11 najlepších výrobcov motorových vankúšov

*Prehľad najlepších produktov od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Motor počas chodu vydáva silné vibrácie. Aby sa zabránilo jeho prenosu na telo, pohonná jednotka je namontovaná na špeciálnej podložke, tzv. vankúši. V závislosti od modelu vozidla môžu byť tri alebo štyri. Tieto podložky tiež zmierňujú nárazy od podvozku k motoru v nerovnom teréne. Ak sú držiaky prasknuté, rozštiepené alebo zlomené, je potrebné ich vymeniť. Hodnotenie najlepších výrobcov držiakov motora vám pomôže vybrať si najlepší výrobok z hľadiska ceny a kvality. Zohľadnila sa spätná väzba od zákazníkov a vlastnosti produktu.

Hodnotenie najlepších výrobcov motorových vankúšov

NomináciamiestoVýrobcahodnotenie
Rebríček najlepších výrobcov motorových vankúšov1SASIC5.0
2LEMFORDER4.9
3BOGE4.8
4FEBEST4.7
5Corteco4.6
6MAPCO4.5
7SWAG4.4
8Walker4.3
9TENACITY4.2
10Febi4.1
11Fenox4.0

SASIC

Hodnotenie: 5.0

SASIC

Na čele rebríčka je francúzsky výrobca. Spoločnosť bola založená v roku 1971. Vznikla zlúčením dvoch ďalších spoločností pôsobiacich na trhu s náhradnými dielmi. Sortiment zahŕňa držiaky motora, tyče riadenia a koncovky, silentbloky, vodné čerpadlá a guľové kĺby. Výrobca má vlastné vývojové oddelenie a výrobná linka je plne automatizovaná. Okrem osobných automobilov vyrába spoločnosť aj tlmiče pre motory úžitkových vozidiel: Volvo, Scania, MAN, DAF.

Tohto výrobcu sme vyhodnotili ako najlepšieho z hľadiska ochrany proti falšovaniu. Keďže francúzska kvalita sa u zákazníkov rýchlo ujala, na trhu sa objavilo mnoho výrobkov v podobných škatuliach, ktoré však slúžia oveľa menej. Aby spoločnosť pomohla zákazníkom rozoznať originál, dáva svojim výrobkom nálepku s logom, čiarovým kódom a ďalšími kódmi na telo. Ďalším veľkým rozdielom medzi originálom a originálom je, že takmer nemá vôňu gumy, ale nemôžete ich skontrolovať pri nákupe na internete.

Výhody

 • K dispozícii sú certifikáty ISO TS;
 • výroba vo Francúzsku;
 • používajú polyuretánovú membránovú konštrukciu pre lepšiu tuhosť;
 • Mnohé francúzske závody ho pôvodne používali na montážnych linkách.

Nevýhody

 • Vhodné len pre európske vozidlá (Sitroen, Rena
   t, SAAB, VW);
  • vysoké náklady.

  LEMFORDER

  Hodnotenie: 4.9

  LEMFORDER

  Nemecká spoločnosť Lemforder, ktorá dodáva diely priamo pre Audi, Mercedes, BMW, Volkswagen a MAN, sa umiestnila na druhom mieste. Značka bola založená v roku 1947 a v súčasnosti ju vlastní spoločnosť ZF. Katalóg spoločnosti obsahuje viac ako 13 000 dielov vrátane: silentblokov, remeňov, homokinetických kĺbov, pák, držiakov motora, tesnení. Vyrába sa vo viac ako 120 závodoch v 26 krajinách. 80 % recenzií motorových vankúšov obsahuje pozitívne hodnotenia zákazníkov. Vodiči sú spokojní s tým, že gumokovové výrobky môžu byť pri opatrnej jazde používané až 200 000 km.

  Podľa nášho názoru musí byť výrobca na popredných priečkach vďaka novému typu podložky s hydraulickým komponentom. Okrem gumy obsahujú aj kvapalinu, ktorá prúdi z komory do komory v závislosti od zaťaženia vozidla. Umožňuje meniť stupeň tuhosti podpery motora a zabezpečuje jeho spoľahlivú fixáciu pri rôznych rýchlostiach a povrchu vozovky. Tieto výrobky sa môžu montovať na vozidlá pôvodne vyrábané len s mechanickým typom podpory.

  Výhody

  • antikorózna úprava kovových častí vankúša;
  • vysoká ochrana proti falšovaniu;
  • Po výmene sú vibrácie naozaj preč;
  • dlhá životnosť.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • nedostatočné mazanie pod protiprachovými krytmi;
  • krajina vydania sa môže líšiť od Nemecka po Čínu.

  BOGE

  Hodnotenie: 4.8

  BOGE

  Ďalšia nemecká spoločnosť, založená v roku 1907, je v prvej trojke. Je pomenovaná po svojom zakladateľovi Ottovi Bogueovi. V súčasnosti značku vlastní nemecká spoločnosť ZF. Katalóg výrobcu obsahuje 12 skupín výrobkov a približne 5000 referencií, medzi ktorými sú vysokokvalitné podložky pre pohonné jednotky. Pri pohľade na podložky vidíte, že kov je dobre potiahnutý gumou a neodlepí sa ani pri veľkom zaťažení. Podľa spätnej väzby zákazníkov majú tieto držiaky motora dlhú životnosť a ľahko sa inštalujú. Odporúčajú sa aj pre športových nadšencov, pretože výrobky z gumy a kovu sú veľmi tuhé.

  Výrobca patrí medzi najlepších, pretože vyrába náhradné diely pre novšie aj staršie modely automobilov. Podľa spätnej väzby spoločnosť stále predáva vankúše zavesenia pre motory Mercedes a BMW, ktoré boli vyrobené v roku 1992. Ak vlastníte takéto „gangsterské“ auto z 90. rokov, vždy môžete nájsť opravárenské diely od tohto výrobcu.

  Výhody

  • K dispozícii sú vankúše pre motory amerických, európskych a ázijských vozidiel;
  • priame zásobovanie montážnej linky;
  • používajú sa špeciálne teplotne odolné oleje;
  • Hologram sa tlačí priamo na výrobok.

  Nevýhody

  • existuje veľa falzifikátov s číslami, ktoré v katalógu neexistujú;
  • vysoké náklady;
  • z podložiek niekedy uniká olej.

  FEBEST

  Hodnotenie: 4.7

  FEBEST

  Pokračujeme v hodnotení výrobcu Febest, čo je nemecká značka, ktorá sa objavila v roku 1999. Výrobné závody spoločnosti sa však nachádzajú najmä v Číne, čo pomohlo znížiť náklady na výrobky. Spoločnosť sa zamerala na výrobu komponentov zavesenia, podvozkov, brzdových systémov a vankúšov pre motory japonských a kórejských automobilov. Celkovo existuje 26 skupín produktov. Tu si každý môže nájsť náhradné diely pre Nissan, Toyota, Lexus, Mazda, bez ohľadu na rok výroby vozidla. Spätná väzba od zákazníkov ukazuje, že sa im páči presnosť tolerancií priemerov otvorov a umiestnenie čapov na podložkách. Vďaka tomu sa dajú ľahko namontovať pod motor bez dodatočného vŕtania alebo vyrovnávania.

  Našich odborníkov zaujalo, že výrobca použil v gume špeciálne prísady, ktoré zabezpečujú pružnosť pri extrémne nízkych teplotách. Vďaka tomu je možné používať gumové držiaky motora na vozidlách, ktoré sa neustále pohybujú v severných oblastiach Ruska. Maximálna povolená teplota pre uloženie motora je -45 °C.

  Výhody

  • relatívne prijateľnú cenu;
  • Zvýšená presnosť tolerancií;
  • Existujú analógy všetkých pôvodných častí.

  Nevýhody

  • veľa falzifikátov;
  • Kvalita originálnych dielov je rôzna – v závislosti od miesta ich výroby;
  • Pre niektoré európske značky motorov nie sú k dispozícii žiadne podložky.

  Corteco

  Hodnotenie: 4.6

  Corteco

  Spoločnosť Corteco, súčasť skupiny Freudenberg, uzatvára prvú päťku. Značka bola uvedená na trh v roku 1996. Výrobca vyrába vlastné automobilové výrobky, ale je aj baličom dielov pre európske a americké spoločnosti. Existujú diely v kvalite OE. Katalóg spoločnosti obsahuje 20 skupín výrobkov. Prioritnými oblasťami výroby sú brzdy, remenice, remene, podložky, olejové uzávery, motorové filtre, ložiská, tesnenia. Hlavné sídlo a niekoľko hlavných závodov sa nachádza v Nemecku. Ďalšie tri závody vo Francúzsku, 2 v Taliansku a 1 v Spojenom kráľovstve. Továrne sa nachádzajú aj v Mexiku a Brazílii. Napriek pochybnej kvalite sú recenzie držiakov motora väčšinou pozitívne. Ostatné výrobky z gumy (silentbloky, goliere, tesnenia) sú tiež odolné.

  Naši odborníci zaradili výrobcu do rebríčka, pretože má najväčší sortiment s viac ako 25 000 titulmi. Nie každá spoločnosť sa môže pochváliť týmto. Ak máte vzácne auto, pre ktoré je ťažké nájsť vankúše motora, pravdepodobne ich nájdete v katalógu tejto spoločnosti.

  Výhody

  • výrobky spĺňajú certifikáty ISO 9001, 9002 a QS-9000;
  • prijateľná cena;
  • Najväčší sortiment produktov
  • trhliny v podložkách sa neobjavujú ani po 100 000 km.

  Nevýhody

  • mierne vibrácie pretrvávajú;
  • Používa sa tvrdá guma;
  • Kvalita v krabiciach je veľmi premenlivá.

  MAPCO

  Hodnotenie: 4.5

  MAPCO

  Šieste miesto v rebríčku patrí ďalšiemu nemeckému výrobcovi airbagov, ktorý ich vyrába pre motory všetkých európskych a ázijských automobilov. Značka bola založená v roku 1977. sídlo spoločnosti sa nachádza neďaleko Berlína. Spoločnosť sa najprv špecializovala na brzdové systémy a získala celosvetové renomé, potom postupne rozšírila svoj sortiment o ďalšie diely. V katalógu je približne 27 000 názvov vrátane veľkého výberu držiakov motorov. Spoločnosť balí aj menej známe spoločnosti, preto sa kvalita začala líšiť. Zákazníkom sa v spätnej väzbe odporúča, aby si vankúše kupovali priamo v Rusku a neobjednávali si ich na Ebay, pretože sú odolnejšie.

  Výrobcu sme do tohto rebríčka zaradili pre jeho široký sortiment výrobkov. Ide o svetového lídra so širokým katalógom desiatok tisíc kusov, takže môžete nájsť vzácne držiaky motorov, ktoré nie sú k dispozícii u iných dodávateľov.

  Výhody

  • hrubá vrstva gumy na vnútornej strane;
  • robustný kovový okraj;
  • kvalitnej ocele na montážnych čapoch;
  • Kovová časť je dobre natretá.

  Nevýhody

  • Niektorí zákazníci mali problémy s uchytením vankúšov (skrutky s klipmi sa nedotiahli);
  • cez veľké otvory do nej vťahuje veľa prachu.

  SWAG

  Hodnotenie: 4.4

  SWAG

  Ďalším v poradí je výrobca SWAG, ktorý vyrába vankúše pre spaľovacie motory v originálnom modrom balení s bielymi písmenami. Na výrobku sú vždy dve nálepky, ktoré obsahujú popis dielu, index dielu, čiarový kód a nápis Made in Germany. Sídlo sa nachádza v. Dietzenbach. Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 1954 a v súčasnosti je súčasťou skupiny Bilstein Group. Vlastné závody výrobcu sa nachádzajú len v Nemecku, ale predáva aj menej známe náhradné diely. Kupujúci v recenziách naznačujú, že môžu získať výrobok z Nemecka alebo časť označenú Febi v pôvodnej krabici. Preto sa neodporúča objednávať motorové vankúše online – musíte ich vidieť osobne v predajni.

  Podľa nášho názoru by mal byť výrobca v rebríčku, pretože vyrába špičkové podložky s hydraulickým typom. Používajú sa v najnovších japonských a európskych automobiloch alebo sa dajú nahradiť originálnym vybavením. Pomáha takmer úplne eliminovať vibrácie motora a chráni motor pred silnými vibráciami počas jazdy.

  Výhody

  • Voliteľné poniklovanie kovových častí;
  • Sortiment je určený pre značky Mercedes, Audi, VW, Porsche, BMW a ďalšie;
  • Katalóg obsahuje 10 000 titulov;
  • Certifikát kvality ISO 9001.

  Nevýhody

  • zdrsnenie gumovej časti vankúša;
  • Zákazníci môžu niekedy nájsť výrobky Febi v boxoch SWAG.

  Walker

  Hodnotenie: 4.3

  Walker

  Je jedným z najstarších výrobcov na svete. Spoločnosť bola založená vo Wisconsine v roku 1888 a spočiatku vyrábala len pružiny a listové pružiny pre poľnohospodárske stroje. Sortiment je teraz rozšírený o ďalšie diely pre vozidlá. Výrobca vlastní patent na prvé perforované výfukové potrubie na svete a následne na výfukový systém s katalyzátorom. Na všetkých fórach sú recenzie podložiek Walker pozitívne. Vodičom sa páči mierna tuhosť gumy a pevné spojenie kovových častí. Rozdelenie je veľmi zriedkavé.

  Výrobcu sme zaradili do rebríčka, pretože predáva len výrobky, ktoré sám vyrobil. Výrobné zariadenia sú sústredené v USA a Spojenom kráľovstve, takže kvalita dielov je vysoká. Spočiatku spoločnosť dodávala priamo do nemeckých automobiliek a pod značkou Walker predávala výrobky na trhu s náhradnými dielmi. Takže ak máte auto vyrobené v Nemecku, kúpou „Valcker“ získate originál.

  Výhody

  • 20 výrobných zariadení po celom svete;
  • Dodržiavanie noriem ISO 9001 a ISO TS 16949;
  • vyrába bloky motorov pre značky Porsche, BMW, Volvo, Opel, Jaguar a Ford;
  • Priame dodávky na montážne linky VAG, Diamler-Chrysler, GM.

  Nevýhody

  • Spoločnosť sa špecializuje skôr na výfukové systémy, takže výber podložiek pre motor nie je veľký;
  • vysoké náklady.

  TENACITY

  Hodnotenie: 4.2

  TENACITY

  Deviate miesto najlepšieho rebríčka patrí taiwanskému výrobcovi, ktorý začal svoju činnosť v roku 1973. Firma nedodáva diely na montážne linky, ale vyrába len diely na individuálny predaj. V katalógu je približne 1500 položiek. Keďže sa spoločnosť vždy špecializovala na výrobu pneumatík pre automobily, má rozsiahle skúsenosti s výrobou gumy do vankúšových blokov. Na základe spätnej väzby vodičov je zrejmé, že podložky pre motor od tohto výrobcu nekopírujú tvar iných značiek, ale sú vyrobené podľa vlastnej technológie. V podstate využíva konštrukciu gumovej vložky v tvare písmena A, ku ktorej je pripevnený držiak motora. Na oficiálnej webovej stránke nájdete podrobné informácie o technológii a sortimente. Môžete si objednať priamo tu, čo je pohodlné a šetrí to predajcov.

  Hlavnou vecou, za ktorú sme výrobcu pridali do rebríčka, je použitie nástreku na kovové časti vankúša motora, ktorý chráni pred koróziou. Väčšina ostatných spoločností má len farbu, takže kryty rýchlejšie hrdzavejú. Platí to najmä pre majiteľov vozidiel, ktoré sú uskladnené vonku.

  Výhody

  • existujú vankúše pre všetky značky automobilov;
  • Vysokokvalitný obal (krabica a fólia), ktorý zabraňuje vysychaniu gumy v prípade dlhšieho skladovania;
  • Dobre zapadá do rámu;
  • Označenie farbou na puzdre chráni pred falšovaním.

  Nevýhody

  • Na karosérii vankúša sú medzery v laku;
  • po 10 000 km by sa mohli objaviť trhliny v gume.

  Febi

  Hodnotenie: 4.1

  Febi

  Predposledné miesto v rebríčku obsadil výrobca Febi. Spoločnosť bola založená v roku 1818. v súčasnosti najväčší výrobca náhradných dielov pre osobné a úžitkové vozidlá. V katalógu je približne 9000 čísel dielov. Dodávané do 130 krajín. Certifikát ISO 9002 udelený výrobcovi v roku 1994. Na výrobu výrobkov sa používa automatická výroba. Vďaka počítačom riadenému skladu s veľkým skladom je možné veľké zásielky expedovať na niekoľko kontinentov bez oneskorenia.

  Na internete je veľa protichodných recenzií, niektoré výrobky Febi chvália a iné sa na ne sťažujú. Vysvetľuje sa to tým, že spoločnosť si niektoré položky vyrába sama a niektoré len balí. Pokiaľ ide o samotné držiaky motora, najčastejšie sa stretávame s výrobkami Lemforder s opotrebovaným logom, ktoré zrejme dostali drobné chyby pri výrobe a nemôžu sa predávať pod drahou značkou (to sa týka len držiakov motora). Výsledkom je nemecký výrobok za trojnásobok ceny originálu. Pripravte sa však na prípadné gumové otrepy a nepravidelnosti odliatkov na týchto držiakoch, ale vydržia dlho.

  Výhody

  • keďže ide čiastočne o baliace zariadenie, niekedy môžete v krabici nájsť výrobky SKF alebo Lemforder;
  • Dobrý box – môžete si objednať na diaľku s doručením poštou;
  • na rozdiel od pôvodných výrobkov často dopĺňajú vankúše kovovým puzdrom;
  • dobré zvary na lištách, ktoré sú namontované na nosníku.

  Nevýhody

  • nekonzistentná kvalita;
  • Gumičky pod motorom môžu prasknúť po 1000 km.

  Fenox

  Hodnotenie: 4.0

  Fenox

  Slovensko-bieloSlovensko-nemecký koncern, ktorý začal svoju činnosť v roku 1989, dopĺňa naše hodnotenie. Hlavnou špecializáciou spoločnosti bola výroba náhradných dielov pre automobily VAZ. Spoločnosť rýchlo zvýšila obrat výroby a zvýšila predaj z dôvodu nedostatku tovaru v tom čase. Teraz je to výrobca, ktorý vyrába brzdové systémy, tlmiče, silentbloky, prevodovky riadenia, držiaky motorov a mnoho ďalšieho. Výrobky sa predávajú na celom území SNŠ. Na zlepšenie výroby boli zakúpené stroje Mori Seiki a Heller BEA, ktoré vyžadujú len niekoľko ľudí, čo výrazne znížilo počet zmetkov. Zákazníci v recenziách uvádzajú, že po výmene podložiek sa eliminujú vibrácie motora a rozjazd je jednoduchší, pretože spojka rýchlejšie nájde optimálny záberový moment.

  Výrobky tohto výrobcu sú o polovicu lacnejšie ako originál, preto je táto značka zahrnutá do hodnotenia. Ak sú vaše financie práve teraz napäté a motor, ktorý sa prehýba k pomocnému rámu, už nie je dovolené spustiť auto, je lepšie kúpiť vankúše tejto značky, aby sa zabránilo zhoršeniu stavu motora. Ich životnosť však závisí od hmotnosti pohonnej jednotky, jazdných návykov a kvality povrchu vozovky. Pre malé motory je vhodné zvoliť tieto výrobky 1.2-1.5 .

  Výhody

  • Použité európske vybavenie;
  • Väčšina procesov je automatizovaná;
  • získala v roku 1996 certifikát ISO 9001;
  • existujú štandardné a hydrofilné varianty.

  Nevýhody

  • Držiaky zavesenia DV sa môžu vyrábať v zahraničí alebo v Rusku, ale stoja rovnako;
  • na gume vankúša sú zvyšky kovovej farby.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: