17 najlepších šampónov proti lupinám

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom sa poraďte s lekárom.

So vznikom lupín sa aspoň raz za život stretne každý z nás. Niektorí sa spoliehajú na ľudové prostriedky, iní dôverujú produktom z reklám a mnohí si kupujú najdrahšie prípravky na trhu. Čo sú lupiny a čo ich spôsobuje?? Ide o poruchu funkcie mazových žliaz spôsobenú plesňovými infekciami pokožky hlavy, dermatitídou alebo ekzémom.

Nevyvážená strava, stres, nevhodné prípravky na starostlivosť o pleť a mastná pokožka môžu prispievať k tvorbe lupín. Môže sa vyskytovať veľmi často v chladnom počasí po dlhom nosení pokrývky hlavy. Do rizikovej skupiny patria aj ľudia nad 35 rokov, keď sa v súvislosti s vekom prejavujú zmeny v činnosti vnútorných orgánov a pokles imunity.

Hlavný príznak seboreyHlavný príznak seborey: tvorba jemných bielych alebo žltých šupiniek, ktoré sa môžu ľahko odlupovať alebo pevne priliehať k pokožke hlavy. Svrbenie pokožky hlavy nepríjemne škriabe pokožku, vzniká začervenanie a zápal. Ak sa niečo neurobí včas a nezistí sa príčina, vypadávanie vlasov sa môže stupňovať.

Správny šampón na lupiny

Na jednej strane je výber produktov proti lupinám jednoduchý: na pultoch nájdete širokú škálu šampónov v rôznych cenových kategóriách. Na druhej strane, ako neurobiť chybu, neplytvať peniazmi a dosiahnuť požadované výsledky? Predtým, ako pristúpime k hodnoteniu najlepších produktov, zvážte niekoľko tipov od trichológov, ktoré vám pomôžu urobiť informovaný výber a zbaviť sa tohto problému.

 1. Účel. Vyberte si liečbu podľa toho, či sa seborea lieči alebo sa jej predchádza. V druhom prípade prípravky obsahujú znížený počet účinných látok, ktoré ovplyvňujú mazové žľazy. Liečivé šampóny by sa mali používať len pri rozvinutom ochorení, inak budú mať opačný účinok.
 2. Typy šampónov. Existujú rôzne typy liečivých šampónov: protiplesňové, exfoliačné, antibakteriálne. Nezabudnite, že správnu diagnózu môže stanoviť len odborník. Až potom môžete ísť do lekárne a kúpiť si potrebný výrobok.
 3. Zloženie. Prípravok nesmie obsahovať agresívne látky, ktoré môžu pokožku hlavy ešte viac podráždiť a zhoršiť jej stav. Niektorí výrobcovia to robia pridávaním lacných chemických prísad. Kvalitný šampón by mal obsahovať protizápalové a protiplesňové látky, ako je síra, zinok, decht, kyselina salicylová.
 4. Vôňa. Dôležitý faktor pri výbere. Aj keď sa snažíte prečítať zloženie výrobku, silná vôňa naznačuje, že ide o parfumovú vodu. Jemná, príjemná bylinná vôňa naznačuje prítomnosť bylinných odvarov: žihľavy, púpavy, šalvie.

Študovali smeNávrhy Olgy Leonidovny Hermanovej, lekárky a trichologičky na klinike v hlavnom meste.

Lupiny sú šupiny odlúpnuté z pokožky hlavy; vedecký názov tohto problému je seboroická dermatitída, pokiaľ nejde o plesne. Táto patológia vo väčšine prípadov nepredstavuje žiadne zdravotné riziko, ale ak sa zanedbá, môže spôsobiť oslabenie vlasových folikulov, matnenie vlasov a vypadávanie vlasov.

Príčiny lupín

Lupiny zvyčajne vznikajú v koži zrýchleným tempom – bunky sa delia až 4-krát rýchlejšie ako zvyčajne. Prečo sa objavujú vločky?

 1. Dedičná predispozícia – táto forma je najťažšie liečiteľná a takmer nevyliečiteľná.
 2. Hubová infekcia. Normálna huba P. Väčšina ľudí dostáva Ovale a iné, ale pri absencii zdravotných problémov sa nijako neprejavujú. V súlade s tým je plesňové poškodenie kože možné v prítomnosti patologických stavov v tele.
 3. Metabolické poruchy vyvolávajú odolnosť voči patogénom, ktoré môžu tiež spôsobovať lupiny.
 4. Poruchy vnútorných orgánov – endokrinné, gastrointestinálne, imunodeficiencie, nervové poruchy.
 5. Hormonálne poruchy (puberta, menopauza u žien).
 6. Psychická a nervová záťaž spôsobuje rozšírenie ciev, pokožka sa stáva menej vyživovanou a vznikajú problematické stavy.
 7. nedostatočná výživa zvnútra (nedostatok živín v strave).
 8. náhle zmeny teploty.
 9. Agresívne vystavenie pokožky fénom, kulmám, farbám a vlasovým prípravkom.
 10. Zlá údržba vrátane zriedkavého umývania a častého prania.

Tieto faktory môžu vyvolať seboroickú dermatitídu. Lupiny sú dôsledkom suchej pokožky a zníženého množstva kožného mazu, čo spôsobuje, že bunky sa vytvárajú rýchlejšie, aby sa obnovila ochranná vrstva pokožky. Dermatitída môže byť aj svrbivá, pretože vrstvy odumretej kože sa nestihnú odlúpnuť a škrabanie môže pomôcť. Podráždenie môže byť spôsobené kontaktom s vodou a šampónom – nesprávne produkty môžu ešte viac vysušiť už aj tak dehydrované tkanivo.

Huby sa ľahko usadzujú na podráždenej pokožke a zhoršujú situáciu, zatiaľ čo u zdravého človeka sa neprejavujú vďaka imunitnej bariére dermy. Huby, ktoré na nej žijú, svrbenie len zhoršujú. Po implantácii týchto „pasažierov“ by sa mala čo najskôr začať liečba, aby sa zabránilo poškodeniu folikulov a vypadávaniu vlasov.

Suché a mastné lupiny

Rôzne zdroje klasifikujú lupiny ako suché alebo mastné. Z lekárskeho hľadiska to nie je správne – seboroická dermatitída sa vyznačuje suchou pokožkou, ktorá spôsobuje odlupovanie suchých, tenkých šupiniek lupín. To znamená, že skutočné lupiny nemôžu byť mastné, naopak, neodlupujú sa z dermy, ale držia sa na nej, to znamená, že zle obnovujú vrchnú vrstvu, čo môže tiež spôsobiť svrbenie, ale to je iný typ dermatitídy.

Čo robiť, ak sa u vás objavili prvé príznaky lupín

Ak sa vám lupiny objavujú po prvýkrát v živote alebo po dlhej remisii, je dôležité, aby ste podnikli správne kroky. Ideálne je navštíviť trichológa alebo dermatológa, ktorý vám poskytne včasnú konzultáciu a plán liečby.

Čo by ste naozaj nemali robiť:

 1. Nepokúšajte sa odstrániť lupiny alkoholom, ktorý vašu pokožku len vysuší a spôsobí nezabudnuteľné svrbenie a pálenie;
 2. Vyhnite sa škrabaniu pokožky hlavy, aby ste netraumatizovali dermis; mikroškrabance sú otvorenou bránou pre infekciu a následné podráždenie;
 3. Nefarbite si vlasy ani ich neošetrujte extrémne alkalickými prípravkami alebo maskami;
 4. nahradiť plastové a kovové hrebene drevenými;
 5. Kým sa nevyliečite a neuzdravíte, vyhýbajte sa používaniu fénu a kulmy – aj tie pôsobia na vlasy a pokožku agresívne a spôsobujú vysušenie a podráždenie;
 6. Nepoužívajte sódu bikarbónu – jej účinnosť nebola vedecky dokázaná a alkalické prostredie, ktoré sa vytvorí pri aplikácii prášku na pokožku, spôsobí zvýšené odlučovanie buniek, ale nezastaví tento proces.

Ďalšie informácie o lupinách

 1. Lupiny nie sú nákazlivé, ak ide o dermatitídu, nešíria sa z človeka na človeka. Hubové infekcie pokožky hlavy sú bezpečné aj pre ostatných, ak je ich imunita dobrá.
 2. Lupiny v ušiach (ušných lalôčikoch) sa môžu tvoriť, keď z hlavy odpadávajú šupinky. Ak sa epitel neodlupuje, môžete mať seboroické výrastky na ušiach aj na iných častiach tela.
 3. Lupiny u starších ľudí sú väčšinou prejavom seborey a vyžadujú si liečbu na stabilizáciu.
 4. Ak máte husté šupiny lupín, ktoré sa rýchlo zväčšujú, môže to byť príznakom infekcie alebo iného ochorenia, dokonca aj závažného, a mali by ste okamžite navštíviť lekára.
 5. Lupiny u novorodencov sú častým javom, ktorý súvisí s obnovou kože a adaptáciou na mimomaternicové prostredie. Zvyčajne sú šupinky hnedožltej farby, čo je stav definovaný medicínou ako detská seborea, ktorá zvyčajne po niekoľkých mesiacoch sama zmizne bez liečby a špeciálnej starostlivosti. Pediatri odporúčajú natrieť olupujúce sa miesta detským olejom a jemne vydrhnúť odumretý epitel.

Liečba

Príčiny lupín sú zložité. Šampóny sú len jednou časťou liečby; bojujú priamo proti vonkajším príznakom odlupovania epidermy.Na neutralizáciu samotnej príčiny ochorenia lekár predpíše:

 1. Lieky, ak sú indikované, napríklad na liečbu plesňovej infekcie, ak je príčinou lupín.
 2. Nutričná terapia na reguláciu príjmu živín.
 3. Dôsledná starostlivosť o vlasy, vyhýbanie sa teplu z fénov, kuliem a drsným prípravkom.
 4. Bylinky a rastlinné oleje majú svoje miesto v liečbe lupín, ale len niektoré boli lekársky testované a zistilo sa, že sú účinné. Čajovníkový olej, olivový olej, ricínový olej a lopúchový olej môžu skutočne zmierniť stav epidermy tým, že ju hydratujú a vyživujú, množstvo lupín sa môže skutočne znížiť. Vedci skúmali šťavu z aloe ako liek na plesňové lupiny a výsledky boli dokonca pozitívne, ale len v laboratóriu. Nie je známe, či budú výťažky fungovať aj v šampónoch.

Terapeutické šampóny sa zameriavajú predovšetkým na huby, ktoré sú pôvodcami lupín. Ak sa identifikuje lekárskym vyšetrením, lekár môže nájsť vhodnú účinnú látku pre patogén. Ak sa v minulosti nevyskytli plesne, antimikrobiálna látka nie je zbytočná – dezinfikuje oslabenú epidermis a potenciálne znižuje pravdepodobnosť ústupu mikroflóry.Účinné antimykotiká, ktoré treba hľadať v prípravku:

 1. Ichtiol (bituminosulfonát amónny), protizápalový, antimikrobiálny a keratoplastický (obnova rohovej vrstvy kože). Pomáha exfoliovať a regenerovať bunky a má mierne analgetické účinky.
 2. Klotrimazol, syntetický proivomikrobiálny prípravok používaný v medicíne na liečbu plesňových infekcií.
 3. Bifonazol je ďalšia liečba plesňových infekcií zo skupiny azolov. Môže sa používať aj pri liečbe dojčiat.
 4. Ketokonazol, liek, ktorý sa ukázal ako účinný pri liečbe plesní a gama-pozitívnych kokov vnútorne pri perorálnom užívaní a pri vonkajšom použití.
 5. Pyritión zinku znižuje zápal a ničí plesne a baktérie.
 6. Octopyrox je bezpečný fungicíd používaný na potlačenie špecifického typu mikroflóry, ktorá spôsobuje lupiny.

Okrem protiplesňových látok sú šampóny proti lupinámŠampóny proti lupinám obsahujú zložky, ktoré pomáhajú zmierniť a regenerovať epidermis:

 1. Kyselina salicylová súčasne ničí choroboplodné zárodky, znižuje zápal, podporuje regeneráciu pokožky a dokáže upraviť činnosť mazových žliaz.
 2. lekársky decht – silné prírodné antiseptikum, ktoré stimuluje obnovu pokožky, znižuje jej odlupovanie. Jeden z najznámejších ľudových liekov na kožné problémy.
 3. Sulfid selénu potláča plesne, baktérie a znižuje zápal.
 4. Extrakt z Quassia Amara ako protizápalový a antimikrobiálny prostriedok, súčasť liečby seborey.
 5. Čím viac aktívnych zložiek šampón obsahuje, tým je jeho zloženie účinnejšie.

Najlepšie značky

Mnohí výrobcovia šampónov majú vo svojej ponuke produkty proti lupinám, inou otázkou je, ako sú účinné?

V súčasnosti existuje veľké množstvo šampónov s rôznymi účinnými látkami a sprievodnými účinkami. Pre tých, ktorí majú lupiny, je však najdôležitejšie vyrovnať epidermis, preto sme sa pozreli na značky z hľadiska účinnosti ich produktov.

ESTEL, Schwarzkopf Professional, L’Oreal Professionnel, Matrix a mnoho ďalších majú naozaj dobré šampóny, ktoré si vyberajú trichologickí pacienti. Tieto značky sa zameriavajú aj na profesionálnu starostlivosť o vlasy a súbežne so stabilizačným účinkom dokážu pramene vlasov ošetrovať, vyživovať a posilňovať.

Za zmienku stoja PLANETA ORGANICA, Green Mama – značky kozmetiky šetrnej k životnému prostrediu.

Neobio, starostlivosť

 • ne, Hair Vital a MaYu majú tiež zaujímavé liečebné šampóny. Niektoré z nich si môžete pozrieť nižšie.

  Ktorý šampón proti lupinám si vybrať?

  Prvou vecou, ktorú treba zvážiť pred rozhodnutím o šampóne, je, či ide o preventívnu alebo liečebnú liečbu. Odporúča sa kúpiť prvé z nich po diagnostike stavu pokožky hlavy trichológom – výrobky obsahujú vysokú koncentráciu terapeutických látok, ktoré by sa mali vybrať podľa konkrétneho problému.

  Čo je nevyhnutné zvážiť pri výbere šampónu:

  1. Typ lupín – suché alebo tzv. mastné. Vysušená pokožka by sa mala hydratovať, mastná pokožka sa musí vysušiť, ale nesmie sa poškodiť vodno-lipidová rovnováha.
  2. Zloženie. Bez ohľadu na to, či ide o liečebný alebo preventívny šampón, na prvom mieste v zozname by mala byť účinná látka – kyselina salicylová, klotrimazol alebo iná antimykotická zložka zo zoznamu, éterické oleje a rastlinné výťažky. Silikónom, sulfátom a parabénom by ste sa mali vyhýbať – nemajú na vlasy žiadny priaznivý účinok a nie sú pre vaše vlasy tou najlepšou liečbou.
  3. Jeho typ vlasov: mastné, suché; každý typ vlasov má svoje špeciálne produkty starostlivosti. V sortimente terapeutických šampónov však existujú univerzálne výrobky, ktoré sú však skôr profylaktické ako terapeutické.

  Pri skúmaní zloženia nezabudnite venovať pozornosťna možné alergény, na ktoré môže vaše telo reagovať. Terapeutické a profylaktické šampóny majú často veľa rastlinných zložiek a nie každý ich môže tolerovať.

  Hodnotenie najlepších šampónov proti lupinám

  NomináciaMiestoNázov produktuCena
  Najlepšie lacné šampóny na lupiny1
 • ederm Zinok
 • 405 €
  2LV Hilseshampoo306 €
  3Šampón Estel Otium Unique376 €
  4

  laneta Organica proti lupinám

  250 €
  5Zelená mama Morské riasy proti lupinám Stres276 €
  Najlepšie šampóny proti lupinám podľa pomeru cena/kvalita1VichyDercos proti lupinám301 €
  2Schwarzkopf Professional BC Scalp Therapy šampón proti lupinám684 €
  3Neobio šampón proti lupinám595 €
  4Izraelský šampón proti lupinám s mikrokožou Care

 • ne
 • 790 €
  5Šampón proti lupinám Horse Power s ketokonazolom528 €
  Najlepšie terapeutické šampóny na lupiny1La Roche Kerium1735 €
  2DUCRAY Kelual922 €
  3SEBOZOL (FARMACEUTICKÁ TECHNOLÓGIA)335 €
  Najlepšie profesionálne šampóny proti lupinám4Davines NaturalTech Purifying2 340 €
  5Insight Rebalancing Sebum Control1 094 €
  6Redken
  ews proti lupinám
  990 €
  7Esthetic HouseCP-1 Head Spa Scaler na pokožku hlavy980 €

  Najlepšie lacné šampóny na lupiny

  Lacné a pre bežného spotrebiteľa neznáme šampóny často prinášajú lepšie výsledky ako drahé produkty. Lacné produkty sú hlavne preventívne, ale niektoré z nich pomáhajú bojovať proti nepríjemným účinkom lupín. Zhodnotili sme 3 najlepšie šampóny podľa jednomyseľného názoru dermatológov a spätnej väzby od pravidelných používateľov.

 • ederm Zinok
 • Hodnotenie: 4.9

  <li></div><p>Ederm Zinc “ src=“/wp-content/uploads/2023/05/7491666196771-617.jpg“ height=“420″ title=“</p><li>ederm Zinc“><p>Ruská značka</p><li>ederm má vo svojom sortimente vysoko účinný produkt proti lupinám – zinkový šampón. Je vhodný pre všetky typy vlasov a dehydrovanú pokožku s intenzívnou suchou regeneráciou. Prípravok napĺňa bunky pokožky demineralizovanou vodou, ktorá sa dobre vstrebáva do buniek, a obsahuje hydratačný glycerín a výživný d-panthenol. Ženy používajúce šampón<li>ederm Zinc, všimnite si, že lupiny zmiznú, ak sa používajú podľa schémy výrobcu – 2 týždne liečby, potom 2 týždne vylúčenie z starostlivosti. Takže problém suchej seborey je vyriešený prvou fľašou.<p>Mimochodom, aby ženy ušetrili šampón, umývajú si vlasy najprv bežným prípravkom a potom zinkom</p><li>ederm. Bez parfumácie, bez parabénov, vhodné pre alergikov. Zloženie podporuje obnovu štruktúry vlasov aj po farbení.<h4>Výhody</h4><ul><li>preukázaná účinnosť lekármi a používateľmi;</li><li>Vhodné pre vlasy bez života a farbené vlasy;</li><li>Hydratuje pokožku hlavy;</li><li>v priebehu 2/2 týždňov;</li><li>bez parfumácie, bez parabénov.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie je definované.</li></ul><h3>LV Hilseshampoo</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=LV Hilseshampoo

  Šampón s optimálnym vyvážením pH 5,0 dokonale bojuje proti lupinám, hydratuje a normalizuje vodno-lipidovú rovnováhu pokožky, takže sa seboroická dermatitída už nevracia. Tento účinok pozorujú mnohí muži a ženy, ktorí používajú fínsky šampón. Neobsahuje farbivá, parfumy a silikón, aby nespôsoboval alergické reakcie, navyše vyživuje a posilňuje vlasové folikuly a zlepšuje ich hustotu, takže všetky typy vlasov majú upravený vzhľad.

  Šampón je vhodný na pravidelnú starostlivosť, ale pre väčšiu účinnosť náš sortiment šampónov zahŕňa aj kondicionér LV, ktorý po umytí zanechá vaše pramene hladšie a zdravšie.

  Výhody

  • hydratuje pokožku;
  • aktivuje mazové žľazy pokožky hlavy;
  • Neobsahuje vonné látky a farbivá;
  • Výrazný účinok na odstránenie lupín;
  • V rovnakej sérii je aj balzam s kondicionérom.

  Nevýhody

  • nie sú definované.

  Šampón Estel Otium Unique

  Hodnotenie: 4.5

  Šampón Estel Otium Unique

  Šampón od ruského výrobcu obsahuje špeciálny komplex, ktorý pomáha jemne zmyť nečistoty, odstrániť lupiny a zabrániť ich vzniku. Vhodné pre citlivú pokožku hlavy, možno používať denne. Účinná látka zinok.

  Normalizuje rovnováhu lipidov, znižuje svrbenie, zanecháva vlasy svieže a zdravo vyzerajúce. Prípravok dodáva vlasom dobrý objem, ľahko zmyje stylingové prípravky, zrohovatené časti a nečistoty hneď na prvýkrát.

  Stredná konzistencia, dobre pení a na jedno nanesenie stačí malé množstvo. Minimálna spotreba a pomerne rozumná cena spôsobili, že šampón Estel Otium Unique je obľúbený medzi zákazníkmi s nepríjemnými príznakmi.

  Výhody

  • Odstraňuje lupiny a kožný maz;
  • prijateľná cena;
  • úsporná spotreba;
  • jemná vôňa;

  Nevýhody

  • Obsahuje sulfáty.

  Planeta Organica proti lupinám

  Hodnotenie: 4.5

  PLANETA ORGANICA

  Organická kozmetika PLANETA ORGANICA si už dávno našla svojich zákazníkov, ktorí uprednostňujú bezpečné, prírodné a zároveň účinné produkty. Šampón neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by mohli poškodiť citlivú a podráždenú pokožku hlavy, má jemný účinok vďaka liečivým vlastnostiam bylín: žihľava, cetraria, nechtík lekársky.

  Výrobok je vyvinutý na báze termálneho bahna z prameňov, ktoré sa nachádzajú na polostrove Kamčatka. Obsahuje 50 minerálov, ktoré odstraňujú mikroorganizmy spôsobujúce lupiny, svrbenie a šupinatenie. Vysoká koncentrácia soli má tiež silný antibakteriálny účinok.

  Výrobca zaručuje odstránenie lupín a obnovu štruktúry vlasov po týždni každodenného používania. Recenzie to potvrdzujú, mnohí majú trvalý účinok na 4-5 týždňov po ukončení používania.

  Výhody

  • prírodné zloženie;
  • nízka cena;
  • účinný antibakteriálny prostriedok;
  • príjemná bylinná vôňa;

  Nevýhody

  • nebola zistená.

  Zelená mama Anti-stres na lupiny s morskými riasami

  Hodnotenie: 4.4

  Zelená mama

  Do nášho hodnotenia sme zaradili výrobok známej značky, ktorý má bezpečné zloženie, účinný účinok a nízke náklady. Výťažky z morských rias a Fucus obnovujú imunitu, vytvárajú ochrannú bariéru proti vonkajším faktorom.

  Morská soľ zabraňuje vzniku a množeniu mikroorganizmov. Prírodný šalviový olej má protizápalové, hojivé a upokojujúce vlastnosti. Prípravok má gélovú konzistenciu a ľahko pení. Na ľahké znečistenie stačí jedna aplikácia. Pri veľmi mastných perách sa odporúča umyť vlasy a pokožku dvakrát.

  Mnohí spotrebitelia po aplikácii uvádzajú zdravý lesk a objem, ako aj metabolickú regeneráciu a reguláciu vylučovania podkožného tuku.

  Výhody

  • Bezpečné zložky;
  • nízke náklady;
  • minimálna spotreba;
  • účinné čistenie;

  Nevýhody

  • Nevychádza z fľaše veľmi dobre.

  Najlepšie šampóny proti lupinám podľa pomeru cena/kvalita

  Na trhu je veľa produktov, ktorých cena zodpovedá kvalite výrobku. Má nielen preventívny, ale aj vysoko terapeutický účinok. Tieto šampóny sú vhodné na liečbu príznakov aj príčin. Tu je pohľad na najlepšie z nich, po ktorých použití im používatelia udelili najvyššie hodnotenie.

  Vichy Dercos proti lupinám pre normálne až mastné vlasy

  Hodnotenie: 4.9

  Vichy Dercos Intenzívny šampón proti lupinám pre normálne až mastné vlasy

  Pre normálne až mastné vlasy stojí za zváženie šampón Vichy Dercos proti lupinám, ktorý je klinicky testovaný a preukázal účinnosť proti podráždeniu a nadmernému odlupovaniu lupín. Tiež preukázateľne bojuje proti plesňovým patogénom na povrchu pokožky. Zložka selén upokojuje podráždenú pokožku; vzorec preniká do povrchových príčin lupín, zatiaľ čo kermamidy v kombinácii posilňujú prirodzenú obranyschopnosť pokožky a zlepšujú štruktúru samotných vlasov. V laboratóriu sa preukázalo, že systém je účinný a v priebehu niekoľkých mesiacov sa lupiny neopakujú.

  Používatelia komentovali pozitívne účinky liečby lupín. Jediné, čo chýba pre kompletnú starostlivosť, je kondicionér na vlasy Vichy.

  Výhody

  • výrazne účinný;
  • Účinnosť bola laboratórne testovaná;
  • bojuje proti patogénnej kožnej mikroflóre;
  • trvá niekoľko mesiacov.

  Nevýhody

  • Žiadny kondicionér v rovnakej sérii.

  Schwarzkopf Professional BC Scalp Therapy šampón proti lupinám

  Hodnotenie: 4.9

  Schwarzkopf Professional BC Scalp Therapy šampón proti lupinám

  Nemecká značka sa stará nielen o krásu vašich vlasov, ale aj o ich zdravie. Šampón určený pre citlivú pokožku hlavy, vhodný pre všetky typy vlasov so sklonom k tvorbe lupín. Jemne čistí: listy zo stylingových prípravkov, zrohovatené šupinky pokožky a prach.

  Po jedinej aplikácii zmizne svrbenie a suchosť, pokožka je hydratovaná a obnoví sa jej hydrolipidová rovnováha. Obsahuje zinok, ktorý zabraňuje rastu baktérií. Extrakt z citrónovej trávy má protizápalový účinok. Alantoín upokojuje, zmierňuje začervenanie.

  Používatelia vyzdvihujú jeho pohodlné zloženie, ktoré im pomáha kontrolovať jeho používanie, čím sa predlžuje životnosť balenia. Spomínaný bol aj rýchly účinok: vlasy sú hydratované, vyzerajú zdravo a nevykazujú známky lupín.

  Výhody

  • vysoký terapeutický účinok;
  • dlhotrvajúci účinok;
  • dobre čistí;
  • neobsahuje silikóny;

  Nevýhody

  • žiadne.

  Neobio Šampón proti lupinám

  Hodnotenie: 4.8

  neobio

  Slušné miesto v rebríčku prírodných šampónov sa vyrába v Nemecku bez farbív, konzervačných látok a iných petrochemikálií. Intenzívna starostlivosť proti lupinám; detoxikuje, vyhladzuje a vyrovnáva nečistoty a zanecháva vlasy jemné a lesklé.

  Zloženie s liečivým zložením s výťažkami z rozmarínu, brezy, žihľavy, vŕbovej kôry, topoľa a borievkového oleja upokojuje citlivú pokožku hlavy, upokojuje a zmierňuje zápaly. Šampón dodáva správnu úroveň vlhkosti, obnovuje funkciu kožného mazu.

  Výrobok má gélovú konzistenciu a ľahkú bylinnú vôňu. Podľa recenzií má silný účinok po 7 dňoch každodenného používania: lupiny a svrbenie úplne zmiznú. Lekári odporúčajú šampónovať raz týždenne na preventívne účely.

  Výhody

  • bylinná formula;
  • Odporúčané dermatológmi;
  • Pre všetky typy vlasov;
  • vysoký antibakteriálny účinok;

  Nevýhody

  • nebola nájdená.

  Izraelský šampón proti lupinám s Microshell Care
 • ne
 • Hodnotenie: 4.7

  Care<li></div><p>ne“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/39716666196771-517.jpg“ height=“440″ title=“Starostlivosť</p><li>ne“><p>Izraelské výrobky sú založené na vode z Mŕtveho mora a obohatené o jej minerály, ktoré majú skutočne zázračné vlastnosti. Terapeutický šampón so zinkom nielen odstraňuje zrohovatené zvyšky a iné nečistoty, ale tiež zabraňuje ich vzniku, odstraňuje suchosť a svrbenie, obnovuje prirodzené PH pokožky.</p><p>Obsahuje hodvábne proteíny, ktoré obaľujú každý prameň vlasov, čím ich posilňujú, dodávajú im pružnosť a lesk. UV filtre chránia pred škodlivými látkami. Vitamínový komplex intenzívne vyživuje a hydratuje. Ľahko rozčesáva vlasy, zabraňuje statickej elektrine. Aminokyseliny zabezpečujú potrebnú rovnováhu bielkovín.</p><p>Fľaša sa ľahko drží, pomocou dávkovača s uzáverom sa reguluje prietok. Tento produkt je uznávaný trichológmi a spotrebiteľmi ako jeden z najvýhodnejších v pomere cena/výkon.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoký terapeutický účinok;</li><li>rýchly výsledok;</li><li>hĺbkový hydratačný účinok;</li><li>Komponenty z Mŕtveho mora;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie je známe.</li></ul><h3>Šampón proti lupinám Horse Power s ketokonazolom</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=ŠAMPÓN PROTI LUPINÁM S KETOKONAZOLOM

  Šampón proti lupinám „Horse Power“ obsahuje aktívnu zložku – antimykotický ketokonazol, ktorý navyše zlepšuje činnosť mazových žliaz pokožky hlavy. Kyselina citrónová je zodpovedná za posilnenie – dodáva prameňom zdravý vzhľad a pomáha odlupovať odumreté kožné bunky.

  Šampón sa môže používať na liečbu a prevenciu lupín. Samotný výrobok sa stará o vlasy a potláča plesňovú mikroflóru. Výrobok je vhodný na pravidelné používanie pre ženy aj mužov – obe skupiny používateľov majú na výrobok pozitívne ohlasy, pričom vo väčšine prípadov stačí jedno umytie na odstránenie olupovania a svrbenia.

  Výhody

  • Vhodný na liečbu a prevenciu lupín;
  • pre mužov a ženy;
  • Preukázaná účinnosť pri odstraňovaní lupín;
  • ľahké rozčesávanie aj bez kondicionéra.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Najlepšie terapeutické šampóny na lupiny

  Liečivé prípravky obsahujú účinné látky, ktoré inhibujú rast huby a zabraňujú jej opätovnému rastu. Tieto šampóny sa nepoužívajú denne, ale ako séria kurzov, inak môžu spôsobiť poškodenie citlivej pokožky hlavy a vlasov. Hodnotenie bolo založené na laboratórnych testoch, odporúčaniach trichológov, ako aj na spätnej väzbe od nezávislých odborníkov.

  La Roche Kerium

  Hodnotenie: 4.9

  la roche kerium

  Francúzska značka ponúka rýchle a účinné ošetrenie, ktoré rýchlo odstraňuje svrbenie a nepríjemné pocity, jemne exfoliuje a odstraňuje pretrvávajúce lupiny bez poškodenia citlivej pokožky. Intenzívne hydratačné zloženie dopĺňa tekutinu, nasýti každý vlas a zanechá ho lesklý a zdravý.

  Hlavnými účinnými zložkami sú kyselina salicylová a patentovaná látka LHA. Rovnomerne sa rozotrie po pokožke hlavy. Po 3 týždňoch sú lupiny úplne preč.

  Výrobca uvádza výskyt dlhotrvajúceho terapeutického účinku po 1 mesiaci používania, po dobu 6 týždňov. Spotrebitelia vyzdvihli ako plus relatívne úsporné používanie a dlhú dobu aplikácie malej tuby.

  Výhody

  • Viditeľný účinok po prvej aplikácii;
  • ochrana proti nadmernému vysušeniu;
  • Dlhotrvajúci účinok po jednom použití
  • odstránenie pretrvávajúcich lupín;

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  DUCRAY Kelual

  Hodnotenie: 4.8

  DUCRAY kelual

  Prípravok je určený na liečbu závažných kožných ochorení: seboroická dermatitída, ekzém, psoriáza. Zmierňuje svrbenie, redukuje začervenanie, odstraňuje odolné a silné lupiny. Obsahuje účinné látky: pyritión zinku, keluamid, cyklopyroxolamín. Silne pôsobia na huby a zabraňujú ich ďalšiemu výskytu.

  Šampón dobre zmyje nečistoty hneď na prvýkrát. krémová konzistencia, ľahko sa nanáša a rozotiera na vlasy . Sú hydratované, mäkšie a pružnejšie.

  Na základe názoru používateľov je výrobok jedným z najlepších prostriedkov na rýchlu akciu, ktorá odstraňuje nepríjemné príznaky po prvom použití a tiež vyniká pomerne dlhotrvajúcim účinkom po ukončení liečby.

  Výhody

  • Odstraňuje ťažké formy lupín;
  • testované dermatológmi;
  • trvalý účinok;
  • Okamžite zmierňuje podráždenie a svrbenie;

  Nevýhody

  • nezistené.

  SEBOSOL (FARMACEUTICKÁ TECHNOLÓGIA)

  Hodnotenie: 4.7

  SEBOSOL

  Hodnotenie zahŕňa produkty, ktoré sú určené nielen na odstránenie príznakov ochorenia, ale aj na boj proti príčinám vzniku seboroickej dermatitídy, psoriázy, ekzému, lišajníka. Hlavnou látkou, ktorá pôsobí na všetky typy húb, je ketokonazol. Vyznačuje sa antimikrobiálnym účinkom, zabraňuje vzniku a ďalšiemu množeniu baktérií.

  Šampón odporúčaný pre tenké, lámavé vlasy, vhodný pre citlivú pokožku. Jemne zmýva všetky nečistoty, odstraňuje začervenanie, podporuje hojenie malých rán a prasklín.

  Spotrebitelia zdôrazňujú rýchle zníženie svrbenia po prvej aplikácii. Profylaktické používanie Sebozolu raz týždenne na dosiahnutie dlhotrvajúceho účinku a zabránenie opätovnému výskytu seborey.

  Výhody

  • Široká škála ochorení;
  • primeraná cena;
  • Obnovuje rovnováhu lipidov;
  • účinná od prvej aplikácie;

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Najlepšie profesionálne šampóny proti lupinám

  Profesionálne prípravky proti lupinám obsahujú vysoko koncentrované účinné látky.

  Davines NaturalTech Čistiaci čistiaci prípravok proti suchým alebo mastným lupinám

  Hodnotenie: 4.9

  Davines NaturalTech Čistiaci šampón proti suchým alebo mastným lupinám

  Najobľúbenejším profesionálnym šampónom proti lupinám je Davines NaturalTech Purifying na ošetrenie všetkých typov vlasov vrátane suchých a mastných lupín. Medzi jeho aktívne zložky patria výťažky z levandule, púpavy a šalvie, ktoré sú veľmi výživné. Upokojujú pokožku, upokojujú podráždenie, stimulujú mazové žľazy. Na boj proti plesňovým infekciám výrobca zaradil disulfid selénu. Šampón pH 4,9, optimálna kyslosť, dostatočná na potlačenie patogénov a normalizáciu dermy. Bez sulfátov a parabénov a bez parfumácie – čo sa nepáči všetkým používateľom, pretože výrobok má menej ako príjemnú vôňu.

  Šampón Davines NaturalTech Purifying sa stará o pokožku a vlasy – najlepšie funguje s kondicionérom z radu NATURAL TECH a upokojujúcim sérom NATURAL TECH CALMING po umytí.

  Cnosti

  • hypoalergénne zloženie;
  • Vhodný na boj proti mastným a suchým lupinám;
  • bez parabénov a parfumácie;
  • Lupiny sa zmierňujú po niekoľkých aplikáciách.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Insight Rebalancing Sebum Control pre mastnú pokožku hlavy

  Hodnotenie: 4.8

  Insight Rebalancing Sebum Control šampón proti mastnej pokožke hlavy

  Šampón Insight Rebalancing Sebum Control je zameraný na boj proti tzv. mastným lupinám. Čistí pokožku od prebytočného kožného mazu a znižuje jeho aktivitu, čím čistí dermis a zabraňuje rozvoju patogénnej mikroflóry, pričom nevysušuje ani nenarušuje lipidovú rovnováhu a pomáha odstraňovať prebytočný kožný maz. jemná konzistencia, pH 6.0-6,5 – mierne zloženie.

  Ďalšou výhodou šampónu Insight je starostlivosť o vlasy, výrobok dodáva vlasom lesk a hydratáciu, zahusťuje ich štruktúru a zároveň zlepšuje ich rast stimuláciou folikulov, znižuje vypadávanie vlasov. Zloženie šampónu prevažne rastlinného pôvodu.

  Šampón Rebalancing Sebum Control sa môže používať ako základná starostlivosť, kým problém nezmizne, potom ako prevencia raz týždenne. 1 fľaša s objemom 400 ml je dostatočná na ošetrenie – ako ukazujú početné recenzie, ale niektorí používatelia potrebujú viac času na regeneráciu svojej pokožky. Zlepšenie kvality vlasov pozorujú muži aj ženy.

  Výhody

  • vhodné pre mužov a ženy;
  • Obnovuje rovnováhu vody a tukov v pokožke;
  • Odstraňuje vypadávanie vlasov a lupiny;
  • sa môže používať pravidelne počas celej liečby.

  Nevýhody

  • nie je definované.

  Redken
  ews proti lupinám

  Hodnotenie: 4.8

  REDKEN</div><p>Šampón EWS ANTI-DANDRUFF“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/49116666196771-517.jpg“ height=“420″ title=“REDKEN <br />EWS ŠAMPÓN PROTI LUPINÁM“></p><p>Šampón Redken <br />Pôvodne bol vytvorený pre mužov, ale je určený na použitie u žien so silnými lupinami. Môže sa pravidelne používať na starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy, odstraňuje lupiny, znižuje ich tvorbu, hydratuje pokožku a okamžite odstraňuje svrbenie. Pyritión zinku v prípravku potláča patogénnu flóru a podporuje hojenie tkaniva, ale zároveň vysušuje. Kyselina salicylová stimuluje mazové žľazy, prirodzené producenty kožného mazu, aby doplnili vlhkosť v bunkách.</p><p>Šampón predávaný vo fľašiach bez dávkovača. Naneste na vlhké vlasy a nechajte niekoľko minút pôsobiť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vhodné na pravidelné používanie;</li><li>Okamžite odstraňuje svrbenie;</li><li>Stabilizuje bunky epidermy;</li><li>Eliminuje plesne a baktérie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vhodné len pre mužov (ale používajú ho aj ženy).</li></ul><h3>CP-1 Head Spa Scalp Scaler</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Esthetic House CP-1 Head Spa Scaler na pokožku hlavy

  Šampón Esthetic House je vyvinutý tak, aby hĺbkovo čistil a vyživoval pokožku hlavy, vďaka čomu sa uvoľňuje rozčesávanie a zmierňuje svrbenie. Prípravok obsahuje mnoho rastlinných zložiek vrátane výťažkov z kamélie, centella asiatica, tea tree, rozmarínu a tento komplex má komplexný ošetrujúci účinok: stabilizuje funkciu kožného mazu – začína fungovať v normálnom režime, prirodzene zvlhčuje tkanivo, stimuluje lokálny krvný obeh a mäta pieporná dodáva pocit sviežosti. Spomaľuje tak proces starnutia pokožky, posilňuje folikuly a znižuje vypadávanie vlasov.

  Šampón Esthetic House Peeling, ktorý sa textúrou podobá ľahkému krému s peelingovými časticami, je v tube s dávkovačom na úsporné použitie. Šampón Spa sa neodporúča používať s inými produktmi, ale po umytí môžete použiť kondicionér. Šampón Esthetic House by sa nemal používať každý deň, mal by sa používať raz alebo dvakrát týždenne – nadmerné používanie morskej soli môže spôsobiť svrbenie. Ideálne na ošetrenie v salóne.

  Výhody

  • Jemný bylinný prípravok s čistiacimi vlastnosťami;
  • Odstraňuje uvoľnené vrstvy epidermy;
  • Stimuluje funkciu kožného mazu;
  • Zlepšuje kvalitu vlasov.

  Nevýhody

  • Nemal by sa používať častejšie ako raz alebo dvakrát týždenne
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: