8 najlepších digitálno-analógových prevodníkov

Výrobcovia čipov dostávajú veľa zvukových zariadení. Nemôžu si vystačiť len s reproduktormi a slúchadlami, určite majú k dispozícii aj iné zvukové zariadenia. Najmä tieto digitálno-analógové prevodníky sú veľmi žiadané v internetových obchodoch. Tieto produkty sú určené na presnú konverziu digitálneho zvuku na analógový, čo je úloha, ktorá sa nie vždy dá dosiahnuť v uspokojivo malom balení. DAC môže byť kompaktný aj stacionárny – povieme vám o oboch.

Hodnotenie najlepších D/A prevodníkov

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie kompaktné digitálno-analógové prevodníky1M-Audio Super DAC17 150€
2Arcam miniB
 • nk
 • 11 990€
  3FiiO DO3K Taishan2 320€
  4ORIENTÁCIA DAC0202N1 213€
  Najlepšie stacionárne digitálno-analógové prevodníky1Audio Note UK DAC 5 Fifth Element10 000 000€
  2o
   der 2120 DAC
  7 390 000€
  3Audiolab M-DAC35 150€
  4Atoll DAC 100SE28 800€

  Najlepšie kompaktné digitálno-analógové prevodníky

  M-Audio Super DAC

  Hodnotenie: 4.9

  M-Audio Super DAC

  Tento člen nášho sortimentu pracuje v jednom smere, podobne ako mnohé iné prevodníky DAC. Inými slovami, dokáže previesť „digitálny“ signál na analógový, ktorý chcete prehrávať v slúchadlách alebo reproduktoroch. Vstup „analógový“ je možný, ale len prostredníctvom; signál nebude digitalizovaný. Takáto funkcia sa hodí, keď k smartfónu pripojíte veľké reproduktory, v takom prípade DAC funguje ako predzosilňovač.

  M-Audio Super DAC má veľmi kompaktné rozmery. Mechanické ovládanie na hornom paneli. Najčastejšie sa používa na výber vzorkovacej frekvencie – mimochodom, maximálna podporovaná frekvencia je 192 kHz, ktorou sa nemôžu pochváliť všetky prenosné digitálno-analógové prevodníky.

  Odstup signálu od šumu je tu 117 dB. Tento údaj je aspoň uvedený v technických špecifikáciách. Ako procesor sa používa čip C-Media CM6631A. Všimnite si, že podporuje ovládače ASIO.

  Napriek malým rozmerom má zariadenie nielen štandardný 3,5 mm jack, ale aj audio jack plnej veľkosti. Zároveň je možné pripojiť reproduktory a slúchadlá súčasne – pomocou uvedeného prepínača je možné ľahko vypnúť signál v reproduktoroch. Upozorňujeme, že 6,3 mm jack poskytuje najväčší výkon, takže ak použijete mini-jack, dosiahnete tichší zvuk. Všimnite si, že 3,5 mm vstup je zdvojený. To znamená, že môžete súčasne pripojiť reproduktory a slúchadlá s konektorom „mini-jack“ bez toho, aby ste museli hľadať adaptér.

  Linkové výstupy RCA na zadnej strane zariadenia. Je tu aj priestor pre digitálne výstupy – optický a koaxiálny. Skrátka, neexistuje takmer žiadny konektor, ktorého by sa kupujúci nemohol nabažiť. Tu nájdete aj konektor pre napájací zdroj.

  Konvertor sa dodáva s prevodným káblom RCA na RCA, ktorý je vhodný pre väčšinu existujúcich reproduktorov. Ak chcete digitálny zvukový výstup, budete potrebovať vlastný kábel.

  Môžeme s istotou povedať, že spoločnosť M-Audio vytvorila vynikajúci DAC, ktorý je vybavený slúchadlovým zosilňovačom. Je relatívne lacný, najmä v porovnaní so stacionárnymi modelmi. A vďaka podpore ovládačov ASIO je to model, ktorý si vyberajú aj profesionáli, ktorí si zarábajú písaním elektronickej hudby.

  Výhody

  • Rozmery sú 9x9x3 cm;
  • Podporuje 192 kHz;
  • Založený na kvalitnom DAC čipe;
  • K dispozícii sú dva 3,5 mm a jeden 6,3 mm konektor;
  • Konektory pre slúchadlá majú zabudovaný zosilňovač;
  • K dispozícii je podpora ovládača ASIO.

  Nevýhody

  • Niektoré funkcie stále chýbajú.

  Arcam miniB
 • nk
 • Skóre : 4.8

  Arcam miniB<li></div><p>nk“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/28616666193871-948-.jpg“ title=“Arcam miniB</p><li>nk“><p>Ďalší D/A prevodník v našom hodnotení, ktorý patrí do prenosného formátu. Tento má rozmery 6x3x7,5 cm a váži len 67 cm. Skrátka, je celkom malá. Výrobca mu dal zaoblený tvar. Na jednej strane je to celkom pekné. Na druhej strane, snímač nemožno označiť za stabilný – nie je ťažké ho náhodne zhodiť na zem.</p><p>Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu, Arcam miniB</p><li>nk by sa mohol považovať za bezdrôtový digitálno-analógový prevodník. Zvukový signál prijíma iba cez Bluetooth. Prenos zvuku cez kábel nie je možný – jednoducho na to nie sú vhodné konektory. Ak váš televízor nemá modul Bluetooth, môže byť lepšou voľbou iný externý DAC. Najčastejšie sa však majitelia smartfónov pozerajú smerom k tomuto modelu. Nie nadarmo je taký prenosný!<p>Je potešujúce, že zariadenie je vybavené podporou digitálneho kodeku aptX. Ak mu zdroj zvuku rozumie, hudba sa bude prenášať bez vážnejších strát. Kvalita zvuku v tomto prípade závisí od slúchadiel alebo reproduktorov, do ktorých sa signál prenáša cez známy 3,5 mm audio konektor. Nespoliehajte sa však na dokonalý výsledok. Integrovaný čip PCM5105 nie je limitom toho, čo chcete. Väčšina kupujúcich však bude s výkonom tohto čipu celkom spokojná. Harmonické skreslenie je menšie ako 0,002 % a odstup signálu od šumu je približne 106 dB.</p><p>S týmto DAC prevodníkom určite prestanete počúvať skladby MP3. Ak používate kvalitné reproduktory, okamžite si všimnete „nedostatky“ tohto formátu. Áno, bezstratové súbory využívajú viac pamäte, ale dokážu z D/A prevodníka vyžmýkať maximum. Samozrejme, ak máte smartfón s podporou aptX (bez tohto kodeku sa zvuk v každom prípade prenáša v pomerne silne komprimovanej podobe).</p><p>Samozrejme, nie každý bude môcť využívať jeho funkcie. Chýbajúca funkcia prijímania signálu na drôte už bola spomenutá. Ďalším obmedzením je jediný zvukový výstup – nemôžete súčasne pripojiť reproduktory aj slúchadlá. Nakoniec nie je k dispozícii žiadne nastavenie, čo je tiež trochu frustrujúce. Vzorkovacia frekvencia je však až 384 kHz! Ďalším charakteristickým znakom prevodníka je jeho nízka cena – sotva 11k. Nájdete tu funkčnejší konvertor (ak hovoríme o produktoch od známych spoločností).</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vysoká vzorkovacia frekvencia;</li><li>Nízky faktor harmonického skreslenia;</li><li>Príjem zvuku cez Bluetooth je možný (je tu podpora aptX);</li><li>Miniatúrna veľkosť;</li><li>Napája sa z rozhrania USB;</li><li>Nie tak drahé.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Lesklý plast úspešne zachytáva prach;</li><li>Len jeden zvukový výstup a len analógový;</li><li>Nie je možné prijímať zvuk po drôte;</li><li>Žiadne nastavenia.</li></ul><h3>FiiO DO3K Taishan</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=FiiO DO3K Taishan

  Jeden z najdostupnejších D/A prevodníkov v našom rebríčku. Za toto dieťa žiadajú len 2-3 tisíc Euro. Prirodzene, od takého malého a lacného zariadenia by ste nemali očakávať pôsobivý výkon. Svedčí o tom aspoň vzorkovacia frekvencia, ktorá je tu obmedzená na štandardných 192 kHz. Niektorých ľudí bude rozčuľovať aj absencia modulu Bluetooth. To znamená, že bezdrôtové pripojenie nie je možné – toto zariadenie sa vôbec nemá používať spolu so smartfónom.

  Konvertor je v skutočnosti skromná čierna škatuľa, ktorá má na opačných stranách niekoľko konektorov. Zariadenie nepodporuje žiadne nastavenia, takže na hornom paneli sa nachádza len logo a dve LED diódy.

  Aké konektory má FiiO DO3K Taishan? Tu vás čaká príjemné prekvapenie. Napriek nízkej cene zariadenie získalo koaxiálny aj optický vstup. To znamená, že používateľ získa oba v súčasnosti populárne digitálne zvukové vstupy! Príjem analógového zvuku zariadenie nemôže – neexistuje zodpovedajúci konektor. To je to, čo bráni spárovaniu zariadenia FiiO DO3K Taishan so smartfónom, prehrávačom alebo iným podobným zariadením.

  Čo sa týka výstupov, sú samozrejme výlučne analógové. Na pripojenie reproduktorov použijete konektory RCA, zatiaľ čo kábel slúchadiel môžete zapojiť do známeho 3,5 mm konektora.

  Je zaujímavé, že analógovo-digitálny prevodník má stále jedno ovládanie. A nejde o tlačidlo napájania! Na spodnej strane zariadenia nájdete malý prepínač, ktorý vám umožní zistiť, či chcete používať koaxiálny alebo optický signál.

  Konvertor je možné napájať ľubovoľným sieťovým adaptérom. Pripája sa cez rozhranie USB, takže sa pravdepodobne nestretnete so žiadnymi problémami. Stručne povedané, zariadenie je v každom ohľade čo najjednoduchšie. Ale neposkytuje ani ten najbohatší zvuk. Bežný používateľ sa určite nebude sťažovať, ale audiofil bude chcieť viac.

  Výhody

  • Jednoduché používanie;
  • Minimálna cena;
  • Oba digitálne zvukové vstupy sú prítomné;
  • K dispozícii je nielen 3,5 mm „mini-jack“, ale aj konektory RCA;
  • Napájanie cez mini-USB.

  Nevýhody

  • Žiadne analógové zvukové vstupy ani digitálne zvukové výstupy;
  • Vzorkovacia frekvencia nie je vysoká;
  • Kvalita zvuku neuspokojí audiofila;
  • Žiadne nastavenia.

  ORIENTÁCIA DAC0202N

  Skóre : 4.6

  ORIENTÁCIA DAC0202N

  Tento digitálno-analógový prevodník by sa dal nazvať aj extrémne kompaktným. Malá škatuľka sa ľahko zmestí do vrecka a môže sa stratiť aj v dámskej kabelke alebo batohu. V Slovenskách obchodoch za takéto malé zariadenie žiada len 1300 Euro. Je jasné, že za túto cenu by ste neočakávali plnohodnotnú jednotku. Nedostatok závažných funkcií naznačuje minimálny počet konektorov. Ak ste si však prečítali naše hodnotenie, možno ste si všimli, že niektoré D/A prevodníky majú menej zásuviek. Neexistuje však podpora Bluetooth, takže sa nezaobíde bez digitálnych vstupov.

  Tento box prijíma zvukový signál prostredníctvom optických a koaxiálnych konektorov. Vedľa nich je indikátor prevádzky konvertora. Ak zariadenie zapnete, bude svietiť na červeno. Bohužiaľ, na šasi nie je zásuvka USB. Namiesto toho sa používa kruhový konektor, ku ktorému je pripojený napájací zdroj. Nezdá sa to však ako veľký problém.

  A čo zvukové výstupy?? Jednotka bez problémov konvertuje digitálny signál na analógový. A využíva vzorkovaciu frekvenciu 192 kHz. Pre audio výstupy sa používajú iba konektory RCA. Najčastejšie sa používa na pripojenie konektorov pre slúchadlá. A aj keď to nie je váš prípad, nebudete mať problém nájsť správny kábel. Zapojenie slúchadiel môže byť zložité. Budete potrebovať buď príslušný kábel, alebo adaptér. Treba však poznamenať, že D/A prevodníky sú najčastejšie potrebné na pripojenie reproduktorov. Napríklad prevodník ORIENT DAC0202N si vyberajú majitelia systému PlayStation 4 a lacných reproduktorov. Ako viete, lacné reproduktory prijímajú signál len cez konektory RCA, ale herné konzoly ho vysielajú cez optické výstupy – takže na sprevádzkovanie systému budete potrebovať prevodník. Nemá zmysel kupovať drahý model – lacné reproduktory jednoducho neodhalia potenciál špičkového DAC.

  Čo iné môže potešiť toto dieťa? Bohužiaľ, nič viac. Neponúkajú sa žiadne nastavenia, pracuje sa striktne podľa vopred stanoveného algoritmu výrobcu. Odstup signálu od šumu je 120 dB, čo nie je ideálny výsledok. To všetko však nebráni tomu, aby zariadenie plnilo vyššie uvedenú úlohu. Preto toto zariadenie nemá žiadne negatívne recenzie.

  Výhody

  • Veľmi malé rozmery;
  • Stabilne konvertuje „digitálny“ na „analógový“;
  • K dispozícii sú optické aj koaxiálne konektory;
  • Veľmi jednoduché používanie;
  • Mimoriadne nízka cena.

  Nevýhody

  • Vysoký pomer signálu k šumu;
  • Neexistujú žiadne nastavenia;
  • Niekomu môže chýbať 3,5 mm audio výstup.

  Najlepšie pevné digitálno-analógové prevodníky

  Audio Note UK DAC 5 Fifth Element

  Hodnotenie: 4.9

  Audio Note UK DAC 5 Fifth Element

  Jedinečný produkt. A nielen kvôli svojmu názvu, ktorý odkazuje na slávny film Luca Bessona. Profesionálny produkt, ktorý bude vyhovovať aj organizátorom koncertov svetoznámych rockových a popových spevákov. Ale nie sú to ani vlastnosti prevodníka, ktoré udivujú najviac, je to jeho cena. Netestovali sme ho, ale je nepravdepodobné, že by sme niekedy uvažovali o takomto drahom výrobku. Ruské online obchody si za tento box účtujú 10 miliónov Euro! Čo dostanete za zariadenie, odhadované na dobrý byt v Bratislave??

  Vnútri tohto zariadenia sa nachádza čip AD1865N od spoločnosti Analog Devices. Pod podvozkom sa nachádza aj súprava rúrok. Poskytuje teplý lampový zvuk. Výrobca odstránil hlavný nedostatok predchádzajúcich elektrónkových zosilňovačov a je presvedčený, že tieto komponenty vydržia dlhé roky. Jediný spôsob, ako vyradiť tú či onú trubicu z činnosti, je zhodiť ju z veľkej výšky. Ani v tomto prípade však nebude ťažké vykonať výmenu objednaním svietidla od britského výrobcu.

  Vysoké náklady na toto zariadenie sú spôsobené aj vnútorným vedením, ktoré je vyrobené zo strieborných drôtov. Tým sa zabezpečí, že nedôjde k žiadnej strate zvuku. Vo vnútri DAC nájdete aj drahé kondenzátory Black Gate WKz, NX a N. Nehovoriac o uhlíkových rezistoroch Audio Note. Stručne povedané, tu nájdete kompletnú náplň! Nepripravená osoba, ktorá otvorí kufor, si bude myslieť, že je v ňom príliš veľa voľného miesta. Všetky komponenty by mohli byť umiestnené v menšom zariadení. V tomto prípade by sa však mohli navzájom negatívne ovplyvňovať a zariadenie by prestalo vyzerať draho.

  Je ľahké odhadnúť, že takýto výrobok nepotrebuje žiadne amatérske konektory. 3,5 mm jack? O čom to hovoríte? Nie je prítomný ani 6,3 mm „jack“ plnej veľkosti. Namiesto nich sa používajú strieborné konektory XLR. A to je dobre, pretože presne takéto konektory sa používajú na pripojenie profesionálnych reproduktorových systémov, ktoré sa používajú na koncertoch. Tu je aj RCA-out, ale kupujúci ho použije len na kontrolu funkčnosti zariadenia. Pokiaľ ide o vstup, známy S

  DIF.

  Zostáva dodať, že tento digitálno-analógový prevodník má rozmery 560x260x540 mm. Váha 20 kg. V predaji nájdete nielen zariadenia so strieborným, ale aj s čiernym krytom. Druhý prípad je však menej častý.

  Výhody

  • Súprava rúrok;
  • Všetky najpotrebnejšie konektory sú k dispozícii;
  • Maximálna kvalita a čistota zvuku;
  • K dispozícii je veľa úprav;
  • Konektory a kabeláž sú strieborné.

  Nevýhody

  • Ťažká váha;
  • Astronomická cena.

  Bo
   der 2120 DAC

  Hodnotenie: 4.8

  Bo<ul></div><p>der 2120 DAC“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/6151666193871-508-.jpg“ height=“417″ title=“Bo</p><ul>der 2120 DAC“><p>Ďalší zástupca nášho hodnotenia, ktorý pravdepodobne nebude dostupný pre väčšinu čitateľov Expertology. Mnohí návštevníci našej stránky sú však stále zvedaví, čo zariadenie za 44500 eur ponúka. Keď sa nad tým zamyslíte, za tieto peniaze by ste si mohli kúpiť asi 40 špičkových smartfónov s maximálnou kapacitou úložiska. Mimochodom, tento prevodník sa dá skutočne porovnať s modernými telefónmi, pretože aj tu je plnohodnotný LCD displej. Áno, je to digitálno-analógový prevodník s 12,3-palcovou obrazovkou! Slúži na výber hudby a prácu s nastaveniami. Nie je to však displej, ktorý stojí veľa peňazí.</p><p>Zariadenie dokáže prijímať absolútne akýkoľvek digitálny zvukový signál. Maximálna podpora 32-bitovej vzorkovacej frekvencie 284 kHz. Netreba dodávať, že niečo také sa realizuje len na koncertoch a iných významných podujatiach? Tento model sa hodí aj v nahrávacom štúdiu. Tu je podpora a DSD128.</p><p>Spoločnosť Bo</p><ul>Známa niektorým profesionálom vďaka svojim výkonovým zosilňovačom. Spoločnosť už dávno dokázala, že jej zvukoví inžinieri sú odborníkmi vo svojom odbore. Bo<ul>D/A prevodník der 2120 je ďalším príkladom toho, ako môže referenčný prevodník poskytovať signál najvyššej kvality. Dodávateľ dokonca umiestnil napájací zdroj do samostatného puzdra, aby nijako neovplyvňoval prichádzajúci ani odchádzajúci signál! Tento má tiež zabudovaný predzosilňovač. Mimochodom, aj keď sa to tak nazýva, v niektorých prípadoch sa môžete zaobísť bez výkonového zosilňovača vo forme samostatného zariadenia.<p>V tomto prípade sa signál prenáša do ľavého a pravého kanála nezávisle. Aj to vylučuje možnosť vzájomného ovplyvňovania. To všetko vám dáva fyzicky citeľný zvuk, čo je presne to, čo by malo byť na koncerte.</p><p>Čo s konektormi? Nájdete tu všetko, čo by ste mohli potrebovať. Zariadenie dokáže prijímať digitálne signály takmer akýmkoľvek moderným spôsobom. K dispozícii je dokonca aj rozhranie HDMI, ktorým sa bežne môžu pochváliť len AV prijímače! Na druhej strane je displej užitočný pri pripájaní kľúča USB a čítaní údajov z tohto kľúča. Je tu možné aj streamovanie videa z populárnych online služieb, ako je YouTube alebo Netf</p><li>x – na vytváranie obrazu používa vyššie uvedené rozhranie HDMI. Jedným slovom, výrobca myslel úplne na všetko! A nezabudol ani na praktický diaľkový ovládač.<p>Je to skrátka elegantné zariadenie, o akom môžu niektorí profesionáli len snívať. A áno, toto je presne profesionálna technika, takže všetky analógové konektory patria do typu XLR! Žiadne „zdviháky“ ani „minizdviháky“ pre vás!</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Štyri samostatné puzdrá, ktoré sú navzájom izolované;</li><li>Príjem digitálneho signálu je možný cez širokú škálu konektorov;</li><li>Zabudovaný vysokokvalitný predzosilňovač;</li><li>K dispozícii je veľký LCD displej;</li><li>Podporuje širokú škálu digitálnych zvukových formátov;</li><li>Ovládanie je možné cez IP a dodávaný diaľkový ovládač;</li><li>Podporuje 384 kHz a 32-bitový zvuk;</li><li>Na výstupe je dokonalý zvuk.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Astronomická cena.</li></ul><h3>Audiolab M-DAC</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Audiolab M-DAC

  Samozrejme, DAC nemusia byť nevyhnutne štúdiové monštrá. Do nášho hodnotenia sme zahrnuli aj taký relatívne jednoduchý model, akým je Audiolab M-DAC. Jeho cena nepresahuje 40k. Nový bezdrôtový hudobný systém, ktorý je k dispozícii v Euroľoch, umožňuje získať zariadenie pre priemerného milovníka hudby, ktorý nepíše hudbu profesionálne a neorganizuje koncerty. A je nepravdepodobné, že by vás tento model sklamal.

  Má aj displej, ale nie taký, ktorý dokáže zobrazovať grafiku. Na tejto obrazovke sa nachádzajú iba nastavenia, ktorých je veľmi málo. Zariadenie nepodporuje žiadnu vyššiu frekvenciu, je obmedzené na obvyklých 192 kHz. ESS ES9018 sa tu používa ako čip. Nie je dokonalý, ale za tieto peniaze by ste profesionálnejšie riešenie neočakávali.

  Na rozdiel od mnohých iných D/A prevodníkov je pripojenie slúchadiel skvelé. Výrobca poskytol príslušný slot na prednom paneli, takže proces netrvá príliš dlho. Ďalej je tu gombík ladenia a päť tlačidiel, z ktorých jedno slúži na zapnutie zariadenia.

  Všimnite si, že konektor pre slúchadlá má 6,3 mm! Ak používate jednoduchú náhlavnú súpravu, možno budete potrebovať adaptér! To by nemalo byť príliš ťažké kúpiť.

  Všetky audio konektory a vstupy digitálneho signálu sa nachádzajú na zadnom paneli. Letmý pohľad na merač prezrádza, že Audiolab M-DAC možno použiť ako prijímač. Ale len v prípade, že všetky vaše zariadenia produkujú len digitálny zvuk, pretože tu nie je možnosť prijímať analógový signál. Je pozoruhodné, že dva optické vstupy sú zdvojené rovnakým počtom koaxiálnych konektorov.

  Výstupov je ešte viac! Predovšetkým sú prítomné koaxiálne a optické výstupy. Nie je vôbec jasné, či budú pre používateľa užitočné. Ale napriek tomu, čo keď budete mať vynikajúcu akustiku, dokonale spracúvajúcu digitálny signál niekedy? K dispozícii sú aj konektory XLR na analógový výstup zvuku do ľavého a pravého reproduktora. K dispozícii sú aj vyvážené výstupy. Skrátka, je nepravdepodobné, že budete potrebovať iné zásuvky.

  Audiolab M-DAC možno jednoducho pripojiť k počítaču pomocou rovnakého konektora USB ako na tlačiarňach a multifunkčných zariadeniach. Zariadenie môžete ovládať pomocou počítača, a to nielen na testovanie. Je však oveľa jednoduchšie používať ovládacie prvky a tlačidlá na prednom paneli alebo dodávaný diaľkový ovládač.

  Na čo sa môžete sťažovať? Na odstup signálu od šumu 122 dB? Nemyslím si, že je to pre túto triedu prístrojov príliš veľa. Úroveň harmonického skreslenia je tiež veľmi nízka – 0,0008 %. Absencia konektorov RCA však niektorých ľudí vystraší. To však ukazuje, že už nemáme do činenia s amatérskym konvertorom. Niekoho môže zmiasť absencia bežného portu USB pre pamäťové zariadenie USB flash. To znamená, že sa nezaobídete bez externého zdroja zvuku.

  Výhody

  • Má nízky faktor harmonického skreslenia;
  • Rýchle pripojenie slúchadiel;
  • Súčasťou sú dva koaxiálne a dva optické vstupy;
  • Má schopnosť vysielať digitálny signál;
  • K dispozícii sú linkové a vyvážené výstupy;
  • Môže sa ovládať aj počítačom.

  Nevýhody

  • Možno ho pripojiť k pamäťovému zariadeniu USB;
  • Cena sa môže zdať prehnaná;
  • Nie sú možné žiadne zvukové výstupy typu RCA.

  Atoll DAC 100SE

  Hodnotenie: 4.6

  Atoll DAC 100SE

  Digitálno-analógový prevodník od francúzskeho výrobcu dopĺňa naše hodnotenie. Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu podporuje iba 24-bitový zvuk. Vzorkovacia frekvencia nesmie prekročiť 192 kHz, čo je veľmi predvídateľné. Ďalším zjednodušením je absencia akéhokoľvek LCD displeja. Preto je počet kontrol obmedzený na minimum. Ale nezmizli úplne – na prednom paneli nájdete nielen tlačidlo napájania, ale aj ďalšie tri tlačidlá. Na niektorých konektoroch sú tiež svetelné indikátory, ktoré ukazujú prítomnosť pripojenia.

  Tento model môže tradične pracovať v režime predzosilňovača. V tomto prípade budete potrebovať koaxiálny alebo optický výstup, ktoré sú k dispozícii na zadnom paneli. Častejšie sa však takéto zariadenie používa na prevod digitálneho zvuku na analógový signál – v tomto prípade sú reproduktory pripojené k zásuvkám RCA. Bohužiaľ, neexistujú žiadne iné možnosti. A ak si na konektory XLR spomenie len profesionál (pre neho tento prevodník určite nie je), konektor na slúchadlá by určite nebol na škodu.

  A čo vstupy? Ich počet môžete ľahko odhadnúť spočítaním počtu LED diód na prednom paneli. Áno, výrobca zabudoval po tri optické a tri koaxiálne vstupy. Na zadnom paneli si môžete všimnúť aj rozhranie USB, ktoré však slúži na pripojenie k počítaču. Mimochodom, DAC má infračervený prijímač, ktorý rozpoznáva signály z diaľkového ovládania.

  A to je asi tak všetko, čo sa dá o tomto modeli povedať. Atoll DAC 100SE nie je ničím výnimočný. Ide o základný digitálno-analógový prevodník, ktorý patrí medzi stacionárne typy. Ako čip používa TIurr-
  PCM1796.

  Výhody

  • Nie príliš drahé;
  • Má veľa koaxiálnych a optických vstupov;
  • Môže sa používať ako predzosilňovač;
  • Jednoduché používanie.

  Nevýhody

  • Žiadne konektory XLR;
  • Nie je možné pripojiť slúchadlá bez trikov;
  • LED diódy môžu byť trochu otravné.

  Záver

  Takže teraz už viete, ktoré digitálno-analógové prevodníky sú najlepšie. Musia byť pripojené k širokej škále zariadení. Niektorí ľudia napríklad používajú DAC v spojení s LCD televízorom. Je známe, že televízne prijímače, ktoré nepatria do najvyššieho cenového segmentu, konvertujú zvuk na „analógový“ nie najlepším spôsobom. Preto niektorí používatelia uprednostňujú výstup zvuku do reproduktorov prostredníctvom externého DAC. A prenosné konvertory vám pomôžu vychutnať si hudbu prehrávanú v smartfóne.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: