10 najlepších pneumatík Kama

Spoločnosť KAMA Tyres bola založená v roku 1973 a sídli v Nižnekamsku. Je dcérskou spoločnosťou spoločnosti OOO Tatneft a patrí k popredným domácim výrobcom pneumatík pre všetky triedy vozidiel. V ponuke spoločnosti je viac ako 250 druhov pneumatík. Každý deň spoločnosť vyrobí 42 000 výrobkov. V roku 2018 bolo 14.6 miliónov pneumatík. Celkový podiel spoločnosti KAMA na ruskej výrobe pneumatík je 26 %. Továreň je oficiálnym dodávateľom gumárenského tovaru pre spoločnosti Ford, Škoda, Fiat a Volkswagen. Niet divu, že mnohí ľudia si tieto výrobky obľúbili a premýšľajú, ktoré pneumatiky KAMA si kúpiť pre svoje auto. Naši odborníci to zistili a tu je prehľad najobľúbenejších variantov pneumatík tohto výrobcu na základe výkonu a recenzií.

Najlepšie pneumatiky Kama

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie letné pneumatiky Kama pre osobné vozidlá1Kama-2341 924€
2Kama Euro-1291 698€
3Kama-
eeze
1 535€
Najlepšie zimné pneumatiky Kama pre osobné vozidlá1Kama-Flame3 496€
2Kama-5051 898€
3Kama-5031 943€
Najlepšie letné pneumatiky Kama do terénu1Kama-Euro LCV-1312 800€
Najlepšie zimné pneumatiky Kama do terénu1KAMA I-5113 784€
Najlepšie celoročné pneumatiky Kama pre terénne vozidlá1SUV Kama 365 (NK-242)2 017€
2KAMA I-5203 823€

Najlepšie letné pneumatiky Kama pre osobné vozidlá

Pre letné pneumatiky je dôležitá odolnosť proti opotrebovaniu a účinný odvod vody z kontaktnej plochy. Na použitie v osobnom automobile stačí index zaťaženia 400 kg a viac. Tu sú tri najlepšie modely od výrobcu pneumatík KAMA, ktoré spĺňajú tieto parametre.

Kama-234

Hodnotenie: 4.7

Kama-234

Na prvom mieste v kategórii letných pneumatík KAMA pre osobné vozidlá je výrobok s indexom 234. Ide o obľúbený model, ktorý je k dispozícii v priemeroch 15 a 20 palcov. Výška dezénu je 65 mm, takže nerovnosti vozovky menej zaťažujú odpruženie a cestujúci sa vo vozidle cítia pohodlnejšie. Šírka pneumatiky 195 mm zaručuje dobrú priľnavosť k vozovke. Dezén behúňa má v priebežnej časti dve pozdĺžne rebrá s ozdobnými drážkami, ktoré umožňujú rýchly odtok vody. Široká stredová drážka zaisťuje účinné tlmenie hluku, čo si zákazníci vo svojich recenziách pochvaľujú.

Pneumatiky KAMA považujeme za najlepšie, a to nielen vďaka ich prijateľnej cene, ale aj vďaka ich celoročnému použitiu. Hoci výrobok patrí do letnej triedy, výrobca umožňuje jeho celoročné používanie. Podľa ohlasov majiteľov si pneumatika zachováva prijateľnú mäkkosť v mrazivých podmienkach a nie je príliš tvrdá pri prejazde prekážok. Spoločnosť KAMA tvrdí, že pri celoročnom používaní má pneumatika zaručenú životnosť štyri celé sezóny.

Výhody

 • Vyrovnávanie nerovností povrchu vozovky;
 • vysoký index nosnosti do 615 kg;
 • sú vhodné pre rýchlosti do 210 km/h;
 • atraktívna cena.

Nevýhody

 • nie je k dispozícii všade;
 • niekoľko čepelí;
 • slabá bočná stena.

Kama-Euro-129

Hodnotenie: 4.6

Kama Euro-129

Druhá najlepšia pneumatika KAMA je Euro-129. Tento model, vyrobený v roku 2009 a stále vyrábaný, je dôkazom vysokého výkonu, ktorý uspokojuje zákazníkov už viac ako 10 rokov. Pneumatiky sú určené pre rozmery kolies R13-17 pre osobné vozidlá a R10 pre skútre. Ich index zaťaženia začína pri 475 kg a zvyšuje sa s rastúcim priemerom. Maximálna povolená rýchlosť je 210 km. Pneumatika okamžite zaujme svojím neobvyklým dezénom so širokým pozdĺžnym rebrom zloženým z mnohých diamantov. Pneumatika udržiava stabilitu vozidla pri rýchlej jazde a vzďaľuje sa od kontaktnej plochy. Vonkajšia strana obsahuje dodatočné rebro v oblasti chodu, ktoré pomáha kolesu udržať si svoj tvar pri zatáčaní.

Obľúbená pneumatika bola podrobená mnohým testom, ktorých výsledky zverejnili významné automobilové vydavateľstvá, aby sa s nimi mohli všetci oboznámiť. Pneumatiky KAMA poskytujú dobrú priľnavosť na všetkých typoch suchých letných ciest a odborníci ich odporúčajú na pokojnú jazdu po mestských cestách a diaľniciach. Dobré hodnoty boli zistené aj na nespevnených cestách, takže je dobrou voľbou na piknikové výlety alebo turistiku v prírode.

Výhody

 • najvýhodnejšiu cenu;
 • pomáhajú šetriť palivo;
 • Dobre brzdí na mokrom povrchu;
 • účinne odvádza vodu.

Nevýhody

 • spôsobiť problémy s ovládaním počas extrémnych manévrov;
 • slabá smerová stabilita;
 • nízka úroveň pohodlia.

Kama-
eeze

Hodnotenie: 4.5

-</div><p>EEZE“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/94616666193781-6510.jpg“ height=“396″ title=“KAMA-<br />EEZE“></p><p>Tretie miesto medzi letnými pneumatikami KAMA pre osobné vozidlá patrí pneumatike Breeze. Výrobcovia pneumatík použili pri výrobe gumovej zmesi špeciálnu zmes s kremíkom na zlepšenie trakčných vlastností. Dizajn behúňa obsahuje tri pozdĺžne rebrá, ktoré sú „klasickým“ znakom letných pneumatík, ale bočné okraje sú doplnené viacerými šikmými drážkami, ktoré uľahčujú odvod vody. Skosené rameno zlepšuje ovládateľnosť v zákrutách a uľahčuje manévrovanie. Široké drážky v ňom účinne vytláčajú kvapalinu z kontaktnej plochy. Vodiči osobných vozidiel uvádzajú, že pneumatiky sú celkom vhodné na náročné manévre, vykazujú smerovú stabilitu a poskytujú vynikajúcu spätnú väzbu.</p><p>Pneumatiku sme vyhodnotili ako najlepšiu vďaka jej vynikajúcim brzdným vlastnostiam na všetkých typoch povrchov ciest. Podľa testov časopisu Za Rulem má KAMA vynikajúce brzdné vlastnosti na mokrej vozovke a suchom asfalte. Má tiež dobrú smerovú stabilitu. Vzhľadom na prijateľnú cenu je táto pneumatika najlepšia z hľadiska bezpečnosti.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>minimálny valivý odpor;</li><li>dobrý odvod vody;</li><li>dobrá smerová stabilita;</li><li>vynikajúca manipulácia.</li></ul><h4>Nedostatky</h4><ul><li>veľmi tuhé;</li><li>Vhodné len pre malé až stredne veľké vozidlá.</li></ul><h2>Najlepšie zimné pneumatiky pre automobily</h2><p>V zime je dôležité, aby pneumatiky nezamrzli, pokiaľ nezatvrdnú, čo by poškodilo odpruženie a znížilo komfort pri prejazde nerovným terénom. Oceňujú sa aj vlastnosti stability na ľade a odvádzanie snehovej kaše. V ponuke výrobcu KAMA sme vyčlenili tri najlepšie modely zimných pneumatík pre osobné vozidlá.</p><h3>Kama-Flame</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Kama-Flame

Prvé miesto v kategórii patrí pneumatikám „Flame“ od spoločnosti KAMA, ktoré sú k dispozícii pre disky R16. Majú 70 mm vysoký dezén, vďaka ktorému sa na nich v zime jazdí veľmi pohodlne na nerovných cestách. Šírka 205 mm umožňuje prenášať veľkú hmotnosť vozidla bez deformácie pneumatiky a zachovať stabilitu počas manévrov. Výrobca povoľuje zaťaženie každého kolesa až do 615 kg. Dezén behúňa sa vyznačuje vlnovitými lamelami na lomených lamelách. To vytvára dodatočnú trakčnú výhodu. Spoločnosť KAMA sa preslávila v roku 2007, keď vozidlo vybavené týmito pneumatikami vytvorilo svetový rýchlostný rekord pri jazde cez zamrznuté jazero Bajkal.

Podľa nášho názoru je to najlepšia pneumatika značky KAMA na bezpečnú jazdu v zimných podmienkach na snehu. Vďaka vysokým drážkam v drážkach sa behúň pneumatiky nezanáša a rýchlo sa čistí. Dobre vyvinuté protišmykové dosky a rebrovaná jazdná plocha poskytujú dobrú trakciu a vozidlo sa v zákrutách nenakláňa. Ak vaše mesto spomaľuje sneh a ľad, na týchto pneumatikách môžete jazdiť bezpečnejšie a pohodlnejšie.

Výhody

 • Každé koleso je možné zaťažiť až do hmotnosti 615 kg
 • pomerne pohodlné vďaka výške dezénu 70 mm;
 • Sneh a blato sa rýchlo vytlačia spod pneumatiky;
 • zlepšené brzdné vlastnosti na zasnežených cestách.

Nevýhody

 • pomerne vysoká cena;
 • Index rýchlosti nie je vyšší ako 160 km/h;
 • Len jedna veľkosť priemeru ráfika.

Kama-505

Hodnotenie: 4.6

KAMA-505

Pneumatiky KAMA 505 sa vyrábajú pre disky kolies s rozmermi R13-15 a môžu sa používať na vozidlách s hmotnosťou do 1 000 kg.8 . Rýchlostný index umožňuje stroju dosiahnuť rýchlosť až 190 km/h. Pneumatiky sú vybavené 12 radmi hrotov, ktoré sa nachádzajú najmä v oblasti ramien. Dezén behúňa obsahuje jedno pozdĺžne rebro so vzorom rybej kosti a dva rady lamiel. Široký behúň vytvára dostatok priestoru na absorpciu vody. Spätná väzba zákazníkov chváli odolnosť gumy KAMA a pevné uchytenie čapov, ktoré zabraňuje vzniku mikrotrhlín v zmesi.

Tieto pneumatiky sme vyhodnotili ako najlepšie vďaka ich dobrým brzdným vlastnostiam na suchom asfalte. Pneumatiky s hrotmi sú zvyčajne dobré len na ľade, pretože oceľové hroty majú priestor na zabáranie. Na suchom asfalte sa pneumatiky s hrotmi naopak odlepujú od povrchu vozovky, čím sa znižuje priľnavosť. V týchto pneumatikách sú kovové vložky umiestnené podľa fínskej technológie, ktorá namiesto vŕtania gumy využíva tvarovanie miesta uloženia už vo fáze vulkanizácie. Táto konštrukcia umožňuje, aby sa hroty pri kontakte so spevneným povrchom zatlačili hlbšie do gumy.

Výhody

 • smerová stabilita na všetkých povrchoch;
 • prijateľná cena;
 • zvýšená flotácia;
 • Rýchlejšie odvádzanie bahna.

Nevýhody

 • pomalé zrýchlenie;
 • Slabá bočná trakcia na ľade;
 • Slabé brzdenie na mokrom asfalte;
 • vysoká hlučnosť.

Kama-503

Hodnotenie: 4.4

KAMA-503

Pre kompaktné automobily vyrába KAMA 503 zimných pneumatík s rozmerom R12-13 palcov. Pneumatiky majú rýchlostný index od 160 do 190 km/h a zaťaženie na nápravu od 437 do 475 kg. Behúň obsahuje pevné rebro a 4 rady korálok zložitého tvaru. V kombinácii s 8 radmi hrotov vykazujú pneumatiky vynikajúcu stabilitu na ľade. Ramenná oblasť je vybavená širokými drážkami na odvádzanie snehu zachyteného pod kolesami. Pneumatiky KAMA sú podľa recenzií známe svojou vynikajúcou smerovou stabilitou a ovládateľnosťou v zimných podmienkach.

Pneumatika má lepší čas zrýchlenia na utlačenom snehu. Sú vybavené husto rozmiestnenými hrotmi, ktoré zväčšujú kontaktnú plochu. Elipsovité bloky behúňa poskytujú veľa ostrých zákrut, ktoré sa zarezávajú do povrchu vozovky. Ak často jazdíte po zasnežených cestách, výrobky KAMA vám zabezpečia menšie pretáčanie kolies, nižšiu spotrebu paliva a vyššiu rýchlosť vozidla.

Výhody

 • vynikajúca manévrovateľnosť;
 • Neblokuje ich sneh;
 • ľahké zatáčanie;
 • Zvýšený počet blokov behúňa.

Nevýhody

 • nie je k dispozícii všade;
 • ťažšie sa dostať z rutiny.

Najlepšie letné pneumatiky Kama pre terénne vozidlá

Výkonnostné charakteristiky letných pneumatík pre terénne vozidlá musia zodpovedať charakteristikám osobných vozidiel, s výnimkou vyššieho indexu nosnosti. Tu musí byť od 600 kg na koleso. Viac kolies pre crossovery vyžaduje väčší priemer pneumatík pre rozmery kolies R16-22. Odborníci vyzdvihli nasledujúci produkt KAMA, ktorý si zaslúži pozornosť majiteľov vozidiel SUV.

Kama-Euro LCV-131

Hodnotenie: 4.7

KAMA-EURO LCV-131

Letný terénny model KAMA je k dispozícii v 19 rozmeroch, ale maximálny priemer ráfika je len 16 palcov, takže pneumatiky sú vhodné len pre najkompaktnejšie crossovery. Napriek relatívne malej šírke pneumatík 235 mm vyzerajú mohutne a dobre odolávajú hmotnosti vozidla. Od roku 2008 sa tieto pneumatiky montujú z výroby na úžitkové vozidlá Fiat Ducato. Na testovacej trati Balocco v Taliansku boli pneumatiky KAMA testované v súlade s európskymi požiadavkami, kde získali hodnotenie 7+, zatiaľ čo výrobky iných európskych značiek len 7.

Pneumatika sa nám páči vďaka svojmu výraznému vlnitému dezénu drážok. Tým sa zväčší objem gumy, aby sa pneumatika udržala v správnom tvare pri zaťažení vozidla až do 900 kg na nápravu. Drážky zároveň urýchľujú absorpciu vody a udržiavajú vysokú priľnavosť k asfaltu.

Výhody

 • Šírka dezénu pneumatiky 235 mm umožňuje rovnomerné rozloženie zaťaženia;
 • aby dokázali uniesť hmotnosť až 900 kg na jedno koleso;
 • uľahčiť manévrovanie;
 • Dobre odvádza vodu z kontaktného miesta.

Nevýhody

 • rýchlostný index neumožňuje vozidlu SUV zrýchliť nad 140 km/h;
 • relatívne vysoké náklady;
 • maximálna veľkosť pneumatiky R16.

Najlepšie zimné terénne pneumatiky Kama

Medzi zimnými pneumatikami pre terénne vozidlá ponúka KAMA verzie s dezénom a bez dezénu, ako aj s indexom nosnosti od 550 do 900 kg. Naši odborníci však dokázali identifikovať iba jeden kvalitný zimný model na základe výkonnosti a recenzií.

KAMA I-511

Hodnotenie: 4.7

KAMA I-511

Vyrába sa v dvoch veľkostiach pre priemer disku 16 palcov a je bestsellerom spoločnosti KAMA. Vhodné pre ľahké crossovery so šírkou 175 mm a vyššou rýchlosťou na ceste. Pneumatiky sú radiálneho typu a sú vybavené kombinovanou kostrou a lámacou tyčou. Zóna behúňa obsahuje hroty, takže guma dobre brzdí na ľade a utlačenom snehu. Ďalšie čepele vytvárajú hrebene na zvýšenie priľnavosti pri zaťažení. Kupujúci tvrdia, že auto neodskakuje a smerová stabilita je celkom dobrá napriek tomu, že behúň nemá žiadne pevné rebro.

Zákazníci si pneumatiky KAMA I-511 veľmi pochvaľujú pre ich mäkkosť, preto sme ich zaradili do nášho prehľadu najlepších pneumatík. Zmes netvrdne v chladnom počasí vďaka vysokému obsahu oxidu kremičitého. Ďalším znakom tvaru behúňa sú malé kosoštvorcové bloky umiestnené ďaleko od seba. To umožňuje, aby sa bloky behúňa pri prejazde nerovnosťami ohýbali a zbližovali a zachovávali plynulú činnosť odpruženia. Majitelia odporúčajú túto gumu nielen na jazdu po diaľnici, ale aj na jazdu v teréne.

Výhody

 • dobré brzdné vlastnosti na ľade;
 • pevná bočná stena;
 • dobre vyvinutý cepín;
 • vhodné na jazdu na ceste aj v teréne.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • nesmie jazdiť rýchlosťou vyššou ako 160 km/h;
 • len pre kompaktné crossovery.

Najlepšie celoročné terénne pneumatiky Kama

Aby sa niektorí majitelia vozidiel SUV vyhli výmene pneumatík každých šesť mesiacov od leta do zimy, volia celoročné pneumatiky. Praktické aj v prípade, že nie je kde uskladniť druhú sadu pneumatík, alebo v regióne, kde môže byť ráno chladno a popoludní dosahovať +15 stupňov Celzia.

SUV Kama 365 (NK-242)

Hodnotenie: 4.4

KAMA 365 SUV (NK-242)

Celoročné pneumatiky sú určené na intenzívne používanie v crossových a terénnych vozidlách. Model má priebežné pozdĺžne rebro na zabezpečenie smerovej stability a čapy v tvare V na každej strane. Viacsmerový dezén poskytuje dobrú trakciu pri jazde vpred aj vzad. Šikmá ramenná zóna uľahčuje manévrovanie a náhle zmeny smeru jazdy. Výrobcovia pneumatík pridali zvýšené množstvo oxidu kremičitého, aby zmes zostala v zime mäkká. Celoročná guma je odolná voči teplu, ale robustná. Podľa spätnej väzby zákazníkov sa neopotrebúva rýchlejšie ako sezónne pneumatiky. Spoločnosť KAMA dokonca tvrdí, že tieto pneumatiky majú dlhšiu životnosť a vydržia až o 15 % dlhšie ako iné modely v katalógu.

Pneumatikám KAMA sme venovali pozornosť kvôli ich nízkemu koeficientu valivého odporu. To uľahčuje jazdu s prevodovkou aj v režime voľnobehu, ale v prvom prípade pomáha znížiť spotrebu paliva o 11 %.

Výhody

 • Jednoduché zatáčanie;
 • príjemné manévrovanie;
 • účinné brzdenie;
 • Pohodlná jazda na nerovných cestách.

Nevýhody

 • mäkká bočná stena;
 • sa rýchlejšie zanášajú snehom.

KAMA I-520

Hodnotenie: 4.3

KAMA I-520

I-520 je k dispozícii v 7 veľkostiach a pre disky R16. Celoročná pneumatika pre malé crossovery má jeden z najvyšších indexov nosnosti, ktorý umožňuje nosnosť až 925 kg na jedno koleso. Kostra pneumatiky je zmesového typu, má lámací prvok a kord. typ pneumatiky patrí do kategórie radiálnych pneumatík. Vzor behúňa obsahuje štvorcové bloky, ktoré sú z vnútornej strany rozdelené na ďalšie štyri bloky. Táto konfigurácia zlepšuje odvod vody z kontaktnej plochy a vytvára väčšiu trakčnú plochu. Z recenzií vyplýva, že pneumatiky sú pri rýchlosti 40-50 km/h dokonale čisté od blata a snehu.

Toto je najlepšia pneumatika na jazdu v teréne. Model I-520 od spoločnosti KAMA sa nazýva „Pilgrim“, pretože je špeciálne navrhnutý na zdolávanie terénnych podmienok. Pneumatiky majú veľkú ramennú plochu a vynikajúcu priľnavosť na sypkom a mäkkom povrchu. Ak hľadáte KAMA na lov, rybolov alebo hubárčenie, toto je určite I-520.

Výhody

 • robustná bočná stena;
 • dobre vyvinutých škrkaviek;
 • vynikajúce samočistiace vlastnosti;
 • Sú to spoľahlivé snehové pluhy, ktoré dokážu odhŕňať sneh a blato.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Medvede na ľade.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: