5 najlepších fénov na kučeravé vlasy s difuzérom

*Prehľad toho najlepšieho na trhu. Aké sú kritériá výberu?. Toto vyhlásenie o odmietnutí zodpovednosti je subjektívne, neznamená podporu a neslúži ako predajný argument. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom na starostlivosť o vlasy.

Kudrnaté vlasy potrebujú špeciálny fén, ak si ich nositeľky chcú zachovať kučery a štruktúru svojich vlasov, a nie mať na hlave púpavu. Sušič samozrejme nenahradí pravidelnú starostlivosť a sám o sebe nedokáže s vašimi vlasmi urobiť zázraky. Tu nájdete návod, ako si vybrať správny fén na kučeravé vlasy, a prehľad 5 obľúbených štýlov, z ktorých niektoré obľubujú ľudia s kučerami, a to ako s prirodzenými, tak aj s umelými.

Ako si vybrať sušičku na kučeravé vlasy

Správna starostlivosť o kučery sa začína správnym vysušením vlasov pomocou uteráka z mikrovlákna, potom naneste stylingový prípravok a pokračujte vo fénovaní vlasov hore nohami. Ten správny fén bez kefy – vlasy skôr len našuchorí, než ich upraví.

Pri výbere fénu sa zamerajte na príslušenstvo a technické vylepšenia:

 1. viacero nastavení výkonu;
 2. nezávislé spínanie tepla a prietoku;
 3. Tlačidlo chladného vzduchu (samostatne alebo pri prepínateľných teplotách);
 4. Difuzérová tryska je nevyhnutná na sušenie kučeravých vlasov;
 5. Extra prvky ako ukazovateľ teploty, zobrazenie režimu, pútka na zavesenie, puzdro na prenášanie atď. .

Difuzér – nevyhnutný doplnok na sušenie kučeravých vlasov, podľa ktorého môžete určiť, či si toto zariadenie kúpiť alebo nie. Pomáha udržiavať prirodzený tvar kučier, zabraňuje ich krepovateniu, dodáva im pružnosť a účesu objem.

Výber difúzora

Okrem toho, že difuzér je nevyhnutnou súčasťou vášho fénu na kučeravé vlasy, dodáva sa v rôznych priemeroch misiek, veľkostiach hrotov a s okrajom alebo bez neho. Pravidlo je jednoduché: čím dlhšie sú vlasy a čím intenzívnejšie je ich vlnenie, tým väčšia a hlbšia by mala byť miska. Kulmy by mali byť dlhé aj pre takéto pramene.

Difuzér by mal byť schopný pojať veľký prameň vlasov od končekov až po korienky, aby bolo sušenie bezproblémové a bezproblémové. Plochý difuzér vám pomôže vysušiť kratšie vlasy.

Prsty difúzora môžu byť duté alebo otvorené. Prvý spôsob je vhodnejší, pretože dodáva kučerám väčšiu štruktúru a definíciu a dokáže vlasy rýchlejšie vysušiť.

Difuzér si môžete kúpiť ako samostatný nadstavec, ktorý prispôsobíte dĺžke vlasov, ale musíte si ho vybrať tak, aby sa hodil k vášmu fénu.

Napájanie

Výkonný profesionálny sušič vlasov na domáce použitie nie je potrebný – na kučery nepotrebujete veľký výkon, pretože vysoké teploty spôsobujú, že prirodzene natočené vlasy sú nadýchané a vysušené.

Optimálny výkon sušiča vlasov max. 2000 W. Vzduch musí byť skôr teplý ako horúci a na zafixovanie účesu a uzavretie vlasových vločiek je potrebný režim studeného vzduchu.

Ionizácia

Módna funkcia ionizácie nie je vždy vhodná – jej účinok nepocítia všetci, majitelia kudrliniek si účinky iónov pravdepodobne nevšimnú. Absencia ionizácie vo féne by teda nemala byť mätúca.

5 najlepších sušičov vlasov pre kučeravé vlasy s difuzérom

NomináciaUmiestnenieNázovHodnotenie
Najlepšie sušiče vlasov pre kučeravé vlasy1Dyson Supersonic HD075.0
2Rowenta CV 74614.9
3

ahoj

 • ps HP8238 ThermoProtect Ionic
 • 4.8
  4DEWAL Pro 03-111 Pro Style4.7
  5Remington AC59114.6

  Najlepšie sušiče vlasov pre kučeravé vlasy

  Sušiče vlasov, ktoré sme zahrnuli do tejto správy, sú najčastejšie vyberané sušiče vlasov zákazníkmi na trhoch. Hodnotenie je založené na špecifikáciách zariadenia, recenziách, cene.

  Dyson Supersonic HD07

  Hodnotenie: 5.0

  Dyson Supersonic HD07

  Priemerná cena: 89 999 €

  Lokalita: Spojené kráľovstvo

  Napriek vysokej cene zariadenia je sušička Dyson Supersonic HD07 obľúbená u majiteliek kučeravých kučier, najmä u žien. Značka je známa svojím šetrným pôsobením na vlasy a rýchlym sušením pri nízkych teplotách.

  Sušič vlasov Supersonic HD07 je vhodný pre všetky typy vlasov a účesy – dodáva sa s piatimi rôznymi nástavcami vrátane difuzéra s hlbokou miskou, ráfikmi a dlhými univerzálnymi dutými prstami. Pomocou neho môžete rýchlo aktivovať prirodzené vlny a vytvoriť ľahké vlny aj na rovných vlasoch. Okrem difuzéra súprava obsahuje hrebeň na zamotávanie nepoddajných vlasov, prepracovaný široký koncentrátor, trysku na jemné sušenie pre slabé a jemné vlasy a hrebeň so širokými zubami na upokojenie a vysušenie kučier.

  Fén má tri režimy ventilátora: pomalý, stredný a silný, teplotu možno nastaviť samostatne v štyroch režimoch vrátane studeného. Technológia sušenia Air M

   tip
  • e vytvára taký rýchly prúd vzduchu, že na rýchle vysušenie prameňov nie sú potrebné vysoké teploty, na styling stačí stredná teplota – to pomáha udržiavať vlasy zdravé a zvnútra hydratované.

   Zaujímavou funkciou je zabudovaný termostat: 40-krát za sekundu zistí stupeň tepla vo vlasoch a nedovolí, aby stúpol nad hodnotu nastavenú režimom sušiča vzduchu. Ionizácia tiež zahŕňala.

   Univerzálny sušič vlasov Dyson Supersonic HD07 je vo svojom segmente najpredávanejší, ale musíte mať ruku v ruke: často sa falšuje. Ak sa chcete vyhnúť plateniu za kópiu a kúpiť si originál, nenechajte sa oklamať nízkou cenou a skontrolujte výrobok podľa jeho jedinečného sériového čísla.

   Výhody

   • Šetrné a účinné prefukovanie;
   • V súprave je 5 trysiek;
   • difuzér s hlbokou miskou a pohodlným okrajom;
   • štyri možnosti vykurovania;
   • ochrana proti vysúšaniu vlasov.

   Nevýhody

   • možno nájsť falzifikáty;
   • vysoká cena.

   Rowenta CV 7461

   Hodnotenie: 4.9

   Rowenta CV 7461

   Priemerná cena: 5265 €

   Krajina: Nemecko

   Rowenta CV 7461 univerzálny sušič vlasov vhodný na rovné a kučeravé vlasy. Dodáva sa s dvoma nástavcami – koncentrátor na bežné fúkanie a styling s kefou a difuzér s hlbokou miskou a prstami rôznych dĺžok na ľahké uchopenie kučier. Dlhé „prsty“ kompenzujú nedostatok korálikov. Zabudovaná funkcia Respect a ionizátor Cashmere Keratin s arganovým olejom vám poskytujú šetrné a účinné sušenie bez prehrievania, a to aj pri maximálnom výkone – vaše vlasy zostanú zvnútra hydratované, počas sušenia sa uzavrú šupinky a dosiahnete hladký a nadýchaný efekt sušenia.

   Sušič vlasov má klasický dizajn a prívod vzduchu je chránený odnímateľnou mriežkou, do ktorej sa takmer nedostanú vlasy.

   Rowenta CV 7461 má tri nastavenia teploty a iba dva prietoky, ktoré možno ovládať nezávisle od seba. Poskytuje výkon až 2400 W na profesionálnu a domácu starostlivosť. Prístroj možno uložiť na vešiak – na rukoväti je špeciálne pútko, sieťový kábel je dlhý – 1,8 metra.

   Výhody

   • nezávisle prepínateľná teplota a rýchlosť ventilátora;
   • Na šetrné sušenie bez prehrievania a vysušovania;
   • ochranná mriežka na zadnej strane sušiča vlasov;
   • slučka na zavesenie;
   • difuzér a koncentrátor sú súčasťou súpravy.

   Nevýhody

   • nie je definované.

   ahoj

  • ps HP8238 ThermoProtect Ionic
  • Hodnotenie: 4.8

   Philips HP8238 ThermoProtect Ionic

   Priemerná cena: 3150 €

   Krajina: Holandsko

   Sušič vlasov Philips HP8238 ThermoProtect Ionic je vhodný na domáce alebo profesionálne použitie – s výkonom 2300 W. Otáčky ventilátora a teplotu možno ovládať nezávisle od seba; pre studený vzduch je k dispozícii samostatné tlačidlo. Je vybavený ionizátorom so štvornásobným účinkom. Technológia ThermoProtect zabraňuje prehriatiu tým, že kontroluje teplotu jadra vlasov.

   Sušič vlasov Philips HP8238 ThermoProtect Ionic sa dodáva s difuzérom na kučery. Má plytkú misku bez okraja a málo hrotov, ale ľahko sa používa, ak uchopíte malé vlákna a zvyknete si ich zatlačiť. Difuzér je užitočný ako masér pokožky hlavy pri sušení vlasov. Súčasťou balenia je aj koncentračná dýza.

   sušič vlasov má šesť teplotných režimov a režimov ventilátora s prepínačom na rukoväti, pútko na zavesenie a 1,8 m dlhý napájací kábel. Pogumovaná rukoväť je pohodlná na uchopenie a držanie počas stylingu – sušič sa nešmýka v ruke. Filter nasávaného vzduchu na jednoduché čistenie vlasov a prachu pomáha udržiavať vysoký výkon počas celej životnosti spotrebiča.

   Výhody

   • Tri nastavenia teploty a rýchlosti;
   • súprava obsahuje koncentrátor a difúzor;
   • Filter nasávaného vzduchu;
   • zvýšenú ionizáciu;
   • Zabraňuje prehriatiu vlasov;
   • Na profesionálne alebo domáce použitie.

   Nevýhody

   • Plochý difúzor, niekoľko prstov.

   DEWAL Pro 03-111 Pro Style

   Hodnotenie: 4.7

   DEWAL Pro 03-111 Pro Style

   Priemerná cena: 2110 €

   Krajina: Nemecko

   Kompaktný 2000W sušič vlasov DEWAL Pro 03-111 Pro Style je doma aj v salóne; má výkonný a dlhotrvajúci motor vhodný na 8-hodinové intenzívne používanie so zabudovanou ochranou proti prehriatiu.

   Dodáva sa s praktickým difuzérom s hlbokou miskou a dlhými prstami; ľahko sa s ním uchopia pramene a vytvorí sa objem a ľahké vlny aj na rovných vlasoch. Táto dýza tiež masíruje pokožku hlavy počas stylingu.

   Sušička má vysokú rýchlosť vzduchu, ktorá skracuje čas sušenia. Má 6 nastavení: 3 teploty, 2 rýchlosti a studené fúkanie. Súprava obsahuje dva difúzory. Efektívnej prevádzke zariadenia napomáhajú vzduchové filtre, ktoré rýchlo odstraňujú prach a vlasy z nasávanej strany vzduchu. Kábel je viac ako pôsobivý – 2,5 metra, takže si môžete sušiť vlasy bez toho, aby ste sa museli priblížiť k zásuvke, čo je praktické najmä v salónoch.

   Výhody

   • Pohodlný, zapustený difúzor s rebrami;
   • Dlhý 2,5 m napájací kábel;
   • pár difúzorov je súčasťou balenia;
   • záves na zavesenie;
   • na domáce a profesionálne použitie.

   Nevýhody

   • nie je definované.

   Remington AC5911

   Hodnotenie: 4.6

   Remington AC5911

   Priemerná cena: 4454 €

   Krajina: USA

   Remington AC5911, vhodný na profesionálne použitie, je kompaktný – môžete si ho vziať na cesty. Výkonný 2200W motor umožňuje rýchlejšie sušenie vlasov silným prúdom vzduchu, ktorého teplotu možno nastaviť v troch stupňoch. Má funkciu ionizácie, ktorá dodáva vlasom lesk, pomáha pri statickej elektrine vo vlasoch. Nezávislé prepínanie medzi rýchlosťou tepla a vzduchu v tomto féne chýba, ale je tu turbo režim s krátkym zrýchlením prúdu horúceho vzduchu.

   Pre kučeravé vlasy je súčasťou dodávky difuzér vzduchu. Nie je najvhodnejšie pracovať s veľkými prameňmi, budete si musieť zvyknúť na sušenie a manipuláciu s malými kučerami.

   Fén má motor na striedavý prúd s dlhou životnosťou – ako všetky profesionálne modely – a sťažnosti na poruchy sú veľmi zriedkavé. Je to dobrý základný sušič vlasov na úpravu akéhokoľvek typu vlasov. Okrem difúzora sa dodáva s dvoma koncentračnými tryskami, závesnou slučkou a odnímateľnou zadnou mriežkou so vzduchovým filtrom. Napájací kábel je dlhý – 3 metre, ideálny na profesionálne použitie fénu v salóne.

   Výhody

   • kompaktný dizajn;
   • Robustný motor;
   • Tri režimy vykurovania + turbo;
   • kompaktný difúzor;
   • Dva koncentrátory sú súčasťou balenia;
   • 3 metre dlhý kábel.

   Nevýhody

   • Na plochý difúzor si treba zvyknúť.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: