20 najzaujímavejších pamiatok v Chabarovsku

Mnohí turisti považujú Chabarovsk za zaujímavý vďaka mnohým jedinečným atrakciám. Prechádzka kultúrnym centrom Ďalekého východu prinesie miestnym obyvateľom a návštevníkom Chabarovska veľa pozitívnych dojmov. Zhrnuli sme 25 najzaujímavejších vecí, ktoré sa dajú vidieť v Chabarovsku pre každého cestovateľa.

Hodnotenie najzaujímavejších pamiatok v Chabarovsku

Nomináciamiestoorientačný bodhodnotenie
Najzaujímavejšie náboženské atrakcie v Chabarovsku1Katedrála Nanebovzatia Panny Márie5.0
2Katedrála Premenenia Pána4.9
3Kostol Serafima Sarovského4.8
4Kostol svätého Innokentija z Irkutska4.7
Najzaujímavejšie kultúrne pamiatky v Chabarovsku1Pomník Jerofeja Chabarova5.0
2Chabarovský útes4.9
3Chabarovské regionálne múzeum H. . Grodekova4.8
4Chabarovské regionálne divadlo drámy a komédie4.7
Najzaujímavejšie miesta v Chabarovsku1Park Gorkého. .. Muravyov-Amursky5.0
2Cirkus Chabarovsk4.9
3Priamurská zoologická záhrada4.8
4Chabarovsk Mestský rekreačný park4.7
5Mestské rybníky v Chabarovsku4.6
6Severný park4.5
Najzaujímavejšie vojenské a vlastenecké pamiatky v Chabarovsku1Pomník nádrže MS-15.0
2Vojenské historické múzeum4.9
3Stéla „Mesto vojenskej slávy4.8
4Pamätník japonským vojnovým zajatcom4.7
5Busta maršala Malinovského4.6
6Pomník partizánom4.5

Najzaujímavejšie náboženské pamiatky v Chabarovsku

V prvej kategórii sme zhromaždili slávne kostoly, chrámy a katedrály v Chabarovsku.

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie

Hodnotenie pamiatok: 5.0

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie

Katedrála Uspenia Presvätej Bohorodičky v srdci Chabarovska. Návštevníci Chabarovska sa k nemu hrnú, aby videli jeho krásu zvnútra aj zvonku. Hlavným charakteristickým znakom chrámu je jeho veľkosť, ktorá je pre ortodoxnú architektúru nezvyčajná. Katedrála je vysoká 50 metrov a pôsobí veľmi usporiadane a slávnostne.

Budova má sedem pozlátených kupol, ktoré sú viditeľné pri vstupe do mesta. Bol postavený koncom 19. storočia a dodnes robí radosť veriacim a všetkým, ktorí oceňujú krásu. Umiestnenie: Komsomoľské námestie, v. 1.

Katedrála Premenenia Pána

Hodnotenie pamiatok: 4.9

Katedrála Premenenia Pána

Katedrála Premenenia Pána na brehu rieky Amur je korunou Námestia slávy. Chrám bol postavený v roku 2001 podľa ortodoxných noriem. Peniaze na výstavbu vyzbierali bežní občania Chabarovska. Katedrála s kupolovitými krížmi je vysoká 95 metrov. Vnútri je vymaľovaný renomovanými umelcami z hlavného mesta. Do priestorov sa zmestí približne 3 000 veriacich.

Snehobiela katedrála je viditeľná z okraja mesta. Je to skutočný klenot Chabarovska a zdroj hrdosti miestnych obyvateľov. Vnútri sa nachádza relikviár s relikviami kyjevsko-pečerských svätých a ikona Bohorodičky. Adresa: Turgeneva 24.

Kostol Serafíma Sarovského

Hodnotenie pamiatok: 4.8

Kostol Serafíma Sarovského

Myšlienka výstavby sa zrodila začiatkom 90. rokov. Prvý kameň bol položený v roku 2003. Celková výška chrámu je 57 metrov. Celkovo sú tu tri haly. V architektúre tohto chrámu možno vidieť prvky stredovekej architektúry. Zvonica je vybavená desiatimi zvonmi. Budovu zdobí vyrezávaný ikonostas, zlaté ikony a panikhonadil.

Podľa recenzií vám priateľskí kapláni vždy povedia, ako sa máte správať v kostole. V okolí sa nachádza krásny park s jazerom a kačkami. Ľudia sem prichádzajú zažiť pocit pokoja, pohody a obdivovať krásny výhľad na budovu. V pracovných dňoch sa bohoslužby začínajú o 9.00 a o 17.00 hod. Adresa: 167 Pacific St.

Kostol svätého Innokentija z Irkutska

Hodnotenie pohľadu: 4.7

Kostol svätého Innokentija z Irkutska

Jeden z najstarších chrámov mesta dopĺňa nomináciu. Bol postavený pred viac ako 100 rokmi a má malú upravenú plochu. Po roku 1917 bola obnovená zvonica a kupola a prestavané dielne. Po vojne v tejto budove sídlilo Chabarovské planetárium. Kostol bol znovu otvorený v roku 2000.

Kostol je od Amurskej železničnej stanice oddelený budovou Akadémie telesnej kultúry. Dostanete sa k nemu len z Turgenevovej ulice. Každý by ho mal navštíviť. Návštevníci majú len pozitívne dojmy. Škoda, že vo vnútri nie je dostatok miesta. Dostať sa na druhý koniec haly môže byť niekedy problematické.

Najzaujímavejšie kultúrne pamiatky v Chabarovsku

Druhá nominácia zahŕňa kultúrne pamiatky Chabarovska – divadlá, pamiatky a múzeá.

Pomník Jerofeja Chabarova

Hodnotenie pamiatky: 5.0

Pomník Jerofeja Chabarova

Prvé, čo návštevník Chabarovska uvidí pri odchode zo železničnej stanice, je pamätník Bohyne hojnosti. Chabarovsk. Znamená statočnosť, odvahu a chrabrosť Rusov a je charakteristickým znakom mesta. Pomník bol postavený v roku 1958. Na podstavci je nápis: „V deň 100. výročia Chabarovska. 1858-1958“.

Bronzová postava dosahuje výšku 4,5 m. Táto pamiatka je umelecky významná a pre obyvateľov Chabarovska má mimoriadnu hodnotu. Obyvatelia sú na ňu hrdí a návštevníci spoznávajú jej históriu a fotografujú si túto obľúbenú atrakciu.

Chabarovský útes

Orientačné hodnotenie: 4.9

Chabarovský útes

V roku 1918 bolo brutálne zavraždených 18 rakúsko-uhorských hudobníkov, ktorí odmietli bojovať proti Sovietom. Kvôli tejto tragickej udalosti je na stene budovy umiestnená pamätná tabuľa. Toto miesto sa nazýva aj „Lastovičie hniezdo“. V bývalej stanici plavčíkov sa už viac ako tri desaťročia nachádza kaviareň s názvom útes, kde sa oslavujú svadby, promócie a výročia.

Z priestranného balkóna budovy je nádherný výhľad na okolie. Môžete vidieť vlny rieky Amur, pozdraviť ohňostroj na sviatky, mestské nábrežie. Toto miesto je vhodné na náučnú turistiku a romantické prechádzky. Ľudia sem prichádzajú v každom ročnom období. Chabarovská skala sa nachádza na križovatke Ševčenkovej ulice a ulice Muravjova-Amurského.

Chabarovské regionálne múzeum pomenované po Muravjovi-Amurskom. . Grodekov

Hodnotenie atrakcií: 4.8

Múzeum N. I. Grodekova v Chabarovskom kraji

Ďalšou v poradí je najstaršia pamiatka v Chabarovsku, známa svojimi svetoznámymi exponátmi. Prevádzka sa objavila v roku 1894. Na zbierke sa podieľali miestni historici, osobnosti verejného života a vedci.

V roku 2000 múzeum zvíťazilo v súťaži „Okno do Ruska“ a získalo titul „Múzeum roka“. V posledných rokoch sa tu konalo približne 80 výstav. Nachádza sa tu viac ako 400 000 exponátov, ktoré rozprávajú o histórii a kultúre Ďalekého východu. Adresa: Ševčenkova 11.

Chabarovské regionálne divadlo drámy a komédie

Hodnotenie atrakcie: 4.7

Chabarovské regionálne divadlo drámy a komédie

V roku 1933 sa mestská rada rozhodla zriadiť divadelnú scénu. Na tento účel bola vyčlenená budova klubu Ľudového komisariátu vnútorných vecí. Divadlo bolo slávnostne otvorené v roku 1946. Prvé predstavenie, Pamätné stretnutia, bolo venované hrdinom, ktorí bránili svoju vlasť počas druhej svetovej vojny. Sála s kapacitou približne 500 osôb.

Súčasní herci dnes pokračujú v divadelnej tradícii a ponúkajú hosťom pomerne pestrý repertoár. Približne 5 až 6 nových inscenácií za sezónu. Podľa recenzií nie sú lístky lacné. Cena 1000 Euro za provinčné divadlo sa mnohým zdá drahá. Adresa: Muravyov-Amurskogo 25.

Najzaujímavejšie zábavné atrakcie v Chabarovsku

Atrakcie v ďalšej kategórii oslovia rodiny s deťmi, mladých ľudí a všetkých, ktorí sa chcú v Chabarovsku zabaviť.

Park Muravjova-Amurského. .. Muravyov-Amursky

Hodnotenie zraku: 5.0

Park Muravjova-Amurského

Regionálny park sa nachádza pozdĺž nábrežia a vedie návštevníkov na Komsomoľské námestie. Jeho hlavnou ozdobou je pamätník grófa Muravjova-Amurského. Bol postavený v roku 1891. Park patrí do ochranného pásma a zahŕňa kultúrne dedičstvo. K dispozícii je altánok pre orchester a letné pódium. Zelená plocha je skvelým miestom na pokojný odpočinok.

viac ako 160 druhov stromov a kríkov. Chválime dobre udržiavané aleje a príjemnú atmosféru parku. Často sa tu konajú masové podujatia, festivaly a oslavy, športové súťaže a majstrovské kurzy. Pravidelne organizuje výlety. Adresa: Ulica Ševčenka 15.

Cirkus Chabarovsk

Hodnotenie atrakcie: 4.9

Cirkus Chabarovsk

Ďalším jazdcom v rebríčku je jeden z najmladších cirkusov v Rusku. Nachádza sa v parku Yu. Gagarinovej ulici a bola otvorená v roku 2001. Po celý čas, čo bol otvorený, videli diváci programy Cirkusu Yu. Zoo je najväčší cirkus na Cvetnom bulvári a je otvorená pre návštevníkov z celého sveta. Je to jedno z najobľúbenejších miest detí, ktorých rodičia sa počas každého predstavenia zúčastňujú na žrebovaní cien.

Podľa recenzií je samotná budova cirkusu veľmi krásna. Zdobí park a často je predmetom fotografovania. K dispozícii sú dve parkoviská. Ceny vstupeniek nie sú dostupné pre každého. Adresa: Krasnorechenskaya, 102.

Priamurská zoologická záhrada

Hodnotenie atrakcií: 4.8

Priamurská zoologická záhrada

Unikátna zoologická záhrada funguje od roku 2002. Všetky zvieratá tu žijú, pretože vo voľnej prírode nemôžu normálne žiť. Medzi stálych obyvateľov rezervácie patria himalájske a hnedé medvede, srny, losy, jelene a vlci. Sú tu niektorí vtáčie obyvatelia. V amurskej zoo žije približne 70 druhov zvierat a vtákov.

Kŕmenie niektorých zvierat je povolené. Zamestnanci poskytujú plátky jabĺk a mrkvy. V roku 2012 bol špeciálne pre tigre vybudovaný výbeh veľký ako malé futbalové ihrisko. Toto miesto si obľúbili dospelí aj deti. Zoo je otvorená každý deň okrem pondelka. Cena lístka pre dospelého 220 Euro. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Adresa: Molodezhnaya 12.

Chabarovsk Mestský rekreačný park

Orientačné hodnotenie: 4.7

Chabarovsk Mestský rekreačný park

V roku 2005 sa „Dinamo“ a „Gajdarský detský park“ spojili do jedného celku. Mestský rekreačný park ponúka rôzne atrakcie. K dispozícii sú trampolíny, kolotoče a parný vláčik. Poteší detské ihrisko pre najmenších a hudobná fontána s osvetlením. K dispozícii sú miesta s občerstvením.

Na počesť detského spisovateľa A. Ulica Gajdar. Existuje už od sovietskych čias. K plusom patrí udržiavaná zeleň, množstvo sôch rozprávkových postáv. Je tu vybudované dvojpodlažné herné centrum Harlekýn so širokou ponukou aktivít pre deti. Park sa nachádza v blízkosti Centrálneho námestia v Chabarovsku.

Chabarovské mestské rybníky

Hodnotenie atrakcie: 4.6

Chabarovské mestské rybníky

Na začiatku bulváru Ussuriyskiy sa nachádzajú Chabarovské mestské rybníky, ktoré boli vybudované pri príležitosti 125. výročia založenia kultúrneho centra. Kedysi to bola obyčajná roklina v pramennej oblasti rieky Plusninka. Tri rybníky oddelené malými hrádzami. Boli vybudované cesty a okolo neho vznikli uličky pre chodcov. V roku 2011 boli nainštalované spievajúce fontány.

Cez víkendy je tu veľa ľudí. Obyvatelia Chabarovska radi relaxujú pri rybníkoch a prechádzajú sa po upravených chodníkoch. Deti si zamilujú postavičky kreslených postavičiek. Nájdete tu kocúra Leopolda, vlka a zajaca z knihy „No počkaj“!“. Občerstviť sa môžete v nezvyčajnej reštaurácii postavenej v tvare taniera. Je zakázané plávať vo vode. Povolené opaľovanie. Je to najlepšie miesto na rodinné a romantické prechádzky. Táto pamiatka je otvorená 24 hodín denne.

Park „Northern“

Hodnotenie zraku: 4.5

Severný park

Tretiu kategóriu v tomto hodnotení uzatvára malebný park na severnom predmestí Chabarovska. K dispozícii je zábavné centrum a rybárčenie. Pre deti sú tu bezplatné detské ihriská s hojdačkami a šmýkačkami.

Miestni obyvatelia Chabarovska tu radi organizujú svadobné fotenie. V parku sa nachádza Slávnostný palác, kde sa registrujú sobáše. Množstvo stravovacích zariadení. Podávanie zmrzliny, kávy, kebabov a nápojov. Adresa: Tichoninskaja 167

Najzaujímavejšie vojensko-patriotické pamiatky v Chabarovsku

Vojenské a vlastenecké objekty v Chabarovsku sú spojené s menami Slovenskách hrdinov a významnými historickými dátumami. Pamätníky a múzeá slúžia ako prostriedok na posilnenie jednoty národa a podporu vlasteneckej výchovy občanov.

Pomník nádrže MS-1

Hodnotenie pamiatok: 5.0

Pomník nádrže MS-1

Pamätník je venovaný hrdinom vojen na Čínskej východnej železnici, jazere Chasan a rieke Chalkin-Gol. Pripomína 55. výročie ukončenia Veľkej vlasteneckej vojny. Na podstavci tanku MS-1 s kanónom a guľometmi. Tento exemplár je dobre zachovaný a je vynikajúcim príkladom stredne skorého tankového staviteľstva. Pripomína históriu našej krajiny. Môžete sa naň pozrieť zo všetkých strán. Obtlačok na nádrži informuje o histórii modelu.

Hostia Chabarovska a obyvatelia Chabarovska sa radi fotografujú na pozadí pamätníka. Občania položili k jeho úpätiu slávnostné kvety. Atrakcia zaujme aj tých, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi vojenských vozidiel. Neobvyklý model je nainštalovaný na ulici Serysheva 13, v blízkosti sídla Ďalekovýchodného federálneho okruhu.

Vojenské historické múzeum

Hodnotenie atrakcií: 4.9

Vojenské historické múzeum

Múzeum Východného vojenského okruhu je jedným z najväčších v Rusku. Otvorená bola v roku 1984. Jeho cieľom je uctiť si pamiatku občanov Ďalekého východu, ktorí bránili svoju vlasť. Múzeum má približne 12 000 rôznych exponátov. Všetky sú spojené s históriou vojenského vzdelávania.

Zbierka obsahuje fotografie, dokumenty, vojenské zástavy a iné materiály. Celkovo je k dispozícii 13 hál s rozlohou 3 000 m2. . Vojenské vozidlá sú vystavené vedľa múzea. Je to skvelé miesto, kde sa môžete dozvedieť o dôležitých prvkoch založenia Amurskej oblasti. Adresa: Ševčenkova 20.

Stéla „Vojenské mesto slávy

Hodnotenie pohľadu: 4.8

Stéla

V roku 2012 získalo hlavné mesto Ďalekého východu titul Mesto vojenskej slávy. O tri roky neskôr bol pri tejto príležitosti odhalený pamätník uprostred udržiavanej verejnej záhrady. V rohoch kamenného námestia sú pylóny a na podstavci stojí 10 metrov vysoký stĺp. Na jeho vrchole je dvojhlavý orol z bronzu.

Zloženie žuly vyzerá majestátne a pevne. Na jeho stranách sú kartuše s textom prezidentského dekrétu a erbom mesta. Obrazy na basreliéfoch pripomínajú hrdinstvo Chabarovska v rôznych rokoch, ukazujú prácu a výkony ľudí. Miesto je dobre zvolené. Stéla stojí v blízkosti rieky Amur, vedľa ulice Muravjov-Amurskij.

Pamätník japonským vojnovým zajatcom

Hodnotenie atrakcie: 4.7

Pamätník japonským vojnovým zajatcom

Pred 23 rokmi bol v Chabarovsku postavený pamätník padlým japonským vojnovým zajatcom. Nachádza sa v severnej štvrti a je obklopený sviežou zeleňou. Ak sa pozriete do histórie, zistíte, že po skončení druhej svetovej vojny bolo v Chabarovsku zajatých približne 10 000 japonských vojakov, generálov a admirálov. Mnohí z nich zomreli, pretože nevydržali veľkú zimu a hlad.

Pamätník je v minimalistickom štýle. Nachádza sa v parku Peace Park. Pred samotným pamätníkom sa nachádza plocha so stožiarmi a kameňom s nápisom v japončine. Stavba z červených tehál, ktorá symbolizuje hrobku, ponúka možnosť odpočinku na lavičke a pozorovania prírody. Je to veľmi krásne miesto, ktoré sa oplatí navštíviť každému návštevníkovi mesta. Malé námestie pripomína strašný osud japonských vojnových zajatcov, ktorí zomreli v táboroch v Chabarovsku.

Busta maršala Malinovského

Hodnotenie atrakcií: 4.6

Busta maršala Malinovského

Maršal Malinovskij bol vojenský vodca a štátnik v Chabarovsku. Veľa investoval do posilnenia vojenskej sily Ďalekého východu, do zveľadenia mesta. Tento pamätník bol postavený v roku 2002 ako poďakovanie občanom za iniciatívu pri výstavbe Leninovho štadióna.

Busta sa nachádza v bujnom parku na brehu rieky Amur. Môžete si sadnúť na lavičku v tieni stromu. Miestni obyvatelia odporúčajú, aby ste sa večer mohli pokochať krásnou červenou žulou podstavca. V tomto čase svieti slnko na strane rieky.

Pomník partizánom

Hodnotenie pohľadu: 4.5

Pomník partizánom
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: