10 najlepších bezdrôtových slúchadiel pod 5000 Euro

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné odborné poradenstvo.

Špičkové bezdrôtové slúchadlá, najmä „prestížnych“ značiek, nie sú lacné. Ale stále existujú slušné modely za rozumnú cenu v rozsahu mnohých známych výrobcov. Redakcia časopisu Expertology uskutočnila prieskum trhu s audio príslušenstvom na začiatku roka 2022 a pripravila prehľad najlepších lacných bezdrôtových slúchadiel podľa názorov odborníkov a spätnej väzby od bežných používateľov.

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá

Pri výbere slúchadiel je ťažké nájsť ten správny model z hľadiska zvukového výkonu, ak si jednotlivé modely nevyskúšate osobne. Platí to najmä pre miniatúrne slúchadlá do uší alebo slúchadlá na uši, ktorých hlavné vlastnosti sú často totožné a rozdiel určujú faktory, ktoré vôbec nie sú zrejmé.

Pri nakupovaní online sa teda musíte zamerať na recenzie používateľov a porovnať ich s údajmi výrobcu. Napriek tomu je možné na začiatku zohľadniť určité vlastnosti, z ktorých najdôležitejšie budú.

Faktor formy

Rozdiel medzi slúchadlami cez uši a slúchadlami do uší je stále celkom jasný. Obe sú k dispozícii aj v bezdrôtových verziách. Pokiaľ však ide len o slúchadlá do uší alebo slúchadlá na uši, bezdrôtový formát vás núti pri výbere zvážiť ďalší faktor.

Miniatúrne bezdrôtové slúchadlá môžu byť navzájom prepojené alebo úplne samostatné. V prvom prípade je batéria často umiestnená na jednej strane, rovnako ako riadiaca elektronika. To znamená, že jedno slúchadlo je hlavné – komunikuje prostredníctvom Bluetooth so zariadením a druhé sa prenáša prostredníctvom spojovacieho kábla. A drôt plní podpornú úlohu – slúchadlá môžete jednoducho nosiť na krku.

Úplne samostatné slúchadlá sú vybavené vlastnou miniatúrnou batériou. Tento formát bol nazvaný

ue Wireless (TWS). Táto možnosť má výhody aj nevýhody. Pri tejto konštrukcii je prinajmenšom oveľa pravdepodobnejšie, že stratíte aspoň jedno slúchadlo.

Autonómia

Ďalšou dôležitou vlastnosťou, ktorú si môžete určiť sami vo fáze výberu online, je autonómia. Tu si musíte uvedomiť, že miniatúrne slúchadlá do uší z definície nemôžu poskytnúť týždennú výdrž batérie, pretože batéria je oveľa väčšia ako samotné slúchadlá.

Pri slúchadlách do uší a slúchadlách do mikrofónu je teda celkom bežný čas prevádzky 5 hodín na plné nabitie. Výrobcovia však najčastejšie nachádzajú spôsob, ako tento kompromis obísť, a to tak, že z puzdra na slúchadlá urobia aj powerbanku. Keď sa teda pozeráte na životnosť batérie, mali by ste zvážiť aj to, koľko plných nabíjacích cyklov poskytne plne nabitá batéria.

Ochrana vody

Vlastnosť, ktorá pre bežného používateľa nemusí byť príliš dôležitá, ale pre športovcov je takmer rozhodujúca. Ak máte v úmysle behať so slúchadlami za každého počasia, vyberte si vodotesnú verziu. A nezabúdajte na to, ani keď sa chystáte cvičiť len v posilňovni, pretože nadmerné potenie je pre elektroniku rovnako nebezpečné, ak nie ešte nebezpečnejšie.

Verzia Bluetooth

Nakoniec je veľmi žiaduci rádiový modul Bluetooth, minimálne vo verzii 5, pre vysokokvalitný zvuk bez zaseknutí a oneskorení a pre prehrávanie hudby vo vysokej kvalite.0. Piata generácia poskytuje nielen vyššie prenosové rýchlosti, ale aj výrazne nižšiu spotrebu energie.

Top 10 bezdrôtových slúchadiel pod 5000 Euro

ue Bezdrôtové slúchadlá 2 Basic, biele
NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez uši3

ahoj

 • ps TAH4205
 • 2 198 €
  2JBL Tune 510BT, modrá2 990 €
  1SVEN AP-B900MV, čierna3 003 €
  Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší3Sony WI-C200, biela1 599 €
  2HUAWEI AM61 Sport
 • biely, jantárový východ slnka
 • 2 380 €
  1Beats Flex All-Day Wireless4 093 €
  Najlepšie bezdrôtové slúchadlá TWS4Xiaomi Redmi AirDots 2, čierna1 178 €
  3Xiaomi Mi
  2 046 €
  2JBL Tune 215 TWS, biela3 598 €
  1Slúchadlá do uší HONOR 2
 • te, polnočná čierna
 • 4 350 €

  Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez uši

  V prvom výbere sa pozrieme na klasické slúchadlá cez uši. Tieto slúchadlá sú vhodnejšie na domáce alebo kancelárske použitie. Často sú však aj skladacie, takže si pár týchto slúchadiel môžete vziať so sebou na cesty bez toho, aby zaberali veľa miesta v batožine.

  ahoj

 • ps TAH4205
 • Hodnotenie: 4.6

  Philips TAH4205

  Otvorte recenziu lacných bezdrôtových slúchadiel cez hlavu Philips. Vyrábajú sa v Číne, ale holandská spoločnosť si zachováva svoju značku, pokiaľ ide o kontrolu kvality aj v cenovej kategórii. Cena na začiatku roka 2022 približne 2500 Euro.

  Model TAH4205 je akousi prestavbou predchádzajúcej verzie TAH4105. V predchádzajúcej generácii sa vývojári trochu prepočítali s basmi, ale táto verzia si s nižšími frekvenciami poradila oveľa lepšie.

  Celkové pokrytie frekvenčného rozsahu prehrávania sa tu pohybuje medzi 20k a 20k. Hz. Samotný spodný frekvenčný prah naznačuje dobré basy, ale okrem toho je na tele tlačidlo, ktoré stlačením získate dodatočné zosilnenie basov.

  Celkovo je zvuk veľmi dobrý, poskytuje pomerne kvalitný 32 mm ovládač na neodymových magnetoch. Citlivosť 110 dB je v tejto cenovej kategórii viac ako dostatočná, podľa recenzií uspokojí väčšinu používateľov. Impedancia je 32 ohmov, čo je jedna z najbežnejších hodnôt pre prenosné slúchadlá.

  Pokiaľ ide o konektivitu, tu výrobca potešil rádiom Bluetooth 5.0. Piata generácia znamená výrazne nižšiu spotrebu energie a dvojnásobnú rýchlosť prenosu dát. Do vzdialenosti 10 metrov od zdroja sa zvuk prenáša bez zadrhávania alebo skreslenia.

  Z hľadiska ergonómie sú slúchadlá celkom pohodlné, čelenka je ľahko nastaviteľná, konštrukcia je skladacia. Celkom dobrá batéria za tú cenu – vydrží nabitá až jeden deň pri strednej hlasitosti. Nabíja sa cez zásuvku USB typu C.

  Výhody

  • Pohodlné nosenie, nastavenie čelenky bez spätného chodu;
  • Tlačidlo zosilnenia basov;
  • Nabíjanie cez USB typu C;
  • skladacia konštrukcia;
  • Bluetooth 5.0;
  • Dobrá výdrž batérie.

  Nevýhody

  • Existujú sťažnosti na nedostatok objemovej rezervy.

  JBL Tune 510BT, modrá

  Hodnotenie: 4.7

  JBL TUNE 510BT, MODRÁ

  Teraz zvážte trochu zaujímavejšie slúchadlá americkej spoločnosti JBL. Ide o renomovaného výrobcu audio zariadení a príslušenstva, najmä. JBL Tune 510BT je o polovicu lacnejší ako jeho predchodca, ale výhody sú viditeľné.

  Z hľadiska suchých technických špecifikácií je tento model v mnohých ohľadoch takmer identický s vyššie opísaným modelom. Ide o rovnaký rozsah 20 až 20 tisíc. Hz, rovnaká impedancia 32 ohmov, takmer rovnaká citlivosť 103.5 dB, dokonca aj hmotnosť je takmer rovnaká – 160 g a takmer identický výber farieb. Rozdiely sa však prejavia pri bližšom pohľade.

  Početné testy a spätná väzba používateľov poukazujú na celkovo lepší zvuk, výraznejšie, ale nie príliš rušivé basy. Výrobca neuvádza AFC v špecifikáciách, ale aj bez meraní je to jasné – zvuk je hladký, scéna a lokalizácia je celkom dobrá.

  Kvalitatívne rozdiely oproti predchádzajúcemu modelu tu možno rozlíšiť prítomnosťou regulácie objemu na telese. Na pravej strane sa nachádzajú tlačidlá napájania, hlasitosti a prehrávania/pozastavenia. K dispozícii je aj indikátor zapnutia, mikrofón. Na hornej strane je zásuvka USB typu C na nabíjanie.

  Čo sa týka nabíjania, tu musíme výrobcu pochváliť. Po prvé, výdrž batérie je až 40 hodín, čo je výrazne lepšie ako pri modeli Philips TAH4205. Po druhé, je tu funkcia rýchleho dobíjania. Ak je teda batéria úplne „vybitá“, stačí 5-10 minút nabíjania, aby slúchadlá fungovali ďalšie 2-3 hodiny. Úplné nabitie už trvá približne 2 hodiny.

  Ďalšia „funkcia“ tohto modelu – prítomnosť hlasového asistenta. Dvojitým ťuknutím na tlačidlo prehrávania/pauzy môžete privolať jednu z nich – Siri, Google alebo dokonca Bixby. Ako s nimi komunikovať, si môžete prečítať v príručke.

  Z prehľadu Yandex.Na trhu so statusom „Level 4 Gadget Inspector“: „Dobre drží na hlave. pomerne hlasný. Nikdy som ho nemusel zapnúť na maximálnu hlasitosť. Dostatočná výdrž batérie.

  Výhody

  • kvalitné materiály;
  • Ľahké a pohodlné;
  • ovládanie hlasitosti;
  • USB typu C;
  • hlasový asistent;
  • dlhá životnosť batérie;
  • luetooth 5.0;
  • rýchle dobíjanie.

  Nevýhody

  • V lete sa uši pod ušnými vankúšmi veľmi potia.

  SVEN AP-B900MV, čierna

  Hodnotenie: 4.7

  SVEN AP-B900MV, čierna

  Výber zakončíme slúchadlami značky SVEN, ktorá je v Rusku dobre známa. A budú to slúchadlá plnej veľkosti pre tých, ktorí uprednostňujú maximálne pohodlie a izoláciu od vonkajších faktorov. Model AP-B900MV je akýmsi debutom spoločnosti SVEN v strednej triede, pretože predtým sa spoločnosť špecializovala na oveľa lacnejšie príslušenstvo.

  Formát plnej veľkosti čiastočne určuje nielen veľkosť, ale aj hmotnosť slúchadiel. Keďže ide o 40 mm radiátory a množstvo dôležitých prvkov pre kvalitný zvuk – celková hmotnosť páru je 225 g.

  Z hľadiska kľúčových vlastností je aj tento model takmer totožný s modelmi opísanými vyššie. Rozsah je 20k až 20k. Hz, impedancia 32 Ohm, citlivosť 105 dB. Za touto čistou „matematikou“ sa však skrývajú trochu iné praktické aspekty. Napriek tomu zohráva uzavretý formát a veľkosť radiátorov najpozitívnejšiu úlohu.

  Jednou z najdôležitejších technických noviniek tohto modelu je prítomnosť systému aktívneho potlačenia hluku. Je to charakteristický prvok pre tých, ktorí potrebujú maximálne ponorenie a izoláciu od okolitého hluku. A systém funguje správne, čo potvrdzujú odborníci aj používatelia.

  Ďalším dôležitým bodom je, že sa môžete pripojiť aj pomocou kábla. Dodávaný odpojiteľný kábel sa pripája do štandardnej zástrčky 3.5 mm mini jack. Je to dodatočná poistka pre prípad vybitia batérie.

  Pokiaľ ide o batériu, situácia nie je taká priaznivá ako v prípade vyššie uvedeného modelu. Výdrž batérie je údajne len 17 hodín a pri zapnutej aktívnej modulácii hluku maximálne 15 hodín.

  Z prehľadu Yandex.Trh so statusom „Level 3 Gadget Inspector“: „Úžasné slúchadlá, systém potlačenia hluku funguje skvele! Všetko, čo je napísané v popise, zodpovedá skutočnosti, je to veľmi príjemné.“.

  Výhody

  • v plnej veľkosti;
  • aktívne potláčanie hluku;
  • kvalitné basy a zvuk vo všeobecnosti;
  • spoľahlivé a spoľahlivé;
  • ovládanie hlasitosti;
  • káblové pripojenie;
  • skladacie.

  Nevýhody

  • pomerne krátka životnosť batérie.

  Najlepšie bezdrôtové slúchadlá do uší

  Druhý výber z prehľadu najlepších bezdrôtových slúchadiel časopisu Expertology je venovaný kompaktným, káblovým slúchadlám do kanála. V porovnaní so skutočnými bezdrôtovými slúchadlami, o ktorých budeme hovoriť nižšie, je to kompromis.

  Sony WI-C200, biela

  Hodnotenie: 4.7

  SONY WI-C200, BIELA

  Ako prvé budú vo výbere slúchadlá do kanála od legendárnej značky Sony. A paradoxne sú v tejto kategórii aj najlacnejšie – v januári 2022 stáli menej ako 2k. Roubles.

  Pohodlné a bezpečné uchytenie v ušiach vďaka trom párom mäkkých silikónových náušníkov vo veľkostiach S/M/L. Poskytujú dobrú izoláciu pre tento form factor.

  Zvukové vlastnosti sú veľmi slušné. Rozsah je 20K až 20K. Amplitúda je 96 dB, čo s 9 mm membránou na neodymových magnetoch poskytuje ešte pôsobivejšie basy. Pre maximálny účinok je však potrebné prispôsobiť veľkosť zvukovodu veľkosti vášho zvukovodu.

  Pripojenie slúchadiel k zdroju cez Bluetooth 5.0 je tiež veľké plus. Vysoká rýchlosť prenosu dát, spoľahlivé pripojenie, ale mierna spotreba energie.

  Okrem počúvania zvuku zariadenie podporuje aj funkciu náhlavnej súpravy – môžete sa pripojiť k smartfónu, prijímať hovory a hovoriť cez mikrofón. Podporuje kodeky AVRCP, HFP, A2DP, Headset, AAC.

  Hlasitosť možno nastaviť pomocou tlačidiel na miniatúrnom ovládacom paneli, prostredníctvom ktorého možno tiež privolať hlasového asistenta.

  Výdrž batérie je jedna z najlepších v takomto tvare a cene – udáva sa až 15 hodín plného nabitia a slúchadlá pri stredne hlasitej prevádzke to plne spĺňajú. užitočná funkcia rýchleho nabíjania – pri úplnom vybití vám 15 minút nabíjania poskytne niekoľko hodín používania naraz. nabíjanie cez USB typu C. Čas plného nabíjania 3 hodiny.

  Celkovo majú používatelia najpozitívnejší názor na zvuk slúchadiel, pričom jedinou kritikou je, že spojovací drôt v chlade veľmi stvrdne.

  Výhody

  • značka;
  • slušný zvuk a basy;
  • USB typu C;
  • Bluetooth 5.0;
  • hlasový asistent;
  • rýchle dobíjanie;
  • Lacný vo svojej triede.

  Nevýhody

  • spojovací kábel v chladnom počasí veľmi stvrdne.

  HUAWEI AM61 Sport
 • te, jantárový východ slnka
 • Hodnotenie: 4.7

  HUAWEI AM61 Sport<li></div><p>te, jantárový východ slnka“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/97616666195941-1910.jpg“ height=“398″ title=“HUAWEI AM61 Sport</p><li>te, jantárový východ slnka“><p>Ako druhé v tejto kategórii sa pozrieme na špeciálne slúchadlá športového formátu od spoločnosti HUAWEI. Na rôznych trhoch sa môžu označovať rôzne – s predponou Honor alebo bez nej. Hovoríme o rovnakom modeli a Honor je miestna značka spoločnosti HUAWEI.</p><p>Pod športovým formátom rozumieme niektoré funkcie a vylepšenia. Slúchadlá majú predovšetkým základnú vodotesnosť IP52. Je to základná ochrana proti potu a dažďovým kvapkám a nemôžete ich ponoriť do vody. Behať v nich je však pohodlné, a to aj vďaka vylepšenému upevneniu – vďaka špeciálnym „krídelkám“ sú slúchadlá bezpečne upevnené v ušiach. Má tiež magnetickú základňu na pripojenie ľavej a pravej ruky pri prenášaní.</p><p>Zvukové vlastnosti tohto modelu sú celkom štandardné a príliš sa nelíšia od väčšiny lacných slúchadiel do uší. Rozsah frekvenčného pokrytia od 20 do 20 tisíc. Výstup je 32 ohmov, citlivosť 96 dB. Membrána je tu však relatívne veľká na takýto rozmer – 11 mm, čo znamená, že zvuk je pri rovnakých podmienkach bohatší a má lepšie basy.</p><p>Kontrola zdroja zvuku je veľmi dobre implementovaná. Jednoduché prepínanie, preskakovanie skladieb, pretáčanie a prijímanie hovorov zo smartfónu prostredníctvom malého ovládacieho modulu.</p><p>Batéria nemá rekordnú kapacitu a jej výdrž je obmedzená na 11 hodín pri strednej hlasitosti, a to je maximum. K dispozícii je funkcia rýchleho dobíjania – 15 minút nabíjania pridá niekoľko hodín práce. Čas nabíjania od začiatku – 2 hodiny. Nabíjanie cez microUSB, čo by bola menšia nevýhoda, pretože USB typu C by bolo samozrejme lepšie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>bezpečné uchytenie;</li><li>modul riadenia sledovania/vyvolávania;</li><li>relatívne veľké membrány;</li><li>ochrana proti vlhkosti;</li><li>magnetické pripevnenie;</li><li>mikrofón s potlačením šumu;</li><li>Podpora pre iPhone.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Brilantný, vždy zapnutý indikátor LED.</li></ul><h3>Beats Flex All-Day Wireless</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=BEATS FLEX CELODENNÉ BEZDRÔTOVÉ PRIPOJENIE

  Tento výber zakončíme párom slúchadiel Beats, ktoré boli kedysi v Rusku doslova mainstreamom a Beats sú stále veľmi žiadané. Tento model už v našom prehľade balansuje na hranici podmienenej ceny – začiatkom roka 2022 bude stáť takmer 5 tisíc eur. Euro.

  Keďže ide o slúchadlá Beats, používatelia od nich nevedomky očakávajú hlboké basy. A výrobca vás tu nesklamal – nízke hodnoty sú naozaj plne v súlade s očakávaniami. Mali by sme tiež spomenúť, že tento model má ďaleko od audiofilského – slúchadlá ani nepredstierajú, že sú vyvážené, dôraz sa tu kladie na kvalitné basy.

  Pomocou miniatúrneho ovládacieho modulu môžete prepínať skladby, prijímať hovory atď. . Hlasový asistent Siri je zabudovaný v slúchadlách, ale nemôžete ho vyvolať hlasom – musíte stlačiť a podržať tlačidlo prehrávania.

  Musíme pochváliť rýchlosť pripojenia a prenosu dát. Žiadne oneskorenie, žiadny nesúlad viditeľný pri sledovaní videí. Rádiový modul Bluetooth 5.0 naozaj dobrá kvalita.

  Vstavaná batéria poskytuje až 12 hodín pohotovostného režimu. Tento čas udáva výrobca a podľa testov úplne zodpovedá skutočnosti.

  Ďalšou skvelou vecou na týchto slúchadlách je, že sú plne integrované do ekosystému spoločnosti Apple. Vďaka zabudovanému čipu W1 môžete podobne ako pri prvých slúchadlách AirPods jednoducho zdieľať skladby v systéme iOS, pripojiť sa tak, že obídete ponuku Bluetooth a rýchlo prepnete na slúchadlá v rámci jedného Apple ID.

  Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Trh so statusom Level 2 Gadget Inspector: „Toto sú najlepšie slúchadlá pre mobilných ľudí, ktorí vykonávajú viacero úloh a prepínajú činnosti. Vynikajúca ochrana pred hlukom v pozadí. Skvelá akustika!“

  Výhody

  • Charakteristické basy;
  • kvalitné materiály;
  • pohodlné ovládanie;
  • USB typu C;
  • luetooth 5.0;
  • Podpora pre iPhone
  • Rýchle nabíjanie paliva;
  • magnetické upínanie.

  nevýhody

  • Malé percento používateľov považuje basy za „prehnané“.

  Najlepšie bezdrôtové slúchadlá TWS

  Tretia a posledná nominácia v prehľade najlepších bezdrôtových slúchadiel do 5k. Modely vo formáte TWS. V tomto prípade sú pravé a ľavé slúchadlo úplne nezávislé aj od seba. Každý má vlastnú batériu a rádiový modul na komunikáciu.

  Xiaomi Redmi AirDots 2, čierna

  Hodnotenie: 4.7

  Xiaomi Redmi AirDots 2, čierna

  Pozrime sa najprv na superpopulárny model od spoločnosti Xiaomi. Ide o jedny z najlacnejších bezdrôtových slúchadiel v ponuke spoločnosti Xiaomi, po ktorých je už roky nepredstaviteľný dopyt. Náklady na začiatku roka 2022 sú len asi 1300 Euro.

  Tento veľký úspech tohto modelu je výsledkom ďalšej úspešnej realizácie stratégie spoločnosti Xiaomi vytvárať elektroniku, ktorá sa čo najviac približuje prémiovej triede za mimoriadne prijateľnú cenu. Takže tu máme slúchadlá s celkom dobrým zvukom, s nabíjacím puzdrom, vysokorýchlostným rádiom Bluetooth 5.0, základná ochrana proti vode, a to všetko v dobrom prevedení z hľadiska ergonómie.

  Vstavané miniatúrne batérie v každom slúchadle poskytujú až 4 hodiny prevádzky. Prenosné puzdro slúži ako 300mAh powerbanka, ktorá umožňuje trojnásobné nabitie slúchadiel. Ak chcete slúchadlá nabiť, jednoducho ich vložte do puzdra a uistite sa, že sa na každom z nich rozsvieti kontrolka. Samotné puzdro sa nabíja cez micro USB. Je trochu sklamaním, že chýba indikátor nabíjania puzdra.

  Základné zvukové charakteristiky sú typické: pokrytie rozsahu od 20k do 20k. Hz, impedancia 32 Ohmov, citlivosť 104 dB. Zvuková odozva vykazuje silnú tendenciu k nízkym hodnotám, čo používateľ väčšinou oceňuje. Nikto neočakáva, že tento model bude úplne vyvážený, veľa ľudí ho nepotrebuje a to, čo potrebujú, je basa.

  Celkovo sú dojmy používateľov a odborníkov pozitívne. Pripomienky sa týkajú len odpojeného ovládania. Nastavenie hlasitosti, prepínanie skladieb je možné len na zariadení, ale nie na samotných slúchadlách. Môže len prijať a ukončiť hovor. Je tu však hlasový asistent, ale určite by bolo lepšie obetovať ho ovládaniu, než naopak.

  Výhody

  • Dobré basy a dobrý zvuk celkovo;
  • luetooth 5.0;
  • nabíjacieho puzdra na tri nabitia;
  • základná ochrana proti vlhkosti;
  • hlasový asistent;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • Ovládanie je výrazne obmedzené.

  Xiaomi Miue Bezdrôtové slúchadlá 2 Basic, biele

  Hodnotenie: 4.8

  XIAOMI MI<tr></div><p>UE BEZDRÔTOVÉ SLÚCHADLÁ 2 BASIC, BIELE“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/19916666195941-6010.jpg“ height=“404″ title=“XIAOMI MI</p><tr>BEZDRÔTOVÉ SLÚCHADLÁ UE 2 BASIC, BIELE“><p>Ďalší model Xiaomi, drahší a zaujímavejší ako predchádzajúci variant, ale v absolútnom vyjadrení sú stále lacné – približne 2 000 Euro na začiatku roka 2022.</p><p>Toto je jedna z mnohých „variácií na tému AirPods“ na trhu. Ale na tom nie je nič zlé, pretože implementácia je celkom dobrá. Dokonca aj z hľadiska konštrukcie je všetko urobené dobre, slúchadlá a puzdro sú príjemné na držanie, v malých detailoch nie je vôbec žiadny pocit lacnosti.</p><p>Kľúčové vlastnosti sú typické pre tento formát: Frekvenčná odozva od 20k do 20k. Hz, impedancia 32 ohmov. Membrány sú dosť veľké – 14.2 mm, čo je určite dobré z hľadiska kvality zvuku. To však nie je jediný rozhodujúci faktor.</p><p>Stojí za zmienku, že ide o slúchadlá do uší polootvoreného typu. To znamená, že sú podľa definície výrazne horšie ako slúchadlá do uší, pokiaľ ide o izoláciu od zvukov vonkajšieho sveta. A to nie je nevýhoda, je to prirodzená vlastnosť, ktorú treba mať na pamäti.</p><p>Pripojenie k slúchadlám cez Bluetooth 5.0. Podporuje kodeky SBC/AAC a všetky najpopulárnejšie profily: A2DP, AVRCP, HFP, Headset. A je tu dôležitá pozitívna správa. Každý pár slúchadiel sa k jednotke pripája samostatne. Výrobca tu nešetril na schéme pripojenia, ako je to vo väčšine lacných slúchadiel TWS, kde jedno je hlavné a druhé sa pripája cez prvé, čo môže viesť k nesúladu a oneskoreniu. Tento model nemá tento problém hneď od začiatku.</p><p>Rovnako ako v predchádzajúcej verzii slúži puzdro aj ako powerbanka. Kapacita batérie puzdra 410 mAh. Kapacita batérie jedného zo slúchadiel v páre – 40 mAh. Na jedno plné nabitie vydržia slúchadlá až 5 hodín. Čas do úplného nabitia puzdra z nabíjačky – 1.5 h a rovnaký čas na nabíjanie slúchadiel v puzdre.</p><p>Celkovo sú slúchadlá dobré pre svoju špecializáciu a cenu, okrem spôsobu, akým je implementované dotykové ovládanie. Je veľmi obmedzená – môžete iba zastaviť/pokračovať v prehrávaní a zavolať hlasového asistenta. Ale aj tieto funkcie sa ťažko používajú, pretože dotykové plochy nie sú nijako zvýraznené a sú príliš malé.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Štýlový vzhľad v štýle slúchadiel Apple AirPods;</li><li>kvalita vyhotovenia;</li><li>nezávislé pripojenie každého slúchadla k zariadeniu;</li><li><b>luetooth 5.0;</li><li>Vysokokapacitné nabíjacie puzdro;</li><li>USB typu C;</li><li>životnosť batérie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>dotykové ovládanie je zle navrhnuté.</li></ul><h3>JBL Tune 215 TWS, biela</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=JBL Tune 215 TWS, biela

  Výber pokračuje slúchadlami od uznávanej americkej značky JBL. Ide o drahšie riešenie – takmer 4 tisíc. Cena je odôvodnená takmer všetkými funkciami.

  Dôležitá je predovšetkým kvalita zvuku. Spoločnosť JBL si tu zachováva svoju značku s pôsobivou čistotou zvuku. Výrazná scéna, detail, jasná lokalizácia. Zážitok dopĺňajú jemné, hlboké basy patentovanej technológie Pure Bass spoločnosti JBL.

  Druhým významným bodom je výdrž batérie. Je to vylepšené zvýšenou kapacitou každej batérie v každom slúchadle – 55 mAh, čo vám umožní až 5 hodín používania. 660mAh nabíjacie puzdro poskytuje celkovo až 25 hodín používania. Čas plného nabíjania cez USB typu C je 2 hodiny.

  Pohodlná funkcia Dual Connect umožňuje používať obe slúchadlá naraz na počúvanie alebo každé slúchadlo zvlášť na iný účel. V jednom môžete počúvať zvukový záznam a druhý používať na telefonovanie.

  Pri všetkých plusoch tohto modelu je rovnaký problém ako pri predchádzajúcom – zle vyvinuté dotykové ovládanie. Nominálne tam je, ale ťažko sa používa a má veľmi obmedzené funkcie.

  Z používateľskej recenzie spoločnosti Yandex.Trh so statusom „Level 2 Gadget Inspector“: „Skvelý zvuk: mäkké, objemné basy, dobre vykreslené stredy a čisté výšky. Pohodlné nosenie v ušiach. Mikrofón je tiež slušný.

  Zásluhy

  • značka;
  • JBL Pure Bass;
  • luetooth 5.0;
  • Puzdro s funkciou nabíjania;
  • USB typu C;
  • hlasový asistent;
  • životnosť batérie.

  Chyby

  • zle navrhnuté ovládacie prvky.

  Slúchadlá do uší HONOR 2
 • te, polnočná čierna
 • Hodnotenie: 4.9

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: