Top 16 obytných automobilov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Pre tých, ktorí radi a často cestujú, skôr či neskôr vyvstane otázka kúpy obytného vozidla. Vďaka tomu nemusíte neustále hľadať a rezervovať si miesto na pobyt, ale môžete sa ubytovať kdekoľvek a kedykoľvek chcete. V karavane môžete ľahko prepravovať svoje obľúbené príslušenstvo, riad a veci. Naši odborníci zostavili rebríček TOP 16 najlepších obytných automobilov na vlastnom podvozku, ktorý vám pomôže zoznámiť sa s rozmanitosťou modelov v tomto odvetví a rozhodnúť sa, ktorý je pre vás najlepší.

Rebríček najlepších obytných automobilov

NomináciamiestoMotorový domcena
Najlepšie obytné automobily z hľadiska priestoru a pohodlia1Elemment Palazzo200 000 000€
2Volkner Mobil Performance70 000 000€
3Fleetwood Discovery LXE28 000 000€
4PALÁC MORELO 93 MB22 000 000€
5Bimobil ST 70221 000 000€
6Dethleffs Globetrotter XXL15 000 000€
7KNAUS SUN I 900 LEG9 500 000€
8Carthago
 • ner
 • 7 000 000€
  Najlepšie kompaktné obytné vozidlá1HYMER ML-T 5707 100 000€
  2Carthago Premium Van7 000 000€
  3

  OSSL ROADCRUISER

  6 000 000€
  4CHALLENGER GENESIS C 394 GA5 500 000€
  5HOBBY VANTANA K60 FT5 000 000€
  6EDÍCIA BELA P765 300 000€
  7IN

  IDUÁLNA ĎALŠIA RODINA 600 NX
  2 500 000€
  Najlepšie obytné automobily1Mercedes-Benz Marco Polo4 000 000€

  Najlepšie obytné automobily z hľadiska priestoru a pohodlia

  V tejto kategórii odborníci zostavili najpriestrannejšie obytné vozidlá s dostatkom priestoru na spanie, prehľadnými prechodmi a priestrannými sprchami. Takýto komfort si však vyžaduje veľkú karosériu s dĺžkou 8-12 m, čo sťažuje hľadanie parkovacieho miesta. Veľké obytné automobily tiež vážia 6 až 20 ton a môžu uviaznuť na zablatených cestách, preto je lepšie nejazdiť s nimi po asfalte.

  Elemment Palazzo – 200m

  Hodnotenie: 4.9

  Elemment Palazzo - 200 miliónov

  Odborníci hodnotia najdrahší obytný automobil na svete od Marchi Mobile, ktorý pripomína výletnú loď. Vozidlo má tri úrovne, v ktorých sa nachádza priestor na spanie, priestor na odpočinok a recepciu a strešná paluba. Tá je vybavená malou strieškou, pod ktorou môžete tráviť čas vonku. Model má „bio-dizajn“ s vylepšenou aerodynamikou, ktorá pomáha znížiť spotrebu paliva tohto obrovského vozidla. 40-palcový plazmový televízor, internet a satelitnú TV vo vnútri. Vozidlo váži 20 ton, ale vďaka motoru s výkonom 500 koní vás dokáže dopraviť do cieľa na obrovskej diaľnici.. Schopný jazdiť rýchlosťou 150 km/h.

  obytný automobil je považovaný za najlepší z hľadiska komfortu. Necíti rozdiel medzi životom v aute alebo v malom luxusnom byte. Tí, ktorí ho videli osobne, nám povedali, že má obrovskú spálňu, krb v obývacej izbe a dažďovú sprchu v kúpeľni. Voľba pre náročných používateľov, ktorí chcú cestovať, ale nechcú sa vzdať pohodlia.

  Výhody

  • futuristický vzhľad;
  • Výsuvné schodíky ako v lietadle;
  • veľa úložných zásuviek;
  • vysoká aerodynamika.

  Nevýhody

  • šialené náklady;
  • Ťažko nájsť parkovacie miesto;
  • vysoká spotreba paliva
  • obrovská hmotnosť 20 ton.

  Volkner Mobil Performance 70 miliónov

  Hodnotenie: 4.8

  Volkner Mobil Performance

  Na druhom mieste je obdĺžnikový obytný automobil, ktorý vyzerá ako obrovské nákladné auto, ale vo vnútri je pohodlnejší. model má rozmery 12×2.553.85 m a váži 18 ton. Platforma stojí na dvoch nápravách a jej srdcom je dieselový motor. V interiéri výrobca ponúka: automatickú klimatizáciu, prídavné kúrenie, kožené sedadlá s opierkami, samostatnú sprchu, TV, WC, markízu, spálňu s posteľou. V recenziách sú používatelia spokojní so solárnym systémom, ktorý napája elektrické zariadenia. Drevené stoly, rohože na podlahe a bodové svetlá na strope dotvárajú atmosféru.

  Hlavným znakom tohto obytného vozidla je zabudované parkovisko pre osobné vozidlo. Na pravej strane je hydraulicky ovládaná zásuvka vybavená na prepravu športových superautomobilov, ako sú Porsche Boxer, Mercedes SLS AMG GT, BMW 8 alebo Alfa Romeo 8C Spider. Na miesto určenia sa môžete dostať v obrovskom obytnom aute a potom absolvovať okružnú jazdu „naľahko“ v kompaktnom kupé.

  Výhody

  • Veľké, prehľadné čelné sklo uľahčuje manévrovanie na parkovisku;
  • 10-palcový displej s údajmi z kamier s celoplošným videním
  • Batéria sa dobíja pomocou solárnych panelov;
  • Možnosti pre starých mládencov a rodiny s deťmi.

  Nevýhody

  • Vysoký aerodynamický odpor karosérie;
  • Ťažké odoslanie s colným odbavením;
  • vysoká hmotnosť 18 ton.

  Fleetwood Discovery LXE – 28 miliónov

  Hodnotenie: 4.8

  Fleetwood Discovery LXE

  Tretie miesto obsadil obytný automobil prezlečený za obrovský autobus. Výrobca dokonca umiestnil bočné okná tak, aby pripomínali bežný komerčný transportér. Vďaka tomu je vozidlo na ceste alebo na parkovisku menej nápadné. Ale všetok ten pôvab, ktorý pocítite, keď nastúpite do auta. „Fleetwood Discovery má drevený nábytok, čalúnenú rohovú pohovku, mramorovú dosku s elektrickým sporákom. V recenziách sa používateľom páči kapitánske sedadlo pre vodiča a predného spolujazdca, ktoré uľahčuje zotrvanie na ceste pri dlhších cestách.

  Tento obytný automobil bol odborníkmi vyhodnotený ako najlepší pre veľký parkovací priestor. Na pravoboku sa steny dvíhajú pomocou hydraulických valcov a vytvárajú obrovský baldachýn. Vďaka tomu sa vedľa vozidla vytvorí ďalšia krytá plocha na grilovanie, ležadlá, stoly a ďalšie vybavenie. Posuvné steny otvárajú spálňu, kuchyňu a obývačku.

  Výhody

  • výsuvné schodíky na prístup do interiéru;
  • Nepriťahuje na seba nežiaducu pozornosť;
  • Sedadlá vodiča a spolujazdca sú vyrobené v štýle kapitánskych kresiel;
  • rozšírený interiér.

  Nevýhody

  • málo úložného priestoru na batožinu v porovnaní s vedúcimi recenziami;
  • Televízor nie je vhodne umiestnený – musíte sa pozerať s vytočeným krkom.

  MORELO PALACE 93 MB – 22 miliónov

  Hodnotenie: 4.8

  PALÁC MORELO 93 MB

  Obytný automobil 93 MB je najväčší model v ponuke výrobcu. Základom konštrukcie je autobus Iveco s dĺžkou 9 metrov.5 m a je vybavený dvoma kapitánskymi kreslami vpredu, ktoré sa otáčajú o 360 stupňov. Keď je zaparkovaný, slúži aj ako ďalšie miesto na sedenie v obývacej časti. Hneď za nimi je stôl a pohovka v tvare L. Nasleduje kuchyňa s elektrickým sporákom, drezom a skrinkami na náradie. Ďalej sa v uličke nachádza hygienické oddelenie so sprchou, druhým umývadlom a WC. Za samostatnými dverami sa nachádza spálňa s manželskou posteľou 2×1.6 . K dispozícii sú 12 V a 230 V zásuvky na pripojenie elektrických spotrebičov. Výkonný 3.0-litrový motor s výkonom 170 k.. Poskytuje pohodlnú cestovnú rýchlosť 100-120 km/h na diaľnici.

  Používatelia si obľúbili množstvo svetla v obývacej izbe vďaka veľkému čelnému sklu, bočným oknám a panoramatickému strešnému oknu. Pomáha to šetriť energiu batérie a poskytuje viac priestoru v uzavretom priestore. Vďaka tejto vlastnosti je karavan uznávaný ako najlepší obytný automobil.

  Výhody

  • Indukčná varná doska s tromi horákmi;
  • integrovaný sprchový kút;
  • chladnička plnej veľkosti;
  • priestranný šatník.

  Nevýhody

  • Priestor WC nie je nijako oplotený;
  • karavan pre maximálne 3 osoby (ak jedna spí na pohovke);
  • len pohon predných kolies.

  Bimobil ST 702 – 21 miliónov

  Hodnotenie: 4.7

  Bimobil ST 702

  Novinka na rok 2019 pre nadšencov obytných automobilov, ktorá je už k dispozícii v Bratislave. Model vychádza z modelu Mercedes Sprinter s naftovým motorom. Prevodovka je k dispozícii s manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Dizajn obytného vozidla už nepripomína autobus, ale má jasne vyznačenú kabínu a priestor na spanie. Vnútri je kuchyňa s drezom a sporákom, šatníková skriňa, stôl a štyri stoličky. Prietokový bojler s 10 litrovou nádržou umožňuje umývanie v sprche a oplachovanie riadu v horúcej vode. Vnímajte atmosféru vďaka svietiacim lampám, závesom na oknách a čalúneným pohovkám. Majitelia milujú pohon 4×4, ktorý umožňuje jazdiť s obytným vozidlom na najzaujímavejších miestach (pláž, okraj lesa, kopcovitý terén) a neuspokojiť sa len so životom na parkovisku.

  Najväčší spací priestor zo všetkých obytných automobilov. V obytnom dome môže naraz spať 7 osôb. Výklenok je vybavený veľkou posteľou 1.532.06 m pre dve osoby, k dispozícii je aj predné sedenie s rozlohou 1.11.9 m a vzadu sú tri rozkladacie postele 0.762.0 . Je vybavený lôžkami na spanie a umožňuje vám cestovať s priateľmi alebo pozvať hostí na prenocovanie.

  Výhody

  • Vstavaná nádrž na čerstvú vodu s objemom 240 litrov;
  • je vybavená 140-litrovou nádržou na uskladnenie odpadovej vody;
  • 124 l chladiaci priestor a 26 l mraziaci priestor
  • pohon všetkých štyroch kolies.

  Nevýhody

  • niektorí v recenziách nemajú radi vzhľad;
  • zlá aerodynamika;
  • prístup k lôžku v zadnom výklenku cez samostatný poklop.

  Dethleffs Globetrotter XXL – 15 m

  Hodnotenie: 4.7

  Dethleffs Globetrotter XXL

  Základom obytného vozidla je mikrobus Iveco. Vybavené 3 motormi.0 l s objemom 180 l.. Vozidlo jazdí na zadnom pohone s dvojitým podvozkom, ktorý zvyšuje stabilitu karosérie a plynulosť pohybu. V interiéri sa nachádza obývacia časť s tromi pohovkami hneď za kabínou, za ktorou nasleduje kuchyňa, kúpeľňa a spálňa. Pohovky sú čalúnené v bielej alebo čiernej farbe, čo umožňuje používateľovi prispôsobiť si interiér podľa vlastného vkusu. V recenziách sa majiteľom páči veľký počet skriniek, ktoré umožňujú prehľadné uloženie riadu a iných osobných vecí, takže ich nemusíte dávať do vonkajších batožinových priestorov.

  Naši odborníci označili obytný automobil za najlepší na cestovanie v chladnejších ročných obdobiach. Jeho steny majú hrúbku 45 mm a sú vyrobené pomocou

 • fetime-Plus. Obytný automobil má tiež dvojitú podlahu s výškou 356 mm, vybavenú kúrením. Nielenže vám umožní chodiť po ňom bez topánok, ale uľahčuje aj skladovanie komunikačných potrubí, ktoré nezamrznú – voda a odtok budú vždy fungovať.

  Výhody

  • Dvojité pneumatiky na zadnom podvozku poskytujú väčšiu stabilitu a plynulejšiu jazdu;
  • ohrievač teplej vody, ktorý zároveň predhrieva motor;
  • izolované teleso s hrúbkou 45 mm;
  • pohodlné čalúnené pohovky vo vnútri.

  Nevýhody

  • Niektorým ľuďom sa nepáči, že spací priestor presahuje cez kabínu;
  • malý priestor medzi posteľou a stropom
  • Úzke dvere medzi kabínou a obývacou časťou;
  • zlá aerodynamika.

  KNAUS SUN I 900 LEG – 9,5 milióna

  Hodnotenie: 4.7

  KNAUS SUN I 900 LEG

  Výrobca Knaus ponúka obytný automobil Sun I 900 Leg, ktorý je určený na cestovanie pre štyri osoby. Autobus je dlhý 8 m.8 m a váži 4 tony. Na šírku má dodávka 2.34 . Vozidlo je vybavené 2.3 l s objemom 130 l.. Model je k dispozícii na podvozku FIAT DUCATO od roku 2016 a už získal dostatok spätnej väzby. Používatelia si pochvaľujú sploštené lôžko pre jeho mäkkosť a veľkosť 2×1.5 . Majitelia sú spokojní aj s priestrannou chladničkou s objemom 190 litrov. V karavane sú tri samostatné dvere (centrálne dvere, dvere do kabíny, dvere do spálne), ktoré uľahčujú prístup do rôznych priestorov a nevyžadujú cestovanie cez úzky interiér. Dve nádrže na čerstvú vodu s objemom 40 a 180 litrov, ako aj 170-litrová nádrž na odpadovú vodu.

  Tento obytný automobil vyniká dômyselnými detailmi. Má minibar s výklenkami na poháre, všetky fľaše v kuchyni sú zabezpečené klipsami, na oknách sú rolovacie záclony a čelné sklo je zakryté veľkou záclonou. Nemecká pedantnosť je citeľná všade a človek sa tu cíti ako doma.

  Výhody

  • toaleta má dvere;
  • krásne drevené obloženie;
  • K dispozícii je chladnička a sprchovací kút;
  • K dispozícii je kúrenie ALDE.

  Nevýhody

  • Pri prepínaní medzi kabínou a interiérom prekáža stolík – musí sa sklopiť;
  • malý priestor pre hlavu v prednej časti vozidla.

  Carthago
 • ner – 7 miliónov
 • Hodnotenie: 4.6

  Carthago<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/4216666195981-3316.jpg“ height=“477″ title=“Carthago</p><li>ner“><p>Obytný automobil na báze MAN TGL s motorom 4.Objem 6 litrov s kapacitou 206 litrov.. Je to výkonné vozidlo s pohonom zadných kolies, ktoré je vhodné na horské serpentíny. Palivová nádrž má objem 90 litrov a vystačí na 700 km. Celkové rozmery obytného vozidla sú 8.82.53.45 . Váha 6 ton. Pri parkovaní musíte predĺžiť ďalšie nohy, ale vďaka tomu je telo stabilnejšie. Vnútri: samostatná sprcha a WC kazeta, kúrenie ALDE, panoramatické strešné okno, 142-litrová chladnička. Kupujúci sú spokojní so základnými dverami a poklopmi so sieťkou proti komárom, ktoré umožňujú vetranie dodávky pri parkovaní a neskôr neháňajú komáre. Zásuvka 220 V umožňuje používanie televízora a iných elektrických spotrebičov.</p><p>Odborníci si pamätajú tento motorový dom pre jeho sebestačnosť. Má 300-litrovú nádrž na čerstvú vodu. Odpadovú vodu možno zhromažďovať v nádrži s objemom 300 litrov. To umožňuje dlhšie cesty bez nutnosti zastavovať a hľadať miesto na doplnenie vody alebo vypustenie vody.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>K dispozícii je chladiaca komora s objemom 142 l;</li><li>Sporák s tromi horákmi;</li><li>otočné sedadlá v kabíne;</li><li>1 kľúč pre všetky zámky.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>rúra nainštalovaná za poplatok;</li><li>Žiadny televízor – len nástenný držiak.</li></ul><h2>Najlepšie kompaktné obytné automobily</h2><p>Kategória montovaných vozidiel s relatívne malými rozmermi od 4 do 7 metrov. Umožňuje rýchlejšie nájsť parkovacie miesto a ľahšie manévrovať v mestskej premávke. Zmenšená veľkosť však ovplyvňuje vnútorný priestor a počet lôžok.</p><h3>HYMER ML-T 570 – 7,1 milióna eur</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=HYMER ML-T 570

  Hoci sa model nazýva „Hummer“, obytný automobil je postavený na podvozku Mercedes Sprinter. Rozmery obytného vozidla sú 6.742.122.9 . Vo vnútri sú štyri sedadlá a dve lôžka. Za príplatok je možné pridať prístelku. Majiteľom sa páči, že vnútorná výška kompaktnej dodávky je 198 cm, takže je vhodná aj pre vysoké osoby. Vďaka 34 mm tepelnej izolácie v streche a 46 mm tepelnej izolácie v podlahe vás udrží v teple aj počas zimných ciest. nádrž na čerstvú vodu s objemom 120 litrov, drez a varnú dosku. Nádrž na odpadovú vodu má objem 100 litrov.

  Ďalší obytný automobil s pohonom všetkých kolies 4×4. Táto konštrukcia podvozku vám umožňuje jazdiť do lesa, vyraziť na pobrežie alebo zaparkovať ďaleko od civilizácie. V prípade zimných cestovateľov si náhla snehová búrka nevyžaduje zastávku, aby ste sa vrátili na diaľnicu, a môžete pokračovať v odpočinku podľa plánovaného cestovného harmonogramu.

  Výhody

  • ľahký prístup medzi predným sedadlom spolujazdca a kabínou;
  • drez a trojplatničkový sporák;
  • priestranná chladnička s objemom 142 l;
  • Podlaha je izolovaná 46 mm tepelnej izolácie.

  Nevýhody

  • len dve lôžka;
  • veľmi úzky sprchový kút;
  • jedno spoločné umývadlo pre kuchyňu a toaletu.

  Carthago Premium Van – 7 miliónov

  Hodnotenie: 4.8

  Carthago Premium Van

  Ďalší obytný automobil z kategórie kompaktných modelov je postavený na podvozku Fiat Ducato a má rozmery 6x2x2.6 . Vozidlo má 4 dvere: dvoje v kabíne, jedny uprostred a jedny vzadu. Vnútri mobilného domu: chladnička, dvojplatnička, umývadlo, WC a sprcha. Je pravda, že ten nie je plnohodnotný, ale zaberá celý priestor toalety (voda ide pod podlahou do nádrže. Na stolovanie je k dispozícii malý stolík a pohovka s operadlom. Pod stolom sa nachádza okrúhla polička, ktorá rozširuje plochu stola v prípade príchodu hostí.

  Tento model je zaradený do zoznamu najlepších vďaka bohatému dizajnu interiéru. Kupujúci si môžu vybrať farbu dreveného obloženia vo vnútri kabíny (svetlú alebo tmavú) a veľkosť lôžok podľa svojej výšky (existujú verzie obytného vozidla s ďalšou spálňou na úkor dĺžky karosérie 6.3 ). Počet zásuviek a skriniek (dve na každej strane alebo jedna na každej strane) si môže vybrať aj používateľ. Široká škála zariadení je praktická pre ľudí s rôznymi potrebami a požiadavkami.

  Výhody

  • ľahko zaparkujete na bežnom parkovisku v blízkosti vášho domova alebo v supermarkete;
  • v spálni veľa skriniek;
  • Karoséria je zjednodušená;
  • krásne drevené obloženie vo vnútri.

  Nevýhody

  • Kúpeľňa je kombinovaného typu – kým sa jeden umýva, druhý nemôže používať toaletu;
  • v kuchyni nie je samostatný drez.

  OSSL ROADCRUISER – 6 miliónov

  Hodnotenie: 4.7

  ROADCRUISER

  Obytný minivan od spoločnosti POSSL. Modifikácia ROADCRUISER, vychádzajúca z modelu Citroen, je jednou z najväčších v ponuke tohto výrobcu a je určená na cestovanie po cestách. Stroj je vybavený 160-litrovým dieselovým motorom.. a manuálnou prevodovkou. Tempomat umožňuje vodičovi relaxovať a menej sa unaviť pri dlhých cestách. Markíza je zodpovedná za vykurovanie. Mnohým používateľom sa páči jednoduché ovládanie obytného vozidla s posilňovačom riadenia, brzdami ABS a centrálnym zamykaním. Motorový dom váži 3.5 ton, s rozmermi 6.3x2x2.6 . Vnútri sú tri postele, toaleta a jedálenský stôl. Jedno sklopné lôžko je umiestnené nad kabínou vodiča.

  Minivan sa vyznačuje špeciálnym strešným držiakom, ku ktorému je pripevnená skladacia markíza. Po postavení prístrešku sa hustý materiál rozvinie a konštrukciu podopierajú dva teleskopické stĺpy. Výsledkom je ďalší krytý priestor vedľa karavanu.

  Výhody

  • K dispozícii je vstavaná klimatizácia s manuálnym ovládaním;
  • tempomat;
  • úsporná spotreba paliva;
  • Interiér je čalúnený odolným materiálom.

  Nevýhody

  • nepohodlné vyliezť na posteľ nad kabínou;
  • Nízky strop nad vodičom a spolujazdcom.

  CHALLENGER GENESIS C 394 GA – 5,5 milióna

  Hodnotenie: 4.7

  CHALLENGER GENESIS C 394 GA

  Úprava na základe modelu Ford

  ansit 2.0 l pre 130 l.. Dieselový motor pracuje s technológiou EcoBlueCi a je v súlade s normou Euro 6, čo umožňuje jazdiť s obytným vozidlom po celej Európe bez obmedzenia vjazdu do niektorých miest. Obývacia dodávka má rozmery 7.22.353.1 m a váži 3.5 ton. Na uskladnenie čistej vody slúži 120-litrová nádrž a odpadová voda sa zhromažďuje v 100-litrovej nádrži. Kuchynský sporák je poháňaný dvoma plynovými fľašami, ktoré sú ukryté v špeciálnom výklenku. Majitelia si pochvaľujú priestranný batožinový priestor, ktorý je prístupný z oboch strán. Zadná kamera uľahčuje aj parkovanie v nadrozmerných vozidlách.

  Tento obytný automobil vyniká nosičom bicyklov pre 4 bicykle. Ak sa radi vydávate ďalej a spoznávate krajinu pešo, je to ideálna voľba. Výška podlahy je 63 mm, takže používateľom nie je zima ani bez vykurovania na jeseň. Treťou výhodou tohto obytného vozidla je, že sa v ňom vyspí 6 osôb, čo je v kategórii kompaktných vozidiel zriedkavé.

  Výhody

  • Veľké elektricky nastaviteľné zrkadlá;
  • Obývacia dodávka má rozmery 7 6 m a bočnú sklápaciu strechu;
  • v oknách kabíny sú zatemňovacie závesy;
  • Posteľ nad kabínou je tiež zakrytá závesmi.

  Nevýhody

  • Objemná časť karosérie nad kabínou vytvára pri jazde odpor vzduchu;
  • možno zakúpiť iba v Nemecku a doviezť do Ruska.

  HOBBY VANTANA K60 FT – 5 mil

  Hodnotenie: 4.6

  HOBBY VANTANA K60 FT

  Minivan je navrhnutý na podvozku Ducato 2.0 l so zdvihovým objemom 115 l.. Jazdí na 15-palcových zliatinových diskoch. Vnútri je jedálenský stôl, pohovka s opierkou, chladnička, toaleta, sporák a umývadlo. V zadnej časti je manželská posteľ. Predné sedadlo, stôl a pohovka, ktoré sa dajú premeniť na druhé lôžko, takže v karavane môžu spať tri osoby. K dispozícii je klimatizácia na reguláciu klímy. Vo vonkajšom zrkadle je namontovaná anténa, takže používatelia majú prístup k rádiu. Majitelia v recenziách ako otváracie okná s dvojitým zasklením, ktoré pomáhajú udržať teplo.

  Vrcholom obytného vozidla je priestranný sprchový kút. Napriek kompaktným rozmerom tela je to možné vďaka inovatívnej otočnej toalete Thetford. Táto konštrukcia má otočnú základňu, ktorá vám umožní priblížiť ju k stene pri používaní sprchy a uvoľniť ďalší priestor. Ergonómia sa prejavuje aj pri realizácii umývadlovej batérie s výsuvnou výpustou na hadici. Je vhodný na umývanie rúk aj sprchovanie.

  Výhody

  • kuchynský drez z nehrdzavejúcej ocele;
  • Dvojplatnička s elektrickým zapaľovaním;
  • LED osvetlenie kabíny;
  • 10 l bojler.

  Nevýhody

  • Filter pevných častíc sa postupne upcháva a vyžaduje si nákladnú výmenu alebo odstránenie;
  • Malá chladnička s objemom 70 litrov.

  BELA EDITION P76 – 5,3 milióna

  Hodnotenie: 4.6

  EDÍCIA BELA P76

  Ďalším na zozname kompaktných obytných automobilov je BELA EDITION P76 s dĺžkou 7 metrov.4 metre. Počas dňa majú používatelia k dispozícii stôl s pohovkou, dve kapitánske kreslá a dve samostatné postele. Vo vnútri je už k dispozícii chladnička, TV, toaleta so sprchou a umývadlom. V noci sa jedálenský kút zmení na ďalšiu manželskú posteľ, takže v kabíne môžu pohodlne odpočívať štyria cestujúci. Vonkajšie priehradky na batožinu pomáhajú udržať vnútorný priestor prehľadný. Všetky tri oddelenia majú drevené posuvné dvere, takže si každý môže nájsť trochu súkromia na oddych alebo lekárske ošetrenie.

  Odborníci rozpoznali obytný automobil kvôli neobvyklému umiestneniu toalety. V tomto prípade je inštalovaný v zadnej časti karosérie. Väčšina konkurentov má kúpeľňu hneď vedľa kuchyne a jedálne, tu je od týchto priestorov čo najďalej. tento obytný automobil by si mali vyhliadnuť ľudia, ktorí sú obzvlášť citliví na zápach.

  Výhody

  • k dispozícii je TV a chladnička;
  • dve umývadlá – v kuchyni a na toalete;
  • niekoľko stropných poklopov;
  • dostatok miesta na batožinu.

  nevýhody

  • tenké steny 33 mm;
  • aby ste sa dostali na posteľ nad stolom, musíte vyliezť po rebríku.

  IN
  IDUAL NEXT FAMILY 600 NX – 2,5 milióna

  Hodnotenie: 4.5

  IN</div><p>IDUAL NEXT FAMILY 600 NX “ src=“/wp-content/uploads/2023/02/23916666195981-5516.jpg“ height=“427″ title=“IN</p><div>IDUÁLNE ĎALŠIA RODINA 600 NX“><p>obytný automobil je navrhnutý na podvozku GAZelle NEXT s benzínovým motorom 2.7 litrov, čo predstavuje 107 litrov.. Toto spoločné Slovensko-nemecké „dieťa“ preto kladie vysoké nároky na úroveň komfortu. Vozidlo má šesťstupňovú prevodovku a váži 3.5 ton. V interiéri má majiteľ kazetovú bio toaletu, sprchovú hlavicu s výsuvnou hlavicou, kompresorovú chladničku s mrazničkou, drez a varnú dosku. Na zásobovanie čistou vodou je k dispozícii 80-litrová nádrž a odpadová voda sa zhromažďuje v 85-litrovej nádrži. Vodu dodáva elektrické čerpadlo. Teplá voda tečie do kuchyne a na toaletu. Spätná väzba od používateľov miluje špeciálny povlak na kuchynskom dreze na krájanie zeleniny bez dosky.</p><p>Dom je odborníkmi považovaný za najpriestrannejší z kompaktných modelov. S veľkosťou tela 6.12.Vo vnútri 1×2 m je 6 lôžok na spanie. Nachádzajú sa vpredu na vrchu, v strede karosérie, v strede na prvom poschodí a vzadu na dvoch úrovniach.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>nábytok s panelovými dekoráciami Passion Cherry;</li><li>Plastová palivová nádrž s objemom 80 litrov;</li><li>plynová varná doska s tromi horákmi z nehrdzavejúcej ocele;</li><li>kryt na krájanie ovocia a zeleniny.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>181 cm vysoké stropy budú pre vyšších používateľov nepohodlné</li><li>chladnička s objemom 65 litrov.</li></ul><h2>Najlepšie obytné vozidlá campervans</h2><p>Tento názov sa vzťahuje na malé autá, v ktorých môžete pohodlne spať v plnohodnotnej posteli, pripravovať jedlo a umývať riad. Nemajú však sprchy a toalety, takže sa v nich môžete ubytovať len v špeciálnych kempoch, kde sú tieto služby poskytované samostatne.</p><h3>Mercedes-Benz Marco Polo – 4 milióny</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Mercedes-Benz Marco Polo

  Tento model je prémiový karavan. Obytný automobil namontovaný na podvozku Mercedes-Benz. Vozidlo je vybavené dieselovým motorom so spotrebou paliva v meste 7.5 . Na diaľnici je to až 6.5 l na 100 km. 190-litrový motor.. pomáha zrýchliť kompaktný minivan až na 150-220 km/h, takže auto je určite vhodné pre tých, ktorí milujú rýchlosť.

  Našim odborníkom sa páčil dizajn karavanu v biznis triede, v ktorom sú ukryté všetky potrebné veci na bývanie. Pri vstupe do kabíny nevidíte kuchynský sporák, drez a jedálenský stôl, ako aj posteľ, hoci to všetko je súčasťou štandardnej výbavy. Čaká na vás len priestranná vstupná hala a veľmi pohodlné kožené kreslá. Prístup k rôznym predmetom v domácnosti sa otvára zdvihnutím ozdobných panelov. Takže auto je vhodné pre obchodníka, a ak z neho vystúpite v obleku a s otcom, nikoho to nerozosmeje. Pri cestovaní vám však karavan umožňuje zastaviť a prenocovať kdekoľvek.

  Výhody

  • rolovacia slnečná clona na streche;
  • panoramatické strešné okno;
  • Podlaha má povrchovú úpravu „imitácia dreva“ so simulovanou lodnou palubou;
  • zadné okno sa otvára na vetranie bez ohľadu na polohu zadných dverí;
  • kapitánske kreslá vpredu.

  nevýhody

  • Na otočenie o 180 stupňov je potrebná šírka vozovky 12 metrov
  • na streche nesmie byť viac ako 50 kg
  • žiadne toalety ani sprchy;
  • málo miesta na batožinu.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: