11 najlepších výrobcov tónovacích fólií do auta

Keď do interiéru auta dlhodobo dopadá pálivé slnko, máte veľkú chuť zakryť okná nepriehľadným materiálom. Z rôznych variantov tónovania však pravidlá cestnej premávky povoľujú len tónovanie. GOST 5727-88 povoľuje prevádzku vozidiel s priestupom svetla cez čelné sklo najmenej 75 % a cez predné bočné okná 70 %. Najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť požadovaný chlad vo vozidle, je použiť tónovanú fóliu na okná. V súčasnosti na Slovenskom trhu dominujú americkí výrobcovia, ktorých výrobky sú známe svojou vysokou kvalitou a odolnosťou. Domáce a ázijské značky sa snažia nalákať zákazníka na prijateľnú cenu. V mori automobilových fólií je možné nájsť najlepšiu možnosť pre vaše vozidlo len s pomocou odborníkov.

Ako si vybrať tónovanú fóliu

Percento prenosu.Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je priepustnosť svetla tónovania.

 1. Ak je percento priepustnosti svetla menšie ako 5, z ulice nie je vidieť dovnútra vozidla. Použitie tejto fólie vám umožní vizuálne ohradiť okolitý svet.
 2. Pri 15-percentnej priepustnosti svetla okoloidúci uvidia len siluety cestujúcich. Ale rozlíšiť ich tváre, ako aj určiť typ objektu ľudia z ulice nebudú môcť.
 3. Vďaka 35% prenosu svetla môžete jasne vidieť tváre ľudí a predmety ležiace vo vozidle.
 4. Tieto fólie sú povolené len na zadných oknách vozidla.

Typy filmov.Existuje niekoľko typov fólií, ktoré možno použiť na tónovanie okien vášho vozidla.

 1. Farbené fólie sa považujú za cenovo najdostupnejšie a najjednoduchšie na použitie. Farbivo sa počas výroby vstrekuje do polymérneho základu, čím sa vytvorí efekt tieňovania. Životnosť tohto typu odtieňa nie je dlhá, t. . film sa rýchlo vypáli.
 2. Metalizované fóliové materiály majú dlhšiu životnosť. Vrstva farby je zvyčajne pokrytá vrstvou na báze hliníka. Spôsobuje však rádiové rušenie.
 3. Energeticky úsporná fólia síce vyzerá priehľadne, ale účinne bojuje proti oslneniu a UV žiareniu tým, že ich nepúšťa do interiéru vozidla. Šetrí palivo tým, že klimatizáciu zapína na nižšiu hodnotu.
 4. Uhlíková fólia je moderný a drahý materiál. Vďaka špeciálnej technológii je na fóliu nanesená vrstva grafitu, ktorá zadržiava slnečné lúče. Tento výrobok v sebe spája najlepšie vlastnosti všetkých ostatných tónov, ale cena mnohých motoristov odrádza.

Farba filmu. Výrobcovia používajú na tónovanie fólií niekoľko farieb.

 1. Metalizovaný povlak dodáva pouličnej strane odtieňa vysoký lesk. Odráža veľké percento slnečného svetla, ale v noci je viditeľnosť zhoršená.
 2. Do farby karosérie je možné zafarbiť čokoľvek od čiernej po žltú. Podľa odborníkov však akýkoľvek farebný odtieň tónovania spôsobuje rýchlu únavu očí.
 3. Niektorí motoristi uprednostňujú kombináciu oboch možností. Predné okná (čelné sklo a bočné okná) sú tónované svetlou fóliou v súlade s pravidlami cestnej premávky. Na zadných oknách je použitý tmavý odtieň, ktorý vytvára vo vozidle príjemnú mikroklímu v tieni.

Náš výber 11 najlepších výrobcov tónovacích fólií. Všetky predávajú svoje výrobky na Slovenskom trhu. Pri prideľovaní miest sa zohľadnili názory odborníkov a motoristov.

Hodnotenie najlepších výrobcov tónovacích fólií do auta

Nomináciamiestovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov tónovacích fólií do auta1Llumar5.0
234.9
3Globálne4.8
4Armolan4.7
5SunTek4.6
6Solárna záhrada4.5
7JOHNSON4.4
8SunControl4.3
9ASWF4.2
10MTF4.1
11Sun-Gard4.0

Llumar

Hodnotenie: 5.0

Llumar

Americká spoločnosť EastmanChemical ponúka Slovenskám spotrebiteľom široký sortiment tónovacích fólií Llumar. Bola založená v roku 1920, ale značka Llumar vznikla v roku 1956 po vývoji technológie farbeného polyetyléntereftalátu. prísne kontroly vo všetkých továrňach zabezpečujú vysokú kvalitu, odolnosť voči vyblednutiu a dlhú životnosť (až 6 rokov). Odborníci upozorňujú na vysokú odolnosť fólie, ktorá sa dosahuje použitím drobných kovových častíc. Značka je víťazom nášho rebríčka.

Domáci vodiči si pochvaľujú fóliu Llumar pre jej účinnosť pri blokovaní UV žiarenia, zvýšenie pevnosti skla, priehľadnosť (percento priepustnosti svetla 15-68). Nevýhodou je podľa nich vysoká cena a výskyt falzifikátov na trhu.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • sila;
 • trvanlivosť;
 • transparentnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

3

Hodnotenie: 4.9

3

Ďalšia americká spoločnosť, 3M, má vedúce postavenie na Slovenskom trhu s tieniacimi fóliami. Odborníkom sa páči zodpovedný prístup výrobcu a kvalita jeho výrobkov je podporená zárukou. Základom viacvrstvovej fólie je nanouhlíkový polyester. Nemá kovový povlak, takže fólia po tónovaní okien nezasahuje do elektrických spotrebičov. Zároveň poskytuje spoľahlivú ochranu vodiča a cestujúcich pred UV žiarením. Značka sa v našom hodnotení umiestnila na druhom mieste.

Ruskí majitelia automobilov si obľúbili najmä fóliu Metal tinting

 • c Tienidlo s blokovaním UV žiarenia až do 99 %. Je však ťažké nájsť túto sériu v distribučnej sieti našej krajiny.

  Výhody

  • záruka na výrobok;
  • vysoká kvalita
  • nezasahuje;
  • účinne zadržiava UV žiarenie.

  Nevýhody

  • deficit v Slovenskách obchodoch.

  Globálne

  Hodnotenie: 4.8

  Globálne

  Tónovací film Global sa nedávno objavil na Slovenskom trhu. Ruskí motoristi oceňujú výhody tohto výrobku, ktoré sa dosahujú vďaka inovatívnej technológii. odborníci označujú celý cyklus výroby fóliových materiálov, počnúc vývojom až po balenie. Najdôležitejšími výhodami tónovania sú odolnosť, spoľahlivá ochrana salónu pred UV žiarením a zvýšenie pevnosti skla. Výrobca používa keramický povlak, ktorý nevytvára rádiové rušenie. Značka získava bronz z nášho hodnotenia.

  Z automobilových fór prichádza veľa lichotivých slov o tónovaní Global. Skutočne chráni pred spaľujúcimi slnečnými lúčmi a zlepšuje mikroklímu vo vozidle. Značka zatiaľ nie je v našej krajine dobre známa.

  Výhody

  • inovatívne technológie;
  • trvanlivosť;
  • účinne odráža slnečné lúče;
  • keramický povlak.

  Nevýhody

  • v Rusku málo známy.

  Armolan

  Hodnotenie: 4.7

  Armolan

  V americkom filme Armolan našli odborníci niekoľko výhod. Vysoká úroveň UV filtrácie (až 100 %); nezasahuje do slnečných lúčov. Tónovanie eliminuje oslnenie od skla a svetlometov protiidúcich vozidiel. v lete je chladnejšie a v zime fólia udržuje teplo vo vnútri vozidla. Použitím tónovania Armolan môžete svoje auto odlíšiť, aby bolo rozpoznateľné. Výrobca má inteligentnú cenovú politiku, ktorá má priaznivý vplyv na predaj v Rusku. Značka sa dostáva do nášho rebríčka pre dokonalú priľnavosť.

  Používatelia sú spokojní s ochranou proti slnečnému žiareniu, odolnosťou a viditeľnosťou počas dňa. Jazda autom v noci sa stáva nepohodlnou.

  Výhody

  • Účinná filtrácia UV žiarenia;
  • potlačenie oslnenia;
  • tepelnoizolačné vlastnosti;
  • prijateľné ceny.

  Nevýhody

  • Zhoršuje viditeľnosť v noci.

  SunTek

  Hodnotenie: 4.6

  SunTek

  Na automobilových fórach sa často objavujú spory, v ktorých sa spomína tónovacia fólia SunTek. Mnohí používatelia ho považujú za jeden z najlepších odtieňov na domácom trhu. Odborníci analyzovali technické vlastnosti materiálu a zistili mnohé výhody. Kvalita filtrácie slnečného svetla je chvályhodná. Fólia je tepelne izolačná a zabezpečuje príjemnú klímu v priestore pre cestujúcich v lete aj v zime. Vďaka tónovaciemu materiálu je sklo pevnejšie a bezpečnejšie. Životnosť filmu až 5 rokov. Značka sa umiestnila v prvej päťke nášho rebríčka.

  Medzi nevýhodami tónovania SunTek majitelia vozidiel často uvádzajú vysokú cenu a komplikovanú inštaláciu. Nájsť film pre jedno auto môže byť ťažké.

  Výhody

  • odolnosť voči vyhoreniu;
  • povrchová úprava proti poškriabaniu;
  • vysoká kvalita;
  • dobrá viditeľnosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • zložitosť inštalácie.

  Solárna záhrada

  Hodnotenie: 4.5

  Solárna záhrada

  Ďalšia americká spoločnosť Solar Gard úspešne konkuruje na Slovenskom trhu. Špecializuje sa na výrobu automobilových a stavebných filmov. Nie je to náhoda, že sme sa dostali k nášmu hodnoteniu značky – odtieň má niekoľko atraktívnych faktorov. Odborníci upozorňujú na vysokú odrazivosť (až 60 % slnečného svetla), vynikajúcu UV filtráciu (až 99 %), žiadne skreslenie. Na skle po odstránení nezostávajú žiadne zvyšky lepidla ani fólie.

  Motoristi sú spokojní s viacúrovňovým systémom prenosu svetla, ochranou skla pred mechanickým poškodením, nerušením prijímačov GPS, GSM, GLONASS. Ale vo svetle pouličných lámp sa objavujú rôznofarebné trblietavé.

  Výhody

  • vysoká odrazivosť;
  • vynikajúca UV filtrácia;
  • spoľahlivá ochrana skla pred poškriabaním a odreninami;
  • neprekáža.

  Výhody

  • V noci sa objavujú farebné odlesky.

  JOHNSON

  Hodnotenie: 4.4

  JOHNSON

  Jedinečná technológia výroby tónovacích fólií upútala pozornosť našich odborníkov značky JOHNSON. Americký výrobca vyrába základ odtieňa z dreveného uhlia. filtrácia UV žiarenia je až 99 % a odraz tepelného žiarenia 65 %. fólia má antireflexnú vrstvu, ktorá vyrovnáva priame slnečné svetlo alebo svetlomety protiidúcich vozidiel. Kvalita materiálu je na najvyššej úrovni, čo potvrdzuje aj záruka výrobcu.

  Značka je v niektorých ohľadoch horšia ako lídri v rebríčku. Tónovanie má modrastý odtieň, ktorý spôsobuje únavu očí. Také vlastnosti, ako je kontrola odleskov a rovnomernosť fólie po nalepení (shagreen), nie sú najvýraznejšie.

  Výhody

  • pokročilé technológie;
  • vysoká tepelná odrazivosť;
  • dobrá UV filtrácia
  • dlhá záručná doba.

  nevýhody

  • modrastý odtieň;
  • nerovný povrch.

  SunControl

  Hodnotenie: 4.3

  SunControl

  Americká značka SunControl zverila výrobu tónovacích fólií spoločnosti v Indii. Takýto krok umožnil dosiahnuť najlepšiu kombináciu ceny a kvality. podľa názoru odborníkov je tónovanie vhodné v takých parametroch, ako je UV filtrácia (až 99 %), izolácia hluku, ochrana vodiča a cestujúcich pred elektromagnetickým žiarením. Testy potvrdili zníženie spotreby paliva (až o 3 %) v prípade klimatizácie vozidla. Zvýšiť sa nad značku v našom hodnotení bránilo veľké množstvo falošných výrobkov.

  Ruskí motoristi chvália tónovanie SunControl pre jeho tenkosť (28 mikrónov), dobré potlačenie oslnenia, zníženie hluku v kabíne. Negatívne recenzie sú spojené najmä s falšovaním.

  Výhody

  • vysoká úroveň UV filtrácie;
  • protihluková izolácia;
  • malá hrúbka;
  • úspora paliva.

  Nevýhody

  • mnoho falzifikátov.

  ASWF

  Hodnotenie: 4.2

  ASWF

  Jedným z najjednoduchších na inštaláciu tónovacieho filmu je výrobok americkej spoločnosti ASWF. Tónovanie sa svojím vzhľadom nevyrovná najlepším výrobkom na svete. Kombinácia antireflexnej vrstvy a vysokého podania farieb zabezpečuje najlepšiu mikroklímu v priestore pre cestujúcich. Odborníci chvália značku za vývoj pokročilej technológie, vďaka ktorej je filmový materiál šetrný k životnému prostrediu a bezpečný. Značka patrí medzi desať najlepších výrobcov v našom hodnotení.

  Domáci majitelia vozidiel majú radi samozatmavovanie. V prípade omylu možno fóliu odstrániť a na skle nezostanú žiadne stopy lepidla. Nevýhodou značky je podľa používateľov jej vysoká cena a nízka odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

  Výhody

  • vysoká kvalita;
  • jednoduchá inštalácia;
  • šetrnosť k životnému prostrediu a bezpečnosť;
  • kvalitné lepidlo.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • je vystavená mechanickému nárazu.

  MTF

  Hodnotenie: 4.1

  MTF

  Najdostupnejšie produkty pre fanúšikov tónovania vyrába ruská spoločnosť MTF. Ponúka širokú škálu fólií, ktoré sa líšia priepustnosťou svetla a vzhľadom. Slovenská výrobca môže konkurovať známym americkým a čínskym spoločnostiam vďaka modernému vybaveniu a pokročilej technológii. Odborníci chvália kvalitu výrobku, vynikajúcu viditeľnosť, odolný ochranný povlak. Značka je zaslúžene zaradená do nášho hodnotenia.

  O tónovanie MTF je medzi miestnymi motoristami stály záujem, o čom svedčia aj zamestnanci špecializovaných čerpacích staníc. Z nevýhod uvádzajú potrebu dlhodobého ohrievania počas inštalácie.

  Výhody

  • dobrá kvalita;;
  • prijateľná cena;
  • výborná viditeľnosť;
  • odolný ochranný náter.

  nevýhody

  • Na inštaláciu je potrebný dlhý čas ohrevu.

  Sun-Gard

  Hodnotenie: 4.0

  Sun-Gard

  Americká spoločnosť Sun-Gard má medzi Slovenskámi motoristami dobrú povesť. Výrobca predáva na domácom trhu tri série fólií. Odborníci chvália viacvrstvovú štruktúru odtieňa (6 vrstiev). Chráni polymérovú bázu pred poškodením ochrannou vrstvou. Využívanie inovatívnych technológií z leteckého priemyslu je prínosom spoločnosti. To môže byť dôvodom, prečo sú aj ceny výrobkov Sun-Gard kozmické. Pre vysokú odrazivosť (až 65 %) a filtračnú schopnosť (až 99 %) sa značka dostala do nášho rebríčka.

  Motoristi, ktorí si vybrali americké tónovanie, sú spokojní s jeho kvalitou a mierou pohodlia v kabíne. Film poskytuje minimálne skreslenie cesty.

  Výhody

  • vesmírna technológia;
  • vysoká kvalita;
  • vynikajúca filtrácia UV žiarenia;
  • dobrá odrazivosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: