12 najlepších pneumatík Continental

Poznámka redakcie: *Prehľad najlepších pneumatík. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje schválenie alebo odporúčanie na nákup. Pred kúpou je potrebné konzultovať.

Nemecká spoločnosť Continental AG je najväčším výrobcom pneumatík v Európe a štvrtým na svete. Výrobky tejto značky sa vyznačujú dlhou životnosťou a dobrými manipulačnými vlastnosťami. Pri zostavovaní nášho rebríčka Top 12, ktorý obsahuje najlepšie pneumatiky Continental, sme zohľadnili všetky tieto skutočnosti, ako aj spätnú väzbu od vodičov. Informácie, ktoré vám pomôžu vybrať správnu pneumatiku pre príslušné ročné obdobie, vozidlo, podmienky na ceste a jazdné návyky.

Poradie pneumatík Continental

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšia letná pneumatika Continental1Continental ContiSportContact 55 970€
2Continental PremiumContact 64 050€
3Continental EcoContact 63 330€
NAJLEPŠIE ZIMNÉ PNEUMATIKY CONTINENTAL1Continental ContiWinterContact TS 8506 100€
2Continental IceContact 36 600€
3Continental ContiVikingContact 74 177€
NAJLEPŠIE TERÉNNE PNEUMATIKY CONTINENTAL1Continental ContiSportContact 5 SUV6 400€
2Continental IceContact 2 SUV6 000€
3Continental ContiCrossContact LX26 060 €
4Continental Conti4x4IceContact4 500€
5Continental ContiCrossContact AT6 697€
6Continental CrossContact ATR6 095€

Najlepšie letné pneumatiky Continental

Táto letná pneumatika bola navrhnutá so špeciálnym dezénom, ktorý odvádza vodu z kontaktnej plochy. Výrobný materiál je tu prirodzene tvrdší, aby odolal teplotám rozžeraveného asfaltu až do +50…+70 stupňov. Tu sú najlepšie produkty Continental v tejto kategórii.

Continental ContiSportContact 5

Hodnotenie: 4.9

Ide o letné pneumatiky Continental určené na používanie v teréne na asfaltových povrchoch. Dezén behúňa sa vyznačuje širokým rebrom v strede a podobnými stopami po stranách s plytkými zárezmi medzi hrotmi. Navrhnuté na účinný odvod vody a vynikajúcu priľnavosť na tvrdých a hladkých povrchoch. Model Continental funguje tak dobre, že je k dispozícii ako voliteľná výbava pre športové vozidlo Mazerati. K dispozícii vo viac ako 30 veľkostiach od R18 do R22. Majitelia SUV si v recenziách obľúbili pneumatiku pre jej nízku hlučnosť napriek rýchlosti 200 km/h.

Špičková pneumatika pre majiteľov crossoverov a športovo-úžitkových vozidiel, ktorí radi predvádzajú svoj výkon na ceste. Pneumatika je vybavená technológiou zmesi Black Chil

 • , vysoký dezén pre väčšiu stabilitu a robustnosť. Gumová zmes je pevne spojená na molekulárnej úrovni, aby odolala namáhaniu spôsobenému hmotnosťou vozidla a teplom. Pri rýchlostiach 160-180 km/h si pneumatiky zachovávajú svoj tvar a poskytujú vynikajúcu smerovú stabilitu.

  Výhody

  • majú ochranu ráfika;
  • Pevné uchopenie kolesa;
  • Vylepšená manipulácia;
  • Bezpečnosť pri manévrovaní.

  nevýhody

  • sa rýchlo opotrebuje – jedna alebo dve sezóny aktívnej jazdy v SUV;
  • Má o 1 vrstvu menej ako konkurencia.

  Continental IceContact 2 SUV

  Hodnotenie: 4.8

  CONTINENTAL ICECONTACT 2 SUV

  Zimná pneumatika je zimná pneumatika Continental s hrotmi pre ľahké a ťažké vozidlá SUV. „Čipom“ modelu je nová technológia kolíkov s názvom Kristall Stud. Tieto kovové prvky sú o 25 % ľahšie ako iné typy. Tvrdosť zliatiny však zostala na rovnakej úrovni. Pneumatiky Continental sa bežne používajú v Rusku, Škandinávii a severnej Európe. Všimnite si novú asymetrickú konfiguráciu dezénu. Vonkajšia strana pneumatiky poskytuje zvýšenú priľnavosť v zákrutách, zatiaľ čo vnútorná strana prispieva k trakčným vlastnostiam.

  Pneumatiky IceContact 2 pre vozidlá SUV majú rovnaký dizajn ako pneumatiky pre osobné vozidlá. V športovom sektore však bola konštrukcia karosérie posilnená silnejšími výstuhami a zosilnenou bočnicou, aby uniesla hmotnosť stroja s hmotnosťou 1 000 kg.5-2.5 ton. Túto pneumatiku Continental považujeme za najlepšiu pre majiteľov crossoverov, ktorí často jazdia po zľadovatených cestách. Pneumatiky zabezpečujú stabilitu ťažkého vozidla a pomáhajú vám jazdiť bežnou rýchlosťou v extrémnych podmienkach.

  Výhody

  • vhodné na jazdu mimo mesta;
  • Vysoká priechodnosť na utlačenom snehu a ľade;
  • Pri jazde v koľajach volant neodskakuje;
  • Robustná konštrukcia bočnice zabraňuje poškodeniu pri náraze do obrubníka.

  Nevýhody

  • Nepretržité bzučanie a rachot pri jazde po asfalte;
  • Mierne stánky v rohoch na mokrom betóne (parkovanie).

  Continental ContiCrossContact LX2

  Hodnotenie: 4.7

  Continental ContiCrossContact LX2

  Ide o letnú terénnu pneumatiku od výrobcu Continental. Pneumatika ContiCrossContact LX2 je určená pre priečne prejazdy, ktoré sa prevádzkujú najmä na asfalte alebo suchom povrchu. Použitie veľkého počtu priamych lamiel výrobcom viedlo ku skráteniu brzdnej dráhy. To je obzvlášť viditeľné na mokrej vozovke, pretože lamely sa pri kontakte s povrchom vozovky otvoria a svojimi ostrými hranami vytláčajú vodu von. Vodiči terénnych vozidiel uvádzajú tichý chod a dlhú životnosť pneumatík Continental. Pneumatika najazdí až 10 000 km za leto a vydrží 5 sezón.

  Považujeme ju za najlepšiu pneumatiku Continental z hľadiska ovládateľnosti. To sa dosahuje symetrickým vzorom bez jasnej smerovej dráhy. Mučiaci dizajn rebier a diagonálnych rebier uľahčuje otáčanie kolies a zmenu jazdného pruhu. Vozidlo nepociťuje zvýšený odpor od cesty. Stredná časť behúňa je tiež spojená s ramennou časťou, aby sa zabezpečila štrukturálna integrita a tuhosť. Vozidlo pri zatáčaní „nepláva“, ale správne reaguje na zmeny smeru jazdy.

  Výhody

  • nízka hladina hluku;
  • vysoká bezpečnosť vďaka vynikajúcej smerovej stabilite;
  • Účinné brzdenie;
  • Stabilita tvaru pri všetkých rýchlostiach.

  Nevýhody

  • behúň pneumatiky je zablokovaný v blate;
  • Na vyváženie pneumatiky môže byť potrebných 50-90 g závažia.

  Continental Conti4x4IceContact

  Hodnotenie: 4.6

  CONTINENTAL CONTI4X4ICECONTACT

  Tieto pneumatiky Continental sú špeciálne navrhnuté na použitie v teréne s pohonom všetkých štyroch kolies. Podľa spätnej väzby od majiteľov sa dobre osvedčujú na sypkej čiernej pôde, mokrom piesku a hlbokom snehu. Konštrukcia s uhlom korálikov poskytuje vynikajúcu trakciu. Náhodne rozmiestnené hroty zabezpečujú vynikajúcu priľnavosť na zľadovatených vozovkách. Pneumatika má kompozitnú štruktúru s rôznymi tvrdosťami, aby sa zabezpečil jazdný komfort pri nízkych teplotách a mierna tuhosť v teplom zimnom počasí. V podmienkach šmyku umožňujú vysoké priľnavé rebrá na každej strane rýchle obnovenie schopnosti riadenia. Vďaka tejto pneumatike Continental sa ľahko dostanete zo zákruty za nákladným autom na poľnej ceste.

  Špecifickou vlastnosťou týchto pneumatík Continental sú široké drážky medzi podložkami, do ktorých sa zmestí veľké množstvo snehu. Aj pri jazde v teréne na poli si pneumatika udržiava kontaktnú plochu v drážke, aby mala dobrú priľnavosť. Vaše kolesá sa nepremenia na snehovú guľu a po vyjdení na cestu sa môžu rýchlo vyčistiť bez straty priľnavosti.

  Výhody

  • navrhnuté tak, aby zvládali silné výkyvy teplôt;
  • Majú tvrdosť a mäkkosť zároveň;
  • Bočnice sa dajú ľahko vytiahnuť z koľají;
  • Jasná spätná väzba.

  Nevýhody

  • na holom asfalte vydáva hluk;
  • Po piatich rokoch používania zostalo len málo výstupkov, hoci behúň je stále hlboký.

  Continental ContiCrossContact AT

  Hodnotenie: 4.5

  Continental ContiCrossContact AT

  Ide o celoročnú pneumatiku od spoločnosti Continental vhodnú pre crossovery a vozidlá SUV. Predpona AT znamená All terrain, čo znamená, že guma funguje skvele na spevnených aj nespevnených povrchoch. Viacúčelová pneumatika je k dispozícii v 19 rozmeroch s priemerom od 15 do 18 palcov. Tri pozdĺžne rebrá vo vzore, ktoré obsahujú mnoho menších blokov, vykazujú dobrý brzdný alebo akceleračný výkon. Polygonálny tvar bloku bol navrhnutý počítačom. Charakteristickým znakom pneumatiky sú samosvorné lamely, ktoré zvyšujú tuhosť pneumatiky. Majitelia terénnych vozidiel sa vyjadrili k jej zvýšenej odolnosti voči aquaplaningu, čo je pre túto kategóriu pneumatík nezvyčajné.

  Podľa našich odborníkov je spoločnosť Continental najlepšia z hľadiska komfortu v kombinácii s výkonom odpruženia. Drážky a drážky v pneumatike umožňujú účinný pohyb guľôčok a zachytávajú drobné nerovnosti. Šikovná zmes funguje dobre v letných horúčavách, ale zostáva primerane tuhá a v zimných mrazoch zabraňuje chveniu plastov v priestore pre cestujúcich.

  Výhody

  • Spoľahlivo drží na mokrých cestách;
  • minimálny vonkajší hluk;
  • bez toho, aby sa znížila rýchlosť pneumatík;
  • Asistent účinného brzdenia.

  Nevýhody

  • sa opotrebujú rýchlejšie ako iné;
  • na ľade sa stráca riadenie.

  Continental CrossContact ATR

  Hodnotenie: 4.4

  CONTINENTAL CROSSCONTACT ATR

  Náš prehľad uzatvára letný variant pneumatiky od spoločnosti Continental so symetrickým dezénom. Určené pre off-roadové vozidlá s ráfikmi R15 až 20 palcov. výrobca vyrába celkom 50 veľkostí. K dispozícii sú vysokoprofilové pneumatiky s priemerom 75-80 mm a nízkoprofilové pneumatiky s priemerom 40-45 mm, ktoré spolu so šírkou 275 mm zvyšujú športový charakter vozidla. Pneumatiky sú vhodné na používanie na ceste aj v teréne v pomere 50/50. Vodiči si pochvaľujú reakciu pneumatiky na brzdový pedál a jej tichú jazdu. Rameno pneumatiky má striedavo úzke a široké drážky, ktoré zabezpečujú rýchlejší odvod vody. Pri výjazde z koľaje na nespevnených cestách tiež umožňujú, aby sa koleso zachytilo.

  Tieto pneumatiky Continental sú najlepšie, pretože pomáhajú sebavedomo vyštartovať a získať pôdu pod nohami. V strede pneumatiky sú na tento účel tri funkčné oblasti. Sú oddelené štrbinami, ale pracujú v tandeme, takže prispievajú k vysokým trakčným vlastnostiam. Pri rýchlostiach 120-150 km/h tento vzor poskytuje stabilitu a udržuje vozidlo v priamom smere. Na ceste môžete relaxovať a držať volant jednou rukou.

  Výhody

  • vynikajúce jazdné vlastnosti na mokrých cestách;
  • tichá prevádzka;
  • Pneumatiky majú striedavú úzku drážku v ramene, ktorá umožňuje rýchlejšie zrýchlenie;
  • Umožňuje bezpečnú jazdu v riedkom snehu, v prípade náhlych zmien počasia na jeseň.

  Nevýhody

  • slabá životnosť;
  • Na ľade je možné havarovať;
  • vysoká cena.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: