14 najlepších sprejov na rozčesávanie vlasov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom si nechajte poradiť od odborníkov.

Dnešné dievčatá nemajú problém upraviť si vlasy podľa svojich predstáv doma, pretože bolo vyvinuté obrovské množstvo produktov, ktoré im pomáhajú. Jednou z nich je hmla na ochranu pred teplom. Navrhnuté na tvarovanie a úpravu vlasov.

Naše spreje vám pomôžu pri úprave vlasov a ochránia vás pred škodlivými účinkami horúcich žehličiek a fénov, UV žiarenia a statickej elektriny. Niektoré výrobky vlasy po umytí dodatočne vyživujú, lesknú, posilňujú a starajú sa o ne. Na použitie na suché aj hydratované vlasy.

V každom prípade by ste nemali podceňovať pomoc sprejov pri udržiavaní zdravých a krásnych kučier, ktoré sú denne vystavené stresujúcim vonkajším vplyvom. Naše najlepšie produkty testujú spotrebitelia aj odborníci na krásu.

Hodnotenie najlepších sprejov na vlasy

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie termálne spreje na vlasy1Alterna Caviar Repair RX3 646 €
2ToniGuy hmla na ochranu pred teplom736 €
3Sprej na vlasy Estel Airex s tepelnou ochranou418 €
Najlepšie spreje na tvarovanie tela1Alterna Caviar Anti-Aging4 100 €
2Leonor Greyl Voluforme2 350 €
3TAFT295 €
Najlepšie rozčesávacie spreje1Revlon Professional Uniq One855 €
2L’Oreal Professionnel L’Oreal Vitamino Color AOX Infinite Spray Color 10 v 11 231 €
3Čerstvé
 • Terpsichore
 • 548 €
  4Estel Professional Curex Therapy340 €
  Najlepšie spreje na vlasy na hydratáciu1Redken One United1 350 €
  2Matrix Moisture Me Rich MoistureCure1 219 €
  3Estel Curex Classic Dvojfázový kondicionér v spreji340 €
  4Natura Siberica Oblepikha325 €

  Najlepšie termálne spreje na vlasy

  Dievčatá si každý deň sušia, narovnávajú a kulmujú vlasy, upravujú ich najrôznejšími spôsobmi a vystavujú ich agresívnemu teplu horúceho vzduchu a teplu žehličiek a kuliem – deň čo deň. Výsledkom je strata vlhkosti a rozpad keratínu, čo vedie k vysušovaniu a lámavosti. Sprej na ochranu pred teplom môže týmto činnostiam zabrániť, opraviť poškodené vlasy, dodať im zdravý a lesklý vzhľad. Vyberáme 3 produkty, ktoré získali najvyššie hodnotenie od kaderníkov a žien, ktorých sme sa opýtali.

  Alterna Caviar Repair RX

  Hodnotenie: 4.9

  Alterna Caviar Repair RX

  Pre matné, dehydrované a lámavé vlasy vyvinula značka Alterna produkt, ktorý vyživuje, hydratuje a obnovuje stratenú krásu spôsobenú negatívnymi vonkajšími vplyvmi. Neobsahuje sulfáty ani parabény, takže je bezpečný pre nezdravé vlasy a pokožku hlavy.

  Caviar Repair RX sa nastrieka na mokré pramene pred fénovaním. Jemne obklopí každý vlas a vytvorí neviditeľnú bariéru, ktorá chráni pred horúcim vzduchom. UV filtre pôsobia ako bariéra proti účinkom UV žiarenia.

  Mnoho dievčat sa vyjadrilo o miernom kondicionačnom účinku a príjemnej nevtieravej vôni. Tiež zvýraznil jasné zlepšenie aj vo veľmi poškodených vlasov. Pri pravidelnom používaní sa stali mäkkými a pružnými, a to aj napriek používaniu stylingových nástrojov.

  Výhody

  • ochrana pred teplotami do 232 °C;
  • neobsahuje žiadne škodlivé zložky;
  • Multivitamínový komplex;
  • jednoduchá aplikácia;

  Nevýhody

  • vysoké náklady – asi 3000 Euro.

  ToniGuy hmla na ochranu pred teplom

  Hodnotenie: 4.8

  ToniGuy hmla na ochranu pred teplom

  Sprej nemeckej značky zabraňuje dehydratácii a rozpadu proteínov, umožňuje každodenné používanie stylingových prístrojov bez rizika zhoršenia stavu vlasov. Vďaka hydratačným a vyživujúcim zložkám obnovuje už poškodenú štruktúru, robí kučery jemnými a pružnými, dodáva mierny lesk.

  Lepšie rozčesáva vlasy, zlepšuje ich poddajnosť a zabraňuje krepovateniu. Aplikuje sa pravidelne pred každým fénovaním alebo stylingom a viditeľný účinok sa prejaví už po niekoľkých aplikáciách.

  Rozprašovač s hodnotením „výborný“ dávkuje bez kvapkania a má špeciálny detský zámok na jednoduché zatlačenie a uzamknutie. Zdôraznil tiež úsporné používanie a dlhodobé používanie jedného spreja.

  Výhody

  • účinná ochrana pred účinkami tepelných spotrebičov;
  • Reguluje úroveň vlhkosti;
  • Uľahčuje rozčesávanie;
  • Praktický postrekovač s uzamykacím mechanizmom;

  Nevýhody

  • žiadne.

  Sprej na vlasy Estel Airex s tepelnou ochranou

  Hodnotenie: 4.7

  Sprej na vlasy Estel Airex s tepelnou ochranou

  Bezsulfátový sprej od domácej značky Estel bol vybraný v našom hodnotení kvôli jeho vysokým ochranným a regeneračným vlastnostiam, ako aj jeho rozpočtovej cene. Odporúča sa na použitie na všetky typy vlasov, možno ho použiť na suché aj hydratované vlasy. Dokonalé spevnenie pre pružné, pružné a prirodzene vyzerajúce vlasy.

  Sprej na vlasy Airex Thermal Protection po nanesení vytvára priehľadný film, ktorý chráni vlasy pred poškodením a dehydratáciou bez toho, aby ich zaťažoval alebo bol cítiť na kučierkach. Hodvábne proteíny pomáhajú zanechať vlasy lesklé a žiarivé.

  Podľa recenzií má fľaša praktický rozprašovač. Objem 200 ml je dlhotrvajúci aj pri každodennom používaní.

  Výhody

  • neobsahuje sulfáty;
  • pružné držanie;
  • Dodáva diamantový lesk;
  • Dobrá úroveň tepelnej ochrany;
  • rozpočtová cena – cca 350 Euro.;

  Nevýhoda

  • neidentifikované.

  Najlepšie spreje na zväčšenie objemu tela

  Pre mnohé dievčatá s jemnými vlasmi je objemová úprava nevyhnutná. Na rozdiel od peny a peny v spreji nezaťažujú už aj tak jemné kučery, ani ich nezlepujú, ale naopak, deň čo deň ich vyživujú a regenerujú, čím sa korienky stávajú pevnejšími. Výsledkom sú objemné účesy bez námahy. Náš dnešný výber zahŕňa najlepšie spreje, ktoré boli overené opýtanými ženami a profesionálnymi stylistami.

  Alterna Caviar Anti-Aging

  Hodnotenie: 4.9

  Alterna Caviar Anti-Aging

  Prvým na zozname je ďalší prípravok Alterna, ktorý nielenže dodáva jemným a mäkkým kučerám veľký objem, ale tiež aktívne obnovuje a dodáva silu. Nezaťažuje vlasy, ale skôr ich zahusťuje, čo vedie k väčšiemu objemu a žiarivosti.

  Výživný komplex vitamínov, panthenol, výťažok z kaviáru – posilňuje vlasy po každom použití. Ľahko sa rozmotáva, zanecháva vlasy poddajné. Proteíny regenerujú bunky zvnútra, uzatvárajú šupiny a zanechávajú pramene hladké a pružné.

  Mnohé ženy si ho vybrali pre jeho vysokú cenu, a to nielen kvôli dramatickému zväčšeniu objemu vlasov, ale aj kvôli luxusným zložkám, ktoré obsahuje.

  Výhody

  • dobrý objem;
  • cenné zložky;
  • Dlhodobá, ale prirodzená fixácia;
  • Ochrana proti UV žiareniu;

  Nevýhody

  • Vysoká cena – približne 3000 USD.

  Leonor Greyl Voluforme

  Hodnotenie: 4.8

  Leonor Greyl Voluforme

  Voluforme je dokonalý sprej na vytváranie objemných účesov s Leonor Greyl, francúzskym výrobcom dekoratívnej kozmetiky. Tento všestranný výrobok umožňuje vytvárať všetky druhy účesov, a to na mokré aj suché vlasy, pomocou stylingových nástrojov alebo natáčok.

  Sprej chráni kučery pred teplom, obnovuje prirodzený lesk, znižuje lámavosť vlasov a uľahčuje starostlivosť o ne. Súčasťou zloženia je jojobový olej, ktorý intenzívne vyživuje a odstraňuje dehydratáciu.

  Podľa správ výrobok pomáha riešiť a tvarovať nepoddajné pramene, vytvára vlnité kučery z rovných vlasov a pomáha narovnávať kučeravé vlasy. Je tiež odolný voči vlhkosti a má tendenciu držať produkt dlhý čas. Sprej má príjemnú kvetinovú vôňu a dobre sa rozptyľuje; nie je ťažký a má príjemnú kvetinovú vôňu.

  Poradenstvo

  • Vynikajúci objem pri korienkoch;
  • Vysoká tepelná ochrana;
  • vyživujúce zložky;
  • modelovanie účesu akejkoľvek zložitosti;

  Nevýhody

  • cena do 2500 rbl.

  TAFT

  Hodnotenie: 4.1

  TAFT

  Naše hodnotenie by nebolo úplné bez tohto cenovo výhodného výrobku, ktorý je určený pre masového spotrebiteľa a nájdete ho takmer vo všetkých maloobchodných predajniach. Napriek prijateľnej cene sú mnohé ženy už dlho fanúšičkami značky Schwarzkopf.

  Maska zabraňuje zlepeniu a zaťaženiu vlasov, aj keď je účes silne priľnutý. Vzhľad zostane na mieste až 48 hodín. Tekutina obsahuje vysokú koncentráciu molekúl kolagénu, ktoré obklopujú a posilňujú vlasy, čím sa stávajú niekoľkokrát silnejšími, a výsledok: závratný objem aj na tenkých, oslabených vlasoch.

  Dievčatá si všimli, že tak, ako tvrdí výrobca, výrobok zdvíha vlasy pri korienkoch a robí ich vizuálne silnejšími. Ľahko sa rozčesáva hrebeňom a nezanecháva biele šupinky. Dávkovač dobre rozprašuje, nezanáša sa a neláme, ako to robia mnohé lacné výrobky.

  Výhody

  • zdvojnásobí objem;
  • dlhotrvajúci účinok;
  • ochrana pred dehydratáciou;
  • rozpočtová cena – 250 Euro.;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Najlepšie rozčesávacie spreje

  Každá žena sa stretla s problémom ťažkého rozčesávania po umytí vlasov. To platí najmä pre majiteľky suchých, tenkých, poréznych, farebných alebo dlhých kučier. Náš nekonečný sprej obsahuje vyživujúce zložky, ktoré pomáhajú zanechať vlasy jemné a pružné. Okrem toho, že uľahčuje starostlivosť po čistení, odstraňuje aj zbytočné krepatenie, znižuje statický efekt.

  Revlon Professional Uniq One

  Hodnotenie: 4.9

  REVLON PROFESSIONAL UNIQ ONE

  Maska v spreji Revlon Professional Uniq One Leave-in Spray Mask, ktorá je najlepšia na ľahké rozčesávanie poškodených vlasov, má preukázateľne regeneračný a hydratačný účinok. Zloženie s tenkým závojom panthenolu sa ukladá na zámky, jeho zložky sú zabudované do štruktúry stupnice, vyhladzujú ich, čím poskytujú lesklý účes a uľahčujú proces stylingu.

  Revlon Professional Uniq One je krémový a po nastriekaní na pramene rukami alebo hrebeňom. Je vhodný pre všetky typy vlasov vrátane kučeravých vlasov a vlasov poškodených častým vysúšaním, stylingom alebo trvalou onduláciou.Zlepšuje stav vlasov a chráni ich pred poškodením vplyvom prostredia, nadmerným vysúšaním a opaľovaním.

  Ženám sa tiež páči extra objem a absencia lepivosti a mastnoty. Určené na profesionálne použitie, ale vlasy možno po ošetrení v salóne upravovať aj doma. Spotreba závisí od dĺžky prameňov, v priemere 3-6 postrekov. Masku môžete naniesť na suché alebo mokré vlasy pred úpravou vlasov fénom, kulmou alebo žehličkou.

  Výhody

  • Vhodné pre poškodené vlasy;
  • obnovuje štruktúru vlasov a vyhladzuje šupiny;
  • Môže sa používať na mokré alebo suché vlasy;
  • žiadny lepkavý, mastný alebo lepivý efekt;
  • kumulatívny účinok na zlepšenie stavu vlasov.

  Chyby

  • neidentifikované.

  L’Oreal Professionnel L’Oreal Vitamino Color AOX Infinite Spray Color 10 v 1

  Hodnotenie: 4.9

  L'Oreal Professionnel L'Oreal Vitamino Color AOX Infinite Spray Color10 v 1

  Sprej je viacúčelový produkt, ktorý ponúka maximálnu účinnosť pre farbené vlasy. Zabraňuje rýchlej strate pigmentu. UV filtre chránia pred vyblednutím a dehydratáciou.

  Vyživujúce zloženie obsahuje olivový, kokosový a kaméliový olej a slnečnicový extrakt, ktoré hydratujú, dodávajú vlasom pružnosť a elasticitu, uľahčujú ich úpravu, zabraňujú statickej elektrine a vyhladzujú rozštiepené končeky.

  Ľahká kvetinová vôňa nespôsobuje nepríjemné pocity a zmizne po 2 hodinách používania. Ženy sa vyjadrili, že ich vlasy boli nádherne jemné a hladké, nezamotávali sa, ľahko sa rozčesávali, aj keď boli mokré, a pri úprave sa krásne leskli.

  Výhody

  • 10 akcií naraz;
  • uľahčuje česanie;
  • Chráni pred vyblednutím a zmenou farby
  • antistatický účinok;

  Nevýhody

  • žiadne.

  Čerstvé
 • Terpsichore
 • Hodnotenie: 4.8

  Fresh<li></div><p>ne Terpsichore“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/17716666197021-7414.jpg“ height=“425″ title=“Čerstvé</p><li>ne Terpsichore“><p>Tento produkt z Grécka, ktorý sa radí medzi farby na vlasy, sa skladá z prírodných zložiek, ktoré dodávajú silu a krásu jemným, farebne oslabeným vlasom. Jednoduché použitie, pohodlná aplikácia, nezanecháva lepkavý, mastný film, napriek prírodným olejom. Môže sa používať na suché alebo vlhké vlasy a možno ho použiť na vytvorenie akéhokoľvek účesu, dokonca aj toho najzložitejšieho.</p><p>Mini fľaštička sa dá ľahko vziať so sebou na cesty a napriek nízkemu objemu 60 ml mnohí používatelia zistili, že poskytuje veľmi nízku spotrebu na jedno použitie a dlhotrvajúce používanie.</p><p>Zloženie s olejom z citróna, mandarínky a pomarančovej kôry má prirodzenú citrusovú vôňu, ktorá pomáha udržiavať príjemný a dlhotrvajúci osviežujúci pocit počas celého dňa.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>bezpečné zloženie;</li><li>Bez námahy rozčesáva vlasy;</li><li>vyživujúce zloženie;</li><li>hospodárne používanie;</li><li>cestovný sprej;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je identifikovaný.</li></ul><h3> Estel Professional Curex Therapy</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=ESTEL PROFESSIONAL CUREX TERAPIA

  Profesionálna starostlivosť o oslabené jemné vlasy s CUREX THERAPY od ruskej značky ESTEL, ktorá zabraňuje zamotávaniu vlasov po umytí a výrazne uľahčuje styling. Bez silikónu, bezfarebný, s neutrálnou vôňou, ktorá po aplikácii rýchlo vyprchá.

  Sprej obsahuje hydratačné zložky, ktoré obnovujú hydromasážnu rovnováhu, nasycujú vlasy vlhkosťou a obnovujú ich prirodzený lesk. Vyhladzuje, krepatenie a rozštiepené končeky. Obsahuje filtre na ochranu pred škodlivými vplyvmi prostredia.

  Podľa recenzií je výrobok účinný aj na dlhé vlasy, ktoré sa stávajú poslušnými, nie krepatými, ľahko sa vyčesávajú. Dôležitým argumentom pre nákup sú pomerne nízke náklady a úsporná spotreba.

  Výhody

  • uľahčuje česanie;
  • Zmizne krehkosť a suchosť;
  • neobsahuje agresívne chemické zložky;
  • cenový rozsah 250 Euro.;

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Najlepšie hydratačné spreje na vlasy

  Suché vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť a ochranu, najmä ak boli farbené alebo trvalou onduláciou. Používanie kulmy a fénu zhoršuje tento stav a môže viesť k nešťastným výsledkom: lámavosti a silnému vypadávaniu vlasov. Aby ste tomu zabránili, mali by ste používať špeciálny hydratačný krém. Sprej má jemnú textúru, ľahký účinok a je veľmi účinný. Toto je náš zoznam najlepších kozmetických sprejov na súčasnom trhu.

  Redken One United

  Hodnotenie: 4.9

  REDKEN ONE UNITED

  Redken One United Professional Spray sa používa namiesto kondicionéru pri umývaní vlasov. Nastriekajte ho na pramene po opláchnutí šampónu, nechajte ho pôsobiť minútu alebo dve a potom opláchnite. Pre mimoriadne lesklý, hladký a uhladený efekt ho môžete nechať na mieste, ale ak ho chcete použiť, naneste ho veľmi opatrne a dôkladne ho rozotrite na mokré vlasy, aby neboli mastné. Prípravok je vhodný na každodenné použitie, pomáha udržiavať farbu a rieši problémy, ako je krepovatenie, lámanie, krepatenie a nedostatok lesku. Hlavnou účinnou zložkou je kokosový olej, známy svojimi hydratačnými a vyživujúcimi vlastnosťami, vrátane pokožky hlavy, takže zloženie na koreňoch pomáha ich vyživovať a posilňovať.

  Profesionáli používajú Redken One United na zlepšenie ovládateľnosti vlasov pred, počas a po strihaní a horúcom stylingu, pričom vlasy zanecháva pružné, tvarované, lesklé a odolné voči teplu. Počas dňa si vlasy ošetrené sprejom udržujú lesk, hladkosť, sú chránené pred vysychaním. Jedinou podmienenou nevýhodou je vysoká cena – približne 1300 Euro.

  Výhody

  • vhodné na každodenné použitie;
  • na profesionálne použitie a na domácu starostlivosť;
  • Výrazný hydratačný účinok;
  • ochrana farby po farbení;
  • Môže sa používať ako umývateľný kondicionér alebo ako bezoplachový sprej.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Matrix Moisture Me Rich MoistureCure

  Hodnotenie: 4.8

  Matrix Moisture Me Rich MoistureCure

  Moisture Me Rich MoistureCure je určený pre všetky typy vlasov, odporúča sa najmä pre suché a jemné vlasy. Pri každodennom používaní sa obnovuje štruktúra a vlasy vyzerajú zdravo a lesklo. Pigment na farbených vlasoch vydrží oveľa dlhšie.

  Produkt pozostáva z dvoch fáz. Prvá obsahuje vitamín E a glycerín, ktoré sú zodpovedné za hydratáciu a zmäkčenie vlasov. Druhá fáza s olejom z marhuľových jadier vlasy vyhladzuje, dodáva im pružnosť a lesk. Sprej zabraňuje stresovému pôsobeniu prírodných faktorov a zabraňuje strate vlhkosti.

  Dievčatá v recenziách vyzdvihli okamžité zvlhčenie po prvom použití bez toho, aby vlasy zaťažili alebo vyzerali chaoticky, a silný sprej, ktorý nekvapká ani nestrieka do strán.

  Výhody

  • hĺbková hydratácia;
  • ochrana pred vonkajšími vplyvmi;
  • obnovenie štruktúry vlasov;
  • uľahčuje česanie a úpravu vlasov;

  Nevýhody

  • neboli zistené.

  Estel Curex Classic Dvojfázový kondicionér v spreji

  Hodnotenie: 4.7

  Estel Curex Classic

  Pre majiteľov matných a suchých vlasov pripravila spoločnosť Estel darček v podobe regeneračného spreja, ktorý hydratuje, pomáha ľahko rozčesať a usporiadať neposlušné kučery. Značka opäť dokazuje, že aj lacný výrobok môže byť veľmi účinný.

  Vzdušná textúra nie je cítiť na prameňoch, vytvára lesklý lesk. Prípravok má antistatické vlastnosti, zabraňuje vysúšaniu a lámavosti vlasov po použití stylingových nástrojov a obsahuje vitamínový komplex pre lepšiu výživu.

  Sprej je v plastovom obale, cez ktorý je jasne viditeľné množstvo zostávajúceho produktu. Viditeľne nevtieravá vôňa, ktorá nedráždi osoby s osobitnou citlivosťou. Postrekovač je neucpaný, nelepí sa a dobre sa rozdeľuje.

  Výhody

  • aktívne zvlhčovanie;
  • ochrana proti teplu fénovacích strojčekov a žehličiek;
  • Dodáva vlasom lesk;
  • Nízke náklady – približne 300 Euro.;

  Nevýhody

  • Neidentifikované.

  Natura Siberica Oblepikha

  Hodnotenie: 4.7

  NATURA SIBERICA OBLEPIKHA SIBERICA

  A, samozrejme, nemohli sme ignorovať liek dlhodobo obľúbenej domácej značky NATURA SIBERICA, takže sme ju zahrnuli do nášho hodnotenia. Rovnako ako ostatné produkty tejto značky neobsahuje sulfáty a parabény a je vyrobený z prírodných zložiek, ktoré pomáhajú podporovať zdravé vlasy.

  Pomáha vytvoriť akýkoľvek účes na suché a hydratované kučery pomocou fénu, kulmy, žehličky na vlasy, rovnačky alebo natáčok. Vďaka vysokej úrovni fixácie udržuje účes po celý deň. Hlavná zložka, altajský rakytníkový olej, stimuluje tvorbu keratínu a ďalej posilňuje vlasy.

  Sprej na vlasy skvele pôsobí na suché vlasy a dámy dokázali, že ich rehydratuje už po jednej aplikácii. Obzvlášť sa nám páči krásny dizajn obalu so zlatým uzáverom.

  Výhody

  • dlhotrvajúca hydratácia;
  • organické zložky
  • Modelovanie všetkých druhov účesov;
  • Rozumná cena v rozmedzí 350 Euro.;

  Nevýhody

  • neboli identifikované.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: