14 najlepších pneumatík Hankook

Juhokórejská spoločnosť Hankook Corporation vyrába pneumatiky od roku 1941. Sortiment zahŕňa pneumatiky pre osobné vozidlá, minibusy, rekreačné vozidlá a nákladné vozidlá. Výrobca sa vyznačuje silným záväzkom k inováciám, pričom najnovšou je technológia TilTread pre športové, terénne pneumatiky eMem
Technológia Motiv a úspora paliva. Zistite, ktoré pneumatiky Hankook sú podľa odborníkov a zákazníkov najlepšie, a pomôže vám to vybrať tie správne pre vášho koňa.

Najlepšie hodnotenie pneumatík Hankook

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie hodnotené letné pneumatiky Hankook1Pneumatiky Hankook Ventus Prime3 K1252 991€
2Pneumatiky Hankook Ventus R-S3 Z2225 860€
3Pneumatiky Hankook Kinergy Eco 2 K4352 330€
4Hankook Tire Ventus V12 Evo2 K1203 100€
5Pneumatika Hankook K424 (Optimo ME02)2 489€
Najlepšie zimné pneumatiky Hankook1Zimné pneumatiky Hankook i*Pike LT RW093 811€
2Zimné pneumatiky Hankook I*Cept Evo 2 W3203 867€
3Zimné pneumatiky Hankook i*Pike RS2 W4292 440€
4Zimné pneumatiky Hankook i*Cept iZ 2 W6162 273€
Najlepšie terénne pneumatiky Hankook1Pneumatiky Hankook Dynapro MT RT037 380€
2Zimné pneumatiky Hankook i*Cept X RW106 005€
3Zimné pneumatiky Hankook I*Cept Evo 2 W320A SUV4 890€
4Hankook Tire DynaPro i*Cept RW084 177€
5Hankook Tire i*Pike RW113 889€

Špičkové letné pneumatiky Hankook

Pre letné pneumatiky je dôležitá húževnatosť lamiel na tvrdom asfalte a rýchly odvod vody z kontaktnej plochy. Tu je 5 najlepších pneumatík v tejto kategórii, ktoré získali najviac pozitívnych hodnotení od motoristov a odborníkov.

Pneumatiky Hankook Ventus Prime3 K125

Hodnotenie: 4.9

Pneumatiky Hankook Ventus Prime3 K125

Na prvom mieste sme umiestnili letné pneumatiky Hankook z roku 2016. K dispozícii je 74 veľkostí s priemerom od 15″ do 20″, takže je vhodný pre vozidlá triedy B, C a E. Výrobca pri výrobe použil oxid kremičitý, vďaka čomu má koleso lepšiu priľnavosť a lepšie trakčné vlastnosti. Štyri kanály na podbehoch sú navrhnuté s rôznou hĺbkou, aby sa optimalizovali pre meniace sa poveternostné podmienky. Kovové výstuhy a zväčšené ramenné oblasti pomáhajú pneumatike udržať tvar aj napriek vysokým teplotám a vysokým rýchlostiam. Spätná väzba od vodičov naznačuje, že pneumatika po rýchlosti 120 km/h „nepláva“ a spoľahlivo drží smer.

Tieto pneumatiky Hankuk majú väčšiu kontaktnú plochu s povrchom vozovky. To sa dosahuje vďaka špeciálnemu dezénu s jemnými drážkami na odvádzanie vody. Ak sa pozriete pozorne, na ramenách nájdete aj jemné drážky. To všetko po stlačení zväčšuje objem gumy, ktorá zároveň priľne k asfaltu a zvyšuje percento priľnavosti „na sucho“.

Výhody

 • Presná odozva riadenia;
 • vhodné pre vozidlá triedy B, C, E;
 • V pneumatike sa používa silika s vysokou priľnavosťou;
 • úspora paliva 3 %.

Nevýhody

 • sú menej citlivé na mokrej vozovke;
 • sa vo vlhkej pôde rýchlo „vyplavuje“;
 • bez priemeru R13-14.

Pneumatiky Hankook Ventus R-S3 Z222

Hodnotenie: 4.8

Pneumatiky Hankook Ventus R-S3 Z222

Druhé miesto získala pneumatika Ventus, ktorú vyvinula spoločnosť Hankook po súťaži Japan Super GT. S pneumatikou Extreme môžete bezpečne udržiavať svoje vozidlo na ceste a zodpovedne s ním manévrovať. Výrobca použil na výrobu gumy dvojitú zmes s oxidom kremičitým a exkluzívnu zmes Racing Carbon Black. Táto kombinácia umožňuje kolesám pevnú priľnavosť na mokrom asfalte aj na suchom povrchu. Predáva sa vo veľkostiach R15 až R20. Šírka pneumatiky začína na 195 mm, ale častejšie sa používa 205-255 mm, čo zabezpečuje väčšiu stabilitu. štyri drážky v jazdnej ploche zabezpečujú odtok vody. Vodičom sa páčia jazdné vlastnosti tejto pneumatiky.

Zvláštnosťou týchto pneumatík Hankuk je ich minimálny valivý odpor, ktorý sa dosahuje vďaka počítačom modelovaným masívnym blokom behúňa. dlhé drážky v pneumatike, ktoré nie sú typické pre letné pneumatiky, uľahčujú priľnavosť k povrchu vozovky. Vďaka svojim vlastnostiam môžu dosiahnuť rýchlosť až 270 km/h, čo stojí za zváženie pre tých, ktorí majú radi rýchlu jazdu.

Výhody

 • Index zaťaženia na koleso do 670 kg;
 • Hlukový komfort;
 • mäkké ovládanie v náročnom teréne;
 • Dobrá „priľnavosť“ na ceste v daždi.

Nevýhody

 • vhodné len pre cesty s dobrou kvalitou povrchu;
 • Po opotrebovaní pneumatiky sa stráca 50 % jej výkonu;
 • žiadne veľkosti menšie ako R15.

Pneumatiky Hankook Kinergy Eco 2 K435

Hodnotenie: 4.7

HANKOOK KINERGY ECO 2 K435

Na treťom mieste sú letné pneumatiky od R13 do R16. Celkovo je k dispozícii 51 rozmerov, pričom zákazníci si môžu vybrať pneumatiky so šírkou od 165 do 205 mm a výškou profilu od 55 do 70 mm. Pneumatiky Hankuk Eco majú asymetrický dezén a tri drážky na odvádzanie vody v jazdnej oblasti. Uhly ramennej zóny sú výrazne sklonené, čo uľahčuje manévrovanie a zatáčanie. V ráfiku je aj špeciálna výplň na zlepšenie priľnavosti ku kovovému disku. Vodiči sú najviac spokojní s cenou značkového výrobku, ktorá je veľmi prijateľná. Kupujúcim sa páči aj akustický komfort – môžete jazdiť s otvoreným oknom a počúvať hudbu z rádia.

Naši odborníci odporúčajú spoločnosť Hankook vďaka optimalizovanej kostre, ktorá môže ušetriť až 4 % paliva. To sa dosahuje použitím syntetických šnúr a technológie navíjania bez švov alebo spojov. Výsledkom je menší valivý odpor a ľahšia jazda vozidla.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • žiadne hlasné dunenie;
 • plynulé nárazy v meste;
 • Predvídateľné správanie v kalužiach.

Nevýhody

 • Index zaťaženia kolies nepresahujúci 450 kg;
 • Neprekračujte rýchlosť 190 km/h;
 • Nie je možné rýchlo zrýchľovať alebo brzdiť.

Hankook Tire Ventus V12 Evo2 K120

Hodnotenie: 4.6

Hankook Tire Ventus V12 Evo2 K120

Štvrtá pozícia pneumatík Hankuk so širokými rebrami v strede a polkruhovými zárezmi v dezéne. Tieto smerové čiary zlepšujú smerovú stabilitu a skracujú reakčný čas. Vodič môže vždy predvídať pohyb vozidla pri zatáčaní alebo brzdení. Ďalšou vlastnosťou je trojvrstvová konštrukcia blokov behúňa a ich symetrické usporiadanie, ktoré zväčšuje kontaktnú plochu. Výrobca Hankook použil na bočnici hrubšiu gumu, ktorá chráni koleso pred prerezaním alebo prepichnutím.

Výhodou tejto pneumatiky Hankuk je jej vynikajúca životnosť, pre ktorú je považovaná za najlepšiu pneumatiku. Používa sa zmes s dobre vyváženými vlastnosťami tuhosti a mäkkosti. chráni pneumatiku pred nadmerným opotrebovaním počas všetkých jazdných podmienok. Podľa recenzií tieto pneumatiky vydržia 80 000 km letného kilometrového nájazdu. Zmes tiež zabezpečuje zrýchlené protektorovanie po prejazde nerovností a zvyšuje stabilitu vozidla na nerovných cestách.

Výhody

 • rovnomerné rozloženie tepla po celom povrchu pneumatiky;
 • dlhá životnosť;
 • výborná manipulácia;
 • znížený aquaplaning.

Nevýhody

 • hukot po 120 km/h;
 • Účinnosť brzdenia je mierne znížená.

Pneumatika Hankook K424 (Optimo ME02)

Hodnotenie: 4.5

PNEUMATIKY HANKOOK K424 (OPTIMO ME02)

Túto kategóriu dopĺňajú letné pneumatiky Hankook, ktoré sú k dispozícii v 32 rozmeroch. Sú k dispozícii pre disky kolies s rozmermi R13-16. Dezén behúňa je symetrický s jednodielnym stredovým rebrom pre vynikajúcu smerovú stabilitu. Bežecká plocha je vybavená štyrmi drážkami, ktoré urýchľujú odtok kvapalín z kontaktnej plochy. Stredná časť profilu je vyrobená z tuhšej gumy, takže brzdenie je na týchto kolesách najlepšie. Aby sa zabránilo prehriatiu, výrobca pneumatík Hankook použil v konštrukcii behúňa veľa plytkých drážok, ktoré sú vyfukované vzduchom. Nylonová šnúra pomáha znížiť hmotnosť bez toho, aby sa znížila odolnosť. Vodiči v recenziách majú radi tesnú oblasť ramien, ktorá sa pomaly opotrebováva aj pri nesprávnom zarovnaní.

Naši odborníci venujú pozornosť zvýšenému počtu drážok v ramennej oblasti pneumatík Hankuk. Dizajn dezénu zvyšuje trakciu pri zatáčaní. Ide o optimálne pneumatiky na manévrovanie v hustej mestskej premávke, ktoré umožňujú presné riadenie vozidla a prudkú zmenu trajektórie pohybu.

Výhody

 • index zaťaženia do 530 kg na koleso;
 • výrazné jazdné vlastnosti;
 • nepredlžuje brzdnú dráhu;
 • Rýchly odvod vody vďaka 4 drážkam.

nevýhody

 • mäkká bočná stena;
 • pneumatiky v zákrutách mierne pískajú;
 • vyžaduje 20-40g závažia na vyváženie.

Najlepšie zimné pneumatiky Hankook

V zime sú dôležité mäkké pneumatiky, aby nezamrzli a aby sa zabezpečil účinný odvod snehovej kaše. Tu sú najlepšie pneumatiky Hankuk v tejto kategórii podľa odporúčaní odborníkov.

Zimné pneumatiky Hankook i*Pike LT RW09

Hodnotenie: 4.9

Zimné pneumatiky Hankook i*Pike LT RW09

Na prvom mieste v kategórii zimných pneumatík odborníci umiestnili model iPike LT s hrotmi. Má jednodielne rebrovanie s bočnými hrebienkami. Tento dizajn poskytuje 3D efekt, ktorý umožňuje priľnutie na všetkých povrchoch vozovky (mokrý, rozmočený, zľadovatený). Ramenná časť má výraznú vrstevnicovú štruktúru, takže je ľahké dostať sa z koľají, ktoré vytvorilo nákladné vozidlo pred vami. Kolíky sú umiestnené len na bokoch, aby sa zvýšila stabilita na ľade a znížila strata kovových kolíkov pri jazde po holom povrchu. Majitelia pneumatík Hankook si pochvaľujú ich mäkkosť napriek teplotám -30…-35 stupňov. To zabezpečuje pohodlnú jazdu na rýchlostných nerovnostiach, výmoľoch a rýchlostných hrboľoch.

Odborníci považujú Hankuk za najlepší vďaka jeho indexu nosnosti 975 kg, aj keď ide o model automobilu, nie terénny model. Tieto pneumatiky sú vhodné pre dodávky alebo pickupy, takže v zime môžete prevážať veľké náklady a nemusíte sa báť prasknutia pneumatiky pri náraze na skalu v snehu.

Výhody

 • Nevzniká takmer žiadny hluk valenia;
 • malý úbytok kolíkov počas zimy;
 • kolesá na ráfikoch sú dobre vyvážené;
 • vynikajúca odolnosť voči nárazom vďaka mäkkosti.

Nevýhody

 • nie je vhodný pre rýchlosti nad 170 km/h;
 • po 100 km/h začne interiér vibrovať.

Zimné pneumatiky Hankook I*Cept Evo 2 W320

Hodnotenie: 4.8

HANKOOK ZIMNÉ PNEUMATIKY I*CEPT EVO 2 W320

Zimná pneumatika Evo 2, ktorá je v katalógu Hankook k dispozícii v 82 rozmeroch, je na druhom mieste. Minimálny priemer kolesa od R16. Pneumatika bez hrotov je určená pre výkonné kompaktné osobné vozidlá a vozidlá strednej triedy. Pätka pneumatiky je vybavená oceľovým kordom s technológiou bezšvového ovinutia, ktorá zabezpečuje správne nastavenie kolesa pri zaťažení. 3D pamäťové lamely s tisíckami guličiek udržiavajú priľnavosť. Vodiči si v recenziách obľúbili pneumatiky Hankook: silný ráfik, ktorý poskytuje pevné spojenie medzi gumou a kovovými ráfikmi. Pri náraze na kameň alebo pri náraze do diery sa koleso v mieste spojenia oboch materiálov nekrváca.

Naši odborníci si myslia, že Hankook je najlepší vďaka asymetrickému dezénu, ktorý umožňuje ľahké manévrovanie a zároveň odvádzanie snehovej kaše. Na tento účel má vonkajšia krajnica množstvo plytkých pozdĺžnych a priečnych drážok, ktoré sa prichytávajú k vozovke, zatiaľ čo vnútorná krajnica má hlboké drážky na odvádzanie snehovej kaše.

Výhody

 • Index zaťaženia do 670 kg
 • Povolená rýchlosť je 240 km/h;
 • Bezšvová technológia valcovania kostry;
 • znížené zahrievanie.

Nevýhody

 • žiadne možnosti pre osobné vozidlá s diskami R13-15;
 • bez ochrany hrán.

Zimné pneumatiky Hankook i*Pike RS2 W429

Hodnotenie: 4.7

Zimné pneumatiky Hankook i*Pike RS2 W429

V zimnej pneumatike Hankook RS2 W429 použili konštruktéri nový dezén s väčším počtom drenážnych drážok. Kolesá sa tak udržiavajú čisté a pomáhajú udržiavať kontakt s vozovkou. Výrobca použil 12-radový vzor umiestnenia čapov na rozdiel od klasického 10-radového vzoru. Tým sa zvýšil počet kovových prvkov a pomohlo sa ich rovnomernejšie rozložiť po celej šírke pneumatiky. Recenzie zákazníkov chvália Hankook za vynikajúcu odozvu na vozovku napriek mäkkej zmesi.

Naši odborníci na pneumatiky vyhodnotili tieto pneumatiky Hankook ako najlepšie na ľade. Bližší pohľad na bežeckú plochu. Používa korálky so šiestimi rohmi. Kamkoľvek vodič nasmeruje kolesá, tam sa pevnejšie prichytia k povrchu. K dispozícii je aj patentovaná technológia 3D lamiel Hankook s tisíckami faziet. Rozloženie prvkov sa vyznačuje ostrejšími uhlami v strede. Okrem toho má pneumatika diagonálne umiestnené hroty, ktoré zvyšujú stabilitu vozidla na ľade.

Výhody

 • Index zaťaženia až do 560 kg na koleso;
 • Masívne bloky behúňa v strednej časti pomáhajú udržiavať integritu pneumatiky;
 • Úzke ramenné bloky zabezpečujú lepšie zrýchlenie;
 • 12 radov kolíkov.

Nevýhody

 • Neprekračujte rýchlosť 190 km/h
 • V snehovom „neporiadku“ sa auto trochu valí.

Zimné pneumatiky Hankook i*Cept iZ 2 W616

Hodnotenie: 4.6

HANKOOK ZIMNÉ PNEUMATIKY I*CEPT IZ 2 W616

Doplnenie kategórie zimných pneumatík Model Hankook so sleďovým dezénom. Ide o pneumatiku bez hrotov vyvinutú špeciálne pre severnú Európu a Slovensko. Pri jeho návrhu boli zohľadnené skúsenosti s našimi fínskymi pneumatikami. Pre optimálny výkon na snehu výrobca zmenšil veľkosť blokov a zvýšil ich počet, čím sa kontaktná plocha zvýšila o 25 %. Vodiči v recenziách chvália pneumatiky Hankuk za ich mäkkosť. Tento index sa dosahuje zvýšením obsahu oxidu kremičitého v pneumatike. Vďaka nim je jazda cez nerovnosti pohodlnejšia. Čím nižšia je teplota, tým je guma pružnejšia.

Naši odborníci považujú pneumatiku Hankook za jednu z najlepších pneumatík vďaka lamelám v oblasti ramien. Tieto drážky účinne odvádzajú vodu a vysušujú kontaktnú plochu. Túto pneumatiku sa oplatí zvážiť, ak sa v regióne často vyskytujú dlhé jari s množstvom kaluží topiaceho sa snehu na ceste.

Výhody

 • Index zaťaženia do 750 kg na koleso;
 • guma nie je hlučná;
 • Vynikajúce brzdenie a zrýchlenie;
 • Nebojí sa prechodov medzi snehom a asfaltom.

Nevýhody

 • Nie je vhodný na jazdu rýchlosťou vyššou ako 190 km/h;
 • Auto začne „plávať“ pri teplote -10 stupňov Celzia;
 • šmyky na ľade.

Najlepšie pneumatiky Hankook do terénu

Aby boli tieto pneumatiky vhodné pre vozidlá SUV, musia byť určené pre rozmer kolies R17-22 a mať index nosnosti 550 kg. Tu je 5 najlepších modelov od výrobcu Hankook.

Pneumatiky Hankook Dynapro MT RT03

Hodnotenie: 4.9

Pneumatiky Hankook Dynapro MT RT03

V hornej časti recenzie pneumatík Hankook Dynapro MT RT03. MT je skratka pre Mud Terrain a umožňuje aktívne používanie pneumatiky v náročnom teréne. Základom behúňa je zosilnený pás, ktorý zároveň zvyšuje pevnosť a tuhosť pneumatiky. V porovnaní s inými podobnými modelmi sa kontaktná plocha zväčšila o 7 %. Tým sa predlžuje životnosť kolies a zároveň sa zlepšuje trakcia. Vodiči terénnych vozidiel majú radi pneumatiky Hankook s dezénom v tvare písmena W. Umožňuje vám istý pohyb dopredu aj dozadu a priľnutie k zemi.

Zvláštnosťou pneumatík Hankook je ich zosilnená konštrukcia, vyvinutá špeciálne na použitie v teréne. Väčšia vzdialenosť medzi blokmi zabraňuje zablokovaniu behúňa pieskom, hlinou alebo kameňmi. Poznámka k bočniciam pneumatík. Sú vybavené hrubšou bočnicou, ktorá nedovolí, aby sa pneumatika zarezávala do kameňov, vychádzala z koľaje alebo jazdila po obrubníku. Naši odborníci by túto pneumatiku Hankook určite odporučili nadšencom jazdy v teréne.

Výhody

 • Nosnosť každej pneumatiky je až 900 kg;
 • Behúň sa rýchlo očistí od blata;
 • ťažko sa prepichuje alebo prerezáva;
 • Pádla stabilne pádlujú všetkými smermi.

Nevýhody

 • S terénnym vozidlom nie je možné jazdiť rýchlosťou vyššou ako 160 km/h;
 • Ak v bažine prudko stlačíte plyn, zničíte vrchnú vrstvu pôdy a auto sa potopí.

Zimné pneumatiky Hankook i*Cept X RW10

Hodnotenie: 4.8

HANKOOK ZIMNÉ PNEUMATIKY I*CEPT X RW10

Druhé miesto získala zimná pneumatika Hankuk pre vozidlá SUV z radu RW10. Model sa vyznačuje vzorom rybej kosti, ktorý si zachováva pevné rebrovanie. Každá korálka má štyri body a vlnovky, ktoré zväčšujú kontaktnú plochu. Hlboké drážky pozdĺž stredu a spodnej strany umožňujú rýchlejší odtok vody. V recenziách si vodiči crossoverov pochvaľujú pneumatiky Hankuk za ich tichý chod na suchom asfalte, ako aj stabilné správanie stroja napriek mäkkosti zmesi. V zákrutách nie je možné dostať vozidlo do šmyku, a to ani na zasneženej trati.

Podľa názoru redakcie je to najlepšia pneumatika pre najmasívnejšie off-roady, pretože index nosnosti pneumatiky môže byť až 1250 kg. Takáto guma bez problémov zvládne manévre pôsobivých vozidiel Mercedes G 500, Cadillac Escalade ESV, Toyta Land Cruiser 200, Lexus LX alebo Range Rover 5.0. Na pneumatikách Hankook môžete jazdiť na ceste s istotou napriek 7 osobám v kabíne a plnému batožinovému priestoru.

Výhody

 • stupňovitý profil na dne odvodňovacích drážok;
 • zrýchlené sušenie kontaktnej vrstvy;
 • Vynikajúca smerová stabilita;
 • Vynikajúca trakcia na zľadovatených cestách.

Nevýhody

 • nesmie prekročiť rýchlosť 190 km/h;
 • vysoké náklady;
 • rýchlo sa „vyplaví“ v bahne.

Zimné pneumatiky Hankook I*Cept Evo 2 W320A SUV

Hodnotenie: 4.7

Zimné pneumatiky Hankook I*Cept Evo 2 W320A SUV

A tu je ďalšia zimná pneumatika Hankuk pre crossovery a SUV s rozmermi kolies od R16 do R21. Šírka pneumatík od 195 do 315 mm, kde si každý zákazník môže vybrať medzi rýchlosťou a kilometrovým výkonom na mäkkom povrchu. Krása pneumatík Hankook spočíva v hybridnej konštrukcii kostry, ktorá kombinuje oceľové a syntetické priadze. Táto konštrukcia pomohla zachovať odolnosť a znížiť hmotnosť. Vodiči sa v recenziách zhodujú, že pri náraze na zasneženú vozovku nie je na volante cítiť žiadne dodatočné nárazy – pružná guma všetko vyhladí.

Naši odborníci na pneumatiky vyhodnotili tieto pneumatiky Hancuk ako najlepšie z hľadiska akustického komfortu. Ostatné veľké pneumatiky na terénnych vozidlách často hučia po dosiahnutí rýchlosti 100 km/h. Výrobca tohto modelu použil jemný dezén, ktorý účinne rozbíja vzduchové masy a rozdeľuje ich do viacerých prúdov. To zabezpečuje tichú jazdu crossoveru aj na v zime vyčistenom asfalte.

Výhody

 • Index rýchlosti 210 km/h;
 • možno naložiť až 775 kg;
 • dokonale vyvážené;
 • minimálny hluk.

Nevýhody

 • Niekedy musíte na nákup pneumatík čakať až 2 mesiace;
 • Pri teplotách pod bodom mrazu je potrebné pri prudkej zmene jazdného pruhu alebo pri predbiehaní „chytiť auto“ volantom.

Hankook Tire DynaPro i*Cept RW08

Hodnotenie: 4.6

HANKOOK PNEUMATIKA DYNAPRO I*CEPT RW08

Tento model pneumatík Hankuk je určený na jazdu v zime. Bežecká plocha je vyplnená korálkami so 4 a 5 rozstupmi. Smerový dezén s týmito prvkami prispieva k dobrému výkonu v teréne. Výrobca pridal silikón, takže suchý zips je vynikajúci na mokrej vozovke a poskytuje hladkú jazdu s minimálnymi „dozvukmi“ v kabíne krížnika.

Podľa nášho názoru je Hankook najlepší pre bezpečnú jazdu v teréne a účinné brzdenie. Na tento účel výrobca použil vlnovité lamely a pozdĺžne pollamely. Táto konštrukcia ponúka lepšiu trakciu vo všetkých smeroch. Naša spätná väzba potvrdzuje naše zistenia a uvádza, že ani kašovitý, ani utlačený sneh nepredlžuje brzdnú dráhu. Pneumatika stojí za zváženie pre tých, ktorí sa nedávno „presťahovali“ do SUV a stále si zvykajú na riadenie vozidla s veľkou hmotnosťou.

Výhody

 • vynikajúca vodivosť v mäkkom snehu;
 • Zlepšené brzdné vlastnosti;
 • pohodlná jazda v náročnom teréne;
 • Výrazná bočná stena behúňa so zárezmi.

Nevýhody

 • nesmie jazdiť rýchlosťou vyššou ako 160 km/h;
 • nesie na ľade;
 • rýchlo sa vyplaví na bahnitých poliach.

Hankook Tire i*Pike RW11

Hodnotenie: 4.5

Hankook Tire i*Pike RW11

Tieto terénne zimné pneumatiky Hankuk sú k dispozícii v 116 rozmeroch. Sú vhodné pre vozidlá s pohonom predných aj všetkých kolies. Pneumatiky sú určené pre ráfiky R16-20. Konštrukcia behúňa využíva novú technológiu SCCT na simuláciu tvaru korálikov pre lepšiu kontrolu. Stredové rebro má tvar rybej kosti, ale je neporušené, takže kolesá vykazujú dobrú smerovú stabilitu. Okrem toho sa v zóne úniku nachádzajú päťuholníkové šachovnice, ktoré zabezpečujú okamžitú reakciu kolesa na otáčky riadenia. Ramenný pás pneumatiky je vybavený krátkymi a dlhými klinmi s hrotmi.

Naši odborníci zistili, že spoločnosť Hankuk je najlepšia v kombinácii vlastností gumy s hrotmi a bez hrotov. Pneumatika je navrhnutá s 10 radmi kovových kolíkov na pevné uchopenie na ľade. Oceľové čapy sú hlboko zapustené do zmesi, takže čapy necvakajú a pneumatika sa na vyčistenom povrchu správa ako suchý zips. Pod kovom je sendvičový „vankúš“, ktorý predlžuje životnosť čapov.

Výhody

 • Dokáže odolať zaťaženiu až do 1090 kg;
 • predvídateľné správanie;
 • je možné jazdiť v teréne;
 • Ľahko sa s ním dostanete na strmé svahy.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • neodporúča sa pre začiatočníkov;
 • slabo brzdiť na holom asfalte.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: