Hodnotenie najlepšieho 7 tabletu

7 palcov je najoptimálnejšia uhlopriečka pre tablet, ktorý plánujete nosiť neustále so sebou. Samozrejme, na takúto obrazovku sa nezmestí toľko informácií ako na 10-palcovú obrazovku (hoci najčastejšie nejde o fyzickú veľkosť, ale o rozlíšenie), ale prenosnosť je v tomto prípade rozhodujúca.

Vybrali sme 7-palcové tablety, ktoré rozhodne odporúčame kúpiť.

Ako si vybrať 7″ tablet: na čo sa zamerať

 1. Uhlopriečka obrazovky je dôležitý, ale nie najdôležitejší parameter pri výbere tabletu. Výkon týchto zariadení je do veľkej miery určený vlastnosťami hardvérovej platformy, na ktorej sú postavené. Preto sú pri výbere najdôležitejšie tieto špecifikácie:
 2. Procesor. Napriek rozšíreným mylným predstavám na počte jadier a taktovacej frekvencii v skutočnosti nezáleží. Čerstvý štvorjadrový rad Qualcomm Snapdragon 800 je výrazne rýchlejší ako „nie tak čerstvý“ 10-jadrový MediaTek On
 3. o X20. Preto je vhodné venovať pozornosť roku výroby čipu alebo samotného tabletu. A stojí za to pripomenúť, že Qualcomm Snapdragon je vhodnejší ako MediaTek, zatiaľ čo Rockchip, Allwinner a Spreadtrum je lepšie ignorovať;
 4. RAM. Určuje rýchlosť tabletu pri vykonávaní viacerých úloh súčasne. Do úvahy by sa mali brať aj procesy na pozadí (napríklad messengery Telegram a WhatsApp, ako aj klienti sociálnych sietí, napríklad „VKontakte“). Vzhľadom na to, že len najnovšie služby Google „zhltnú“ 200-400 MB pamäte RAM v závislosti od generácie systému Android, neodporúčame vyberať tablety s menej ako 2 GB pamäte RAM;
 5. Trvalá pamäť. Ukladá sa tu operačný systém, aplikácie nainštalované používateľom, ich údaje, ako aj ďalšie informácie – nasnímané obrázky, stiahnutá hudba, offline mapy pre navigáciu a ďalšie. Takže čím viac pamäte máte, tým lepšie. najlepšie s kapacitou aspoň 16 GB. Ak plánujete tablet používať na sledovanie filmov, mali by ste zvážiť modely so slotom na pamäťovú kartu MicroSD.
 6. Tieto parametre definujú výkon tabletu. V závislosti od plánovaného používania by ste mali venovať pozornosť aj podpore mobilného internetu, rozlíšeniu fotoaparátu, kapacite batérie, rozlíšeniu obrazovky a ďalším parametrom zariadenia.
 7. Pokiaľ ide o operačný systém, neexistuje zhoda. Android, iOS alebo Windows – podľa osobných preferencií.
 8. Ak hovoríme o výrobcoch, odporúčame kupovať tablety od spoločností Samsung, Lenovo, Huawei a, samozrejme, Apple.

nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlacnejšie 7in Tablety: Rozpočet pod 10000RUB1Huawei MediaPad7990 Euro.
2Samsung Galaxy Tab A 7.0 SM-T280 8Gb7490RUB.
3Lenovo Tab 2 A7-30HC 16Gb7870RUB.
Najlepšie 7-palcové tablety v strednom cenovom segmente: Rozpočet do 25000 Euro1Apple iPad mini 3 64Gb Wi-Fi
2Huawei MediaPad T2 7.0 Pro LTE 16Gb11000RUB.
3Lenovo Tab 3 Plus 7703X 16Gb10700RUB.
Najlepšie 7″ prémiové tablety1Apple iPad Mini 4 64Gb Wi-Fi + mobil
  ar
37990RUB.

Najlepšie lacné 7-palcové tablety: Rozpočet do 10000 Euro

Huawei MediaPad

Huawei MediaPad

Prečo prvé miesto: Vynikajúce multimediálne funkcie za menej ako 10 tisíc Euro.

Popis: Prvý tablet z radu Huawei MediaPad. Napriek tomu, že je teraz dosť starý, lepšie zariadenie na sledovanie filmov a hranie hier v jednoduchých projektoch s rozpočtom pod 10 tisíc Euro teraz jednoducho nemožno nájsť.

Tablet je vybavený 7-palcovým displejom IPS s rozlíšením 1280 × 800 pixelov (čo je viac ako štandardné HD), procesorom Qualcomm Snapdragon MSM8200 a 1 GB RAM. Operačný systém je pomerne starý – je to Android 4.0. V tom však spočíva jej výhoda – ona a nainštalované aplikácie s touto hardvérovou platformou bežia rýchlo a hladko.

Tablet má len 8 GB trvalej pamäte, takže je lepšie „hodiť“ filmy na kartu MicroSD – podporované sú externé disky s kapacitou až 32 GB. Huawei MediaPad je tiež vybavený slotom na SIM kartu, môže pracovať v režime telefónu a pristupovať na internet cez 3G; batériou s kapacitou 4 100 mAh, ktorá poskytuje až 6 hodín prevádzky na batériu; a stereo reproduktormi.

Výhody

 • Vynikajúce multimediálne funkcie (obrazovka, fotoaparát, zvuk);
 • Relatívne „rýchly“ procesor a podpora 3G;
 • Kvalitná konštrukcia a kovový plášť;

Nevýhody

 • Nízka výdrž batérie, je potrebné nosiť nabíjačku;
 • Vlastná nabíjačka;
 • Je trochu ťažký;

Samsung Galaxy Tab A 7.0 SM-T280 8Gb

Samsung Galaxy Tab A 7.0 SM-T280 8Gb

Prečo druhé miesto: Priemerné špecifikácie, ale robustné.

Popis: Ultra lacný tablet od spoločnosti Samsung. Napriek veľmi nízkej cene ponúka celkom dobré parametre. Takže, Samsung Galaxy Tab A 7.9 SM-T280 má 7-palcový displej IPS s rozlíšením 1280 × 800 pixelov, vlastný štvorjadrový procesor s taktom 1.3GHz, 1.5 GB RAM a 8 GB internej pamäte. To z neho robí celkom dobré zariadenie na väčšinu každodenných úloh.

Trvalá pamäť nie je veľká, ale kompenzuje to úsporný operačný systém Android 5.1 a podpora kariet MicroSD do veľkosti 64 GB. Nemá slot na kartu SIM, takže tablet má prístup na internet len cez Wi-Fi.

Medzi ďalšie technické vlastnosti zariadenia patrí 5-megapixelový hlavný fotoaparát (a 2 MP predný) a batéria s kapacitou 4000 mAh, ktorá poskytuje výdrž až 11 hodín.

Výhody

 • Vysoká výdrž batérie;
 • Rýchly „studený štart“ GPS a spoľahlivé pripojenie k satelitom;
 • Dobrý zvuk;
 • Jasná, sýta obrazovka;

Nevýhody

 • Nízky výkon pri multitaskingu;
 • Žiadny mobilný internet;
 • Starý operačný systém, ktorý nebol aktualizovaný;
 • Malá trvalá pamäť;

Lenovo Tab 2 A7-30HC 16Gb

Samsung Galaxy Tab A 7.0 SM-T280 8Gb

Prečo tretie miesto: Veľmi priemerné špecifikácie, ale 16 GB internej pamäte.

Popis: Jeden z prvých lacných tabletov spoločnosti Lenovo. Napriek zastaraným špecifikáciám z roku 2018 je stále veľmi výkonný a vhodný na väčšinu každodenných úloh vrátane hrania hier alebo práce s dokumentmi.

Lenovo Tab 2 A7 má 7-palcový displej IPS s rozlíšením 1024 × 600 pixelov (o niečo menším ako štandardné HD), štvorjadrový procesor MediaTek MT8382 s taktom 1.3 GHz, 1 GB RAM a 16 GB internej pamäte. Hoci je pamäť RAM malá, pre operačný systém Android 4 nainštalovaný v zariadení.2 ICS je viac než dosť.

Dôležitou výhodou tabletu je podpora mobilného internetu 3G. Zariadenie môže pracovať aj v režime telefónu. Okrem toho je tablet vybavený slotom na pamäťovú kartu s kapacitou až 32 GB, stereofónnymi reproduktormi a batériou s kapacitou 3500 mAh, ktorá poskytuje výdrž až 11 hodín.

Výhody

 • Dostatok trvalej pamäte, zaobídete sa aj bez karty microSD;
 • Optimálny výkon pre väčšinu každodenných úloh;
 • Rýchle nabíjanie;
 • Ľahký a kompaktný;

Nevýhody

 • Kamery boli pridané „len tak“ a sú úplne nepoužiteľné na natáčanie;
 • Obrazovka nemá oleofóbny povlak a je špinavá.
 • Slabý a nestabilný príjem GPS;

Najlepšie 7-palcové tablety v strednom cenovom segmente: Rozpočet do 25 000 Euro

Apple iPad mini 3 64Gb Wi-Fi

Apple iPad mini 3 64Gb Wi-Fi

Prečo číslo 1: Jednoducho najlepší tablet vo svojej cenovej kategórii.

Popis: Tretia generácia kompaktných tabletov od spoločnosti Apple spája miniaturizáciu a vysoký výkon. Napriek tomu, že objektívne technické vlastnosti týchto zariadení nie sú najvyššie, hlboká optimalizácia operačného systému a aplikácií umožňuje hladkú a príjemnú prácu s nimi.

Hlavnou črtou tohto tabletu je však samozrejme displej Retina. Na uhlopriečke 7.87 palcov jeho rozlíšenie je 2048 × 1536 pixelov. Poskytuje najplynulejšie vizuálne efekty, aké ste kedy videli.

O výkon tabletu sa stará procesor Apple A7 s 2 jadrami, ktorý dopĺňa 1 GB pamäte RAM. Interné úložisko má 64 GB, takže môžete sledovať filmy alebo ukladať obrovské množstvo informácií bez microSD. Všetko dopĺňa podpora bezkontaktnej platobnej technológie Apple Pay, takže tablet možno v obchodoch používať namiesto bankovej karty.

Výhody

 • Displej Retina;
 • Podpora služby Apple Pay;
 • Obrovské interné úložisko;
 • Optimálny výkon pre väčšinu každodenných úloh;

Nevýhody

 • Nemá slot na kartu SIM a nepodporuje mobilný internet;
 • Funkcia TouchID (skener odtlačkov prstov) nie je vždy vhodná;
 • Je vhodné používať ho s puzdrom a ochrannou fóliou;

Huawei MediaPad T2 7.0 Pro LTE 16Gb

Huawei MediaPad T2 7.0 Pro LTE 16Gb

Prečo druhé miesto: Výkonný tablet, ktorý je skvelý na multimédiá.

Popis: Vylepšená verzia tabletu Huawei MediaPad T2 7.0 – Pro LTE – v čase vydania ponúka špičkové špecifikácie v kompaktnom prevedení. Je vybavený osemjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 615 s taktom 1.5 GHz, ktorú dopĺňa 2 GB pamäte RAM a 16 GB interného úložiska. Vďaka tomu si tablet zachováva svoj výkon aj pri veľkom zaťažení mnohými súčasne spustenými aplikáciami.

Skvelá vec na tomto zariadení sú však multimediálne funkcie. Je vybavený špičkovým displejom IPS s rozlíšením 1920 × 1200 pixelov, stereo reproduktormi a vynikajúcim 13-megapixelovým fotoaparátom s dodatočnou optimalizáciou.

Tablet je tiež vybavený slotom na kartu microSD, podporou mobilného internetu 4G LTE a batériou s kapacitou 4 360 mAh, ktorá vydrží celý deň pri zmiešanom používaní.

Výhody

 • Vynikajúca obrazovka, fotoaparát a zvuk;
 • Kvalitné vyhotovenie;
 • Vysoký výkon;

Nevýhody

 • Pocit tepla pri prevádzke a dobíjaní;
 • Obrazovka bez oleofóbnej vrstvy;
 • Skener odtlačkov prstov nefunguje vždy adekvátne;

Lenovo Tab 3 Plus 7703X 16Gb

Lenovo Tab 3 Plus 7703X 16Gb

Prečo tretie miesto: Priemerné špecifikácie, ale relatívne lacné.

Popis: Lenovo Tab 3 Plus 7703X je jednoduchý tablet na každodenné úlohy. Je postavený na pomerne „priemernej“ technologickej platforme, ktorá je založená na štvorjadrovom procesore Qualcomm Snapdragon MSM8916 s taktom 1.2 GHz, 2 GB RAM a 16 GB internej pamäte. Obrazovka tabletu s technológiou IPS má rozlíšenie HD 1280 × 720 pixelov.

Tablet je vybavený zásobníkom na kartu SIM a podporuje mobilný internet 3G a 4G, slotom na kartu microSD s kapacitou až 32 GB, hlavným fotoaparátom s rozlíšením 5 megapixelov a batériou s kapacitou 3 500 mAh, ktorá poskytuje až 9 hodín prevádzky na batériu. Prítomné sú aj stereo reproduktory.

Tablet beží na špeciálne optimalizovanom operačnom systéme Android 6.0 MM, ktorý je doplnený niekoľkými vlastnými službami.

Výhody

 • Perfektný pomer ceny a výkonu;
 • Kvalitná obrazovka s realistickou reprodukciou farieb;
 • Optimálny výkon;

Nevýhody

 • Dlhý „studený štart“ GPS – približne niekoľko sekúnd;
 • Pomalé nabíjanie;

Najlepší 7-palcový tablet v prémiovom segmente

Apple iPad Mini 4 64Gb Wi-Fi + mobil
  ar

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: