10 najlepších letných pneumatík pre crossovery

Počet crossoverov a SUV na Slovenskách cestách stále rastie. Táto kategória vozidiel vyžaduje špecifický typ pneumatiky, ktorý výrobcovia zvyčajne označujú kombináciou troch písmen SUV v označení. Nespoliehajte sa však len na označenie pneumatík. . Nie všetky pneumatiky majú potrebné špecifikácie. Musia zohľadniť faktory, ako je vysoké ťažisko vozidla a jazda v teréne. Zistite, čo odporúčajú naši odborníci, aby vám uľahčili výber letných pneumatík pre crossovery.

Rady týkajúce sa výberu letných pneumatík pre váš crossover

 1. Cena. Slovenská trh ponúka širokú škálu letných pneumatík pre terénne vozidlá. Sú medzi nimi veľmi dobré modely, ale ich cena je pre bežného motoristu príliš vysoká. Preto by ste mali vychádzať zo svojho rozpočtu, najmä preto, že naše hodnotenie je hodné zástupcov pneumatík, ako prémiového segmentu, tak aj ekonomickej triedy.
 2. Veľkosť . Hoci sú modely v tomto prehľade dobre zastúpené na trhu, sťažujú sa na nedostatok požadovanej veľkosti. Najobľúbenejšie veľkosti sú 215/65 R16, 235/65 R17, 225/55 R18. Motoristi, ktorí majú crossovery jazdiace na takýchto pneumatikách, majú najširší výber.
 3. Udržateľnosť.Jedným z hlavných rozdielov medzi crossoverom a kombi je vysoká svetlá výška. Tým sa ťažisko posúva smerom nahor a vozidlo pri prudkých manévroch stráca stabilitu. Výber pneumatík by sa preto mal riadiť ich stabilitou pri prejazde rýchlych zákrut alebo pri zmene smeru jazdy.
 4. Grip.Terénne vozidlá vážia viac ako väčšina automobilov. Pri zrýchľovaní alebo brzdení je preto potrebná lepšia priľnavosť gumy k povrchu vozovky. To sa dá dosiahnuť viacerými spôsobmi, najčastejšie tým, že výrobcovia zmäkčia pneumatiky.
 5. Trvanlivosť.Väčšina majiteľov crossoverov si kupuje vozidlo len kvôli zlým podmienkam na ceste. Pneumatiky preto musia byť mimoriadne odolné, aby odolali nárazom, výmoľom, obrubníkom, kameňom atď. . Osobitnú pozornosť treba venovať bočným stenám, t. . Častejšie sa u nich vyskytujú prietrže a rezné rany.
 6. Jazdné vlastnosti.Z dezénu pneumatiky Dunlop Grandtrek PT3 treba odstrániť kašovitú hmotu, aby crossover s istotou manévroval v blate, piesku a náhlych závejoch. Na časté používanie v teréne sú vhodnejšie pneumatiky so smerovým dezénom.
 7. Celá sezóna.Nie všetci vodiči jazdia v zime s crossovermi. Preto nemá zmysel kupovať ďalšiu sadu pneumatík na ojedinelé cesty. Letné pneumatiky by preto mali mať celoročné vlastnosti. Táto guma sa vyznačuje svojou mäkkosťou, ktorá sa zachováva aj pri nízkych teplotách.
 8. Odolnosť proti opotrebovaniu.Pri kúpe letných pneumatík by sa mal zohľadniť štýl jazdy. Pri častom zrýchľovaní alebo brzdení je lepšie zvoliť model s nízkym opotrebovaním, aj keď v iných ohľadoch je menej výkonný ako konkurencia. V opačnom prípade bude životnosť pneumatiky obmedzená na niekoľko rokov.

Našich 10 najlepších letných pneumatík pre crossovery v tomto prehľade. Všetky sú dostupné na Slovenskom trhu. Pri udeľovaní miest sa zohľadnili názory odbornej verejnosti a spätná väzba od domácich motoristov.

Hodnotenie najlepších letných pneumatík pre crossovery

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Hodnotenie najlepších letných pneumatík pre crossovery1MICHE
 • N CrossC
 • kamarát SUV
 • 5.0
  2Continental ContiSportContact 5 SUV4.9
  3Yokohama Parada Spec-X4.8
  4GOODYEAR EfficientGrip SUV4.7
  5

  irel

 • P Zero SUV
 • 4.6
  6Vredestein
   trac Vorti
  4.5
  7Pneumatiky Nokian Hakka Black 2 SUV4.4
  8Dunlop Grandtrek PT34.3
  9Yokohama Geolandar SUV G0554.2
  10Toyo Proxes CF2 SUV4.1

  MICHE
 • N CrossC
 • kamarát SUV
 • Hodnotenie: 5.0

  MICHE<li></div><p>N CrossC</p><li>mate SUV“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/3481666193771-4310.jpg“ height=“400″ title=“MICHE<li>N CrossC<li>mate SUV“><p>Francúzske pneumatiky MICHE majú predĺženú životnosť</p><li>N CrossC<li>kamarát SUV. Pneumatiky majú smerový dezén, ktorý výrazne odvádza vodu z kontaktnej plochy. Výrobca vystužil kostru dvojitou mriežkou, ktorá rovnomerne rozkladá zaťaženie. Odborníci chválili trojrozmerné lamely, ktoré zvyšujú priľnavosť gumy na klzkom povrchu. Pneumatiky sú dostatočne mäkké, aby zvládli aj prvé sneženie. Najlepší model v našom rebríčku.<p>Majitelia vozidiel si pochvaľujú pneumatiky pre ich pohodlie, bezpečnosť a všestrannosť. Crossover má dobré jazdné vlastnosti na mokrom povrchu a tichú jazdu. Pneumatiky sa neboja nespevnených ciest ani blata. Medzi nevýhody patrí zrýchlené opotrebovanie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>mäkká guma;</li><li>smerový dezén;</li><li>zosilnená kostra;</li><li>nízka hlučnosť.</li></ul><h4>Nedostatky</h4><ul><li>zrýchlené opotrebovanie.</li></ul><h3>Continental ContiSportContact 5 SUV</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Continental ContiSportContact 5 SUV

  Nemecké pneumatiky Continental ContiSportContact 5 SUV sú na stupni víťazov v našom hodnotení za mimoriadne účinné brzdenie. vývojárom sa podarilo dosiahnuť vysokú úroveň priľnavosti pneumatiky vďaka unikátnemu zloženiu gumy Black Chil

 • . Tajomstvo vynikajúcej priľnavosti spočíva v okamžitom zahriatí behúňa pri zaťažení. Brzdný výkon a špeciálne tvarovanie ramien na pneumatike zvyšuje brzdný výkon. Odborníci úplne tichý chod gumy, dobré vlastnosti riadenia, ochrana disku.

  Domáci vodiči pomerne prísne hodnotia výkon nemeckých pneumatík. Keďže náklady na gumu sú vysoké, používatelia by chceli, aby sa menej opotrebovávala. Okrem toho sa po niekoľkých rokoch objavia mikrotrhliny, cez ktoré z kolesa uniká vzduch.

  Výhody

  • výborná manipulácia;
  • tichosť;
  • účinné brzdenie;
  • mäkkosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • rýchle opotrebovanie.

  Yokohama Parada Spec-X

  Hodnotenie: 4.8

  Yokohama Parada Spec-X

  Japonská pneumatika Yokohama Parada Spec-X má všetky potrebné parametre pre bezpečnú jazdu s crossoverom. Pneumatiky majú smerový dezén, ktorý sa rovnomerne opotrebúva. Dobrá priľnavosť pneumatiky umožňuje rýchle zrýchlenie a účinné brzdenie. Na mokrých cestách poskytujú pneumatiky dobrú ovládateľnosť vďaka včasnému odstráneniu vody z kontaktnej plochy. Odborníci upozorňujú na mäkkosť pneumatík, ktorá umožňuje využívať crossover v južných zimných podmienkach.

  Model získal bronzové ocenenie v našom rebríčku za skvelú ovládateľnosť. Používatelia si všimli vynikajúci pomer ceny a výkonu, guma má dobrú priľnavosť v zákrutách. Nevýhodou je, že s opotrebovaním pneumatík sa zhoršuje hladina hluku.

  Výhody

  • dobré jazdné vlastnosti;
  • všestrannosť;
  • ľahkosť;
  • Vynikajúca manipulácia.

  Nevýhody

  • určitý hluk v priebehu času.

  GOODYEAR EfficientGrip SUV

  Hodnotenie: 4.7

  GOODYEAR EfficientGrip SUV

  Mnoho pokročilých riešení zavedených nemeckými inžiniermi a chemikmi v letných pneumatikách GOODYEAR EfficientGrip SUV. Medzinárodní odborníci ocenili výkonnosť pneumatiky, čo potvrdzujú mnohé ocenenia z rôznych výstav a uznávaných publikácií. Technológia FuelSaving znižuje koeficient valivého odporu a hmotnosť. Zahrnutie polyméru obsahujúceho oxid kremičitý malo pozitívny vplyv na odolnosť pneumatík proti opotrebovaniu. Zvýšená odolnosť bočnice pneumatiky vďaka zosilnenej kostre.

  Domáci motoristi si pochvaľujú nemeckú gumu pre jej mäkkosť a vynikajúcu priľnavosť na ceste. Pneumatiky poskytujú vynikajúcu priľnavosť na mokrom povrchu a nebojí sa ani vysokých nárazov do obrubníkov. Z uvedených nevýhod zhoršenie ovládateľnosti na poľných cestách.

  Výhody

  • tichosť;
  • mäkkosť;
  • pokročilé technológie;
  • silné bočnice.

  Nevýhody

  • zlé jazdné vlastnosti na nespevnených cestách.

  irel

 • P Zero SUV
 • Hodnotenie: 4.6

  Pirel<li></div><p>P Zero SUV“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/1551666193771-6710.jpg“ height=“400″ title=“Pirel</p><li>P Zero SUV“><p>Talianske pneumatiky Pirel</p><li>P Zero SUV je určený pre najvýkonnejšie terénne a športové vozidlá. Spoločnosť vyvinula niekoľko tajomstiev, vďaka ktorým je pneumatika jedinečná. Behúň má asymetrický dezén a dizajn vonkajšieho odvodu vody nevzbudzuje dôveru. Vďaka 9 patentom však pneumatika účinne odoláva aquaplaningu. Aby sa zaťaženie rovnomerne rozložilo na kontaktnú plochu, výrobca pneumatiky optimalizoval konštrukciu pomocou počítača. Drážky tvaru S sa starajú o nízku hlučnosť a tri tvrdé rebrá v strede behúňa zabezpečujú vynikajúcu trakciu.<p>Piate miesto v našom hodnotení je spôsobené veľmi vysokou cenou. Preto len málo fanúšikov tejto talianskej gumy v Rusku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>tichosť;</li><li>výborná manipulácia;</li><li>Rovnomerné opotrebovanie behúňa;</li><li>inovatívne technológie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>Vredestein<ul>trac Vorti</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Vredestein<ul></div><p>trac Vorti“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/73416666193771-4710.jpg“ height=“400″ title=“Vredestein</p><ul>trac vorti“><p>Pneumatiky Vredestein</p><ul>Traktor Vorti dosiahol veľmi dobré výsledky v testoch nemeckého časopisu Auto Bild. Guma z Holandska získala čestné druhé miesto, pričom zvíťazila v nomináciách ako bočná stabilita na mokrom asfalte a brzdenie na suchom povrchu. Odborníci tiež ocenili nízku hlučnosť pneumatiky, ovládateľnosť na suchom a mokrom asfalte a brzdenie na mokrom asfalte. Medzi nevýhody patrí odolnosť voči aquaplaningu a palivová úspornosť. Tento model sa umiestnil v prvej šestke nášho rebríčka v pomere ceny a kvality.<p>Ruskí motoristi sú spokojní so stabilitou crossoveru a jeho vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami v daždi aj v lete. nevýhodou je vysoká miera opotrebovania a výskyt mikrotrhlín po niekoľkých rokoch používania.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>držanie cesty;</li><li>dobrá manipulácia;</li><li>účinné brzdenie;</li><li>primeraná cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nízka odolnosť voči aquaplaningu;</li><li>rýchle opotrebovanie.</li></ul><h3>Pneumatiky Nokian Hakka Black 2 SUV</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=Pneumatiky Nokian Hakka Black 2 SUVPneumatiky Nokian Hakka Black 2 SUV

  Fínska pneumatika Nokian Tyres Hakka Black 2 SUV je považovaná za jednu z najlepších noviniek roku 2018. Pneumatiky sú vhodné pre mestské crossovery aj pre pravé off-roady. Odborníci ocenili rýchle prispôsobenie pneumatík podmienkam na ceste. Výrobca pneumatík posilnil bočnice aramidovými vláknami a vyvinul špeciálnu gumovú zmes, ktorá je vysoko odolná proti prepichnutiu a prerezaniu. Medzi mnohými výhodami našli motoristi aj tieto nevýhody. Tie zabránili tomu, aby sa pneumatika umiestnila v rebríčku vyššie.

  Používatelia sú predovšetkým nepríjemne prekvapení vysokou úrovňou hluku. Potenciálni kupujúci nie sú spokojní s vysokou cenou. Životnosť pneumatík však motoristi dávajú za príklad ostatným výrobcom.

  Výhody

  • všestrannosť;
  • odolné bočnice;
  • odolnosť proti opotrebovaniu;
  • účinný odtok vody.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • hlučnosť.

  Dunlop Grandtrek PT3

  Hodnotenie: 4.3

  Dunlop Grandtrek PT3

  Vynikajúcu ovládateľnosť a smerovú stabilitu majú britské pneumatiky Dunlop Grandtrek PT3. Odborníci vyzdvihli mäkkú jazdu po nerovnom teréne, isté správanie na zablatenej ceste po daždi. Optimalizovaný dezén je kľúčom k vynikajúcemu výkonu týchto pneumatík. 2 páry širokých obvodových drážok sú zodpovedné za účinný odvod vody z kontaktnej plochy. Dobrú bočnú trakciu pri zatáčaní zabezpečuje dvojité vystužovacie rebro v strede. Na dosiahnutie rovnomerného rozloženia tlaku má pneumatika zaoblený profil.

  Hlavným lákadlom pre Slovenskách motoristov je nízka cena tejto pneumatiky. Z nevýhod modelu používatelia uvádzajú vysokú úroveň hluku. Na ôsmom mieste v rebríčku.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • vynikajúca manévrovateľnosť;
  • mäkké ovládanie v náročnom teréne;
  • účinný odtok vody.

  Nevýhody

  • vysoká hladina hluku.

  Yokohama Geolandar SUV G055

  Hodnotenie: 4.2

  Yokohama Geolandar SUV G055

  Pri výrobe letných pneumatík Yokohama Geolandar SUV G055 vyvinul japonský výrobca novú technológiu Blue Earth. Preto sa zložky zmesí používaných v gumárenskej zmesi vyberajú primerane. Vďaka tomu bolo možné znížiť hmotnosť pneumatík. Odborníkom sa páči odolnosť pneumatiky voči opotrebovaniu, nízka hlučnosť a prijateľná cena. Japonskí inžinieri úspešne navrhli dezén behúňa, ktorý zlepšil smerovú stabilitu. Dynamiku zabezpečuje široké rebro v strede behúňa s rebrami v tvare písmena S.

  Spätná väzba od používateľov chváli mäkkosť pneumatiky, jazdný komfort, nízku hladinu hluku a rozumnú cenu. Deviate miesto v hodnotení sa vysvetľuje zvýšenou spotrebou paliva a kamienkami uviaznutými v lamelách.

  Výhody

  • jedinečná gumová zmes;
  • nízka cena;
  • opotrebenie;
  • Dobrá smerová stabilita.

  Nevýhody

  • zvýšená spotreba paliva;
  • Kamienky uviaznuté v behúni.

  Toyo Proxes CF2 SUV

  Hodnotenie: 4.1

  Toyo Proxes CF2 SUV

  Kompetentná cenová politika ďalšieho japonského výrobcu. Letné pneumatiky Toyo Proxes CF2 pre SUV crossovery sú v Rusku rovnocenným konkurentom známejších značiek. Guma sa presadila ako silný prostriedok, ktorého silnou stránkou je vynikajúca ovládateľnosť a odolnosť voči opotrebovaniu behúňa. Odborníci sú zároveň prekvapení mäkkosťou pneumatík a ich účinným brzdením. Tieto vlastnosti sú dosiahnuté vďaka patentovanej zmesi Nano Balance, ktorá obsahuje veľa oxidu kremičitého. Pri nízkych teplotách však dochádza k hluku a guma je tuhá.

  Desať najlepších letných pneumatík pre crossovery. posledné miesto v rebríčku kvôli slabej bočnici. Niektorí motoristi sa sťažujú, že po rýchlej jazde (140 km/h) na nekvalitnej vozovke dostanú herniu.

  Výhody

  • tichosť;
  • primeraná cena;
  • Nevšíma si koľaje;
  • dobrá manipulácia.

  Nevýhody

  • sa bojí nízkych teplôt;
  • slabé bočnice.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: