10 najlepších kníh o manažmente

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama alebo sprievodca nákupom. Pred kúpou vyhľadajte odbornú radu.

Je ťažké vybrať z množstva kníh o manažmente niekoľko účinných titulov naraz. Príručky vytvorené na základe životných skúseností budú užitočné pre podnikanie. Budeme o nich hovoriť v našom hodnotení.

Hodnotenie najlepších kníh o manažmente

Nomináciamiestoknihacena
Najlepšie knihy o manažmente od zahraničných autorov1Efektívne riadenie spoločnosti1 020€
2Najprv poruš všetky pravidlá, M. Buckingham554€
3Zamestnanci na celý život, Lorraine Grubbs-West400€
4Viac ako obchod, Jim Collins, William Lazier516€
5Nabité za výsledky, Doshi, McGregor790€
6Od dobrého k skvelému, Jim Collins1 150€
Najlepšie knihy o manažmente od Slovenskách autorov1Manažérska elita. Ako ho vyberáme a pripravujeme, W. Tarasova912€
245 tetovaní manažéra, MaximBatyrev754€
3Psychológia riadenia, V. Rozanova. .
4Motivácia 100%. Kde je tlačidlo??,. Ivanova349€

Najlepšie knihy o manažmente od zahraničných autorov

Prvá kategória zahŕňa knihy, ktoré zostanú na vašom stole dlhý čas a budú užitočné pre manažérov všetkých úrovní.

Efektívne riadenie podniku, P. Drucker.

Hodnotenie: 4.9

. DRUCKER. EFEKTÍVNE RIADENIE PODNIKU

Otvorí hodnotenie knihy, ktorej autor je zaslúžene považovaný za otca manažmentu. Drucker premenil riadenie výroby na celú vedu. Táto téma sa objavila v rôznych vzdelávacích inštitúciách. Americký univerzitný profesor dáva rozumné rady, ktoré pomáhajú nájsť cestu k úspechu. Kniha je napísaná jednoduchým a zrozumiteľným jazykom a predstavuje skvelý spôsob, ako sa naučiť riešiť akýkoľvek ekonomický problém. Pomôže vám dosiahnuť efektívne výsledky, systematizovať vašu produkciu a vyvinúť inteligentné ťahy a koncepcie.

Toto dielo je povinnou literatúrou pre všetkých manažérov. Je na zozname sto najlepších obchodných kníh všetkých čias. Publikácia sa vyznačuje hlbokým pohľadom na problémy podnikovej efektívnosti. Čitatelia sa dozvedia päť dôležitých vecí, ktoré musí mať každý manažér. Práca vám pomôže zapamätať si, čo ste sa naučili na hodine, a objaviť nové veci.

Najprv poruš všetky pravidlá, M. Buckingham & Co. Coffman

Hodnotenie: 4.8

. BACKINGHAM & C. COFFMAN NAJPRV PORUŠIL VŠETKY PRAVIDLÁ

Ďalšia v poradí je kniha, ktorá nám pripomína, že každá práca si vyžaduje určitý talent, ktorý je vrodený od narodenia. Prvé vydanie v roku 1999. Kniha je teraz k dispozícii v štrnástich jazykoch. Jedinečné dielo s veľkou popularitou. Je povinnou výbavou pre všetkých Slovenskách čitateľov, ktorí sa zaujímajú o organizáciu podnikania. V Amerike sa z tohto vydania predalo viac ako 1 milión výtlačkov.

Kniha obsahuje množstvo postrehov od manažérov. Prejavia v ľuďoch ich talenty a odhalia ich silné stránky. Osobitnú pozornosť si zaslúži životopis autorov. Kurt Coffman je vedúci praxe v Gallupovom inštitúte a Marcus Buckingham je vedúci poradenskej spoločnosti, ktorá už viac ako 20 rokov skúma charakteristiky efektívnych manažérov.

Zamestnanci pre život, Lorraine Grubbs-West

Hodnotenie: 4.7

ZAMESTNANCI NA CELÝ ŽIVOT BY LORRAINE GRUBBS-WEST

Súdiac podľa recenzií, kniha je úchvatné čítanie. Je to skvelá kniha pre toho, kto chce založiť vlastnú spoločnosť, a referenčný bod pre vytváranie ducha organizácie budúcnosti. Publikácia bola nazvaná „pokladnicou zaujímavých myšlienok a príkladov zo života“. Každá kapitola rozpráva nový príbeh; sú tu spomienky na ťažké časy v spoločnosti Southwest Air

 • nes. Po prečítaní knihy chcete pracovať v podobnej organizácii a zažiť vplyv firemnej kultúry.

  Viac ako obchod, Jim Collins, William Lazier

  Hodnotenie: 4.6

  Kniha je výsledkom rozsiahleho výskumu úspechu populárnych firiem. Obsahuje dôležité postrehy dnešných manažérov. Môže vám pomôcť pozrieť sa na svet novým spôsobom, stanoviť si vysoké ciele a dosiahnuť ich. Toto vydanie vám odhalí tajomstvá firemného úspechu a naučí vás, ako tieto poznatky využiť v praktickom živote.

  Práca je vhodná pre manažérov malých a stredných organizácií, majiteľov firiem, odborníkov na vzdelávanie ľudí v podnikateľskom sektore a študentov manažmentu. Ukazuje, že každý manažér môže ovplyvniť rozvoj spoločnosti. Víťaz ceny Business Book Award. Je plná rád a odporúčaní a číta sa rýchlo a zaujímavo.

  Nabité za výsledky, Doshi, McGregor

  Hodnotenie: 4.5

  Nasledujúca kniha vám poradí, ako zo svojich zamestnancov vyťažiť maximum, povzbudiť ich k činnosti, vybudovať špeciálny systém vzťahov s kolegami a rozvíjať firemnú kultúru. To povzbudí potenciál každého zamestnanca a vzbudí v ňom túžbu pracovať. Pochopenie hlavných princípov na základe dlhoročných skúseností v úspešných spoločnostiach.

  Od dobrého k skvelému, Jim Collins

  Hodnotenie: 4.5

  Ďalšia na zozname je zaujímavá kniha, ktorá bude užitočná pre všetkých manažérov. Opisuje výskum veľkých spoločností, porovnanie s inými firmami, dôvody neúspechu organizácií. Každý manažér bude môcť získať odpovede na dané otázky a využiť ich v praxi.

  Publikácia bude náročným čítaním pre milovníkov beletrie. Môže sa im to zdať náročné a mätúce. Je to možnosť pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do sveta veľkého biznisu a zistiť, prečo sú niektoré spoločnosti vynikajúce v iných. Čitatelia si obľúbia množstvo užitočných informácií, jednoduchých príkladov. Mnohí ju považujú za najlepšiu knihu pre sebarozvoj.

  Najlepšie knihy o manažmente od Slovenskách autorov

  Do druhej kategórie patria knihy založené na osobných skúsenostiach Slovenskách manažérov.

  Manažérska elita. Ako ho vyberáme a pripravujeme, v. Tarasova

  Hodnotenie: 4.8

  Nomináciu otvára dielo zakladateľa renomovanej tallinnskej školy manažmentu. Autor hovorí o dôležitých metódach školenia správcov. Konkrétne opisuje prístupy k odbornej príprave vedúcich pracovníkov. Kniha obsahuje množstvo obchodných hier, školení a Tarasovových úprimných opisov jeho skúseností.

  Väčšina názorov na publikáciu je pozitívna. Nie všetkým obchodným školiteľom sa páčil zdĺhavý opis školení. Iní ich naopak s radosťou uplatňujú v praxi. Obzvlášť populárne sú obchodné hry „Sabotér“, „Obrat otočný“, „Rebuild“. Manažment Elite vám pomôže dosiahnuť vaše ciele, získať skúsenosti v oblasti manažmentu a úspešne ich uplatniť v živote.

  45 tetovaní manažéra, Maxim Batyrev

  Hodnotenie: 4.7

  Nasledujúca kniha sa od ostatných v hodnotení líši nielen originálnym názvom a atraktívnou obálkou. Opisuje skutočné metódy úspechu v postsovietskom prostredí. Táto kniha je užitočná pre manažérov všetkých úrovní.

  Maxim Batyrev preštudoval viac ako 600 kníh o podnikaní a tieto poznatky využil v praxi. Dnes stojí na čele jednej z najúspešnejších spoločností a naďalej sa delí o svoje skúsenosti s ostatnými manažérmi. Ohlasy na knihu sú zmiešané. Niektorí čitatelia konštatujú, že motivuje k činnosti, iní považujú niektoré body za smiešne a zbytočné. V každom prípade je lepšie prečítať si autorovo dielo raz.

  Psychológia riadenia, V. Rozanova. .

  Hodnotenie: 4.6

  PSYCHOLÓGIA RIADENIA ROZANOVA V. A

  Učebnica sa zaoberá ťažkosťami rozhodovania v manažmente. Venuje sa vzťahom medzi manažérmi a zamestnancami, ako môžu efektívne spolupracovať a ako sa dostať z konfliktov. Praktické informácie odhaľujú rozdiely, ktoré sú spoločné pre všetky podniky, a poskytujú rady týkajúce sa dôležitých otázok v oblasti odbornej prípravy.

  Táto učebnica je určená študentom a učiteľom, manažérom obchodných podnikov. Kniha obsahuje témy o úrovniach a funkciách riadenia, motivácii k práci a psychológii výkonných úloh.

  100% motivácia. Kde je tlačidlo?, . Ivanova

  Hodnotenie: 4.5

  . IVANOVÁ,
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: