Top 8 letovísk v Bulharsku

*Ohodnotenie najlepších podľa názoru redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Bulharsko – krajina kultúrneho koloritu a národnostnej rozmanitosti. Krajina už viac ako rok teší turistov z celého sveta bohatstvom a čarom prírody, horúcim slnkom, chladom Čierneho mora a, samozrejme, jedinečnosťou a rozmanitosťou kultúrnych tradícií. Ak chcete v tejto krásnej balkánskej krajine stráviť skutočne nezabudnuteľnú dovolenku, je dôležité vybrať si vhodné letovisko. Prečítajte si o najlepších z nich v našom hodnotení.

Najlepšie letoviská pre vašu dovolenku v Bulharsku

Nomináciamiestoletoviskohodnotenie používateľa
Najlepšie letoviská pre vašu dovolenku v Bulharsku1Zlaté piesky5.0
2Slnečné pobrežie4.9
3Kranevo4.8
4Dunes4.8
5Sozopol4.7
Najlepšie strediská pre deti v Bulharsku1Albena4.9
2Sveti Vlas4.8
3Ahtopol4.7

Zlaté piesky

Hodnotenie: 5.0

Zlaté piesky

Turisti toto letovisko „objavili“ pred viac ako 50 rokmi, ale do srdca turistov sa definitívne dostalo až koncom 80. rokov, keď bolo podstatne rozšírené. Považuje sa za jedno z najlepších morských letovísk v Bulharsku vďaka rozmanitosti a kvalite hotelovej základne, množstvu barov, reštaurácií, množstvu aktivít. Samozrejme, aj vďaka slávnemu 4 km dlhému pobrežiu so zamatovo zlatistým pieskom. Oblasť je chránená ako súčasť prírodného parku.

Pláže: Pláž, ako už bolo spomenuté, je jedna – dlhá asi 4 km. Všade jemný piesok. Modrá vlajka udelená za čistotu a pohodu.

Podnebie: horúce leto, morský vánok ho robí miernejším. Priemerná teplota v júli – +30 C. Málokedy tu prší – počet slnečných dní dosahuje 300 ročne. Teplota mora počas sezóny: +24 C.

Obdobie prázdnin: máj – september.

Zaujímavosti: minerálne pramene (sírne), Aladžský kláštor v skalách (14. storočie), kaplnka svätej Anny Arkádskej, kláštor Zlaté piesky vo Vatikáne (14. storočie), katakomby Zlaté piesky v kláštore Najsvätejšej Trojice. Svätý Ján Krstiteľ.

Vybavenie: výborné podmienky na surfovanie, vodné lyžovanie, plachtenie. K dispozícii sú početné tenisové kurty, bowling, jazda na koni. K dispozícii je vodný park, rôzne kaviarne, reštaurácie vrátane tematických. Milovníci aktívneho nočného života ocenia množstvo nočných klubov, diskoték a kasín.

Vhodné pre: Na aktívnu dovolenku pre rodiny a mládež.

Slnečné pobrežie

Hodnotenie: 4.9

Slnečné pobrežie

Letovisko je lídrom z hľadiska rozmanitosti a množstva zábavy, ako aj nočného života.

Pláže: čisto piesočnaté, nie príliš široké (asi 40 m). Dĺžka pláže – 10 km. Voľnočasové aktivity na vode: katamarány, vodné lyžovanie, lietanie na rogale, jachting atď.

Podnebie: Mesto leží na brehu zálivu – more má zriedkakedy rozbúrenú hladinu. Teplota v lete +24+30 °C, Teplota vody +26 C. Je držiteľom Modrej vlajky.

Čas prázdnin: máj až september.

Zaujímavosti: neďaleko sa nachádza starobylé mesto Nesebar – pre tých, ktorí si cenia starobylé časy a autentickú atmosféru.

Vybavenie: Tenisové kurty, telocvične, jazdecké centrum a minigolfové ihrisko. Početné zdravotné strediská. V letovisku nájdete množstvo nočných klubov, barov a atrakcií.

Vhodné pre: Pre mládež a aktívnu dovolenku.

Kranevo

Hodnotenie: 4.8

Kranevo

Toto bulharské letovisko sa väčšinou spája s detskými tábormi, množstvom malých súkromných viliek a domov, mimoriadne nízkymi cenami. Nachádza sa v malebnej oblasti obklopenej bujnou vegetáciou.

Pláže: Hlavná pláž letoviska je dlhá 6 km a tiahne sa až k obľúbenému letovisku Albena. Pobrežie Kraneva je veľmi piesočnaté a vstup do vody je plytký. Nudistická pláž hneď vedľa letoviska.

Podnebie: more je tu zriedkavo rozbúrené. Letné teploty +26+30 °C, voda – približne +26 C.

Obdobie prázdnin: máj až september.

Zaujímavosti: zrúcaniny rímskej citadely Catrice, 3 km od letoviska sa na odľahlom myse nachádza osamelý maják.

Zábava: Tenisové kurty, futbalové ihriská. Existuje pomerne veľa wellness centier. Pre milovníkov aktívneho nočného života je tu niekoľko nočných klubov. Je tu veľa dobrých reštaurácií, kaviarní a krčiem.

Vhodné pre: rodinnú dovolenku.

Dunes

Hodnotenie: 4.8

Dunes

Rešpektované letovisko v Bulharsku s prevahou klubových hotelov. Považuje sa za pomerne mladého, ale veľmi sľubného. Duny sú súčasťou prírodnej rezervácie so vzácnou faunou a flórou. Mimochodom, všetky hotely v obci pracujú na báze all inclusive (AI) – rarita v Bulharsku.

Pláž: 5 km dlhá pláž (100 m široká) s dokonalým zamatovým pieskom. Pláž ocenená Modrou vlajkou. Vstup do vody je plytký a dno mora je piesčité. Mimo hlavnej oblasti pláže sa nachádza niekoľko divokých pláží s „búrlivejšími“ vlnami.

Podnebie: Miestny vzduch je skutočne liečivý vďaka borovicovému lesu, ktorý obklopuje duny. Mierne podnebie. Letná teplota +26°C.

Obdobie prázdnin: máj – september.

Zaujímavosti: mimo letoviska sa nachádza množstvo prírodných pamiatok. Prírodná rezervácia v džungli („Ropotamo“). Niekoľko ďalších chránených oblastí (nachádzajúcich sa vedľa kempu Perla).

Početné reštaurácie, nočné kluby, jazda na koni, tenis, minigolf, vodné aktivity (surfovanie, jachting). V miestnom amfiteátri sa často konajú večerné predstavenia so živou hudbou.

Vhodné pre: Rodinnú dovolenku s vysokým statusom.

Sozopol

Hodnotenie: 4.7

Sozopol

Letovisko je magnetom pre tvorivú bohému, pretože toto mesto inšpiruje umelcov a básnikov už celé generácie. Spolu s Nesebrom sa považuje za najkrajšie mesto v krajine. Rezort zaujme milovníkov historickej architektúry a neobyčajne kreatívnej atmosféry. Stará časť mesta – architektonická rezervácia chránená UNESCO. Mesto nie je veľké a rušné: je príjemné a útulné.

Pláže: 2 hlavné pláže s luxusným zlatým pieskom podobným kremennému. Obe ocenené modrou vlajkou.

Podnebie: mierne vlhké, blízke kontinentálnemu. Letá sú horúce (+26+32 C)Teplota vody zriedkavo prší a teplota vody dosahuje +28 C.

Obdobie prázdnin: máj až september.

Zaujímavosti: Staré kostoly, ktoré sa oplatí vidieť, a niekoľko autentických dedín neďaleko mesta. V blízkosti Sozopolu tečie ústie rieky Ropotamo – prírodnej rezervácie. Ostrov Svätý Ivan sa nachádza 2 km od Sozopolu a má vynikajúcu polohu na pobreží Čierneho mora. Ostrov svätého Jána (pod vodou sa nachádza kamenný les).

Zábava: V septembri sa koná festival umenia (výstavy fotografií, divadelné predstavenia a jedinečné filmy), sú tu bary a diskotéky.

Vhodné pre: rodinnú, relaxačnú a kultúrnu turistiku.

Najlepšie strediská pre deti v Bulharsku

Albena

Hodnotenie: 4.9

Albena

Letovisko nie je takmer žiadnym centrom nočného života – je ideálne na idylickú dovolenku s deťmi všetkých vekových kategórií. Albena je mladé letovisko v Bulharsku a jedno z najmodernejších. Svätý Vlas je čisto turistické letovisko.

Pláže: 5 km dlhá piesočnatá pláž, pozvoľný vstup na pláž, piesočnaté dno.

Podnebie: podnebie je jasne rozdelené na ročné obdobia. V lete nie je teplo (okolo +26 C)Teplota mora je +22 C.

Obdobie prázdnin: jún až začiatok septembra.

Zaujímavosti: Historické múzeum, Galéria ikon a rezidencia rumunskej kráľovnej s nádhernými botanickými záhradami v neďalekom Balčiku.

Vodný park Aquapolis je jedným z najkrajších vo východnej Európe. Na plážach sa môžete venovať aktívnemu oddychu: vodnému lyžovaniu, surfovaniu, potápaniu. Reštaurácie a kaviarne pre každý vkus. Pre deti je tu lunapark, strelnica, motokárová dráha na vode, škola skateboardingu, diskotéka, hala s videohrami atď. V kúpeľnom centre – najväčšom v krajine – je ťažké zlepšiť si zdravie. Sú tu nočné kluby, športové súťaže (tenis, bridž), súťaže krásy, výstava áut a mnoho ďalších podujatí.

Sveti Vlas

Hodnotenie: 4.8

Sveti Vlas

Malé mladé letovisko v Bulharsku sa nachádza 2 km od Slnečného pobrežia. Rekreačná oblasť sa stále aktívne rozvíja. Je to obľúbená dovolenková destinácia bohatých Bulharov. Letovisko má zvláštnu mikroklímu vďaka blízkosti zeleného úpätia najväčšieho bulharského horského systému: najčistejší horský vzduch a vzduch bohatý na jód.

Pláže: 3 kompaktné pláže s najčistejším pieskom (dĺžka 1,5 km). Udelená Modrá vlajka za čistotu a poriadok. Bezplatne.

Podnebie: veľmi mierne s priemernými letnými teplotami okolo +27 °C. Teplota morskej vody +24 C.

Čas rekreácie: máj až september.

Zaujímavosti: Chrám svätého Atanáza Veľkého (1865). Výlet je možný aj do neďalekého starobylého mesta Nesebar.

Zábava: Mnoho reštaurácií s výhľadom na more, hlavná ulica s obchodíkmi so zeleninou a butikmi. Na javisku otvoreného amfiteátra v meste sa často konajú predstavenia a divadelné hry. Prístav je obľúbeným miestom konania prehliadok motocyklov, módnych prehliadok atď.

Ahtopol

Hodnotenie: 4.7

Ahtopol

Najteplejšie a najslnečnejšie, pokojné prímorské letovisko na hranici s Tureckom. Má skvelé podnebie, nízke ceny a málo turistov. Je to úchvatne krásne mesto s najčistejšou morskou vodou, útulnou atmosférou a teplom. Je to ideálne miesto na „lenivú“ rodinnú dovolenku.

Pláže: Čistá 2 km dlhá pláž s jemným zlatým pieskom. plytká voda. Mesto má nudistickú pláž.

Podnebie: mierne, bez dažďa, vzhľadom na blízkosť pohoria sa vzduch príliš neprehrieva. Maximálna letná teplota +28 C. Priemerná teplota vody počas sezóny je +24 C.

Obdobie prázdnin: jún až začiatok septembra.

Zaujímavosti: Múzeum kotiev, Kostol Nanebovstúpenia Pána. Medzi zaujímavosti v okolí patrí starobylý hrad v Sozopole, prírodná rezervácia s exotickou flórou („Ropotamo“), park Strandža (najväčší v Bulharsku). Mimochodom, Istanbul je len kúsok od vás, takže môžete navštíviť dve krajiny naraz.

Zábava: Reštaurácie, niekoľko diskoték. Keďže mesto je veľmi tiché a malé, turistická infraštruktúra nie je veľmi rozvinutá.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: