9 najlepších výrobcov brzdových strmeňov

Dôležitou súčasťou brzdového systému je strmeň, ktorý sa upevňuje na vačku zavesenia. Skladá sa z jedného alebo dvoch brzdových valcov, ktoré vyvíjajú tlak na brzdové doštičky a pritláčajú ich na kotúče. Brzda je vystavená vlhkosti, cestným nečistotám, vyšším teplotám a mechanickému namáhaniu. Ak uniká alebo je poškodená, musí sa vymeniť. Uľahčili sme vám hľadanie zostavením zoznamu najlepších výrobcov brzdových strmeňov. Na základe referencií zákazníkov a dielní, ako aj vlastností výrobku.

Rebríček najlepších výrobcov brzdových strmeňov

Nomináciasedadlovýrobcahodnotenie
Rebríček najlepších výrobcov brzdových strmeňov1embo5.0
2Akebono4.9
3TRW4.8
4NK4.7
5Delco Remy4.6
6ABS4.5
7Textár4.4
8Febest4.3
9

rofit

4.2

embo

Hodnotenie: 5.0

</div><p>embo“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/90616666193411-49-.jpg“ height=“119″ title=“<br />></p><p>Na čele rebríčka je najznámejší výrobca brzdových strmeňov na svete – talianska firma <br />embo. Jej červené logo je všade rozpoznateľné a rešpektované. Ide o časť brzdového systému, ktorá je okamžite viditeľná cez otvory v zliatinových ráfikoch a poukazuje na vysoké nároky kladené na brzdy zo strany vodiča. Spoločnosť <br />Spoločnosť Textar bola založená v roku 1961 a v súčasnosti má tri hlavné pobočky v Taliansku. Výrobky Brembo sú také kvalitné, že sa montujú na športové a pretekárske vozidlá. Spoločnosť sa pôvodne špecializovala len na brzdové súčiastky, takže vo vývoji ďaleko predbehla svojich konkurentov. V súčasnosti je v katalógu výrobcu 1300 titulov. Okrem strmeňov si môžete kúpiť aj brzdové doštičky, bubny, kotúče, hadice a valce.</p><p>Výrobca sa umiestnil na čestnom prvom mieste v rebríčku vďaka vydaniu výrobkov s vysokou tepelnou odolnosťou. Brzdové strmene tejto značky sú odliate zo špeciálnej zliatiny, ktorá rýchlo odovzdáva teplo do okolitého vzduchu. Vďaka tomu sa brzdové doštičky menej zahrievajú a brzdy nepískajú. Znížené zahrievanie potvrdzuje aj spätná väzba od zákazníkov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>atraktívny tvar strmeňa;</li><li>Sú to najcitlivejšie brzdové strmene na svete;</li><li>Sedadlá a otvory sú presne prispôsobené modelu vozidla;</li><li>Vlastné zlievarne;</li><li>menej tepla.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>veľa falzifikátov;</li><li>vysoká hodnota;</li><li>pri prvej inštalácii sa trecie obloženie môže príliš priblížiť ku kotúčom.</li></ul><h3>Akebono</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Akebono

Druhé miesto v rebríčku patrí japonskému výrobcovi Akebono. Jej výrobky sú meradlom kvality na ázijskom trhu. Závody v Japonsku, Taliansku a USA. Na celom svete existuje približne tucet laboratórií, v ktorých vývojári navrhujú a testujú nové varianty strmeňov, brzdových kotúčov, doštičiek a valcov. strmene sú k dispozícii samostatne alebo ako kompletná sada s vodiacimi lištami, upevňovacími skrutkami, opravnými súpravami. Spoločnosť pôsobí na trhu od roku 1929 a nevyrába náhradné diely – vyrába len brzdové komponenty. Certifikáty ISO 9001 a 14000, ktoré zaručujú kvalitu výrobkov. Továrne VAG vyrábajúce vozidlá Volkswagen a Audi spolupracujú priamo so spoločnosťou Febest.

Naši odborníci si vybrali výrobcu z dvoch dôvodov. Po prvé, brzdové strmene Akebono majú zníženú hmotnosť. Spoločnosť používa špeciálnu hliníkovú zliatinu, ktorá nepreťažuje vačku zavesenia. Po druhé, tieto diely sa vyznačujú dlhou životnosťou (o 30 % dlhšou ako konkurencia), čo dokazujú početné referencie majiteľov vozidiel.

Výhody

 • kvalitné odliatky;
 • existujú kompletne zmontované varianty;
 • sú vyrobené v Japonsku, USA alebo Taliansku;
 • dlhá životnosť.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • V súprave vozidla je možné namontovať len jeden brzdový strmeň (4 kusy).

TRW

Hodnotenie: 4.8

TRW

Tretie miesto v rebríčku patrí americkému výrobcovi

W. Ide o renomovanú spoločnosť, ktorá sa špecializuje na aktívne a pasívne bezpečnostné systémy. Široký sortiment brzdových systémov pre osobné a úžitkové vozidlá. Tento výrobca, založený v roku 1901, vytvoril prvé kolesá pre Ford. O 20 rokov neskôr dostala americká značka automobilov svoju prvú parkovaciu brzdu, ktorú tiež vyvinulaW. V roku 2015 sa výrobca spojil s globálnym koncernom ZF, čo rozšírilo trh a umožnilo dodávať strmene a ďalšie diely na montážne linky európskych automobilov.

Výrobcu sme zaradili do rebríčka najlepších, pretože sa aktívne zaoberá obnovou svojich brzdových súčastí. V prípade strmeňov sa napríklad vyberú puzdrá, vybrúsia, vyčistia, natrú a osadia novými valcami a tesneniami. Podľa spätnej väzby zákazníkov majú repasované brzdové strmene, ktoré boli repasované v oficiálnom závode, takmer rovnakú životnosť ako nové. Je to skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze a získať kvalitný výrobok. Nové a repasované výrobky sa nemiešajú a sú jasne označené.

Výhody

 • Vynikajúca kontrola kvality;
 • sú k dispozícii diely pre osobné aj úžitkové vozidlá
 • široké sedadlo predajcu
 • dobrá odolnosť.

Nevýhody

 • strmene nie sú k dispozícii pre všetky modely Audi (A6);
 • Spoločnosť je známa prípadmi korózie pod náterom;
 • vysoké náklady;
 • Časť rámu je vyrobená z liatiny, vďaka čomu je konštrukcia ťažšia.

NK

Hodnotenie: 4.7

NK

Štvrtý v poradí je nemecký výrobca NK. Skratka spoločnosti je Nordjysk Kob

 • ng. Značka vznikla v roku 1934 a dnes ju vlastní spoločnosť WCS Autoteile Deutschland GmbH. Firma sa dlho zaoberala balením dielov iných výrobcov, ale teraz sa špecializuje na výrobu brzdových dielov vrátane strmeňov pre trh s náhradnými dielmi. Niektoré výrobky sa vyrábajú v Dánsku, Taliansku a niektoré v továrňach v Nemecku. Nemci pozorne sledujú výrobu. Náš katalóg náhradných dielov obsahuje produkty pre všetky značky automobilov vyrábaných v Európe a Ázii. Zákazníkom sa páči kvalitné balenie a jednoduchá inštalácia strmeňov. Nájazd je tiež v poriadku, bez nadmerného trenia podložiek.

  Výrobcu sme uviedli, pretože brzdové strmene majú dobrý pomer ceny a kvality. Spoločnosť naďalej kombinuje činnosti baliarne a výrobcu, preto je možné nájsť negatívne ohlasy na spojku tejto značky (ktorá sa predáva z iných závodov), ale brzdový systém sa vyrába priamo v zariadeniach tejto spoločnosti.

  Výhody

  • vysoká kontrola kvality celého výrobného cyklu podľa normy ISO 9001;
  • Zavádzajú inovácie na zlepšenie kvality;
  • existujú brzdové diely pre všetky značky;
  • Vyrobené v Nemecku a Dánsku.

  Nedostatky

  • nespolupracuje priamo s výrobcami automobilov;
  • Niektoré diely sa jednoducho prepredávajú z iných spoločností;
  • Poruchy sú bežné – poruchy sa vyskytujú po 6000 km.

  Delco Remy

  Poradie: 4.6

  Delco Remy

  V prvej päťke je americký výrobca Delco, ktorý pôsobí na trhu od roku 1916. Spoločnosť má sídlo v Michigane. Práva na značku vlastnila spoločnosť General Motors, ale neskôr boli predané súkromným investorom z USA. Spoločnosť vyrába brzdové strmene, brzdové doštičky, kotúče, elektrické zariadenia, komponenty zavesenia a iné komponenty určené na priamu dodávku do automobiliek a na trh s náhradnými dielmi. Katalóg obsahuje viac ako 2400 brzdových strmeňov, 1500 závesov riadenia, 10000 alternátorov a štartérov.

  Výrobca sa umiestnil na popredných priečkach vďaka odolnosti svojich výrobkov. Jednotlivé brzdové súčiastky a ďalšie diely sú k dispozícii nielen pre civilné obyvateľstvo, ale majú aj vojenské využitie. Montujú sa na podvozky raketovej výzbroje, ako aj na lietadlá a obrnené vozidlá. Ak má táto spoločnosť takéto verejné zákazky, svedčí to o vysokej úrovni zodpovednosti za jej výrobky.

  Výhody

  • časť náhradných dielov sa dodáva do automobiliek;
  • Viac ako 2400 brzdových strmeňov v ich katalógu;
  • Zaoberajú sa obnovou náhradných dielov;
  • Certifikáty ISO TS 16949:2002, ISO 9002.

  Nevýhody

  • zaoberá nielen brzdami, ale aj elektronikou, takže skúsenosti sú menšie ako u konkurencie;
  • kvalita repasovaných dielov sa líši.

  ABS

  hodnotenie: 4.5

  ABS

  Šieste miesto v rebríčku patrí holandskému výrobcovi, ktorý začal svoju činnosť v roku 1978. V súčasnosti spoločnosť vyrába: silentbloky, laná, ložiská, guľové kĺby a brzdové diely. Zadné a predné strmene sa vyrábajú pre všetky značky európskych a ázijských vozidiel. V porovnaní s originálnymi dielmi VAG alebo Mercedes sú tu ceny 3-4 krát lacnejšie. Spoločnosť uzavrela dohodu o partnerstve a využíva niektoré technológie renomovaného výrobcu Brembo. Tým sa zvýšila pevnosť telies strmeňov a prilákalo sa viac zákazníkov. Spätná väzba od majiteľov vozidiel ukazuje, že brzdový systém s dielmi od tohto výrobcu funguje tichšie a dokonale znáša vlhkosť a vysoké teploty.

  Podľa nášho názoru by sa mal výrobca umiestniť na popredných priečkach, pretože jeho výrobky sú na vysokej úrovni ochrany proti falšovaniu. Na všetkých brzdových strmeňoch je vyrazené logo spoločnosti a číslo dielu. V zapečatenej krabici je vždy priložený dokument, ktorý dokazuje, že výrobok je vyrobený pod kontrolou
  embo. To pomôže okamžite rozpoznať falzifikát a dať peniaze len za originálny výrobok.

  Výhody

  • Katalóg výrobkov obsahuje 29 000 odkazov;
  • Súlad s normou ISO 9001;
  • dlhá životnosť;
  • vysoká ochrana proti falšovaniu.

  Nevýhody

  • nízke povedomie o značke;
  • môžu byť pokryté zvyškami hrdze.

  Textár

  Hodnotenie: 4.4

  Textár

  V našom hodnotení pokračuje výrobca brzdových súčiastok Textar. Je to nemecká značka, ktorá vznikla v roku 1913. Jej vlastníkom je spoločnosť Nisshinbo Holdings Inc. 11 skupín a 14 700 čísel dielov v katalógu náhradných dielov. Všetky výrobky sú certifikované podľa noriem QS 9000 a DIN ISO 9001. Okrem brzdových strmeňov spoločnosť vyrába aj: mazivá pre brzdové vedenia, snímače opotrebenia, opravné súpravy. Výrobné zariadenia sa nachádzajú v Európe a USA. Zákazníci podľa recenzií zákazníkov dôverujú výrobcovi, pretože je priamym dodávateľom náhradných dielov pre spoločnosť Toyota Motor Corporation. S cieľom chrániť výrobky pred falšovaním umiestňuje spoločnosť na obal QR kód a nálepku, ktorá musí byť pri kúpe neporušená.

  Naši odborníci hodnotili výrobcu z hľadiska spoľahlivosti. Samostatný rad strmeňov a podložiek tejto spoločnosti (PRO) sa montuje na nemecké športové vozidlá BMW X6, Mercedes GLC, GLS, ako aj na pôsobivé a ťažké X5 a GL. Tieto komponenty brzdového systému sú navrhnuté na prácu v náročných podmienkach a sú mimoriadne odolné. Ak je to vaše vozidlo, pozrite si tieto strmene.

  Výhody

  • prispievajú k tichej prevádzke bŕzd;
  • žiadne odreniny na brzdových doštičkách;
  • Existujú športové línie;
  • Prísne monitorovanie výroby.

  Nevýhody

  • trecie podložky sú vystavené veľkému tlaku;
  • Často sa vyskytujú falzifikáty;
  • Podložky sa rýchlejšie opotrebujú.

  Febest

  Hodnotenie: 4.3

  Febest

  Predposledné miesto obsadila nemecká spoločnosť Febest. Spoločnosť Febest bola založená v roku 1999 a spája činnosti výrobcu a baliarne. Tento sortiment je navrhnutý tak, aby spĺňal potreby opráv japonských a kórejských vozidiel. Tento výrobca má špeciálne zloženie gumy pre podložky strmeňov, aby sa zabezpečilo hermetické utesnenie obvodov napriek náročným prevádzkovým podmienkam. V katalógu spoločnosti je celkovo 26 skupín výrobkov. Recenzie ukazujú, že kvalita výrobku je priemerná, ale to je plne kompenzované demokratickou cenou. Je to najlepšia voľba pre majiteľov automobilov, ktorí si vedia opraviť svoje autá sami – tak môžu ušetriť veľa peňazí a po uplynutí životnosti vymeniť diely s minimálnymi investíciami.

  Výrobca bol právom zaradený do hodnotenia najlepších brzdových strmeňov prispôsobených na použitie v severných oblastiach Ruska. Gumové prvky okolo brzdového valca sú vyrobené z prírodného kaučuku so špeciálnymi prísadami a môžu pracovať pri teplotách až do -45 stupňov. Vďaka tomu zostáva v brzdovom systéme správna hladina brzdovej kvapaliny a funguje bezchybne.

  Výhody

  • zahŕňa všetky značky japonských a kórejských automobilov;
  • Neustála optimalizácia výrobného procesu;
  • vyššie požiadavky na toleranciu;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • neexistuje kompletný sortiment pre automobily vyrobené v Európe
  • Výroba sa nachádza najmä v Číne.

  rofit

  Hodnotenie: 4.2

  Zisk

  Na čele rebríčka je česká spoločnosť Profit. Výrobca pôsobí od roku 1993 a jeho katalóg obsahuje 27 skupín automobilových výrobkov. Medzi nimi: tlmiče, ložiská, zapaľovanie, prevodovka, brzdové komponenty, filtre a čerpadlá. Hoci značka sídli v Českej republike, väčšina výrobných závodov sa nachádza v Číne. Spoločnosť sa stará o širokú škálu produktov a nájdete tu brzdové strmene pre takmer každý model auta. Nie je zriedkavé, že servisní technici odporúčajú výrobky tohto výrobcu ako cenovo najdostupnejšie a kvalitné.

  Ide o ďalšieho výrobcu v našom rebríčku, ktorý kombinuje činnosti výroby vlastných výrobkov a balenia výrobkov tretích strán. Analyzovali sme recenzie na internete a môžeme konštatovať, že všetky negatíva sa sústreďujú okolo zavesenia (vzpery, guľové kĺby). Pokiaľ ide o brzdové strmene, sú celkom vhodné na pokojnú jazdu v meste. Okrem toho je cena výrobku niekoľkokrát lacnejšia ako u konkurencie, takže získate dobré úspory.

  Výhody

  • nízke náklady;
  • spoľahlivé balenie;
  • Strmene majú správnu geometriu;
  • Dva otvory pre skrutky presne zodpovedajú sedlám na vačkách.

  Nevýhody

  • „plávajúca“ kvalita;
  • žiadne hologramy na krabici.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: