9 najlepších projektorov pre domácnosť a kanceláriu

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Na sledovanie filmov alebo televíznych relácií v posledných rokoch mnohí ľudia používajú projektory. Na trhu je široká škála modelov s rôznym cenovým rozpätím, takže výber správneho zariadenia je ešte ťažší. Projektory sa vyrábajú na rôzne účely, na použitie v kanceláriách a na rôznych veľkých podujatiach, ako aj na sledovanie filmov a športovanie doma.

Aby sme odpovedali na otázku, ktoré zariadenie je spoľahlivejšie a funkčnejšie, ako aj to, ktorý model je vhodný pre domáce kino a ktorý je lepšie použiť na obchodné účely, spoločnosť Expertology analyzovala trh na začiatku roka 2021, vybrala 8 najlepších projektorov a rozdelila ich podľa ceny a typických vlastností.

Výberové kritériá

Existujú rôzne názory na to, ktoré projektory sú najlepšie na použitie v rôznych prostrediach. Analyzovali sme názory zahraničných výskumníkov a porovnali ich s domácimi odborníkmi. Vysoko uznávaní a dôveryhodní odborníci majú hodnotenie 247 Projector Plaza, ktoré podrobne opisuje vlastnosti, na ktoré by ste mali pri výbere správneho projektora dbať:

Projekčná technológia. Prevládajú tri možnosti: DLP, LCD a LCoS, pričom prvé dve sa používajú častejšie. DLP projektor vytvára premietaný obraz pomocou reflexného mechanizmu s digitálnym mikrozrkadlom, poskytuje najlepší kontrast v kvalite obrazu.LCD displeje však údajne poskytujú lepšiu sýtosť farieb a vernosť farieb vďaka prenosu svetla cez LCD panel.Technológia LCoS je kombináciou procesov LCD a DLP.

Rozlíšenie projektora. Projektory majú natívne rozlíšenie, čo je pevne stanovené pole pixelov, ktoré dokážu premietať a definovať tak obraz.Môžete tiež zistiť maximálne rozlíšenie stanovené výrobcom.Určuje hranicu rozlíšenia signálu, ktorú projektor dokáže spracovať a zobraziť.

Takže čím vyššie rozlíšenie, tým lepšie. Väčšina lacnejších projektorov na trhu má rozlíšenie SVGA (800 x 600). Tu sú rozlíšenia projektorov, s ktorými sa najčastejšie stretávate:

 1. SVGA (800 x 600)
 2. XGA (1024 x 768)
 3. WXGA (1280 x 800)
 4. WUXGA (1920 x 1200)
 5. HD 720p (1280 x 720)
 6. F
   l HD 1080p (1920 x 1080)
  • 4K
    tra HD (3840 x 2160)
   • Zdroj 4K (4096 x 2160)

Jas projektora (v lúmenoch). Príliš veľký jas v pomerne tmavej miestnosti môže spôsobiť nepríjemné pocity v očiach. Jas projektora sa uvádza v lúmenoch – ANSI.Je potrebné poznamenať, že väčšina projektorov dostupných na trhu má svetelný výkon až 3000 lúmenov.Táto úroveň jasu je dostatočne vysoká na jednoduché používanie. Z hľadiska jasu je na dnešnom trhu ľahké nájsť projektor, ktorý by mal dobrý výkon. Niektoré požiadavky vyžadujú vyšší jas, čo si vyžaduje dodatočné náklady. Je modernejší na použitie vo väčších, lepšie osvetlených miestnostiach a v náročnejších prostrediach.

Možnosti pripojenia projektora

Pripojenie projektora je dôležité, aby neboli potrebné ďalšie snímače a adaptéry. Viacero možností pripojenia znamená aj väčšiu flexibilitu.Tu je niekoľko možností pripojenia, ktoré treba zvážiť:

 1. HDMI je digitálne rozhranie, ktoré kombinuje video s vysokým rozlíšením a viackanálový zvuk.Mnohé zariadenia – notebooky, DVD, Blu-ray atď.. Má HDMi, ktorý poskytuje vysokokvalitné HD video a zvuk.
 2. VGA – 15-pinový port na počítači alebo projektore. Ide o analógové pripojenie, takže je menej kvalitné ako HDMI, ale stále sa hojne používa, najmä na pripojenie počítačov a projektorov.
 3. USB – ak je súčasťou projektora, tento port umožňuje realizovať niektoré prezentácie bez pripojenia k počítaču.Môže zobrazovať priamo z pamäťového zariadenia USB, digitálneho fotoaparátu alebo inej pamäte USB.
 4. USB Plug’n Play je pripojenie medzi projektorom a počítačom, ktoré umožňuje ovládanie obrazu, zvuku a signálu cez kábel USB.Ak ho projektor má, môžete ho rýchlo pripojiť cez USB a začať pracovať.
 5. DisplayPort je digitálne rozhranie pre video a zvuk s podobným výkonom ako HDMI.DisplayPort sa väčšinou používa v špičkových projektoroch, nie v tých lacnejších.
 6. Bezdrôtová sieť LAN – projektory sa môžu ku kompatibilným vstupným zariadeniam pripojiť bezdrôtovo, čím sa eliminuje potreba káblov. Zvyšuje náklady na projektor.
 7. Káblové pripojenie (LAN) – pomocou tohto pripojenia môžete premietať obsah z viacerých počítačov, ktoré môžu byť na rôznych miestach, na jeden projektor.

Projekčná vzdialenosť. Ak poznáte požadovanú šírku obrazu a projekčný pomer projektora, môžete vypočítať, do akej vzdialenosti ho umiestniť. Môžete si vybrať z troch typov projekcie: dlhá, krátka a veľmi krátka.Jediný rozdiel je v objektívoch, ktoré majú. Viac projektorov s dlhou projekčnou vzdialenosťou ako projektorov s krátkou alebo veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou.Projektory s dlhou projekčnou vzdialenosťou premietajú veľké obrazy z dostatočnej vzdialenosti od plátna.Musí na to byť dostatok priestoru.

Najlepší výrobcovia

V mnohých krajinách sa vyrábajú obľúbené značky spotrebičov a elektroniky, ktorých názvy sa tvoria náhodne a niekedy sa pri používaní konkrétneho názvu používajú marketingové triky. Výsledkom je celosvetová povesť nielen kvalitných výrobkov, ale aj chytľavý názov.

Pri kúpe konkrétneho zariadenia mnohí ľudia nevedia, ktorého výrobcu si vybrať a či špecifikácie budú zodpovedať požadovanému výsledku. Nižšie uvádzame zoznam najlepších výrobcov, ktorí si zaslúžia pozornosť.

Epson

Svetový líder v oblasti technológií, ktorý sa snaží spájať ľudí, veci a informácie prostredníctvom svojej dômyselne efektívnej, kompaktnej a presnej technológie.S produktovým radom od digitálnych tlačových systémov až po 3LCD projektory sa spoločnosť zameriava na inovácie v oblasti atramentovej tlače, vizuálnej komunikácie a robotiky.Skupina Epson, na čele ktorej stojí japonská spoločnosť Seiko Epson Corporation, zamestnáva viac ako 72 000 ľudí v 88 spoločnostiach po celom svete a je hrdá na svoj prínos pre komunity, v ktorých pôsobí, a na svoje neustále úsilie o znižovanie vplyvu na životné prostredie.

Viewsonic

Spoločnosť so sídlom v kalifornskom Walnute, ktorá vyrába interaktívne a dynamické značky, monitory a displeje.Spoločnosť ViewSonic Corporation, založená v roku 1987, ponúka produkty, ako sú digitálne fotorámiky, LCD monitory, projektory, tablety so systémom Android, digitálne fotorámiky a rôzne iné technologické riešenia. James Chu, zakladateľ spoločnosti ViewSonic Corporation, je jej predsedom a generálnym riaditeľom a vymyslel logo spoločnosti, trojicu vtákov ViewSonic.

BenQ

Spoločnosť BenQ sa pri navrhovaní a technológii zameriava na ľudí a ponúka produkty, ako sú digitálne projektory, LCD monitory a veľké interaktívne panely pre podniky, vzdelávanie a domácu zábavu, ako aj riešenia osvetlenia LED.

Taiwanská spoločnosť získala za jedenásť rokov viac ako 375 medzinárodných ocenení za dizajn.Európske ústredie spoločnosti BenQ bolo otvorené v Eindhovene v roku 1994. „V tomto regióne je cítiť internacionalitu a ľudia, ktorí tu žijú a pracujú, hovoria mnohými jazykmi, čo je pre nás ideálne.A sme veľmi spokojní aj s logistickými vlastnosťami okresu, jeho flexibilitou a produktivitou na trhu práce,“ vysvetľuje zakladateľ Adams Lee.

Optoma

Spoločnosť Optoma Europe, založená v roku 1997, sa vyvinula z materskej spoločnosti Coretronic – významného výrobcu DLP projektorov. Príbeh pokračuje v halách sídla spoločnosti Optoma Europe vo Veľkej Británii so zakladateľom C.. Chen prichádza z Taiwanu s projektorom a snom podeliť sa o inovatívnu audiovizuálnu technológiu Optoma. Spoločnosť založil s podporou Lungila Moyo, servisného inžiniera spoločnosti Optoma, a Nicka Pricea, obchodného riaditeľa spoločnosti Optoma Europe, ktorí v nej pôsobia dodnes.Mimoriadne silné zameranie spoločnosti Coretronic na výskum a vývoj vždy zabezpečovalo, že spoločnosť Optoma integrovala do svojej ponuky špičkové a inovatívne technológie.

DIGMA

Táto značka sa objavila na Slovenskom trhu v roku 2005 a dnes sortiment produktov tejto značky zahŕňa smartfóny, tablety a DVR. Medzi ďalšie produkty patria digitálne fotorámiky, hudobné prehrávače a iné prenosné zariadenia. Oficiálnym zástupcom elektrotechnického tovaru v Rusku je spoločnosť MER

 • NA. Výrobky daného výrobcu patria do rozpočtového segmentu. Hlavnou výhodou týchto výrobkov je nízka cena a dobrá kvalita. Okrem Ruskej federácie sú hlavným vývozným trhom pre jej výrobky krajiny SNŠ.

  Xiaomi

  Spoločnosť Xiaomi Corporation bola založená v roku 2010 v Pekingu, Čína.Spoločnosť predávala rôzne druhy elektroniky, ale jej hlavným zameraním boli smartfóny.Spoločnosť Xiaomi prijala obchodný model predaja smartfónov za takmer hmatateľné ceny výlučne v internetových obchodoch.Spoločnosť upustila od nákladnej reklamy v prospech priamej interakcie so zákazníkmi prostredníctvom sociálnych médií, čo jej umožnilo uspieť na miestnych trhoch. Spoločnosť Xiaomi predala v roku 2014 viac ako 2 milióny smartfónov online za 12 hodín, čím vytvorila svetový rekord.

  XGIMI

  XGimi – vývojár a výrobca multifunkčných projektorov. Spoločnosť bola založená v novembri 2013 so sídlom v Čcheng-tu a je výrobcom inteligentných projektorov a zaoberá sa aj výskumom a vývojom.Spoločnosť, ktorú založili Zhong Bo, Xiao Shi, Liu Zhiming, Liao Yang a Yin Lei, získala finančné prostriedky od spoločností Baidu Ventures, MatrixPartners China, Sichuan C

   a ďalšie.Konkurenti, ktorí priamo alebo nepriamo konkurujú spoločnosti XGIMI na celom svete, sú spoločnosti ako Xiaomi, Hachi atď..

   Rebríček najlepších projektorov

   NomináciaUmiestnenieNázovCena
   Najlepšie projektory do kancelárie3Epson EB-X0530 950 €
   2Viewsonic PS501W40 000 €
   1BenQ MX631ST52 070 €
   NAJLEPŠIE PROJEKTORY PRE DOMÁCE KINO2Viewsonic PX701HD45 880 €
   1Optoma HD29H64 245 €
   Najlepšie kompaktné projektory3DIGMA DiMagic Cube16 640 €
   2Kompaktný projektor Xiaomi Mi Smart35 535 €
   1XGIMI MoGo Pro36 990 €

   Najlepšie projektory do kancelárie

   Na rôzne druhy prezentácií v kanceláriách a vzdelávacích inštitúciách sa často používajú projektory s dôležitým technickým aspektom, ktorým je jas prenášaného obrazu. Táto vlastnosť je potrebná vzhľadom na to, že v podnikových halách väčšinou nie je možné priestor úplne zatemniť. Projektory s vyšším jasom budú preto v tomto segmente nepostrádateľné.

   Epson EB-X05

   Hodnotenie: 4.7

   Epson EB-X05

   Najskôr sa v našom prehľade pozrieme na model, ktorý je výrobcom umiestnený ako pomerne jednoduché a spoľahlivé zariadenie. Projektor je ideálny na premietanie prednáškových materiálov vo vzdelávacích inštitúciách a na použitie na obchodných konferenciách a v kanceláriách.

   Tento model využíva technológiu 3LCD v podobe troch panelov LCD s technológiou MLA na vytváranie a premietanie obrazu. Prenosné rozlíšenie v tomto modeli je 1024×768. Projektor dokáže poskytnúť živý, farebný obraz s presnou reprodukciou farieb so svietivosťou až 3 300 lúmenov a zobrazením viac ako jednej miliardy farieb.

   Pokiaľ ide o modul lampy 210W, životnosť lampy v štandardnom režime je 6000 hodín. Pri používaní zariadenia v režime zníženého jasu alebo v režime ECO sa môže životnosť zariadenia predĺžiť až na 10000 hodín.

   Tento model umožňuje optické zväčšenie obrazu, korekciu vertikálneho a horizontálneho lichobežníkového skreslenia v rámci limitov, ktoré možno upraviť v nastavení ponuky) a prácu v režime spätnej projekcie. Projektor je vybavený jedným širokopásmovým reproduktorom s výkonom 2 W.

   Na pripojenie zdroja signálu v tomto zariadení sú k dispozícii výstupy ako HDMI, VGA D-sub a kompozitný RCA. Okrem toho môžete vďaka zabudovanej technológii USB Display 3v1 prenášať obraz, zvuk a ovládacie signály prostredníctvom kábla USB.

   Tento model sa ľahko inštaluje a konfiguruje a vďaka nízkej hmotnosti 2.5 kg a špeciálna taška, toto zariadenie sa dá ľahko prepravovať kamkoľvek.

   Používatelia v tomto modeli vyzdvihujú prítomnosť technológií ako 3LCD a USB Display 3v1. Veľký význam mala aj jednoduchá obsluha zariadenia Z nevýhod používatelia vyzdvihujú hlukový model pri dlhodobom používaní, kvôli ktorému pri zobrazovaní zvukových prezentácií nie je počuť niektoré zvuky.

   Z používateľskej recenzie Yandex.Kúpil som tento projektor, aby som svojim zamestnancom v kancelárii ukázal malé prezentácie, funguje dobre, obrazy nie sú rozmazané a zabudovaný reproduktor stačí pre malé publikum, v našom prípade 54 štvorcových..“.

   Výhody

   • Technológia 3LCD;
   • Podanie farieb 3300 lúmenov;
   • K dispozícii je režim ECO;
   • K dispozícii je niekoľko výstupov na pripojenie;
   • Technológia USB Display 3v1;
   • puzdro na prenášanie.

   Nevýhody

   • Pri dlhšom používaní sa stáva hlučným.

   Viewsonic PS501W

   Hodnotenie: 4.8

   Viewsonic PS501W

   Ďalej sa pozrieme na všestranný DLP projektor americkej výroby s krátkou projekčnou vzdialenosťou. Toto zariadenie má vysoký jas s rozlíšením 1280×800, model je tiež vybavený schopnosťou zobrazovať 3D obrazy. Výrobcovia tento produkt prezentujú ako cenovo dostupný a vhodný na použitie nielen v malých kanceláriách, ale aj v učebniach.

   Model umožňuje používať stylus alebo interakciu prstom vďaka kompatibilite s voliteľným interaktívnym modulom PJ-vTouch10S. Táto technológia umožňuje, aby sa premietané obrázky počas používania komentovali. Takáto „funkcia“ vytvára z bežnej vyučovacej hodiny alebo konferencie zábavné a interaktívne vzdelávacie prostredie.

   Funkcia viacdotykového ovládania umožňuje kresliť na obrázok a zároveň ho komentovať, aby ste mohli interagovať s obsahom alebo zdieľať nápady. S optickou jednotkou s krátkou projekčnou vzdialenosťou je možné premietať obraz s uhlopriečkou 250 cm zo vzdialenosti 106 cm. Tento model sa ľahko zmestí do akéhokoľvek dizajnu a tvaru triedy alebo kancelárie bez toho, aby oslepoval reproduktor.

   Projektor je vybavený patentovanou technológiou SuperColor, ktorá reprodukuje širší rozsah farieb v porovnaní so štandardnými lacnými DLP projektormi. Pokiaľ ide o maximálny jas, v tomto modeli je pomerne vysoký a predstavuje 3500 lúmenov, ktoré poskytujú vysokú kvalitu obrazu aj v dobre osvetlených miestnostiach. Je tiež vybavená režimami Eco a SuperECO, ktoré predlžujú životnosť lampy od 10 000 do 15 000 hodín.

   Používatelia vyzdvihujú pomerne vysokú maximálnu svietivosť tohto modelu a prítomnosť režimov Eco a SuperECO. Používatelia upozorňujú len na nedostatok ukazovateľa, ktorý nebol kritický, pretože výrobok spĺňa kvalitu a funkčnosť svojej ceny..

   Z prehľadu Yandex.Status overeného používateľa na trhu: „Neobvyklý projektor, dobré funkcie, ktoré fungujú rýchlo a spoľahlivo. Úžasné s funkciou multi-touch.

   Výhody

   • Možnosť zobrazenia 3D obrázkov;
   • funkcia multitouch;
   • Pomocou patentovanej technológie SuperColor;
   • Vysoká maximálna svietivosť 3500 lúmenov;
   • Režimy Eco a SuperECO;
   • optická jednotka s krátkym ohniskom.

   Nevýhody

   • bez stylusu.

   BenQ MX631ST

   Hodnotenie: 4.9

   BenQ MX631ST

   Napokon, zvážte model, ktorý sa najčastejšie používa v kanceláriách a učebniach, maximálny jas takéhoto zariadenia je 3200 lúmenov. Tieto projektory možno používať prostredníctvom bezdrôtového pripojenia, aby sa zabezpečila maximálna prenosnosť pri prezentácii.

   Možnosť používať súbory zo smartfónov uľahčuje prenos údajov na obrazovku. Bezdrôtové prezentácie možno realizovať pomocou voliteľných adaptérov pre tento projektor – QCast a QCast Mirror.

   Model je vybavený výstupným konektorom pre 1.5A USB typu A, s ktorým môžete nabíjať akékoľvek zariadenie bez ďalších adaptérov. Projektor je možné pripojiť pomocou kábla MHL, ktorý kopíruje obrazovku zariadenia so systémom Android.

   Tento model má režim priblíženia na premietanie na krátku vzdialenosť. Je tiež vybavený funkciou automatickej vertikálnej korekcie obrazu, ktorá pomáha vyrovnávať obraz, keď je projektor umiestnený na nerovnom povrchu alebo na boku. O dobrý zvuk bez nadmerného hluku sa starajú 10W reproduktory, vďaka ktorým nie sú potrebné ďalšie externé reproduktory.

   Zariadenie je vybavené systémom BenQ Eco Cycle, ktorý zabraňuje strate energie a skracuje čas čakania pri pripojení napájania. K dispozícii je aj režim LampSave, ktorý dokáže upraviť výkon lampy projektora podľa premietaného obsahu. Táto funkcia zvyšuje životnosť lampy až o 50 % v porovnaní s bežným režimom.

   Používatelia zdôrazňujú bezdrôtovú synchronizáciu s mobilnými zariadeniami v tomto modeli. Tento projektor získal pozitívnu spätnú väzbu aj za to, že má dostatok dobrých reproduktorov. Používatelia nezistili žiadne jasné nevýhody.

   Z recenzie používateľa služby Yandex.Stav overeného používateľa: „Vynikajúci model so synchronizáciou s mobilnými zariadeniami. Nie je potrebné používať flash disky a nosiť notebook.

   Výhody

   • bezdrôtové pripojenie;
   • Pripojenie adaptéra QCast a QCast Mirror;
   • Dobíjanie zariadení cez výstupný konektor;
   • Redundancia displeja prostredníctvom kábla MHL;
   • Režim škálovania obrazu;
   • automatické vyváženie obrázkov;
   • Systém Eco Cycle spoločnosti BenQ
   • Režim LampSave.

   Nevýhody

   • nenájdené.

   Najlepšie projektory pre domáce kino

   Projektory na domáce použitie, ide o samostatné zariadenie, ktoré sa používa na sledovanie filmov, televíznych programov a dokonca aj hier na veľkej obrazovke v tmavej miestnosti. Medzi zdroje informácií pre tieto modely patria počítače, prenosné počítače, prenosné prehrávače, rôzne digitálne tunery, mobilné zariadenia a fotoaparáty. Takéto projektory sú oveľa funkčnejšie ako kancelárske projektory a môžu stáť podstatne viac na úkor rozsiahlych funkcií.

   Viewsonic PX701HD

   Hodnotenie: 4.8

   Viewsonic PX701HD

   Zoberme si populárny projektor s jasom až 3500 lúmenov a rozlíšením F

    HD. Zariadenie poskytuje vysokokvalitný obraz aj pri jasnom svetle.

    Tento model je vybavený novo navrhnutou lampou, ktorá predlžuje životnosť lampy na 20 000 hodín v režime SuperEco+. To výrazne znižuje potrebu výmeny svetelných zdrojov a znižuje náklady na údržbu.

    Zariadenie je vybavené funkciou vColorTuner na výmenu a korekciu farebného profilu. Projektor je vybavený technológiou DLP, ktorá poskytuje vysokú kvalitu obrazu a kontrast. Kompatibilita s video štandardmi ako NTSC, PAL a SECAM

    Je vybavený dvoma výstupmi, HDMI a USB, ktoré umožňujú pripojenie k rôznym multimediálnym zariadeniam na hranie hier a sledovanie filmov. Na prezentácie je možné sa pripojiť aj bezdrôtovo.

    Vývojári vyvinuli inteligentné ovládanie projektora pomocou diaľkového ovládania s hlasovými príkazmi. Tento veľkoformátový prenosný videoprojektor váži 2.59 kg.

    Používatelia pri tomto modeli vyzdvihujú vynikajúcu kvalitu obrazu a možnosť diaľkového ovládania pomocou vlastného diaľkového ovládača. K nevýhodám možno priradiť jeden nepodstatný moment, a to, že pri umiestnení projektora na rovný povrch nie je možné nastaviť výšku nožičiek.

    Z recenzie používateľa služby Yandex.Predávaný ako „Overený používateľ“: Dobrá kvalita obrazu. Využite možnosť bezdrôtového pripojenia a ovládania pomocou diaľkového ovládania. Je to univerzálne zariadenie.“.

    Výhody

    • vysoký maximálny jas;
    • F
      l HD1080p;
     • Prevádzka až 20 000 hodín v režime Super Eco+;
     • funkcia výmeny a korekcie farebného profilu;
     • bezdrôtové pripojenie;
     • diaľkové ovládanie.

     Nevýhody

     • Výška nožičiek nie je nastaviteľná.

     Optoma HD29H

     Hodnotenie: 4.9

     OPTOMA HD29H

     Projektor európskej výroby sa považuje za všestranný model, ktorý sa môže pochváliť kompatibilitou s HDR, ako aj vysokým kontrastom a vernosťou farieb.

     Model je vhodný na hranie hier HDR a ponúka okamžitú odozvu 8.4 ms. Toto zariadenie sa používa na sledovanie športových kanálov, filmov a online vysielania. Model je vybavený reproduktorom, ktorý poskytuje dobrý zvuk, a dvoma vstupmi HDMI, ktoré slúžia na pripojenie notebooku, počítača, prehrávača Blu-ray alebo hernej konzoly.

     Po pripojení adaptéra 4K UHD HDMI možno projektor používať ako inteligentný projektor – Google Chromecast, Amazon FireTV alebo AppleTV, streamovať video a zdieľať fotografie na veľkej obrazovke. Tento model má hodnotu F

      Rozlíšenie HD, pomer strán zariadenia je 16:9.

      Projektor je vybavený populárnou technológiou 3D a na sledovanie videí v tomto formáte možno používať špeciálne okuliare, ktoré sú k dispozícii samostatne. Maximálna svietivosť tohto modelu je 3400 lúmenov. Zdrojom svetla je žiarovka so životnosťou iba 6000 hodín. Pokiaľ ide o zaostrovanie, tento model má manuálne zaostrovanie. Možnosť posunu objektívu na jemné doladenie pri naklonení zariadenia.

      Tento model váži len 2.5 kg, pričom súčasťou balenia je aj značková taška na jednoduchú prepravu projektora.

      Používatelia v tomto modeli okrem schopnosti prenášať kvalitný obraz pri sledovaní filmov a 3D technológie zdôrazňujú aj používanie špeciálnych okuliarov. Z nevýhod mnohí zdôrazňujú ťažkosti s nastavením zaostrenia, ak je projektor v uhle k plátnu, obraz je v rohoch rozmazaný.

      Z recenzie používateľa služby Yandex.Status overeného používateľa: „Skvelý spôsob, ako prehľadávať obľúbený obsah. Dokonalá schopnosť používať nielen systémy Android, ale aj Apple“.

      Výhody

      • Kompatibilita s HDR;
      • Pripojenie adaptéra HDMI 4K UHD;
      • F
        Rozlíšenie HD;
       • Je vybavený obľúbenou technológiou 3D;
       • Synchronizácia so zariadeniami na rôznych platformách;
       • taška na prenášanie.

       Nevýhody

       • ťažko sa nastavuje zaostrenie, ak je model umiestnený pod uhlom.

       Najlepšie kompaktné projektory

       Prenosné modely sú skvelé na použitie v detských izbách alebo malých priestoroch. Takéto zariadenia sa používajú aj v prírode a môžete si ich vziať so sebou na návštevu. Nepotrebuje úplnú tmu, pretože je vybavený vysokým jasom a vynikajúcim podaním farieb, aj keď je svetlo zapnuté.

       DIGMA DiMagic Cube

       Hodnotenie: 4.7

       DIGMA DIMAGIC CUBE

       Najskôr zvážte kompaktný model, ktorý sa vám ľahko zmestí do vrecka a má skvelú funkčnosť. Tento projektor umožňuje sledovať filmy, hrať hry a vytvárať prezentácie. Mini projektor je vybavený štvorjadrovým procesorom s frekvenciou 1.3 GHz a má zabudovanú pamäť 16 GB. Model je vybavený vstavanou batériou s kapacitou 5000 mAh

      • -Pol.

       Toto zariadenie vytvára projekciu s veľkosťou až 300 cm. Model je vybavený technológiou digitálnej projekcie

      • ght Processing. Projektor podporuje prenos obrazu, zvuku a videa cez bezdrôtové pripojenie. Na synchronizáciu môžete použiť iPhone, iPad, ale aj zariadenia so systémom Android alebo Windows.

       Okrem funkcie štandardného projektora môže tento model fungovať aj ako SmartTV. Pre vaše pohodlie môžete pripojiť aj bezdrôtovú klávesnicu alebo myš, ktoré môžete používať nielen na ovládanie prezentácie, ale aj na hranie hier. Model sa dodáva s diaľkovým ovládaním Air Mouse na jednoduché ovládanie. Zariadenie sa dodáva s káblom micro-USB, napájacím adaptérom a diaľkovým ovládaním.

       Používatelia si obľúbili funkciu SmartTV, ako aj pohodlnú synchronizáciu s takmer akýmkoľvek zariadením. Z nevýhod mnohí vyzdvihujú drobné nuansy spojené s tým, že po pripojení nabíjačky k projektoru sa na 10 sekúnd vypne, takže pri sledovaní filmu alebo hraní hier ho musíte znova zapnúť..

       Z prehľadu Yandex.Uvedené na trh ako overený používateľ: „Vynikajúci projektor, používam ho hlavne ako TV set-top box. Diaľkové ovládanie je na takýto model trochu veľké, ale ja používam hlavne bezdrôtovú myš.

       Výhody

       • 4-jadrový procesor;
       • 16 GB je pre takýto model dosť;
       • objemová batéria;
       • Technológia digitálnej projekcie
       • ght Processing;
       • Synchronizácia s mnohými zariadeniami;
       • Možnosť používať ako SmartTV;
       • diaľkové ovládanie.

       Nevýhody

       • Po pripojení nabíjačky sa na 10 sekúnd vypne.

       Kompaktný projektor Xiaomi Mi Smart

       Hodnotenie: 4.8

       Kompaktný projektor Xiaomi Mi Smart

       Kompaktný projektor od populárnej spoločnosti Xiaomi v posledných rokoch s rozlíšením F

        HD. Obrázky premietané týmto zariadením vyzerajú veľmi živo a detailne. Zachováva kvalitu obrazu vďaka projekčnému svetelnému výkonu 500 lúmenov.

        Jas displeja je zvýšený o viac ako 20 percent vďaka štvorkanálovej optickej ceste LED RGB + BP. Model je vybavený technológiou HDR10, vďaka ktorej sú farby sýtejšie. Veľkosť obrazu je možné upraviť aj zmenou vzdialenosti medzi zariadením a stenou.

        Tento model je vybavený reproduktormi s celkovým výkonom 10 W, s podporou Dolby DTS. Vďaka zabudovanému pripojeniu Bluetooth a Wi-Fi možno zvuk, fotografie a video prenášať z akéhokoľvek zariadenia. A ak potrebujete zobraziť obraz prostredníctvom externého média, projektor je vybavený portom USB.

        Zariadenie premieta obraz vo formáte 16:9 a prehráva súbory na princípe rozptýleného odrazu, vďaka čomu premietané svetlo dopadá do očí ako odrazené svetlo a nespôsobuje únavu očí.

        Používatelia vyzdvihujú dobrú kvalitu premietaného obrazu a prítomnosť ďalších modulov, ktoré umožňujú prenos súborov. Z nevýhod mnohí vyzdvihujú absenciu zoomu na zmenšenie premietaného obrazu, projektor si musíte sami priblížiť.

        Z recenzie používateľa Yandex.Trh so statusom „Overený používateľ“: „Dobrý projektor, dobrá kvalita obrazu a možnosť pripojenia na internet. Kupujte iba zariadenia tejto značky. ešte nezlyhali“.

        Výhody

        • rozlíšenie F
          HD;
         • Štvorkanálová optická cesta LED RGB+BP;
         • Technológia HDR10;
         • Moduly Bluetooth a Wi-Fi sú integrované;
         • Zvuk s podporou technológie Dolby DTS;
         • nízka cena.

         Nevýhody

         • Žiadne priblíženie na zmenšenie obrazu.

         XGIMI MoGo Pro

         Hodnotenie: 4.9

         XGIMI MoGo Pro

         Napokon zvážte model so systémom AndroidTV. Projektor je vybavený novým procesorom Amlogic T950X2, ako aj Ma

        • G31. Vstavaná pamäť tohto zariadenia má 16 GB. Tento model je vybavený funkciou automatického zaostrovania.

         Prenosný projektor premieta obrázky vo formáte F

          Grafický procesor HD a podpora videa až do rozlíšenia 4K
           tra HD.Pokiaľ ide o zvuk, tento je vybavený reproduktormi Harman/Kardon a 3W reproduktorom. Zariadenie je možné pripojiť pomocou zabudovaného rozhrania Bluetooth alebo audio kábla 3.5 mm. Projektor možno použiť ako zvukový reproduktor.

           Tento model spolupracuje s obchodom Google Play pre Android TV a umožňuje používať všetky aplikácie a hry. Projektor sa dodáva s diaľkovým ovládaním so zabudovaným mikrofónom. Diaľkové ovládanie možno ovládať hlasovými príkazmi „Ok, Google. Zariadenie má zabudovanú batériu s kapacitou 10400 mAh. S touto batériou môžete sledovať filmy v úspornom režime až štyri hodiny a počúvať hudbu až osem hodín.

           Používateľom sa páči funkcia set-top boxu a funkcia automatického zaostrovania, ktorá nie je u tohto typu projektorov bežná. Na druhej strane používatelia upozorňujú na vysokú cenu tohto modelu.

           Z recenzií používateľov na stránke Yandex.Trh so statusom „Overený používateľ“: „Projektor má skvelý zvuk, často ho používam ako stereo reproduktor vonku a niekedy hrám hry. Ak pripojíte ďalšie reproduktory, kvalita bude takmer ako v malom divadle.

           Výhody

           • Na základe AndroidTV;
           • Procesor Amlogic T950X2;
           • zabudovaný modul Bluetooth;
           • pracuje s obchodom Google Play;
           • Diaľkové ovládanie pomocou hlasových príkazov;
           • kapacita batérie 10400 mAh.

           Nevýhody

           • vysoká cena.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: