8 najlepších 55-palcových televízorov do 50 000 RUR

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Získajte odborné poradenstvo pred nákupom.

Chcete si do spálne umiestniť veľký televízor? Alebo si ho chcete umiestniť do obývačky? V oboch prípadoch by bol ideálnou voľbou model s 55-palcovou obrazovkou. Nemyslite si však, že by ste boli predražení. Pokúsime sa vám ukázať, že dobrý 55-palcový televízor sa dá zohnať za 50 tisíc. Euro alebo ešte lacnejšie. V tomto článku sa budeme venovať týmto zariadeniam.

Hodnotenie najlepších televízorov do 50 000 Euro za 55 palcov

HodnotenieMiestoNázovCena
Najlepšie 55-palcové televízory do 50 000 RUR1Samsung QE55Q60TAU56 999 €
2LG 55NANO796NF49 990 €
3Samsung UE55TU8000U45 299 €
4LG 55UNP4006LA40 900 €
5Samsung UE55TU7100U40 999 €
6TCL 55P71731 990 €
7

ahoj

 • ps 55PUS6704
 • 37 990 €
  8Xiaomi Mi TV 4S 55 T2 Global38 450 €

  Samsung QE55Q60TAU

  Skóre : 4.9

  Samsung QE55Q60TAU

  Spoločnosť Samsung zvyčajne predáva svoje televízory QLED za pomerne veľa peňazí. Aj keď má len 55-palcovú obrazovku. Existujú však výnimky z pravidla. Najmä model Samsung QE55Q60TAU. Ako možno tušíte, tento model patrí do série Q6. Znamená to, že sa v ňom nachádza viacero zjednodušení. Mnohí čitatelia Expertology však budú s možnosťami televízora stále spokojní.

  Tento model má veľmi tenký rám displeja. Čo sa týka samotnej obrazovky, tá sa môže pochváliť rozlíšením 4K a obnovovacou frekvenciou až 100 Hz. Vďaka podpore HDR10+ bude kvalitný obsah vyzerať takmer tak dobre, ako to zamýšľali jeho tvorcovia. Mimochodom, môžete používať internet, zariadenia tretích strán, disk USB a externý pevný disk pripojený k routeru – to všetko umožňuje operačný systém Tizen.

  Jednotka je samozrejme schopná zachytiť televízne kanály. Zároveň k nemu môžete ľahko pripojiť satelitnú anténu – televízor dokonca podporuje normu DVB-S2. Displej QLED však naplno ukáže svoj výkon, len ak sledujete vysokokvalitný obsah. Obraz z hernej konzoly môžete vyviesť pomocou jedného z troch portov HDMI. Pripojením k domácej sieti cez Wi-Fi 802 si môžete vychutnať aj online kino.11ac. Bluetooth je tu tiež prítomný, ale používa sa hlavne na prenos zvuku do slúchadiel a pripojenie vhodnej klávesnice.

  Na zadnej strane televízora nájdete dvojicu portov USB. To znamená, že nebudete mať žiadny problém s vložením kľúča USB. Ak hovoríme o reproduktoroch, ktoré sú tu niekde prítomné, ich počet je dva. Výkon každého z nich nepresahuje 10 W. V budúcnosti budete nepochybne chcieť ozvučiť svoje domáce kino alebo soundbar. Pokiaľ nebudete stáť v relatívne malej miestnosti, kde tento typ reproduktora postačí.

  Mnoho kupujúcich Samsung QE55Q60TAU potom píše pozitívne recenzie. V internetovom obchode Eldorado napísal Egor najmä toto: „Skvelý obraz, skvelé pozorovacie uhly, hry na Xbox One X vyzerajú úžasne. Množstvo skvelých funkcií s pripojením k smartfónu“. Zdá sa, že v tomto ohľade sa výrobky spoločnosti Samsung výrazne odlišujú od svojho hlavného konkurenta.

  Výhody

  • Obrovské množstvo konektorov;
  • Zabudované moduly Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
  • Zvýšenie obnovovacej frekvencie obrazovky až na 100 Hz;
  • Podporuje okolie;
  • Čierna farba je dostatočne sýta;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie.

  Nevýhody

  • Žiadna podpora pre HDMI 2.1;
  • Nie je to najlepší systém reproduktorov;
  • Nie je zabudovaný výkonný procesor.

  LG 55NANO796NF

  Hodnotenie: 4.8

  LG 55NANO796NF

  Displej tohto televízora je vyrobený technológiou NANOCELL. To znamená, že budete mať k dispozícii 55-palcovú obrazovku IPS s povrchovou úpravou, ktorá eliminuje účinky blednutia. Užijete si detailný a ostrý obraz, najmä pri sledovaní kvalitného obsahu. Potešia vás aj maximálne pozorovacie uhly. Jediná drobná výčitka sa týka čiernej farby, ktorá nie je taká sýta, ako by sme chceli. Cenovka zariadenia je však primeraná – cena televízora je nižšia ako 50 tis. Euro.

  Ak prejdeme k obrazovke, nemôžeme nespomenúť podporu technológie HDR 10 Pro. Filmy a hry sú skutočným potešením. Môžete si tiež vychutnať rozlíšenie 4K. Pokiaľ ide o obnovovaciu frekvenciu displeja, tá je štandardná a juhokórejský výrobca sa na nej rozhodol ušetriť.

  Za dianie na obrazovke je zodpovedný nielen výkonný procesor, ale aj operačný systém WebOS. S jeho pomocou budete môcť sledovať obsah online, stačí sa len pripojiť k routeru, najlepšie prostredníctvom vysokorýchlostnej siete Wi-Fi štandardu 802.11ac. Televízor tiež bez problémov rozpozná obsah externého disku. Na jeho pripojenie sú k dispozícii dva porty USB. Na zadnej strane zariadenia sa nachádzajú aj tri porty HDMI 2.0. Napokon, nikto vám nezakazuje sledovať bežnú televíziu – LG 55NANO796NF podporuje všetky štandardy, od pozemného DVB-T2 až po satelitný DVB-S2.

  Dva reproduktory sa používajú ako reproduktorový systém. Výkon každého z nich je 10 W. Ak to nestačí, optický výstup. Zvuk môžete prenášať aj do bezdrôtových slúchadiel – na to slúži zabudovaný modul Bluetooth.

  V kompletnej sade so 14-kilogramovým televízorom určite nájdete diaľkové ovládanie Magic Remote. Má pomerne veľké rozmery, ale obsahuje gyroskop, rolovacie koliesko, veľa tlačidiel a mikrofón. Televízor je štandardne umiestnený na televíznom stojane pomocou oblúkových nožičiek. Môžete ho tiež zavesiť na stenu pomocou držiaka s rozmermi 300 x 300 mm.

  Dobrou správou je, že

  • Veľký počet konektorov;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Zabudované pripojenie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
  • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
  • Dá sa zavesiť na stenu;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Podpora HDR 10 Pro je implementovaná.

  Nevýhody

  • Nie je to najhlbšia čierna farba;
  • Obnovovacia frekvencia obrazovky nepresahuje 50 Hz.

  Samsung UE55TU8000U

  Hodnotenie: 4.8

  SAMSUNG UE55TU8000U

  Tento televízor patrí do ôsmej série. To znamená, že získate zariadenie postavené na výkonnom procesore, vďaka ktorému operačný systém Tizen a všetky aplikácie fungujú hladko. Môžete sa spoľahnúť aj na pekné balenie – v krabici nájdete malý a praktický diaľkový ovládač One Remote, ktorý podporuje hlasové ovládanie. Páčiť sa vám bude aj takzvaný bezrámový dizajn. Juhokórejčania trochu podvádzajú: rám okolo obrazovky je stále prítomný. Ale jeho hrúbka je naozaj nápadná, už nie je schopný odvádzať pozornosť od filmu alebo videa.

  Televízor zobrazuje obraz s rozlíšením 4K. V tomto prípade frekvencia neprekročí 60 Hz, čo súvisí so stredne náročným stavom zariadenia Samsung UE55TU8000U. Teší nás, že tento model podporuje HDR10+. Ak sledujete súvisiaci obsah, vychutnáte si veľmi hlboké čierne. Mimochodom, za to môžeme poďakovať technologickej matrici VA. Jeho miernou nevýhodou sú však relatívne úzke pozorovacie uhly.

  Tento model rozpoznáva všetky štandardy digitálnej televízie – od pozemnej až po satelitnú. Častejšie však budete sledovať filmy a videá cez dátové pripojenie. S vysokorýchlostným pripojením 802 Wi-Fi.11ac. K televízoru môžete pripojiť aj hernú konzolu alebo iné zariadenie – na tento účel je k dispozícii trojica konektorov HDMI 2.0. Ak si chcete prezrieť obsah kľúča USB, k dispozícii je niekoľko portov USB, ktoré vám pomôžu.

  Podobne ako drvivá väčšina juhokórejských televízorov v tomto cenovom segmente je aj Samsung UE55TU8000U doplnený o zabudovaný modul Bluetooth. Zo zaujímavých softvérových „čipov“ si môžeme všimnúť režim Ambient. Umožňuje zobraziť obraz steny za zariadením, čím sa dosiahne efekt priehľadnej obrazovky. Najmä ak ste sa rozhodli zavesiť televízor na stenu.

  Tento model väčšinou zhromažďuje recenzie s najvyšším hodnotením. Napríklad jeden z návštevníkov služby Yandex.Market“ napísal nasledujúce: „Skvelá televízia! Všetko je skvelé: Zvuk, obraz je ostrý, dokonca príliš ostrý, po bežnom televízore – len priestor. Diaľkové ovládanie je malé, zrozumiteľné a ľahko sa drží.

  Výhody

  • Podporuje režim okolia;
  • Môžete ho zavesiť na stenu;
  • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
  • Hlboké čierne farby;
  • Podpora HDR10+ je implementovaná;
  • Bluetooth a Wi-Fi 802 sú zabudované.11ac;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • Má Smart TV;
  • Množstvo konektorov.

  Nevýhody

  • Nie sú to najlepšie pozorovacie uhly;
  • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
  • Celkový akustický výkon pod 20 W.

  LG 55UNP4006LA

  Hodnotenie: 4.7

  LG 55UNP4006LA

  Prakticky všetky televízory strednej triedy od veľkých výrobcov sú teraz vybavené funkciou Smart TV. Model s názvom LG 55UNP4006LA nie je výnimkou z pravidla. Je vybavený operačným systémom WebOS, ktorý podporuje veľmi širokú škálu aplikácií. Bez problémov budete môcť sledovať YouTube a niektoré podmienené „Kinopoisk HD“. Stačí sa pripojiť k smerovaču. To sa prednostne vykonáva pomocou štandardu Wi-Fi 802.11ac. V tomto prípade je šírka pásma dostatočná aj na sledovanie obsahu v rozlíšení 4K. Konkrétne, že sa môže pochváliť takýmto displejom nainštalovaným tu.

  Na obrazovke bola použitá technológia IPS. To znamená, že si budete môcť vychutnať realistické farby a maximálne pozorovacie uhly. Jediná kritika, ktorú môžete mať, je hĺbka čiernej, ktorá má ďaleko od ideálu. Výrobca tiež obmedzil displej na štandardnú obnovovaciu frekvenciu.

  Televízor sa môže pochváliť technológiou HDR 10 Pro. Nespoliehajte sa však na lepšiu reprodukciu obrazu – je to technológia obrazovky. Recenzenti LG 55UNP4006LA uverejnení na tejto webovej stránke hovoria aj o nízkom kontrastnom pomere

   traHD.su. Situácia sa mohla zlepšiť lokálnym stmievaním, ale Juhokórejčania túto technológiu odmietli – inak by sa tento model predával za oveľa viac peňazí.

   Ako sa očakáva, tento model podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. To znamená, že satelitnú anténu môžete pripojiť bez potreby prijímača. K televízoru môžete pripojiť aj ďalšie zariadenia, pre ktoré sú k dispozícii tri konektory HDMI 2.0. Ak chcete zvuk vyviesť na slúchadlá, pripravte sa na bezdrôtové slúchadlá – namiesto 3,5 mm zvukového výstupu sa tu používa zabudovaný modul Bluetooth.

   Tento model je vybavený optickým zvukovým výstupom. Jedného dňa sa môže hodiť, pretože zabudovaný 20W reproduktor nebude stačiť každému. Zbytočné nie sú ani otvory pre nástenný držiak 300×300 mm. Televízor vyzerá skvele aj na stojane – vďaka oblúkovému stojanu televízora.

   Mnohí kupujúci sú s týmto modelom skutočne spokojní. Napríklad Anton emocionálne napísal na Yandex.Trhovisko má tieto možnosti: „Obraz je špičkový, môj prvý inteligentný. Veľmi sa mi páči diaľkové ovládanie: posúvanie, kurzor – nikde bez nich.

   Výhody

   • Dodáva sa s diaľkovým ovládačom Magic Remote;
   • HDR 10 Pro je podporovaný;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Je tu Smart TV;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Veľký počet konektorov;
   • Moduly Wi-Fi 802 sú prítomné.11ac a Bluetooth;
   • Možno zavesiť na stenu.

   Nevýhody

   • Používa sa štandardný zvukový systém;
   • Nie je to najlepší kontrast;
   • Obrazovka má obnovovaciu frekvenciu 50 Hz.

   Samsung UE55TU7100U

   Hodnotenie: 4.6

   SAMSUNG UE55TU7100U

   Juhokórejská spoločnosť Samsung takmer každý rok zmenšuje šírku rámu obrazovky svojich televízorov. Nové zariadenia sa začínajú označovať ako „bezrámčekové. V skutočnosti existujú hranice, ale teraz vám vôbec nevadia. A to nie je jediná funkcia zariadenia Samsung UE55TU7100U. Tento televízor podporuje režim Ambient. Ak vám nevadí fotografovanie steny za ňou, môžete dosiahnuť určitú priehľadnosť obrazovky. Tieto a mnohé ďalšie funkcie ponúka operačný systém Tizen, ktorý je tu nainštalovaný.

   Predný panel je vybavený 55-palcovým displejom vyrobeným technológiou VA. Odborníci potvrdia, že takáto obrazovka dokáže vytvoriť veľmi hlbokú čiernu farbu a poteší diváka vysokou úrovňou kontrastu. Má však jednu nevýhodu, ktorou nie sú najširšie pozorovacie uhly. Obrázok je zobrazený v rozlíšení 4K. Podpora HDR10 by mala kupujúceho potešiť+. Oceniť môžeš takmer každú funkciu systému PlayStation 4 Pro. Ďalšou dôležitou funkciou je zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky až do 100 Hz. Takýto hladký obraz sa však stáva len s interpoláciou. Ak má obsah rozlíšenie 4K, frekvencia bude obmedzená na 60 Hz. To je však typické pre všetky moderné televízory Samsung, ktoré majú primeranú cenu.

   Keďže televízor má operačný systém Tizen, budete môcť sledovať filmy a videá dostupné na globálnom webe. Stačí sa pripojiť k domácej sieti. Najlepšie prostredníctvom 802.11ac, pretože má veľkú šírku pásma. Medzi bezdrôtovými modulmi je aj Bluetooth. Používa sa najmä na prenos zvuku do slúchadiel.

   Keď už hovoríme o káblových rozhraniach, k dispozícii sú dva konektory HDMI 2.0. Tento port sa používa na príjem obrazu napríklad z hernej konzoly. Na zadnom paneli televízora sa nachádza aj jeden port USB. To znamená, že môžete sledovať filmy vopred nahrané na externom pevnom disku alebo flash disku. Môžete na ňom tiež písať televízne vysielanie a televízne seriály. Mimochodom, Samsung UE55TU7100U rozpoznáva všetky štandardy digitálnej televízie. Dokonca aj satelit DVB-S2. Musíme spomenúť optický zvukový výstup. Jedného dňa ho budete chcieť použiť, pretože kombinovaný výkon použitého reproduktorového systému je len 20 W.

   Hmotnosť tohto modelu nepresahuje 13,9 kg. Televízor tak môžete zavesiť na stenu bez pomoci druhej osoby. Nezabudnite si však zaobstarať držiak 200×200 mm.

   Možno si myslíte, že toto zariadenie nemá žiadne osobitné nevýhody. Nie je. Najdôležitejšie informácie od spoločnosti Yandex.Markéta napísala Viktorovi: „Diaľkové ovládanie je štandardné a nepohodlné. Drahšie modely majú zaujímavejšie diaľkové ovládanie. Našťastie je One Remote k dispozícii samostatne. Napriek tomu sa môžete sťažovať na výkon použitého procesora – je relatívne nízky, v súvislosti s čím niektoré aplikácie občas môžu spomaliť.

   Výhody

   • HDR10+ je podporovaný;
   • Hlboká čierna farba;
   • K dispozícii je Smart TV;
   • Zabudované pripojenie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
   • Rozumie všetkým normám digitálnej televízie;
   • Môžete ho zavesiť na stenu;
   • Režim okolia;
   • Prítomnosť snímača okolitého svetla.

   Nevýhody

   • Nemá príliš vysoký výkon procesora;
   • Dodáva sa s nepohodlným diaľkovým ovládaním;
   • Kryt je vyrobený z krehkého plastu;
   • Štandardný výkon reproduktora;
   • Nie najlepšie pozorovacie uhly.

   TCL 55P717

   Hodnotenie: 4.5

   TCL 55P717

   Bezrámčekový televízor dokáže vyrobiť nielen spoločnosť Samsung. Môže sa nimi pochváliť aj čínska spoločnosť TCL. A jej zariadenia sú relatívne lacné. Napríklad TCL 55P717 v Slovenskách obchodoch stojí približne 40 tisíc Euro. Euro.

   Je potrebné poznamenať, že aj tu sa objavujú stopy juhokórejskej technológie. Skutočnosť, že obrazovku pre tento model vytvorila spoločnosť Samsung. Je vyrobený na báze technológie VA, čo znamená vysoký kontrast a hlbokú čiernu farbu. Jedinou nevýhodou tohto riešenia nie sú najširšie pozorovacie uhly. Výrobca sa tiež nepokúsil zvýšiť obnovovaciu frekvenciu – tá sa rovná bežným 60 Hz. Obrázok je zobrazený v rozlíšení 4K. Skúsenosti s vystavovaním najlepšie opísal Ibrahim v online obchode Citi

  • Obraz s vysokým rozlíšením, bohatý a sýty. HDR10. 4K. Zatiaľ som nenašiel žiadne chyby. Podporuje Smart TV.

   Inteligentné funkcie sú tu implementované na základe operačného systému Android 9. Toto sa uvádza v recenzii TCL 55P717 na webovej stránke

    traHD.su. V tom istom materiáli sa uvádza, že telo televízora je vyrobené z plastu. To však platí pre väčšinu zariadení s podobnou cenovkou. Oveľa dôležitejšia je skutočnosť, že obrazovka dostala lokálny výpadok pozostávajúci z 1 296 samostatných zón. Kontrast je vysoký aj vďaka tejto technológii.

    Televízor môžete ovládať veľmi praktickým, aj keď pomerne veľkým diaľkovým ovládačom. Všetky tlačidlá sú dobre umiestnené, takže sa dajú ľahko uchopiť aj poslepiačky.

    Keďže má systém Android, určite sa nestretnete s nedostatkom obsahu. Digitálnu televíziu môžete sledovať bez obáv – zariadenie rozpoznáva všetky tri najpopulárnejšie štandardy. Môžete tiež použiť jeden z dvoch portov USB a pripojiť externý pevný disk alebo USB flash disk. Nikto vám nezakáže pripojiť sa k routeru a začať sledovať online kino. Jediným problémom v tomto prípade bude skutočnosť, že televízor je určený pre Wi-Fi 802.11n. Ak chcete sledovať filmy v rozlíšení 4K, je lepšie použiť káblové pripojenie.

    Tento model nemá problém s výstupom zvuku na slúchadlách Bluetooth. Obsahuje aj káblové príslušenstvo – na zadnej strane náhlavnej súpravy je 3,5 mm konektor. K dispozícii je aj optický konektor, ktorý umožňuje pripojenie soundbaru alebo systému domáceho kina. Samotný televízor znie na priemernej úrovni – celkový výkon jeho reproduktorového systému nepresahuje 19 wattov.

    Zostáva dodať, že zariadenie má tri konektory HDMI, čo bude stačiť pre väčšinu čitateľov Expertology. A vďaka jeho hmotnosti 11 kg ho môžete zavesiť na stenu bez toho, aby to musel robiť niekto iný. Budete potrebovať držiak VESA s rozmermi 200×200 mm.

    Výhody

    • Veľmi tenké okolie obrazovky;
    • Implementovaná podpora HDR10;
    • Pomerne sýte čierne farby;
    • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
    • Je tu Smart TV;
    • Môžete pripojiť káblové aj bezdrôtové slúchadlá;
    • Má veľký počet konektorov;
    • Rozpoznáva všetky štandardy digitálnej televízie;
    • Môžete ho zavesiť na stenu.

    Nevýhody

    • Pozorovacie uhly nemožno nazvať maximálnymi;
    • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
    • Nie je to najlepší zvukový systém;
    • Rozsvieti sa veľmi jasná kontrolka;
    • Priemerný výkon CPU;
    • Modul Wi-Fi je obmedzený na štandard 802.11n.

    ahoj

   • ps 55PUS6704
   • Hodnotenie: 4.4

    Philips 55PUS6704

    V Slovenskách obchodoch stále ľahko nájdete televízory Philips. A ak nehovoríme o najlacnejších modeloch, majú charakteristickú funkciu podpory podsvietenia, ľudovo nazývanú Ambi

   • ght. Osvetľuje priestor za televízorom vo farbách toho, čo je na obrazovke. Efekt je ohromujúci. A presne takouto technológiou disponuje Philips 55PUS6704. Má aj niekoľko ďalších výhod.

    Displej je na ňom umiestnený a zobrazuje obraz v rozlíšení 4K. Obrazovka podporuje HDR10+ a Dolby Vision, čo je veľmi príjemné. Jediným negatívom spotrebiteľa môže byť obnovovacia frekvencia, ktorá nepresahuje 60 Hz. Ale väčšine ľudí to stačí.

    Tento model rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie. To znamená, že môžete ľahko pripojiť satelitnú anténu bez problémov s prijímačom. Niektorí majitelia zariadenia Philips 55PUS6704 sa však bez antény vôbec nezaobídu. Skutočnosť, že toto zariadenie má funkciu Smart TV, vďaka ktorej môžete sledovať rôzne online kiná. K smerovaču sa odporúča pripojiť pomocou kábla. Ak sa rozhodnete používať Wi-Fi, riskujete, že pri sledovaní obsahu v rozlíšení 4K dôjde k čiastočnému zaťaženiu.

    Samozrejme, k televízoru môžete pripojiť aj iné zariadenia – napríklad hernú konzolu. Na to sú určené tri zásuvky HDMI. K dispozícii je niekoľko portov USB, ktoré umožňujú sledovať obsah karty flash alebo externého pevného disku. Na zadnej strane televízora nájdete aj konektor pre slúchadlá. Bohužiaľ, je to jediný spôsob, ako ich pripojiť – nie je tu žiadny modul Bluetooth.

    Možno ste si všimli, že tento model je takmer na konci nášho výberu. Dôvodom je prítomnosť závažných nedostatkov. Po prvé, shell Saphi ešte zďaleka nie je ideálny – poskytuje relatívne malý počet aplikácií a občas dokáže byť pomalý. Druhú nevýhodu dobre opísal zákazník v internetovom obchode DNS: „Ďalšou nevýhodou je diaľkové ovládanie. Camon chlapci, v roku 2019 robiť diaľkové ovládanie z 90. rokov je škoda. Našťastie všetky konektory HDMI na mojom televízore podporujú CEC, takže som diaľkový ovládač od televízora odložil do zásuvky a používam diaľkový ovládač od NVIDIA Shield Pro.“. Kupujúcemu sa však televízor páčil a dal mu veľmi vysoké hodnotenie.

    Výhody

    • K dispozícii je Smart TV;
    • Veľmi vysoký kontrast;
    • Dá sa zavesiť na stenu;
    • Ambi-backlit
    • ght;
    • K dispozícii je podpora Dolby Vision;
    • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
    • Množstvo konektorov.

    Nevýhody

    • Dodáva sa s nepohodlným diaľkovým ovládaním;
    • Vlastný operačný systém ešte nebol dokončený;
    • Vnútri je pomerne slabý procesor;
    • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
    • Chcel by som výkonnejší reproduktor;
    • Žiadne Bluetooth;
    • Wi-Fi podporuje iba 802 802.11n.

    Xiaomi Mi TV 4S 55 T2 Global

    Hodnotenie: 4.3

    XIAOMI MI TV 4S 55 T2 GLOBÁLNE

    Pred niekoľkými rokmi vstúpila čínska spoločnosť Xiaomi na trh s LCD televízormi. Po jej jednotlivých modeloch je okamžite veľký dopyt. Veľký záujem kupujúcich vzbudila najmä globálna verzia Xiaomi Mi TV 4S 55 T2. Dokáže potešiť veľmi tenkým strieborným rámikom, ktorý neodvádza pozornosť od diania na obrazovke. Mimochodom, tu je uhlopriečka 54,6 palca. Je vyrobený pomocou technológie VA. To svedčí nielen o tom, že sa na jeho tvorbe podieľala spoločnosť Samsung, ale aj o veľmi sýtej čiernej farbe. Túto skutočnosť oceníte, najmä ak sa rozhodnete sledovať obsah HDR. Televízor sa môže pochváliť aj rozlíšením 4K. Pokiaľ ide o obnovovaciu frekvenciu obrazovky, tá nepresahuje 60 Hz. Logické, pretože výrobca potreboval dosiahnuť prijateľnú cenu.

    Tento televízor má operačný systém Android TV. Ak možno veriť recenzii Xiaomi Mi TV 4S 55 T2 od IXBT, odvádza vynikajúcu prácu. Jeho tvorcovia si obľúbili aj diaľkové ovládanie s podporou Bluetooth, ktoré sa s ním dodáva. Ponuka operačného systému je plne rusifikovaná. Ak sa k routeru pripájate prostredníctvom siete Wi-Fi 802.11ac, potom získajte možnosť sledovať obsah 4K online.

    Tento model je pripravený rozpoznať dva digitálne televízne štandardy: DVB-T2 a DVB-C. Bohužiaľ, majitelia satelitnej antény budú potrebovať aj prijímač. Na pripojenie podobných zariadení sú k dispozícii tri konektory HDMI 2.0. A rovnaký počet portov USB, ktoré sa používajú najmä na pripojenie flash disku a externého pevného disku. Číňania svoj výtvor vybavili aj 3,5 mm audio konektorom. Napriek tomu, že kupujúci môže používať modul Bluetooth pripojením bezdrôtových slúchadiel.

    Televízor má štandardný reproduktorový systém, ktorý pozostáva z dvoch reproduktorov s výkonom 10 W každý. Má tiež otvory na montáž na stenu vo formáte 300×300 mm. Váži 12,45 kg, takže ho môžete zavesiť bez pomoci druhej osoby.

    Xiaomi Mi TV 4S 55 T2 je skutočný hit. Dôkazom toho je takmer 2 000 recenzií, ktoré boli zanechané len v internetovom obchode DNS. Tento model však nemožno nazvať dokonalým. Inak by Sergej, jeden z kupujúcich, nenapísal nasledovné: „Celkovo dobrá hodnota za peniaze. Spočiatku sa zdal obrovský, ale časom som si naň zvykol. Najviac nepríjemné je šklbanie v rýchlo sa pohybujúcich scénach. Po niekoľkých mesiacoch používania som dospel k záveru, že ak by som mohol, radšej ušetrím nejaké peniaze a kúpim si drahší. Sergej tiež pripomína, že existuje možnosť aktualizovať televízor – napríklad za relatívne malú sumu peňazí si môžete kúpiť modul, ktorý zvyšuje snímkovú frekvenciu.

    Výhody

    • Má Smart TV;
    • Dobrý kontrast;
    • Je tu podpora HDR10;
    • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
    • Integrované rozhrania Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
    • Je tu konektor pre slúchadlá;
    • Môžete ho zavesiť na stenu.

    Nevýhody

    • Pozorovacie uhly nie sú maximálne;
    • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
    • Nepodporuje satelitný štandard digitálnej televízie;
    • Výkon reproduktorov nepresahuje 20 wattov;
    • Môže sa dodávať s diaľkovým ovládaním starého typu (bez ukazovateľa).

    Záver

    Ak pôjdete do obchodu s domácimi spotrebičmi a elektronikou, môžete byť prekvapení množstvom televízorov s uhlopriečkou 55 palcov. Bohužiaľ, mnohé modely zanechávajú negatívny dojem. Ak ste sa však oboznámili s naším výberom, určite sa s touto situáciou nestretnete. Teraz sa len musíte rozhodnúť, koľko ste ochotní minúť. A s akými funkciami potrebujete.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: