určitá regulácia. Normy výšky usporiadania držadiel jednoducho nie. Zvyčajne v plátkach z MDF alebo dreva sú namontované vo vzdialenosti 1 m od podlahy. Samozrejme, rukoväť môže voliteľne ťahať trochu alebo zvýšiť – všetko závisí od preferencií vlastníkov.

Je dôležité vziať do úvahy, že výber určitej vzdialenosti nájdenia rukoväte z podlahy je ovplyvnená rastom domácností. V praxi je rukoväť umiestnená vo vzdialenosti 1 m nad podlahou optimálna pre dospelých aj pre deti. Inštaláciou rukoväte dverí je potrebné mať na pamäti a úroveň nájdenia držadiel na ostatných dverí v domove. Pamätajte – všetky príslušenstvo by mali byť umiestnené na jednej nadmorskej výške, inak to bude vyzerať smiešne a priťahuje zbytočnú pozornosť.

Požadované nástroje

Ak ste urobili rozhodnutie o nezávislej inštalácii rukoväte dverí, budete potrebovať všetky potrebné nástroje. Tie obsahujú:

 • ceruzka;
 • injekcie;
 • ruleta;
 • sekáč;
 • skrutkovač;
 • vrták;
 • vrták;
 • koruna.

Namiesto skrutkovača a koruny je prípustné uviesť do prevádzky a iných technikov, je však potrebné vziať do úvahy, že môže znateľne ovplyvniť kvalitu všetkých prác a čas opustí viac. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú len vysoko kvalitné nástroje a nenahrádzajú ich analógmi.

Výmena rukoväte dverí Krok za krokom

Ak ste uviazli všetky požadované nástroje, môžete začať samočinne nahradenie rukoväte dverí. Nemali by ste sa báť vykonávania takých prác s vlastnými rukami – sú veľmi jednoduché, aj nováčikovia sa s nimi ľahko vyrovnať, ktorí sa nikdy nekonali takéto prípady. Všetko, čo sa vám bude vyžadovať – ​​striktne sledovať jednoduchý postup krok za krokom.

Označenie dverí

Spustite takéto diela potrebujú od značenia Dostupné interiérové ​​plátno. Volanie, v akej výške bude rukoväť umiestnená, bude potrebné umiestniť známky na týchto miestach, kde budú potrebné potrebné diery. Odporúča sa použiť jednoduchú ceruzku, ruletu a roh. S týmito zariadeniami budete potrebovať nakresliť horizontálnu čiaru na plochej rovine. Potom ho preniesť na koniec a opačnú polovicu krídla.

Na koncovú polovicu dverí uprostred priečneho pásu musíte nastaviť inú značku. Je to miesto pridelené pre jazyk. Z extrémneho riadku krídla, odolajúci krok 0,6 cm, musíte nakresliť bod (na oboch stranách webu). Toto je toto miesto, ktoré bude priradené inštalácii rukoväte.

Vŕtacie otvory

Ďalší krok bude vŕtaný potrebnými otvormi pod upevnením rukoväte a hradu. Nehrajú dôležitú úlohu, v ktorej sekvencii robíte diery. Hlavnou vecou je spomenúť si, že v takýchto záležitostiach nestojí za to. Buďte opatrní, neponáhľajte sa. Inak môžete vážne komplikovať prácu. Aby ste narezali rukoväť sám do metrosových dverí, musíte vyvŕtať vrtnú otvor a špeciálnu korunu. Aby bola diera hladká a estetická, je potrebné to urobiť vo vnútri a mimo krídla, s hĺbkou v ½ hrúbky samotných dverí.

Odporúčajú sa profesionáli pre väčšiu silu a spoľahlivosť, aby bola značka tejto hĺbky s feltovým metrom na korune. Ak urobíte všetko správne, potom budete pravdepodobne nepoužívať žiadne poškodenie výrobku. Aby bola diera hladká, vŕtačka bude musieť udržiavať priamo – nástroj by sa nemal odchýliť sa v žiadnej strane, takže musíte byť pozorný. Aby ste správne držali SNAPY v západke, budete potrebovať ARMA s takýmito nástrojmi ako perie a vŕtačky. Počas takejto práce budete musieť byť opatrní a elegantný, pretože vzdialenosť medzi perím a koncovým rohom je zvyčajne menšia.

Inštalácia hradu

Ďalej vo dverách budete musieť nainštalovať blokovací mechanizmus. Malo by sa vložiť do špeciálne vyvŕtaného otvoru. Stlačte podšívku v koncových dverových klapkách. Zakrúžkujte ju jednoduchou ceruzkou (nevyhnutne na všetkých stranách). Potom musíte čistiť, používať sekáč, základom z hornej vrstvy a urobiť vybranie pod hrúbkou faktúry. Vyžaduje sa, aby sa táto etapa vyžadovala, aby sa vytlačila obloženie na základe dverí. Ďalej bude podšívka určite potrebné upevniť skrutkami. Recepcie sú pre nich špecificky vykonané, samozrejme, ešte pred inštaláciou spojovacích materiálov.

Rezanie

Modely, v ktorých sú na vonkajšej strane prítomné skrutky, nevyžadujú sa na demontáž. Montážou jednej z častí štruktúry na svojom mieste je veľmi dôležité sa pokúsiť sa dostať do otvorov západky s dvoma príručnými detailmi, ktoré majú závit špeciálne pod skrutkami. Vloženie druhej vodiacej časti, zariadenie bude musieť utiahnuť skrutkami. Zaskrutkujte upevňovacie prvky sú potrebné rovnomernými pohybmi, takže rukoväť fungovala správne.

Pokiaľ ide o výrobky, v ktorých sú skryté skrutky, musia byť rozobraté. Bude existovať podrobná inštrukcia, ako aj špecializovaný kľúč. Rukoväť sa odstráni bez problémov kliknutím na tlačidlo uzamknutia. Príslušenstvo musí byť nainštalované na mieste až po pripojení skladacieho komponentu k skrutkam.

Označenie Lutcie

Kompetentne inštaluje rukoväť dverí, budete musieť urobiť špeciálne prehlbovanie pre jazyk v protokole. Na tento účel bude potrebné opraviť rozmery. Podrobne a úhľadne vykonaná značka v určenom prípade bude zárukou dobrého fungovania zámku a dizajnu dverí. Ak chcete nastaviť štítky, musíte zakryť dvere a potom označte medzeru zhora na nos jazyka. Nájdite stred hradu pomocou námestia. Vložte tam značku v protokole. Na mieste označenej ochrannej známky je potrebné prehĺbenie a extra materiál odstráni sekáč.

Slit Groove v Louting

Ešte predtým, ako ste priskrutili nadzemný komponent, musíte opäť vidieť, ako sa dvere v byte uzavreli. Ak neexistuje trenie a iné podobné chyby, bude to znamenať, že drážka pod jazykom bola vykonaná podľa štandardu a je správna. Potom sa pokúste zatvoriť dizajn dverí a neťahajte toľko. Ak sa krídlo začalo hojdať, malo by naznačovať, že dizajn je prítomný v dizajne. Nie je to za to, aby som sa vystrašil – nie je nič hrozné. Keď budú drážky doplnené odpoveďou, všetko bude v poriadku.

Odpoveď bude musieť konsolidovať na jednej úrovni s Loutingom. Rovnako ako pri fixácii uzamykacieho mechanizmu, bude potrebné „utopiť“ v Lutke. Existujú prípady, keď po upevnení faktúry zoznamu, vôňa nezmizne a konštrukcie dverí sa ďalej otáčajú ďalej. Táto chyba je možné eliminovať, pohybujte otvoru s skrutkovačom s otvorom.

Starostlivosť o príslušenstvo

Zmeňte rukoväť s vlastnými rukami nie je ťažké, ale na tomto postupoch s týmto detailom neskončí. Toto príslušenstvo sa bude vyžadovať, aby sa zabezpečila čo najdlhšie a nespôsobil problémy počas prevádzky. Treba mať na pamäti, že v priebehu času, dverné rukoväte začnú nosiť von a vek, ktorý, samozrejme, ovplyvňuje ich kvalitu a prácu. Aby ste sa starali o rukoväte dverí, budete musieť urobiť nasledovné.

 • Utrite ich pred sedimentmi prachu pomocou špecializovaných čistiacich prostriedkov. Snažte sa vyhnúť zlúčeninám, v ktorých sú prítomné agresívne kyseliny, alkálie a abrazívne zložky. Tieto látky môžu spôsobiť vážne poškodenie kovania dverí. Navyše, pod pôsobením takýchto výrobkov, rukoväte môžu hrdza. Po ukončení umývania je potrebné utrieť suchou handričkou.
 • Bude potrebné otáčať rukoväte, ak sa zlomia. Ak tieto jednoduché postupy zanedbávate, mechanizmus jednoducho zlyhá.
 • Skúste zvládnuť rukoväte dverí ako starostlivo a opatrne, aby ste nepoužili mechanické poškodenie. To môže negatívne ovplyvniť nielen návrh produktov, ale aj na ich funkčnosti.

Nezabudnite, že ste kompetentne potrebujú starať sa o nielen samotnú rukoväť, ale aj za uzamykacím mechanizmom. V tomto prípade bude potrebné pravidelne namazať existujúci mechanizmus pomocou špecializovaných fondov. V niektorých prípadoch sa takéto kompozície, ako je slnečnicový alebo rastlinný olej používajú na ich nahradenie. Nesmieme zabúdať, že až do väčšiny častí existujúceho dizajnu nebude tak jednoduché, pretože s mazivom, často používate pohodlnú dýzu, vyrobené vo forme dlhej a tenkej trubice. Niektorí používatelia na tento účel odstraňujú nadzemné prvky buď demontovať rukoväte.

Užitočné poradenstvo

Využite radu profesionálov, Správne zvoliť príslušenstvo pre dvere.

 • Predtým, než pôjdete do obchodu, aby ste si kúpili novú rukoväť dverí, poradili, aby ste odskrutili starú podšívku, aby ste to vezmeli s vami.
 • Odborníci odporúčajú nákupné rukoväte s vnútorným pancierovým panelom. Takéto modely sú drahšie, ale sú spoľahlivejšie a lepšie chránené pred hackovaním.
 • Ak hľadáte najjednoduchšie rukoväte, môžete zostať na akýchkoľvek možnostiach, od plastu do kovu. Okruh ich inštalácie sa nezmení a bude rovnaký.
 • Ak si vyberiete rukoväť na dvojité dvere, je lepšie uprednostniť modely určené na výkyvné plátno. Ak si kúpite jednoduché možnosti na výstupe, potom ich inštalácia nemusí byť najrýchlejšia a jednoduchá.

Na výmenu rukoväte dverí nájdete v časti Video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár