Porovnanie Side a Kemeru | Ktoré letovisko je lepšie

Turecko je už dlho obľúbenou destináciou turistov z celého sveta, ktorí tu trávia pohodlnú, relaxačnú a „lenivú“ dovolenku bez potreby dlhých a komplikovaných letov. Vďaka rozmanitosti ponuky letovísk je táto krajina vhodná aj pre tých najnáročnejších cestovateľov. Niekedy však môže byť problémom výber správneho strediska. Dnes sa naši odborníci pokúsia rozhodnúť, ktoré letovisko je lepšie: Side alebo Kemer?

Strana

Počasie

Side má stredomorské podnebie s horúcim a suchým počasím. Priemerná teplota v letnom období je približne +27 stupňov 0C, ale niekedy môže byť vzduch teplý až +40 0. Turistická sezóna sa začína začiatkom mája a končí začiatkom októbra. Vo všeobecnosti sa dá plávať už v máji, ale voda je pre deti stále chladná. Ale v hlavnej sezóne môže byť teplo naozaj dusivé a to nie je ideálne ani pre deti. Preto by ste mali svoju dovolenku v Side plánovať opatrne.

V Kemeri nie je príliš dobré počasie. Aj tu prší len zriedka, ale teplota nie je taká vysoká, čo je spôsobené blízkosťou hornatého terénu a bujnej vegetácie vrátane ihličnatých stromov. Mimochodom, z tohto dôvodu sa voda na pobreží Kemeru dlho zohrieva a rýchlo chladne.

Pláže

Kemer je známy svojimi kamienkovými plážami. Zatiaľ čo milovníci jemného piesku ju nemusia považovať za ideálnu, milovníci krištáľovo čistej vody a hladkých kamienkov budú nadšení. Mimochodom, niektoré hotely v Kemeri vytvárajú na plážach malé voľné plochy s pieskom (napriek tomu vstup do vody bude rovnaký kamienok) a móla tiahnuce sa cez celú pláž do vody.

Side sa môže pochváliť krásnymi piesočnatými plážami, hoci s malými kamienkami. Pobrežné vody sú preto často kalné, najmä v popoludňajších hodinách. Výborne vybavené a čisté pláže Side sa nachádzajú najmä na západnej strane letoviska. Pobrežie je príjemným miestom na oddych: môžete sa venovať rybolovu, plachteniu, plavbe na katamaráne, potápaniu atď.

Hotelová infraštruktúra

V Kemeri a Side nájdete širokú škálu hotelov, ktoré vyhovujú každému vkusu a rozpočtu. Prvé letovisko predstavuje niekoľko malých dedín a rovnomenné centrum. V každom meste je veľa hotelov, niektoré sú skromné a iné luxusné. Mimochodom, Kemer je obľúbený medzi rusky hovoriacimi turistami: prevažujú tu Rusi, Ukrajinci a Bielorusi.

Side nevyniká kvalitou hotelov (o ktorej niet pochýb), ale svojou polohou. Takmer všetky z nich – na prvom riadku (v tesnej blízkosti pláže), a medzi hotely a pobrežím nie je cesta (čo je typické, napríklad v Alanyi). Zariadenia sú tiež v dosahu mesta, takže prakticky z každého hotela máte ľahký prístup k miestnym atrakciám a najrôznejším obchodom.

Dovolenka s deťmi

Side aj Kemer ponúkajú množstvo zábavy pre rodiny s deťmi. Ktorý rezort si mám vybrať?? Každá zo zvažovaných možností má svoje vlastné výhody. Kemer:

  1. More je najčistejšie na Tureckej riviére;

  2. Letné horúčavy zmierňuje blízkosť hôr;

  3. Rôzne klubové hotely zamerané na dovolenku s deťmi;

  4. blízkosť letiska;

  5. Množstvo aktivít pre deti mimo hotela.

Na strane:

  1. Piesočnaté pláže, ktoré boli ocenené Modrou vlajkou za čistotu;

  2. Veľa hotelov s veľkým priestorom;

  3. Má mierne podnebie;

  4. zábava neďaleko hotelov.

Dá sa povedať, že obe letoviská sú skvelé pre rodiny s deťmi, pretože majú veľké čisté pláže a hotely ponúkajú rôzne animačné programy pre deti.

Stolovanie

Kemer aj Side tradične ponúkajú stravovanie all inclusive, ktoré zahŕňa rôzne miestne a európske jedlá, diétne jedlá, rôzne druhy ovocia, džúsy, zmrzlinu, nápoje (vrátane liehovín).

Turecký stravovací systém je dokonale organizovaný nielen v priestoroch hotela. V každej reštaurácii mimo hotelových priestorov si môžete vybrať vhodné jedlo: šaláty všetkého druhu, mäsové variácie (známy kebab, pilaw), rôzne druhy rýb, diétne jedlá atď.

Atrakcie a zábava

pamiatky na strane

Side sa nie nadarmo považuje za archeologickú perlu Turecka – je to skutočný skanzen (pod ochranou UNESCO), ktorý určite poteší milovníkov histórie. V meste sa nachádzajú grécke a rímske ruiny, ako aj zachované staré ulice s antickou architektúrou. Čo sa týka zábavy, Side ponúka množstvo nočných klubov, reštaurácií, športových podujatí a príjemné nakupovanie.

Kemer nie je taký bohatý na historické pamiatky, ale aj tak sa tu nachádza niekoľko zaujímavých miest. Jedným z nich je bývalý prístav Phaselis, založený v 7. storočí pred Kristom.. Nachádza sa tu veľa zrúcanín antických kúpeľov, divadiel, námestí atď. Zvláštnou pýchou letoviska je rozmanitosť prírodných atrakcií: milovníci „zelených“ pamiatok si môžu vychutnať krásne časti Kemeru.

Spodný riadok

Kritérium hodnotenia

Strana

Kemer

turistická sezóna

apríl/začiatok novembra

máj – október

Hotelová základňa

Rozvinutá infraštruktúra s hotelmi vysokej a strednej triedy (4* a 5*)

Rozvinutá infraštruktúra, prevaha hotelov strednej a vyššej triedy (4* a 5*)

Pláže

Piesočnaté pláže (možno nejaké kamienky)

Kamienkové pláže

Zaujímavosti

Rôzne kultúrne a historické pamiatky

Rozmanitosť prírodných pamiatok

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: