10 najlepších farebných šošoviek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama alebo nákupný sprievodca. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Existuje mnoho rôznych typov farebných optických výrobkov v závislosti od toho, či máte tmavší alebo svetlejší odtieň očí. Existujú aj šošovky, ktoré menia prirodzenú farbu alebo vzor skléry alebo dúhovky.

Farebné šošovky vyzerajú veľmi elegantne, ale ich nosenie je o niečo náročnejšie ako nosenie bežných kontaktných šošoviek na zlepšenie zraku. Optické výrobky, ktoré menia odtieň oka, sú napriek svojej estetickej funkcii zdravotníckymi výrobkami a mnohé z nich korigujú videnie. Niektoré farebné modely sú tiež nedostatočne okysličené a menej pohodlné na nosenie. Preto je potrebná konzultácia s oftalmológom.

Ak chcete nájsť najlepšie farebné šošovky, musíte pred ich kúpou zvážiť niekoľko parametrov.Prvým je účel nákupu. Ak sú potrebné výrobky meniace odtieň očí, môžete si ich vybrať sami. Ak potrebujete šošovky na korekciu zraku, mali by ste sa poradiť s optikom, ktorý vám vyberie dioptrie.

Druhým pravidlom je výrobca. je lepšie nakupovať od známej a dôveryhodnej značky, ktorá zaručuje kvalitu.

Ak nechcete míňať veľa peňazí na farebné šošovky, vyberte si model s nízkou životnosťou, napríklad model, ktorý sa nosí 1 až 30 dní. Pomôže vám tiež zistiť, ako pohodlne sa vám šošovky nosia a či zodpovedajú obrazu a výsledku, ktorý chcete dosiahnuť.

Naši odborníci zostavili rebríček najlepších farebných šošoviek pre nositeľov so svetlými alebo tmavými očami, začiatočníkov, tínedžerov. Optické produkty boli vybrané na základe skutočných skúseností používateľov a podrobných informácií poskytnutých výrobcom.

Hodnotenie najlepších farebných šošoviek

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie farebné šošovky pre začiatočníkov a dospievajúcich1Ophthalmix Butterfly515 €
2Bescon Tutti One-Day1 100 €
3Johnson Acuvue Define
Najlepšie farebné šošovky pre tmavé oči1FreshLook (Alcon) ColorBlends736 €
2Adria Crazy1 250 €
3OKVision Fusion890 €
4ADRIA Glamorous760 €
Najlepšie farebné šošovky pre svetlé oči1ADRIA 1Tone760 €
2Belmore Illusion Colors Shine700 €
3DREAMCON Hera440 €
4Farby Air Optix (Alcon)890€

Najlepšie farebné šošovky pre začiatočníkov a tínedžerov

Ophthalmix Butterfly

Hodnotenie: 4.9

Ophthalmix Butterfly

Prvé miesto v rebríčku najlepších farebných šošoviek patrí šošovke Butterfly, ktorú vyvinula domáca spoločnosť Ophthalmics. Funkcia nie je len na zmenu farby vašich očí, ale aj na upriamenie pozornosti na ne. Paleta odtieňov je preto celkom nezvyčajná a je atraktívna najmä pre tínedžerov a začiatočníkov. Najobľúbenejšie odtiene sú perleťová, chrpová, muškátová, fialová alebo nebeská modrá.

Ophthalmix Butterfly sú super hladké a veľmi tenké. Zlepšuje kĺzanie očných viečok, umožňuje mimoriadne pohodlné nosenie farebných šošoviek. Majú zaoblené okraje, takže nie sú nepríjemné ani nepoškodzujú rohovku.

Materiál obsahuje 42 % vody, ktorá udržuje oko vlhké po celý deň. Hrúbka v strede – 0,06 mm. Farebné šošovky sa musia meniť každých 90 dní. Približná cena 650-800 Euro.

Bescon Tutti One-Day

Hodnotenie: 4.8

Bescon Tutti One-Day

Druhú pozíciu v rebríčku najlepšej optiky pre tínedžerov alebo začiatočníkov obsadila optika Tutti One-Day na jednodňové nosenie. Dokážu korigovať videnie, meniť farbu očí.

Bescon Tutti One-Day z ultratenkého materiálu. Sú vyrobené technológiou Casr-Molding, ktorá vtláča farbu do materiálu. Vďaka hladkému povrchu je zaistené čo najpohodlnejšie nosenie.

Zmena farby očí je spôsobená použitím troch odtieňov. Svetlá vnútorná kontúra dodáva očiam iskrivý a svieži vzhľad. Hlavná modrá farba sa na šošovku nanáša ťahmi, ktoré sú potrebné na kopírovanie štruktúry dúhovky. Tónovaná kontúra vonkajšieho okraja dodáva očiam väčší vizuálny efekt a robí ich výraznejšími.

Moderné modely sú veľmi pohodlné na nosenie. Nespôsobujú alergie, nepotia sa pri teplotných výkyvoch, chránia oči pred prachom a žieravými látkami, napríklad pri krájaní cibule.

Tutti One-Day sú vhodné pre tínedžerov a začiatočníkov, pretože si nevyžadujú každodennú starostlivosť. Dobrou vlastnosťou jednodňových šošoviek je, že sa v nich nehromadia bielkoviny, ako by sa to mohlo stať pri dlhodobom nosení.

Tutti One-Day sú vhodné pre ľudí s krátkozrakosťou (-0.5 až -6). Bescon ponúka aj výrobky s nulovými dioptriami pre ľudí s normálnym zrakom. Tutti One-Day koriguje aj chyby spôsobené stmavnutím alebo zakalením rohovky.

Používatelia si všimnú, že okolie zreničky je bezfarebné. Neskresľuje farby a neprekrýva šošovku pri náhlom pohybe oka. Cena jednodňového výrobku Bescon Tutti sa začína od 755 Euro.

Johnson Johnson Acuvue Define

Hodnotenie: 4.7

Johnson Johnson Acuvue Define

Tretie miesto v rebríčku najlepších šošoviek pre tínedžerov a začiatočníkov patrí modelu Acuvue Define od spoločnosti Johnson & Johnson. Ide o jednodňovú optiku. Šošovky sú vyrobené z materiálu Etafilcon A so špeciálnou technológiou LACREON, vďaka ktorej je ich nosenie mimoriadne pohodlné.

Acuview Van Day Define sa vyznačuje schopnosťou dokonale sa prispôsobiť prirodzenej farbe oka. Majú priesvitný, jemný, čipkovaný vzor. Obrys šošovky je na okraji tmavší, čo zvýrazňuje dúhovku. Vzor sa nedotýka zreničiek, čím sa odstráni efekt „namaľovaných“ zreničiek a vzhľad je čo najprirodzenejší.

Acuvue Define má UV filter. Šošovky obsahujú 58 % vlhkosti a majú priemer 14.2 mm. Korigujú ďalekozrakosť (až do +1.00) a krátkozrakosť (do -9.00). Približná cena jedného balenia (30 kusov) je 1960 Euro.

Najlepšie farebné šošovky pre tmavé oči

FreshLook (Alcon) ColorBlends

Hodnotenie: 4.9

FreshLook (Alcon) ColorBlends

Prvý rad najlepšej farebnej optiky pre tmavé oči patrí šošovkám značky Alcon.

FreshLook ColorBlends obsahuje harmonickú zmes troch farieb. To vytvára jedinečný efekt, pri ktorom sa odtieň oka mení postupne a prirodzene, počnúc zreničkou a končiac dúhovkou.

Hrúbka v strede – 0.05 mm, priemer – 14.5 mm. Šošovky sú vyrobené z hydrogélu (Femfilcon A). Majú UV ochranu, sú priepustné pre kyslík (21.6 Dk/t).

Najobľúbenejšie farby medzi spotrebiteľmi sú tyrkysová, zafírová alebo ametystová. Spoločnosť Alcon poskytuje celkovo 12 farebných variácií. Šošovky sa musia meniť každých 30 dní. Približná cena ColorBlends je 1200 Euro.

Adria Crazy

Hodnotenie: 4.8

Adria Crazy

Druhé miesto v hodnotení najlepších šošoviek pre tmavé oči patrí spoločnosti Adria Crazy. Odkaz na najlepšie karnevalové modely, vyrobené inovatívnou technológiou a širokou škálou vzorov a dizajnov. Každý si môže vybrať vhodnú možnosť z 32 typov, napríklad „dolár“, „smajlík“, „futbalová lopta“, „kvetina“.

Adria Crazy sú vyrobené z moderného polymakónového materiálu. Zabezpečuje pohodlné nosenie šošoviek po dlhú dobu. Hrúbka v strede 0.07 mm, priemer 14 mm, vlhkosť 38 %. Asférické objektívy majú UV filter.

Adria Crazy sa môže nosiť až tri mesiace. Nemajú dioptrie, ale pred ich použitím sa odporúča poradiť s očným lekárom. Približná cena za 2 šošovky je 1090 Euro.

OKVision Fusion

Hodnotenie: 4.7

OKVision Fusion

OKVision Fusion s priemerom 14 mm sa umiestnil na treťom mieste v hodnotení najlepších farebných šošoviek. K dispozícii v 14 farbách od akvamarínovej po obyčajnú čiernu.

Každá farba má na okraji tmavý pás, ktorý zvýrazňuje odtieň očí. Šošovky sa pohodlne nosia a ľahko sa nosia. OKVision Fusion takmer úplne zakryje vašu prirodzenú farbu očí, hoci je niekedy viditeľná.

OKVision Fusion má veľký výrez pre zrenice, takže pohľad nie je rozmazaný. Farebné modely obsahujú až 45 % vlhkosti. K dispozícii s dioptriami alebo bez nich (až do -15).

OKVision Fusion je vhodnejší pre tmavé oči, ale nevyzerá prirodzene pre sivé alebo modré oči. Šošovky menia odtieň dúhovky. Výrobky sú tónované špeciálnou technikou, ktorá vytvára jasné farby s prirodzeným vzorom.

Jeden pár šošoviek možno používať až 90 dní. Počas celého obdobia zostáva priehľadný, pretože neobsahuje záporne nabité častice, a preto sa kladne nabité častice nepriťahujú.

OKVision Fusion je priedušný a má dostatočný obsah vlhkosti na zabezpečenie maximálneho pohodlia. Cena od 900 do 1200 Euro.

ADRIA Glamorous

Hodnotenie: 4.6

ADRIA Glamorous

Štvrté miesto v našom hodnotení najlepších modelov pre tmavé oči patrí značke ADRIA Glamorous. Výhodou tejto optiky je jasná a krásna farba, výrazná a rozširujúca sa dúhovka.

ADRIA Glamorous sú vyrobené z polychrómu a majú priemer 14.5 mm. Šošovky sú k dispozícii v 6 rôznych živých odtieňoch hnedej, čiernej, zelenej, fialovej, modrej a sivej.

Tieto farebné šošovky za rozumnú cenu majú dobrý výkon 22 Dk/t a obsah vlhkosti 43 %. Sú priepustné, takže ich možno nosiť až 8 hodín denne bez nepohodlia.

Materiál výrobku je presýtený pigmentmi, takže menia odtieň dokonca aj čierneho okraja dúhovky a mierne presahujú jej okraj, čo ju opticky zväčšuje. Niekedy to môže pôsobiť neprirodzene, ale niektorým ľuďom sa tento efekt páči.

Ak potrebujete korigovať zrak, môžete si vybrať šošovky s dioptriami až do -8,5 mm. Dodáva sa s 2 optickými štýlmi, ktoré možno nosiť až 3 mesiace. Cena objektívu sa pohybuje od 1070 do 1450 Euro.

Najlepšie farebné šošovky pre svetlé oči

ADRIA 1Tone

Hodnotenie: 4.9

ADRIA 1Tone

Na vrchole zoznamu najlepších šošoviek pre svetlé oči sú šošovky ADRIA 1Tone, ktoré zachovávajú skutočnú farbu očí, pričom ju zvýrazňujú alebo tónujú. Majú najčistejšiu možnú optiku. Konštrukcia je vyrobená pomocou aberácie Shah Hartmann anterior wave, patentovanej v americkej spoločnosti PolyVue Technology.

Farebný pigment je vložený do polyméru. Tým sa zabráni kontaktu rohovky s farbivom a farebný odtieň zostane jasný počas celého obdobia nosenia. ADRIA 1Tone je k dispozícii v celkovo troch odtieňoch: fialovom, zelenom alebo modrom.

Farebná optika pre jasné oči z materiálu FDA I s neionickou štruktúrou. Tým sa zabezpečí, že šošovka zostane vždy čistá a nebude reagovať s bielkovinovými zlúčeninami zo sĺz.

ADRIA 1Tone má okrúhly tenký okraj. V tlmivom roztoku je prítomný hyaluronát sodný, ktorý zvlhčuje oči. Vďaka tomu všetkému sa šošovky pohodlne nosia až 16 hodín. Približná cena výrobkov je 1090 Euro.

Belmore Illusion Colors Shine

Hodnotenie: 4.8

Belmore Illusion Colors Shine

Šošovky Illusion Colors Shine sa umiestnili na druhom mieste v hodnotení najlepších farebných očných šošoviek. Vyrába ich kórejská spoločnosť Belmore a sú vyrobené z polymakónu. Materiál dodáva výrobku pružnosť a mäkkosť a umožňuje jeho pohodlné nosenie. Aj polymacon je veľmi priedušný.

Illusion Colors Shine zlepšuje ostrosť videnia a dodáva vám výraznejší vzhľad. Šošovky noste počas dňa. Výrobky je potrebné vymieňať každé 3 mesiace. Priemer v strede 0.04mm. Náklady sa pohybujú od 760 do 900 Euro.

DREAMCON Hera

Hodnotenie: 4.7

DREAMCON Hera

Tretie miesto v rebríčku najlepších optických produktov pre jasné oči patrí šošovkám Era Sú vytvorené novou technológiou Cast Mo

  Šošovka má ding, v ktorom je pigment usadený uprostred šošovky. Vytvára množstvo výhod – rovnomernú farbu, jemnú štruktúru, absenciu kontaktu farbiva s rohovkou, čo zabraňuje vzniku alergií.

  Farebné modely sú vyrobené z polychémie obsahujúcej 40 % vody, ktorá zabraňuje vysychaniu zrakových orgánov. Optické výrobky by sa mali meniť každé 3 mesiace. Preto je dôležité sa o ne správne starať. Mnohí sa vyjadrili, že DREAMCON Hera skutočne mení vzhľad, ale vyzerajú neobvykle a dokonca okázalo. Cena objektívov – od 800 Euro.

  Farby Air Optix (Alcon)

  Hodnotenie: 4.6

  Farby Air Optix (Alcon)

  Posledné miesto v rebríčku najlepších šošoviek pre svetlé oči patrí spoločnosti Alcon Air Optix Colors. Sú vyrobené z hydrogélu a silikónu. Zvláštnosťou materiálu je, že prepúšťa kyslík 6-krát lepšie ako neštandardný hydrogél.

  Farebné šošovky sa vyrábajú špeciálnou technikou, pri ktorej sa do jadra materiálu vkladá farbiaci pigment. Vďaka tomu je ich nosenie čo najbezpečnejšie, pretože farbivo neprichádza do priameho kontaktu so zrakovým povrchom.

  Vlastnosť farieb Air Optix (Alcon) – sýte a jasné farby. Tento efekt sa dosiahne vďaka farebnému okraju na vonkajšej strane. Ďalšou výhodou týchto šošoviek je, že ich možno nosiť 12 hodín alebo dlhšie, na rozdiel od štandardných IcL.

  Tieto farebné šošovky sú vhodné pre sivé oči, pretože sa pohodlne nosia a nespôsobujú nepríjemné pocity ani suchosť očí. Alcon Air Optix Colors možno nosiť pri normálnom videní a krátkozrakosti do -8.0 dioptrií.

  Air Optix dnes ponúka majiteľom svetlých očí 9 variantov farebných šošoviek. Cena od 890 Euro.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: