Zámky dverí: Typy a tipy na výber

V akejkoľvek pokojnom a pokojnom prostredí, ľudia žijú, musia nevyhnutne potrebovať vybaviť svoje dvere s hračkami, ktorých druhy dnes existuje mnoho. Preto je potrebné venovať pozornosť výberu dizajnu vhodného v každom prípade.

Typy a ich zariadenie

V Rusku a ďalších krajinách post-sovietskeho priestoru je najvýraznejší typ zámku dverí anglický pohľad. V dvadsiatom storočí sa toto zariadenie používalo veľmi široké. Anglický hrad dostal svoje meno kvôli tomu, že bol vyvinutý v XVIII storočia britskými vynálezcami. Zámok obsahuje valček s kolíkmi, ktoré sú naladené výškou pri vkladaní kľúča. Problémom je však, že nie všetky zariadenia majú dostatočný počet kolíkov.

Odborníci sa domnievajú, že anglické zámky, dokonca aj najpokročilejšie, neumožňujú zaručiť požadovaný stupeň ochrany. Anglický kľúč nevyzerá príliš pekný, je tanier so špeciálnym spôsobom výkopu a výčnelkov. Dôvody popularity anglických zámkov sú:

 • Cenová dostupnosť;
 • Jednoduchosť získavania duplikátov v krátkom čase;
 • Možnosť zvýšenia stability štruktúry aplikovaním kľúče s profilmi ZIGZAG.

Hack dvere s biometrickým hradom je oveľa zložitejšie ako pri používaní anglickej zápchy. Podobné štruktúry boli veľmi nedávno rozšírené. Pred niekoľkými desaťročiami sa tieto zariadenia používali len na obzvlášť dôležité objekty, kde bezpečnosť odôvodnilo vysoké náklady. Štruktúra typického hradu s odtlačkom prsta zahŕňa:

 • rám;
 • čítacie stroje;
 • riadiace prvky;
 • mikroobvody;
 • Mechanická zápcha podliehajúci elektronickému systému;
 • Priestor pre batérie.

Pôvodne sú povolené prsty tých ľudí, ktorí môžu prejsť do domu alebo v samostatnej miestnosti. Mortal Typ biometrického hradu v dôsledku použitia prstov k skeneru. Otvorte dvere, ktoré sú v interiéri, môžete kvôli otočeniu rukoväte. Vnútorný blok je narezaný do dverí. Nadzemné štruktúry sa vyznačujú umiestnením vnútorných a externých blokov v jednom prípade.

Vo formáte rukoväte dverí sú biometrické zámky. Takéto zariadenie môže dopĺňať už inštalovanú mechanickú zápchu. Je však dôležité pochopiť, že bez ohľadu na špecifické vykonanie zámku, rozpoznanie odtlačkov prstov, jeho fungovanie môže byť rozbité. Preto musíte použiť ďalšie položky, ktoré vám umožnia otvoriť aj pokazené zariadenie. Pre duplikáciu:

 • diaľkové ovládanie;
 • Prístupové kódy;
 • Mechanické zámky;
 • Magnetické kľúče.

Rozdiely môžu byť spojené s typmi skenerov. Kapacitné skenovacie zariadenie obsahuje polovodičovú matricu. Keď sa prst dotýka čítacej časti, kapacita prvkov sa mení. Mapovanie aktuálnych údajov a informácií z pamäte zariadenia vám umožňujú otvoriť prístup alebo zablokovať v prípade potreby. V optických systémoch sa používajú digitálne videokamery, prichytávajúca sa lomu svetla, keď sa doska dotkne.

Spoľahlivosť takýchto skenerov je dosť vysoká. Ale môžu byť stále obchádzaní pomocou figuríny požadovaných odtlačkov prstov. Veľkým problémom je aj vysoká citlivosť na znečistenie. Ak sú prsty mokré alebo mrazené, chyby sú možné v rozpoznávaní. Pokiaľ ide o skenery s tepelne citlivými prvkami, sú zbavené tohto nedostatku, ale majú obmedzenia pre prevádzkovú teplotu vzduchu.

Na posuvných a posuvných dverí, aby sa biometrické zámky nemožné. Je lepšie aplikovať jednoduchý mechanizmus alebo elektromechanický produkt. Najviac zjednodušená verzia je zaslúžene považovaná za zariadenie, v ktorom namiesto rigleal má špeciálny háčik. Vychádza z bývania, mal by sa dostať do diery na inej časti hradu. Je to už zapnuté alebo na krabici, alebo na druhom krídle.

Bollar Curl a odpoveď hradu je extrémne ťažký, pretože to nebude fungovať bez špeciálneho kľúča. Existujú dva typy kľúčov: Jeden vyzerá ako kolík, a druhý sa pripomína pohárový valec na konci. Ak sú dvere uzamknuté, otvorí sa veľmi jednoducho. Okrem toho, aj najjednoduchší mechanizmus musí byť doplnený tajomstvom vrátane háčika a keyhole. Možnosť výberu výrobku vhodného pre dizajnérske charakteristiky je dosť veľká.

Elektromechanické zariadenie funguje cez výkonný elektromagnet. Keď je tlačidlo stlačené, napätie je v dôsledku toho vypnuté, rigle sa uvoľní. Kvalita práce elektromechanických zámkov je pomerne veľká, ale stoja značné peniaze a nemôžu pracovať bez napájania. Pretože takéto zariadenia v bytoch a súkromných domoch sú dosť zriedkavé. Hlavná oblasť ich používania – Sklad a kancelárske priestory.

Ale elektrický zámok môže byť digitálne s prístupovým kódom. Je to podobné zariadenie, ktoré sa ukáže, že je čoraz populárnejšie v našom pokojnom čase. Funkcia elektronických zámkov je možnosť ich umiestnenia v ľubovoľnej časti dverí s spoľahlivým prístreškom z názorov útočníkov. Čo je dôležité, neexistuje žiadna vynikajúca poloha bežných zámkov – dobre pre kľúč. V závislosti od konštrukcie dizajnérov je zabezpečený prístup do miestnosti:

 • Keyfobs;
 • Plastové karty;
 • Tajné kódy.

Odporúča sa, ak je zvolený elektronický typ zámku, položte spoľahlivé oceľové dvere. V oddelení od seba tieto komponenty neposkytujú dostatočnú ochranu. Zápcha s použitím elektroniky možno použiť aj na objektoch skladu av kancelárskych inštitúciách. Je možné zvoliť drážku a réžia. Najvyššia bezpečnosť (dvere sa neotvorí, aj keď je zámok úplne alebo čiastočne zničený), znamená to, že keď sú členenie a majitelia schopní ísť dovnútra alebo výstupom len s pomocou profesionálov.

Časť elektronických zámkov je vybavená prvkami umelej inteligencie. Hovoríme o časových metroch, ktoré zaregistrujú momenty návštevy miestnosti. Programovacie zariadenia na vykonávanie pomocných úloh. Treba mať na pamäti, že elektronika môže fungovať nesprávne, ak sa dramaticky zmení atmosférický tlak. Okrem toho, mikroobvody podliehajú mechanickému zničeniu a poškodiť ich veľmi ľahko.

Slabosť kódu odrody elektronického zámku je riziko zabudnúť na nastavené heslo. Treba tiež báť, že toto heslo rozpozná útočníkov. V tomto a ostatných prípadoch budú musieť odkazovať na profesionálov schopný preprogramovať zariadenie.

Tieto nedostatky chýbajú z mechanických zámok klasického typu. Dôležitou odrodou je zápcha valcov. Pracovná časť (valca) sa otáča vnútri prípadu len pri vkladaní vhodného kľúča. Ale valce sa nachádzajú nielen v mechanickom (disku, kolíkoch, ráme), ale aj v magnetických zámkoch. Teraz, na rozdiel od prvej polovice dvadsiateho storočia, sú valce vymeniteľné. Avšak, táto vlastnosť výrazne uľahčuje hacking dizajn. Vandals bez veľkého ťažkostí prenikli dovnútra.

Locks valcov sú najčastejšie kolíky. Zariadenie obsahuje:

 • jadro s prechádzajúcou drážkou;
 • Okrúhle (niekedy tvarované) puzdro;
 • Špirálové pružiny (sú toľko kolíkov vo vnútri);
 • Pins-suwalds umiestnené vo vnútri a vonku;
 • jeden alebo viac zástrčiek.

Ale to, či už jednoduché mechaniky, alebo elektromechaniky alebo biometrický systém – nie je taká dôležitá. Ak sa pozriete do akéhokoľvek hradu a zistite, čo pozostáva z, alebo sa pozrieť na incíziu v technickej dokumentácii, môžete vidieť približne rovnaké časti:

 • tajomstvo (larva);
 • Jazvený jazyk;
 • nominovanie rigals;
 • panely (podšívka);
 • rukoväť.

Jednoducho zariadenie zápchy pre rozvodné dvere. Nemajú tajný mechanizmus. Ale stále nie je možné úplne opustiť špeciálne príslušenstvo. Počet kombinácií, ktoré majú larvy, je priamo úmerná stupňu zabezpečenia vstupu. V najvýznamnejších priestoroch sú zámky často vložené so zvýšenou odolnosťou voči hackingu, otvorte ich len „ich“ kľúč, presne pre konkrétne zariadenie.

SUWALD Pohľad na hrad je spočiatku spoľahlivejší ako zápcha valca podobnej zložitosti. Kľúč je tiež iný: Dostal meno „vojak“ alebo „motýľ“. Keď kľúč v zámku otočenie, Suvalda stúpa na požadovanú úroveň. Alternatíva predstavuje diskový prístroj, ale treba mať na pamäti, že jeho spoľahlivosť je malá. Kľúčom k takýmto zámkom je podobný tyči narezanému na dve časti, ktorého povrch je vyrobený z niekoľkých zárezov.

Keď je kľúč vložený do studne, disky sa začínajú otáčať. Tam je druh „tunel“ a mechanizmus sa uvoľní. Pokiaľ ide o systémy soli, všetko je jednoduché – reverzné (vzhľadom na predný povrch dverí), strana zámku je vybavená západkou. Spoľahlivosť takejto zápchy nevydrží kritiku. Ale najslabšia možnosť hradu je krížový typ; Larva môže byť otvorená skrutkovačom alebo akýmkoľvek iným predmetom zodpovedajúcej formy.

Snažím sa kompenzovať slabosť mechanických zámkov, mnohí vývojári a stavitelia sa uchyľujú na tajnú inštaláciu. Pre to sú vhodné len špeciálne typy zápchy, ktoré nemajú kľúčovú dieru. V tomto prípade dokonca aj pripravený a motivovaní zločinci prakticky nemajú šancu dostať sa do domu. Často sa praktizuje na vybavenie dverí rádiom. Áno, je možné ich otvoriť skenovaním, ale potom budete musieť byť vo vstupe so špeciálnym vybavením na dlhú dobu, navyše, presne definovanie umiestnenia elektronickej časti.

Elektromotor používaný na pohyblivý ventil. Nachádza sa v bývaní, zatiaľ čo dizajnéri sa starajú o jej spoľahlivú fixáciu v extrémnych pozíciách. Posunul to len tým, ktorí sú vo vnútri. Dizajn je premyslený takým spôsobom, že v požiari alebo inej extrémnej situácii sa pasáž automaticky otvorila. Elektronická rozhlasová jednotka vám umožňuje prekonfigurovať prístup (takže keď stratíte jeden z kľúčov, nebolo možné použiť).

Moderné varianty takýchto zariadení sú vybavené zvukovými poplachovými systémami, takže je ticho a nepostrehnuteľne preniknúť do domu. Existujú výrobky schopné prijímania signálov nielen s tlačidlami, ale aj z miniaplikácií. Je možné poslať SMS, že dvere sú zablokované, že niekto konkrétne vstúpil do domu, ktorý otvoril hrad, ako aj o iných podujatiach.

Odolnosť voči hackingu

Táto otázka je mimoriadne dôležitá pre majiteľov súkromných domov a bytov. Vyvodiť závery len podľa vlastností konkrétnej rozmanitosti zápchy. Okrem toho zohľadnite:

 • Materiál samotného zámku a dverí;
 • Profil hradu;
 • Počet kombinácií (v prípade mechanických zámkov).

V Rusku je obvyklé uverejniť kategóriu odporu voči počtu hackingu od 1 do 4; Prvá trieda je najmenej spoľahlivá spomedzi všetkých. V európskej tradícii namiesto čísel sa používajú písmená – A, B, C, D. Minimálna spoľahlivosť (1. skupina alebo a) takmer neumožňuje chrániť pred hackovaním. Dokonca aj neprofesionálne zločinci a náhodní ľudia budú môcť prekonať ochranu maxima za 2 minúty. Je nepravdepodobné, že by sa tieto výrobky mohli považovať za vážne.

Hrad 2. triedy (písmeno b označené európskymi výrobcami) sa považuje za vhodné pre montáž do webu z plastov, rôznych plemien dreva, ako aj sklo. Maximálne rozdelenie hackingu – až 5 minút. Takéto zariadenia môžu byť použité pre vstupné dvere a na bránach garáží, ale len ako pomocné prvky. 3. kategórii, to C, podľa oficiálnych požiadaviek by mala obmedziť inváziu zločincov najmenej štvrtinu hodiny. Povinná podmienka na klasifikáciu hradu v tejto kategórii je vysoká mechanická sila, inak by bolo možné jednoducho minimalizovať a zničiť bývanie.

4. ročník hradu, je D, skvelé pre kovové dvere. Takéto štruktúry môžete dať do plátna z iných materiálov. Produkty sú schopné konfrontovať hrubý a sofistikovaný nástroj trvá aspoň 30 minút. Zámky špičkových tried sa odporúča používať v interiéri, kde sa nachádzajú veľké hodnoty materiálu, zbrane a iné položky osobitného významu.

Najnovšie riešenie na zabezpečenie najvyššej spoľahlivosti ochrany sa považuje za takzvané obojsmerné zámky. Zvyčajne kombinujú mechanizmy advokátov a valcov. Ale takéto riešenie je ťažké zvážiť dobrú voľbu. Pokiaľ ide o elektromechanické a elektromagnetické zámky, majú výrazne väčšie možnosti ako jednoduché mechanické systémy. Treba však pripomenúť, že pomocné bloky nezvyšujú mechanickú pevnosť zariadenia.

Klasifikácia metóda inštalácie

Po pochopení požiadavkám na ochranu vstupu je tiež potrebné zistiť, aký druh montážnych metód hradu sú. Možnosť Haditu znamená, že telo zariadenia a jeho tajná časť sa umiestni do plátna. Pretože zápcha nie je možné vidieť zvonku. Zvýšená spoľahlivosť takejto schémy je trochu ohromená svojou nevýhodou – dajte hrad do oceľových dvierok oveľa zložitejšie ako v drevených plátnoch. Odporúča sa dokonca vybrať dvere, ktoré sú už vybavené takýmito zámkami.

Výber odrôd tajného mechanizmu v hradu na železníku je takmer neobmedzený. Mechanizmus zastavovania vysielania je nastavený takto z jeho mena, na povrchu dverí, ktoré je možné zvnútra. Na druhej strane, vypne len otvor, kde je vložený kľúč. Kategória bezpečnosti nad hlavou môže byť akékoľvek, ale je potrebné pochopiť, že z vnútra sa otvára voľne. Pokiaľ ide o namontované zámky, nemajú tajné časti, a preto ich inštalácia je prípustná len v úžitkových miestnostiach.

Ako si vybrať?

Široká škála typov zámkov dverí nie je len výhodou, ale tiež vytvára ďalší problém. Skontrolujte, či najlepšie riešenia pre každý konkrétny prípad je dosť ťažký, ak nepoznáte základné princípy a základné požiadavky. Pri výbere zápchy pre požiarne dvere sú nuansy. Uistite sa, že ste skontrolovali dostupnosť tabliet s potrebným označením. Neexistujú žiadne podpisy na falošných konštruktoch buď obsahujú nesprávne informácie.

Požiarne dvere by mali byť vybavené iba tie hrady, ktoré sú zahrnuté v súprave. Podľa štandardov GOST by tieto zápchy mali mať špeciálnu západku. Umožňuje vám zaručiť spoľahlivé uzavretie. Malo by sa tiež skontrolovať, či existujú 3 požadované kľúčenky. Vo väčšine prípadov sú vyrezané valcové zámky namontované na ohňovzdorných dverí, ktorých všetky časti sú veľmi pevne spojené.

Odporúča sa uprednostniť požiarne zámky, ktorých odolnosť je rovnaká ako plátno. Je tiež užitočné vyhodnotiť odolnosť voči hackingu. V miestnostiach, kde sa mnohí ľudia idú, je vhodné použiť hasičské zámky ako „antiparttery“. Otvoria sa veľmi ľahko a rýchlo, stačí stlačiť dvere alebo kliknite na rukoväť. V dôsledku toho sa dostanete z núdzovej situácie v núdzi, bude úspešný bez akýchkoľvek problémov.

Výber zámkov na dverách z PVC má svoje vlastné funkcie. Rezanie mechanizmu, ktorý je vhodný pre kovové alebo drevené dvere, je nemožné, nevyhnutne ukončí zničenie plátna. Rozpoznať vhodnú konštrukciu je jednoduchá, vždy má veľkosť zodpovedajúcu šírke štandardných profilov. Pretože mechanizmus nebude odpočívať v dvojito presklenom okne alebo v plnivách dverí. Ak je ochrana plastových dverí so zadami zámok nedostatočná, budete musieť ich doplniť falošnými zariadeniami.

Môže sa použiť jeden alebo viac uzamykacích bodov. V prvom prípade nie je možné zaručiť plnú ochranu a tesné dvere stlačené do rámu. Faktom je, že stlačenie sa vyskytuje len na mieste, kde je hrad vložený. Ak existujú dva alebo viac uzamykacích bodov, každá jednotka je samostatná; Môžete ich priviesť do pohybu pomocou špeciálnej pohybujúcej sa autobusu. Výhodou takéhoto riešenia je tiež vynikajúcou retenciou tepla a hluku.

Napriek rozšírenému používaniu plastových a kovových konštrukcií, stále často potreba inštalovať zámky v drevených dverí. Najlepšia voľba v tomto prípade je suwald typ zápchy so zvýšeným tajomstvom. Zlé výsledky sa získavajú aj pomocou valcových a kódových zariadení. Ak potrebujete dať zámok na dverách balkóna, budete musieť obmedziť možnosti valca. Majú menšiu veľkosť ako produkty Desalde, a preto je ich inštalácia veľmi uľahčená.

Zápcha na brezové dvere nespĺňajú svoju úlohu bez zámku typu západky. Je to, kto poskytuje tesnú lisovanú tkaninu do rámu. Účinnosť ochrany proti votrelcom je nulová, ale optimálny klimatický režim v interiéri je podporovaný. Najlepšie možnosti sú jarné a magnetické západky. Stojí za to pripomenúť, že aj tie najlepšie zámky valca bez inštalácie dobrých bezpečnostných alarmov a iných systémov sa nespôsobí ich úlohou.

Pre fínske dvere môžu byť použité rôzne typy zámkov. Použitie systémov bez tajných mechanizmov je povolené. Rozdiely môžu byť spojené s:

 • formulár reiglel;
 • najväčší odchod;
 • hodnota západky;
 • Odstránenie otvoru.

Tipy

Len si kúpte aj najlepší hrad a správne nainštalujte to nestačí. Z času na čas sa určite vyžaduje. Bez ohľadu na mechanizmus, postupné sedacie dvere a nosné položky sa cítili. Nastavenie štartu s odstránením oceľových obložení, potom odskrutkujte rukoväte a dostanete sa na vnútorné časti. V tomto bode musíte niekoľkokrát odomknúť a uzamknúť zámok. Ukázalo sa, že to zistite, aký je problém spojený s. Ak je dôvod na trenie, sú mazané. Potom sa mechanizmus opäť niekoľkokrát otočí. Len vtedy, keď sa stane hladko, a zlyhania sa zastaví, každý sa vráti na predchádzajúce miesto.

Keď sa dĺžka jazyka stane nedostatočnou:

 • Odstráňte mechanizmus;
 • Vložte tesnenie;
 • Dajte hrad na miesto, zatlačte ho smerom k obloženiu.

Ako nainštalovať zámok na predných dverách, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: